Zonder kapitaal en zonder risico 'EEN DRUKKEK™ HYPOTHEEK *ffoor Het Landbouwkantoor Noord-Holland TE PURMEREND, MARTHA. LIJNZAADKOEKEN ENKHUIZER ALMANAKKEN 15 Cent. Scheurkalenders Boekh. Parkstraat. SCmPKALKFABKIEKEN STOOKTBASKOLEB. Firma W. F. STOüL Micmaar. FEUILLETON. WESSANEK &LAAN W0RMERVEER. te ALKMAAR, Vraagt prijzen en conditiën. Vertegenwoordiger voor Texel, de heer J. C. ROEPER, hoeve de Veen, kan iedereen zijne inkomsten vermeerderen. Personen, onverschillig van welken stand en welk beroep, gelieven te schrijven met opgaaf van hun tegenwoordigen werkkring onder no. 821 a.h. Centr. Adv.-Bur. MAX R. NUNES, Amsterdam. volkomen genezen van bronchitis en keelpijn door de beroemde j Abdijsiroop. Merk „W. L.", soliede huizen of boerderijen met lan derijen, zoowel voor wei- als bouwland. Thomasphosphaatmeel, merk de Ster, Superphosphaat, merk Albatros, Patentkali, Kainiet, Carnalliet, Chilisalpeter, Zwavelzure Ammoniak, Landbouwkalk, benevens alle soorten gemengde MESTSTOFFEN. In het onderhoud, dat onze verslaggever onlangs had met den heer J. B. DRENTH inwonende bij Mej. de "Wed. A. Veis, Vooruitstraat, Purmerend en werkzaam op I de bekende drukkerij van den Heer K. Steensma aldaar, verklaarde hij het volgende hetgeen wij hieronder afdrukken met zijn portret „Geruimen tijd leed ik aan bronchitis, die mij niet verlaten wilde en die mij pijnen op de borst veroorzaakte. Daar ik daarbij ook aan keelpijn leed en uitermate heesch was en geen enkel geneesmiddel mij hulp verschafte, begon ik mij zenuwachtig te maken. Ik hoestte vreeselijk en aanhoudend, zelfs 's nachts liet de hoest mij niet B. DRENTEL Portret van den Heer J met rust. Hijn eet'ust bad ik geheel verloren, zoodat ik in een bepaald treurigen toestand verkeerde. Door een buurvrouw op de goede hoedanigheden der Abdij siroop, Klooster Saicta Paulo, opmerkzaam gemaakt, schafte ik mij dat beroemde middel aan bij den drogist van Beek, firma Middelhof, met het verrassende resul taat, dat de slijm, die mij altijd zoo vast zat, gemakkelijk los kwam, het hoesten daardoor ophield, terwijl ook mijn keelpijnen verdwenen. Mijn eetlust is weer teruggekeerd, ik ben niet zenuwachtig meer en zoo gezond als het maar kan zijn. Dit alles heb ik te danken aan anderhalve flesch Abdijsiroop. Een frasl geïllustreerd boek, bevattende tal van aardige kunstjes voor de winteravonden alsmede de verhalen van vele genezingen, zenden wij gratis en franco toe 00 aanvrage aan L I AKKER. Rotterdam. De Abdijsiroop heeft reeds duizenden genezen, zij zal ook U genezeD, pro beer hetDe Abdijsiroop geneest borst- en longaandoeningen, Asthma, Pleu ris, Influenza, verouderde en hardnekkige verkoudheden, Kink-en Slijmhoest, voorkomt de Tering en heeft dezelve reeds meermalen genezen. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, kost por flacon van 230 gram f 1,van 550 gram f 2,en van 1000 gram f 3,50. Centraal-Depót L. I. AKKER, Van Alkemadestraat, Rotterdam. Verkrijgbaar te TEXEL: te den Burg bij T. BCJIJ8 en Mej. G. ROEPER; te Cocks dorp bij A. DROS; te Ei er land bij M. BAKKER; te de Koog bij M. LANGEVELD; te Ou de schild bij A. WUIS en bij alle drogisten en de meeste apothekers. 