Een fraai en practisch Modeblad. 1 <^otO'dïïap. SANGUINOSE. Woor 1910. AANBESTEDING. Nederl. Schippers-Almanak. ENKHUIZER ALMANAKKEN 15 Cent. r M. WIERINGA, Alkmaarsche Stoomsteenhouwerij. 10 Enveloppen en 10 vel postpapier a 10 et. p.map. FEUILLETON» Geruit Papier. Wacht U voor namaak! Prijs 40 cent. Boekh. Parkstraat. -I l_ Het afbreken der bestaande en het bouwen van een nieuwe GRAAN SCHUUR met STALLING op de hof stede „Zeeland" in den Eierland polder aldaar. IPS^ Voor het jaar 1910 alsook confectie naar maat. Zwolsche Ververij. een boet met 15a H.A. Weiland, verschijnt tweemaal per maand 0 telkens in 13 pas's rijk geïllustreerd, 1 waaraan toegevoegd een Titelblad dikwijls in Prijs 55 Cents per 3 maanden. Boekh. Parkstraat. Zuiver plantaardig versterkingsmiddel. Vinum Sanguinosum in Vacuo- Bloedarmoede. Pijn in den rug. Gebrek aan eetlust- Te verkrijgen te Oosterend P. Dros Gz., den Burg T. Buijs, drogist Oudeschild Joh. P. Dros, en I. erbeek Op Woensdag 26 Jannari 1910 aanbesteed Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. voor- kleurendruk, en een Knippatranenblad.j INTEEKENBIUET. De ondergeteekende verlangt geregelde toezending van Het Nieuwe Modeblad tegen 55 cents per 3 maanden (franco per post 65 ets). Naam: Woonplaats: (£r. p. p, 05 ets. KI Verkrijgbaar Êl bij den H UITGEVER van DIT KL A R. j Yrij naar 'iFransch door A. B. 2) O manheer, daar behoeit u zich in 't geheel niet ongerust over te maken. Toen Max thuis was deed hij eenige papieren in een portefeuille, stak een op gevouwen maatstok in zijn zak en begai zich daarop op weg naar de dames Dubois waar hij eenige minuten later aanklopte. Na een oogenblik stilte en eenig ge mompel, dat aanwees dat de bewoners in de kamer in tweestrijd waren wat zy nu eigenlijk moesten doen, werd de deur ge deeltelijk geopend en zag Max het gelaaf van een verrukkelijk schoon jong meisje, wier bleekheid aanwees, dat zij, hoe jong nog, toch reeds veel leed had ondervonden. Uit haar oogen sprak zoowel ongerustheid als verwondering. Bij het zien van den onbekende, maakte zij eene beweging als wilde zij dadelijk terugtrekken, maar Max, die vast besloten was zijn rol tot het einde toe vol te hou den, plaatste zijn hand tegen de deur om te voorkomen dat die voor zijn neus werd dichtgedaan. Op zeer vriendelijken toon zei hij Neem me niet kwalijk dat ik u even moet lastig vallen, maar ik kom van den eigenaar van het gebouw voor bet opne men der noodige herstellingen. En daar het jonge meisje nog aarzelde, voegde bij er aan toe: Ik ben bediende hij den architect en kom eens zien wat er aan het gebouw gedaan moet worden. Hebt gij een bleeke gelaatskleurkringen onder de oogen bleeke lippen bleek tandvleesch P Zijt gij dikwijls moe zóó, dat a alles te véél is? Ontbreekt u de eetlust? Hebt gij vaak hoofdpijn, hartkloppingen, beklemde ademhaling, zonder dat daar een plaatselijke oorzaak voor aan te geven is Voelt gij u somtijds wel misselijk en duizelig, veel suizingen in de ooren er hij Dat kan alles wijzen op bloedarmoede. Daar moet gij wat tegen doen. Niet wachten tot het erger wordt, niet wachten tot gij al die verschijnselen samen hebtNeem eens een proef met de SANGUINOSE, het zuiver plantaardig versterkingsmiddel. Het zal u zeker bevalleu. Tweemaal per dag, 's morgens en 's avonds één eetlepel is genoeg. Ik leed erg aan bloedarmoede en heb Ik kom U door dezen mijn innigen ReedB had mijne vrouw een half jaar de Sanguinose als een heerlijk geneesmid- dank betuigen voor uw uitstekend gedokterd, maar niets bad geholpen del leeren kennen. Ik begon er moe, of schoon ik er geen vertrouwen in stelde. Bij de eerste flacons merkte ik niets; maar na de dei de ffesch begon ik te slapen en kreeg ik eetlust. Ik heb twaalf flacons gebruikt en ben nu geheel genezen. Sinds acht weken gebruik ik de Sanguinose niet meer, maar de beterschap houdt stand. Mevr. J. C. STEENBERGEN. Rotterdam. