GAREELEN enz. DE PRINS KONINGSWAAN Hardy von Arnberg, Men abonneert zich in Boebti. Parkstr. SANGUINOSE M. WIERINGA, HET PRINSESJE, Te huur 0 EEN WONING, F E UIL L ET ON. HAAR MOOIE MAMA. H. M. DE KONINGIN en H.K.H. PRINSES JULIANA Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. Het beste adres voor is bij P. WITVLIET Gz. Weverstraat 271, BurgTexel, He mooiste Illustratie in Nederland. De Telefoon-juffrouw; door IDA BOY-ED. is beslist bet beste middel in alle gevallen van bloedarmoede, en algemeene verslappingstoestanden. zenuwzwakte Sanguinose, bij zenuwzwakte. Sanguinose, bij duizelingen. Sangninose, voor herstellenden. T. Buijs, drogist en I. IMIoerbeek, den Burg. Sanguinose, bij maaglijden. Sanguinose, bij hoofdpijnen- Sanguinose, bij bleekzucht en bloedarmoede. aan de Havenstraat te Oudeschild ÜS-iw! achter C. Duinker Pz. Te bevragen b.d. Administrateur van T, E. S. O. te den Burg. H. Zij leende een postzegel van de keuken meid en bracht den brief naar den post, zonder 't aan „haar mooie mama" te zeggen. „Het moet een verrassing zijn" zeide zij. Toen den volgenden dag Mrs. Guist was uitgegaan om inkoopen te doen, kwam een landauer met een dienstmaagd er in om miss. Tiny te halen. Het meisje knikte de keukenmeid ver trouwelijk toe en zei met gedempten stem, dat dat groote rijtuig als antwoord op haar brief gekomen wasmet den postzegel zou het wel terecht komen. Toen Tiny wegreed zag zij de blozende meid van de buren haar in den tuin met open mond nakijken. Tiny keerde zich om en wuifde druk met haar hand. De blo zende meid scheen te verbaasd, om de beleefdheid te beantwoorden, en een oogen- blik later waren de vurige paarden uit het oog verdwenen. IH. Een oude man, met wenkbrauwen als borstels, zat alleen bij het haardvuur in de studeerkamer. Zijn vierkante kaken ver rieden hardnekkigheid de eenige zachte plek in zijn aard was voor kinderen. Hij had zijn eenige dochter Isobel verwend en naderhand over haar daarop gevolgde licht zinnigheid en verkwisting getoornd. Hij oordeelde, dat zij als echtgenoote en moe der haar plichten verwaarloosde en zag in het brood der armoede een geneesmiddel tegen wereldsche geneugten. Er lag een vertrouw volle klank in het briefje van Tiny, waaraan hij geen weerstand kon biedenthans verwachtte hij haar met ongeduld, doch niet zeer op zijn gemak. Het was mogelijk, dat Isobel haar kind tegen hem had opgezet. Hoe zou het zijn, als hij die vroegere, minnende vertrouwe lijkheid miste Als zij hem met een ver toon van kinderlijke verbolgenheid en min achting behandelde Het idee alleen sc heen den ouden man te prikkelen, terwijl hij de deur in 'toog hield en zenuwachtig het vuur oprakelde, dat vroolijk begon te knetteren en te vlammen. Eindelijk verwittigde hom een voetstap buiten de deur, dat zijn bezoekster ge. komen was. „Ik weDSclj niemand te ontvangen dan miss Tiny Guist," had hij tot den huis. knecht gezegd, en inde kleine dribbelende voetjes in do gang kon hij zich niet ver gissen. Horlogemaker. Goudsmid, Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. Toen zij met uitgestrekte armpjes op hem toesnelde, verdween alle twijfel. De zelfde warme kus raakte zijn wang aan, dezelfde omhelzing, de blozende glimlach, alle verhaalden hun eigen geschiedenis. „Het was zoo'n lange rit dien heelen weg naar Londen," riep zij, terwijl zij op zijn knie kroop.„Ik dacht, dat er geen eind aan zou komen, en toen kreeg ik den slaap in mijn voet. Toe, maak als 't u belieft mijn schoen los. al die spelden en naalden spelen met mijn tonen." De oude heer met de wenkbrauwen als borstels en den zwaren knevel en de sterk uitkomende kaken kampte met den schoen veter, die zoo hopeloos in den knoop was geraakt, dat Tiny ongeduldig werd, en verklaarde, dat het er niet op aan kwam, want de spelden en naalden waren al weer weggeloopen. „Hoe bevalt je uw nieuwe huis vroeg haar grootvader toevallig. Het is zeker erg klein P" Hij verlangde er naar de bijzonderheden van hun leven te vernemen, maar hij vreesde te veel belangstelling te zullen toonen. „Ja," zei Tiny, „een lief plekje, u zoudt er ook van houden, dat weet ik, en ik ben er dol op." „Dat is gelukkig." „Tot gisteren dacht ik, dat mama eyen gelukkig was. Zij lachte en glimlachte en deed spelletjes met me, want er is ruimte geQoeg in den tuin achter het huis, om te loopen en te draven. Zij zei, dat het grootpapa's bedrijf was, en nu wou ik u komen bedanken, maar opeens bemerkte ik dat het een vergissing van u was. Zij kon het niet langer geheim houden, daar zij hoofdpijn kreeg omdat zij mijn kousen moest stoppen en de bedden opmaken, voor wij naar den Diereutuin gingen. Wij staan zooveel vroeger op dan wij in Londen plachten te doen. „Een vergissing van mij Hoe bedoelt ge dat „Wel zij houdt er heelemaal niet van daar te wonen, dat is het nare er van U wou zoo goed voor haar zijn, ons er mee verrassen en ziedaar, mama had er niets geen pleizior van. Zij hield zich maar zoo omdat ik zoo gelukkig was, maar nu weet ik ziet u, dat ik er niet meer blij over zal zijn, daarom wou ik mijn „mooie mama" weer mee naar Berkeley Square nemen. Tiny streek met haar zachte vingertjes troostend over zijn wang. De gedachte, do roode villa te verlaten, maakte haar bedroefd, maar zij onderdrukte met veel inspanning haar eigen wenschen. Het was een offer dat zij met blijdschap bracht voor iemand die zij lielbad. De oude man zat met wijd geopende oogen en half open mond naar het flikke rende haardvuur te staren. „Hebt ge dat alles gisteren eerst ont dekt vroeg hij eindelijk. Tiny knikte. „En ge hebt te voren nooit een woord van klacht gehoord of uw moeder zien weenen Ge dacht dat zij even gelukkig was als gij zelf?" „Natuurlijk." „En ge hieldt nog evenveel van mij TiDy aarzelde, haar wangen werden rood. „Ik geloof, bekende zij, dat ik nog iets meer. van u hield dat kwam omdat ik voelde, dat ik u zooveel verplicht was." „Je vader, scheen bij ook gelukkig te zijn P" „Ik denk het wel maar hij bleef tot laat op het kantoor werkenik lag altijd te bed als hij thuis kwam. Ik zag hem enkel 's morgens en dan gebruikte hij altijd zijn ontbijt zoo vlug, om den trein te kunnen halen, dat wij geen tijd hadden om to praten. „Ja dat moet zeer slecht zijn voor do spijsvertering." „Neen, dat denk ik niet. Het voedsel dat wij tegenwoordig eten is zeer eenvou dig wij hebben de oude keukonmeid weggezonden. De nieuwe keukenmeid is veel aardiger. Zij heeft mij den postzegel geleend voor deu brief, dien is u schreef. Ik wou niet dat mama het zag, omdat ik wist dat zij 't niet graag zou hebben, dat u teleurgesteld was, nadat u zoo goed had willen zijn. Zal u er zeer tegen wezen het voor ons te regelen dat wij weer naar het groote huis terugkeeron Tiny sprak in groote ernst. Haar heldere blauwe oogen op de sphinxachtige gelaat strekken van den ouden man gericht, schenen hem te doorgronden. Hf] werd rood tot aan de wortels zijner grijze haren, en toen boog hij zijn hoofd over de lichte krullen van Tiny, opdat zij zijn gelaat niet zou kunnen zien. „Grootpapa, slaapt u P" vroeg zij. Hij schrikte op. „Neen, ik dacht maar. Wilt gij mijn postbode zijn en een brief aan je moeder terugbrengen Denk er om, bet zal een belangrijke brief wezen. „Ik zal hem den gebeden tijd stijl in mijn hand houdoD, antwoordde zij. Hij zette zich voor do eikenhouten lesse- niar neer. Onder het scbiyvcn leundo Tiny tegen zijn kuio. Zijn brief bestond slechts uit ééD volzin: In eiken Boekhandel kan men inteelcenen op den 8en Jaargang van: Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten, die de voornaamste gebeurtenis sen in Nederland en in het Buitenland in beeld brengen, tal van belangrijke geïllustreerde artikelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende Auteursbegint vanaf 1 Januari 1910 in dit weekblad een roman van de bekende schrijfster THÉRÈSE HOVEN waarin op boeiende wijze het leven geschilderd wordt van Koning Ludwig van Beijeren. In de „Bibliotheek,'" van „DE PRINS" wordt opgenomen Een zeer spannendmooi verhaalmet uitstekend geslaagde karalcter-teekening, boei end van begin tot einde. Verder wordt een bijblad voor de jeugd gegeven onder den titel voor Meisjes en Jongenswaarin mooie ver halen, plaatjes en leerzame raadsels met fraaie prijzen zullen worden opgenomen. Ten slotte deelen we nog mede dat de PRACHTIGE PREMIEPLATEN in fijne kleuren gedrukt, tegen inzending der bon voor Abonné's weder verkrijgbaar zijn. Men abonneert zich door het geheele land bij eiken soliden Boekhandelaar of bij de A