DAALDEKS DAALDEES HYPOTHEEK DE MElïSCHEN, CACAO CHOCOLADE D.A.WISSELINK, WAND- en VLOERTEGELS, firma W. F. STOEL ZOON, LUNZAADKOEKEH M. WIEEINGA, I is een zuiver poeder van cacao, dat met water of melk een uitstekende drink- chocolade levert. is een zoete chocolade in tabletvorm, een Versnape ring, die uit de hand wordt gegeten. stelt geld op hypotheek, alsmede voor crediet beschikbaar. Firma Joh. F. Morra Kunstmeststoffen, WESSANEH &LAAH W0RMERVEER. FEUILLETON. HAAR M00IH MAMA. 'TTf-U Merk „W. L.", soliede huizen of boerderijen met lan derijen, zoowel voor wei- als bouwland. Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. F 'r'-'rS'&Vi'.-' "N'S""' Gij allen hebt weieens een insect gezien dat verward zat in een spioneweb. Gij zult dan ook wel bemerkt hebben, dat het insectje onmogelijk uit dat net kon geraken en dus met den dood voor oogen op do komst der spin moest wachten om dan verslonden te worden. Een insect dat in het spinrag is verzeild, is dus onherroepelijk ver loren en kan alleen door een wonder gered worden en wel door een menschenhand of een windvlaag, die aan borstziekten, asthma of bronchites (verouderde verkoudhoid) lijden, hebben allen een koek slijm op de borst zitten, welke hun somtijds het ademhalen geheel belethunne longen zijn dan te ver gelijken bij het insect, dat in het spinneweb gevangen zit, want zij zijn geheel door slijm omgeven. Alleen door een wondermiddel kan die slijm losgemaakt worden, waardoor deze lijders weder gezonde, gelukkige menschen kunnen worden. Het wondermiddel dat daartoe alléén in staat is, is de Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo. De Abdijsiroop verzacht en geneest den hoest, maakt de slijmen gemakkelijk los en geeft daardoor nieuwe kracht aan de longen. Door de slijm, die vast op de borst zit, moeten de lijders aan borstzieken veel hoesten, waardoor de longen verzwakken. Deze zwakte veroor zaakt longontsteking, tering en dergelijke ziekten. Door de Abdijsiroop wordt do slijm losgemaakt en de longen en borst versterkt. Wij geven altijd bewijzen en iedere week een andere dankbetui ging van personen, die ons dat vrijwillig en uit dankbaarheid schre ven. De heer P. VISSERS wonende te Meijel (L.) verklaarde ons: „Gedurende zeer langen tijd was ik borstlijden. De slijm zat mij als een muur zoo vast op mijn borst, Het vele hoesten dat ik deed en het forceeren om de slijm los te maken, deed mij onduldbare pijn. Ik was zoo ziek, dat ik op het laatst niet meer at noch sliep. Ik kon dan ook ten slotte mijne werkzaamheden niet meer verrichten en was zeer moedeloos, omdat ik allerlei geneesmiddelen had gebruikt, zonder dat zij mij iets hielpen. Door het gebruik van twee flesschen Abdijsiroop, die ik kocht bij den winkelier H. Gortz alhier, ben ik vol komen genezen. Ik slaap en eet weer goed, verricht mijne werkzaamhe den opgewekt, terwijl er geen draad je slijm meer op mijn borst zit. Een fraoi golllutlreerd boek, bevattende tal van ^artfiqe kunstjes voor de winteravonden alsmede do "verhalen van vele genezingen, zenden w^ gratis en franco toe op aanvrage aan L I. AKKER Rotiordawv Aarzelt dus niet, neemt de Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo. Zij voorkomt de tering, geneest asthma, bronchitis, verouderde en verwaarloosde verkoudheden, keelpijpontsteking, pleuris, keelziekten, kinkhoest, longontsteking, bloedbrakingen, bloedspuwingen, influenza en alle borst- en longaandoeningen. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, kost per flacon van 230 gram f 1,van 550 gram f 2,en van 1000 gram f 3,50. Centraal-Depót L. I. AKKER, Van Alkemadestraat, Rotterdam. Verkrijgbaar te TEXEL: te den Burg bij T. B(JIJS en Mej. G. ROEPER; te Cocksdnrp bij A. DROS; te E i e r 1 a n d bij M. BAKKER; te d e Koog bij AI. LANGEVELD; te Oude schild bij'A. WUIS od bij alle drogisten en de meeste apothekers. BLOOKER'S Kassier en Commissionair in Effecten te ALKAIAAR, Informaties te verkrijgen bij den Heer AI. KUIP te Westen. uitgebreide sorteering, Alkmaar. 6 Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalre en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. aangeboden, rente 4 a 4x/4 procent, op Brieven fr. No. 20 bureau v.d. blad. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraagt prijsopgave en inlichtingen aan AL KUIP, Westen. Horlogemaker. Goudsraid. Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. ii. „Lekker nu gaan we zeker aan den open kant van den trein zitten, niet waar vroeg Tiny, terwijl zij met belangstelling naar het uitgeven der roode kaartjes zag. Zij wist zeker dat de roode kaartjes veel beter en duurder waren dan de witte, om dat de coupé zoo luchtig was en de reizigers tot in de twee volgende wagons gezien konden worden. Een heer met een muziek instrument onthaalde hen op „Home. Sweet Home* en zamelde na afloop van den zang zijn koperstukjes in. Die nieuwigheid bracht Tiny in verrukking—zij bleef mama maar vertellen hoe verrukkelijk alles was. Zeg mama sprak zij toen zij opgeruimd boven op een omnibus door de straten reden, „onze koets leek mij altijd een kleine gevangenis toe." „Zoo vroeg Airs. Guist. „En waarom Er Jag een vreemde klank in haar stem. Zij veegde den hoek van haar oog uit, met de verklaring, dat een lastige vlieg er water uit had doen komen. „Wel men gevoelde zich daarin zoo opge sloten en eenzaam. Ik geloof, dat u het zelf ook wel hebt opgemerkt. Ik heb me al eens afgevraagd waarom tegenwoordig alles zooveel aardiger is waarom u bij mij thuis blijft in dat lieve huisje en er niet om geeft of u deftige kleeren aantrekt of niet. Toe, zeg 't mij eens, mama." „Dat ia grootpapa's bedrijf," antwoordde Airs. Guist, en haar vingers omklemden het handje, dat zij vasthield. „Lieve grootpa! Hij was altijd zoo goed," mompelde Tiny. „Ja hij hij placht goed voor jou te zijn. Hij hield van jo omdat je niet voor hem verschrikte." Airs. Guist sprak vlug, en verdere vragen duchtende, bracht zij het gesprek op iets anders. Waarom Tiny's geluk te bederven door haar vertrouw vol, kinderlijk gemoed te verbitteren? Waarom haar het hartzeer de droefenis doen vermoeden, die zich onder eiken glimlach verborg De lange dag bleek voor Airs. Guist een dag van vermoeienis te wezenzij kwam volslagen uitgeput thuis. Tiny zag er oven frisch uit als toen zij uitgingen en wou dat ze morgen weer konden gaan. „Ik heb er over zitten denken dat deze prettige tijd heelemaal grootpapa's bodryf is," zeide zij. It zou hom, wol een brief willen schrijven om hem hartoiy k, hartelijk te bedanken." Mrs. Guist drukte het kind aan haar hart Do vermoeienis van den langen dag en van haar inspanning om in Tiny's oog opgewekt en vroolijk to schijnen, bloek voor de door zenuwen gekwelde vrouw te sterk te zijn. Deze eonvoudigo woorden mot zooveel ernst uitgesproken, braken haar VERNIETIGING DER NIEREN is misschien naderbij dan gij denkt. Een nierkwaal is de meest verraderlijke van alle ziekten, omdat zij dikwijls bijna ongemerkt opkomt, on het uit de verschijn selen zoo lastig op te maken valt welke hoogte de ziekte bereikt heeft. Een man die niets anders schijnt te man- keeren dan dat hij last heeft van zwakte, zwaarmoedigheid en voortdurende vermoeid heid, is misschien eyen erg door de ver schrikkelijke ziekte aangetast als hij, die iederen morgen een ellendig gevoel in zijn rug heeft, of aan lendenjicht, rheumatiek, graveel ot ernstige urinestoornissen lijdt. Bfj een vrouw, die aan een doffe pijn hoog in de lendenen lijdt, wier oogen en gelaat opgeblazen zijn, en die dikwijls aan vallen van duizeligheid heeft, kunnen de nieren even plotseling vernietigd worden als bij iemand, die totaal hulpeloos is door rheumatiek en waterzucht. Gij kunt nooit van tevoren uitmaken hoe een nierkwaal u zal aantasten dit hangt geheel van uw gestel af. Alaar zoo lang gij ook maar het geringste kenteeken van een nier- of blaaskwaal hebt, zijt gij nooit veilig voor plotselinge vernietiging der nieren en blaas, en is uitstel zóó gevaarlijk, dat gij niet spoedig genoeg beginnen kunt met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die overal evenzeer geroemd wordeD. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen uitsluitend voor de nieren en blaas. Zij werken in overeenstemming met de natuur, zij zui veren de urinewegen en geven aan de nieren en blaas hun kracht terug. Zij ge nezen duurzaam, omdat zij den werkelijken oorsprong der ziekte genezen. Hoedt u voor namaak en slaat acht op den juisten naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij den heer T. Buijs, Firma P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel d f 1,75 voor één, ot f f 10,voor zes doozen, 15 kracht en zetten de sluizen harer tranen open. „Och, neen, Tiny, zeg niet zulke dingen, lieveling. Dat kan ik niet verdragen, inder daad niet. Hem bedanken als ik zoo ongelukkig ben? Ach kind als je alles wist!" Tiny staarde haar verrast en verbijsterd aan. „Mama pleitte zij „och toe, schrei niet en zij drukte haar zakdoek mrs. Guist voor de oogen, hetzelfde zakdoekje, nog kruime lig van de koekjes, die mild onder de olifanten en beren waren uitgedeeld. „Mama, liefste mama ik wou u zoo graag troosten, wat kan ik doen Ik dacht dat u ook van dit huis hieldt. Grootpapa kan niet weten, dat het u niet aanstaat; die arme grootpa, te moeten denken dat hij zoo'n vergissing heeft begaan, en dat die u heelemaal niet bevallen is. Het zou hem zoo spijten als hij het wist. Liefste moe, laten wij weer naar Berkeley terugkeeren ik geef er heusch niet veel om." Wij kunnen niet terugkeeren zonder grootpapa's toestemming, denk er dus niet meer aan. Ik was een weinig vermoeid, dat is alles. Ik heb hoofdpyn. Ge moet naar bed gaan en je er niet bezorgd over maken. Ik zal morgen wel weer beter zijn. Het kind ging bedrukt en zwijgend naar boven. De vreugde van den verstreken dag was vordwenen. Het geheim van het verdriet werkte voor de eerste maal in haar joDge ziel. Het kwam als een groote schokde wetenschap, dat „haar mooie mama" niet gelukkig was, „Als ik 't eens aan grootpapa vertelde," sprak zij bij zichzelf, dan zou hij alles wel weer veranderen." Die gedachte bracht haar eenigermate een verwijt van zelfzucht aan. Hier in dit kleine, roode huis, was zij nooit eenzaam. Mama bleef zooveel tehuis, het leek hard naar de kinderkamer op de bovenste ver dieping en de kleine gevangenis op wielen terug te moeten keeren, Maar die zelf zuchtige gedachte duurde slechts oen oogen- blik, want Tiny herinnerde zieh mama's tranen en gevoeldo dat zij er nooit aan behoefde te denken, dat grootpapa 'thaar vergeven zon, als zij niet sprak. „Ik moet hom bepaald gaan spreken, maar ik zal eerst oen brief schrijyen,„ dacht zij. Tiny haalde een velletje papier on schreef in haar onbeholpen rondo kindorsohrift „Lieve grootpapa. „Ik zou u zoo graag eens komen bezoeken „Zend als 't u belieft een meid om mij „te halen, want wij hebben or maar „twoo en die zijn altijd bezig. „Uw liofhebbond kleinkind Tiny." (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 4