3). Neen, ze is heel kalm. Kom maar, het is haar tijd om weg te gaan. "Wij gingen samen naar de keuken, Ik herbaalde zoo stijf mogelijk de woor den, die ik mij den vorigen avond voor genomen had te zeggen. Dank u, mijnheer, zei ze kalm. Mijn vrouw stak de hand uit. Dag Martha. Ik hoop, dat wij je gauw eens bij ons zullen zien. Ik wensch je alle goeds, hoor. Dank u, mevrouw, zei Martha heel bedaard. Toen liet zij een oogenblik haar oogen eerlijke bruine oogen waren hetop haar meesteres rusten. Ik dacht, dat zij het nu toch eindelijk te kwaad zou krijgen. Maar neen; ofschoon de uitdrukking barer oogen moederlijk was (een ander woord kan ik er niet voor ge bruiken) bleef haar gelaat onbewogen. Wij gingen naar de deur en lieten haar Uit. Op 't laatste oogenblik meende ik haar lippen te zien beven, maar ik was er niet zeker van. De wagen reed weg. Margaret deed de deur dicht en wij gingen samen naar de studeerkamer. Tot nog toe bad Margaret geen meid gevonden en wij behielpen ons met een werkster. Nu is Martha getrouwd. Ze zijn nu zeker aan het dansen op haar bruiloft, zei Margaret op een avond om tien uur. Ze keek niet op van haar naaiwerk. Ik had den heelen avond die opmerking verwacht, terwijl ik deed, alsof ik in mijn schrijfwerk verdiept was. Ja, dat is zoo, antwoordde ik zoo onverschillig mogelijk en trachtte nu een ander onderwerp van gesprek te vinden, toen ik opeens een gedachte kreeg. Zeg, Margaret, ik heb gruwelijken honger. Wat zou je er van zeggen als Ik een omelet klaarmaakte. Ik kan dat niet zoo lekker als Martha. Onzin, jij hebt het haar toch immers geleerd 1 Ik had heelemaal vergeten dat het noe men van een omelet ons weer op Martha zou brengen, anders had ik daarover wel gezwegen. Margaret ging de kamer uit, nadat ik haar verzocht had de deur open te laten, zoodat ik mjj niet alleen zou gevoelen. Ik hoorde haar in de keuken bezig, tot ze opeens de achterdeur openmaakte. Martha I riep ze verschrikt, waarop ik van mijn stoel opsprong. Ja. mevrouw, ik ben het, antwoordde een bekende stem, maar niet geheel do stem van veertien dagen geleden. O, Martha, wat kom je hier doen riep mijn vrouw. De achterdeur werd dichtgedaan, zeker door Martba. Neem me niet kwalijk mevrouw, maar heeft u al oen andere meid Do vraag werd angstig gedaan. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. aangeboden, rente 4 a 41/., procent, op Brieven fr. No. 20 bureau v.d. blad. „Van Dag tot dag" 50 cent „Vriend van den Huize" 30 „Boons" Kalender 30 „Nederland in Beeld" 100 Vrouwen zoowel als Mannen hebben nier- en blaasaandoeningen. Vrouwen zoowel als mannen zijn onderhe vig aan nier-en blaaskwalenhun vrouwe lijke plichten vorderen vaakzooveel vanhun gestel, dat him gezondheid tenslotte geheel ondermijnd wordt. Gewoonlijk zullen de nieren het eerst aan getast worden, omdat deze het zwaarste werk te doen hebben zij verliezen gaandeweg hun geschiktheid om de gevaarlijke vergil- ten uit het bloed te filtreeren. Gij wordt humeurig, prikkelbaar enter- neergeslagen. Des morgens bij het ontwa ken hebt ge een ellendig gevoel in uw rug. Uw urine is bewolkt, met bezinksel en bran dend. Uw oogen zijn misschien opgeblazen en dof, en uw ledematen opgezwollen. Bij vochtig weer zijn uw leden stram en rheu- matiscb, en kunt ge u nauwelijks bewegen zonder dat uw rug u pijn doet. Alleen een nierengeneesmiddel kan ieder spoor van nier- en blaaskwalen doen ver dwijnen, en zoolang gij bet geringste Jcenlee- leen van de verschrikkelijke ziekte kunt op- merken, zijt gij niet veilig voor een plotse linge ondergang der nieren. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een geneesmiddel speciaal en uitsluitend voor de nieren en blaas. Zij bereiken de werkelijke oorzaak der ziekte. Dit is de reden, dat zij blijvend genezen. Zij voeren de nieren zachtjes tot gezondheid terug, herstellen hun kracht 0111 bet bloed te filtreeren en verzekeren een natuurlijke werking der blaas. Maar hoe langer de nierziekte verwaar loosd wordt, des te dieper wortelt zij zich in. Zij heeft misschien reeds een hoogeren graad bereikt dan gij vermoedt en kunt gij dus niet oplettend genoeg zijn om de échte Foster's Rugpijn Nieren Pillen te krijgen. De handteekening van James Foster komt voor op elke doos. Zij zijn te den Burg ver krijgbaarbij den heer T. Buijs, firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één, of f 10,voor zes doozen. 13 levert tot zeer concureerenden prijs; onder Openbare Controle der Rijkslandbouwproefstations BURG OP TEXEL. Neen, nog niet Martha, maar Heerlijk riep Martha nu met groote voldoening. Ik heb nu maar een beetje goed voor don nacht bij mij, maar morgen zullen ze mij mijn koffer sturen. Wat ben ik blij, dat ik weer hier ben, mevrouw. Maar het spijt me, dat u er zoo moe uit ziet. Hoe gaat het met mijDheer? Jim riep miju vrouw, kom eens hier, Martha is terug, probeer eens of jij haar tot een verklaring kunt breDgen, want ik Wel Martha, zei ik, toen ik de keu ken binnentrad, wat is er gebeurd Is bet huwelijk—ahemuitgesteld P Ja, antwoordde zij, terwijl haar ge laat straalde van blijdschap, het is uitge steld, uitgesteld voor altijd Wat! riep mijn vrouw. Ik trouw niet met Peck en met geen enkelen man, zei Martha vroolijk. Oom Robert is dood, ziet u mevrouw. Dat spijt mij, begon ik. Dat behoeft niet, mijnheor, want het spijt mij ook niet. Hij was eeD hard man bij zijn leven, maar nu is hij weg en wat h(j bezat, kreeg miju arme moeder. Dus, mevrouwzij keerde zich nu naar haar meesteresnu behoef ik met niemand te trouwen en als ik mag blijf ik hier, zooals ik al twintig jaar deed. Maar Martha, riep mijn vrouw, met. tranon in de oogen, had jo dan met Peck willen trouwen omdat je moeder arm was? Juist mevrouw. Moedor wordt oud, en haar oogen worden slecht:, dus kan zij bet fijno naaiwerk niet meer doen, waar mee zij don kost verdiende. Daarom moest ik wel een man in gocdon doen trouwen en Peck was de eenige, die mij vroeg. We kwamen overeen, dat ik op de winkel zou passen als hij uit venten ging en hij zou zorgen dat moeder geen gebrek had. Maar 'tis nu niet meer noodig en ik heb hem gister aangeraden, dat hij een andere vrouw moest zoeken, yan mjjn grootte, dan kan ze mijn trouwjapon present krijgen. Hij was er oen beetje akelig van, maar hij zal zich wel weer trooiiten. En u weet nu alles, mevrouw. Maar waarom vertelde je mij dit niet eerder? vroeg mijn vrouw. Martha's opgewektheid verliet haar en zij keek naar den grond. Mevrouw, zei zo eindelijk zachtjes cn verlegen, als ik er maar een oogenblikje over gesproken had, zou ik het niet. hob- ben kunnen volhouden. Ik hield mij nu maar of ik nergens om gaf; maar dat was zoo nietO, mevrouw, uw omelet bakt aan 1 Zij liep naar het vuur en ik ging nu do keuken uit. Een oogenblikjo later volgde Margaret mij in do studeerkamer. Haar oogen straalden. Martha zal wel gauw de oude zijn, zeido zij. O, wat bon ik blij, dat zo terug is. En jij Ik zeker niet minder. Tien minuten later boorden we iets rin kelend naar benedon vallon in de keukou. Martha is weer gehoel als vroeger, zei Margaret lachend, ze heeft al weer iets gebroken. 2 EINDE. C

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 4