genten, tegen f 3,per jaar voor de geicone entegen f 5,— per jaar voor de luxe-editie. Abonnementen kunnen met elk nummer aan vangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52. Op plaatsen waar geen Boekhandelaar ge vestigd is, kan men zich direct per post abon- neeren tegen postw. van f3,75 voor de gewone en f 5,75 voor de luxe-editie, aan den Uitgever N. J. BOON, Amsteldijh 13, AMSTER- DA M Men ontvangt daarvoor een prachtige illustratie van 20 groote bladzijden op mooi papier met 40 a 45 platen per week. Tiny vertelt mij dat ik een vergissing begaan heb." „Is dat alles vroeg zij, en wat is het eene kleine brief. Wees niet zoo haastig poes, er moet nog meer komen. Hij opende een dun blauw boekje en echeurde er een blaadje uit, waarop hij l8obels naam schreef met nog eeDige cijfers. Waarom scheurt u dat er uit vroeg Tine. Dat is in geval gij mijn brief verliest, een chéque moet secuur gemaakt worden. Ik kan wel zeggen dat gij het eerste kleine meisje van jou leeftijd bent, dat ooit een chéque van 3000 pond heeft moeten overbrengen. „Dat lijkt een boel geld meende Tine. „Ja hot gold is een groote mogendheid het maakt en verwoost levens. Gij zijt nog te joDg om dat te begrijpen, maar zog aan je mama, dat dit haar aandeel is tot aan het eind van dit korte jaar. Op Nieuw jaarsdag zal zij meer van mij hooren. Maar ik zal haar morgen in het kleine huisje komen opzoeken en me door de nieuwe keukenmeid een diner laten klaarmaken. Zeg, vergeet niet haar dien postzegel te betalen, want ik ben er erg blij mee, dat ge geschreven hebt. Het is zoo verstandig van je, dat ge mijn vergissing ontdekt hebt. „Ben jo tevreden, vrouwtje P" vroeg bij toen hij haar den brief overhandigde. „O ja, omdat mama het lief zal .vinden, en ik ben natuurlijk blij voor haar. Maar terwijl Tino sprak, dacht zij aan do gelukkige dagen, die nu voor immer voorbij waren, aan do roode spoorkaartjes en do schommelende omnibus, aan een kloinen tuin, van waar men over vreemde, opgeblazen kleedingstukken, kon heen kijken, aan do talloozo pretjes, dio zij nu niet meer zou kunnen genieten. Als om zich zelf te overreden herhaaldo zij weer met godempto stem, dio trilde van opgowondonbeid „Ik ben biy, o zoo blij voor „mijn mooio mama". EINDE. Ik was door een langdurig zenuwlijden geheel uitgeput; wanhopig en moedeloos lag ik te bed en geen middel wilde mij helpen toen ik op Uwe Sanguinose opmerkzaam ge maakt werd. Na het gebruik van eenige flesschen kwam de levenslust en de energie weer terug. Rotterdam, Haarlemmerstraat 115. W. DE JONGU. Met groote dankbaarheid mag ik U melden, Uwe Sangui nose heeft mij heerlijk geholpen. Ik was erg aangedaan met duizelingen had veel pijn in de lenden mijn eetlust was ge heel verdwenen. Door een geregeld gebruik der Sanguinose ondervond ik veel verbetering. Na drie weken reeds bleven de duizelingen weg de pijn in de lenden is geheel overwon nen de eetlust kwam terug. De Sanguinose heelt mij afdoen de geholpen. Mej. VAN DEN BOS. Voorburg. In had in Maart van het vorige jaar in hevige mate de Influenza gehad en was daarna lang sukkelend en zwak ge bleven. De Sanguinose heelt mij snel en afdoende geholpen. Den Haag, Westerbaenstr. Mej. J. A. VAN DEN BERG Tweemalen p. dag een eetlepel is voldoende. Dat kost U I2ys ct. per dag; want Sanguinose kost p.flacon f 1,50; 6 fl f 8-; 12 fi f 15-; WACHT U VOOR NAMAAK. De Sanguinose is verkrijgbaar in alle goede Apotheken en bij alle voorname drogisten; en steeds voorhanden te Texel bij IP. Dros Gz., Oosterend, Job. IP. Dros, Oudescbild, Ik leed veel aan de maag en was altijd zwak; maar na het gebruik Uwer Sanguinose voel ik mij reeds veel beter en sterker. Mej. P. CORNELISSE. Wilhelminadorp, Zeeland. Mijne vrouw had veel zware zenuwhoofdpijn met hevige rillingen; door het gebruik Uwer Sanguinose gaat zij goed vooruit; ook haar eetlust en krachten nemen toe. Vroeger was ze na een kwartier gaans doodmoe thans kan ze een uur achtereen loopeD. H. P. WOELMS. Rotterdam, Mauritsstraat. Ik heb zeer goede resultaten gehad met Uwe Sanguinose; ik zal zeker voortgaan met Uw middel voor te schrijven bij de behandeling van bleekzucht en bloedarmoede. Cardiff, Engeland. Dr. JAMES M, SULLIVAN.

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 4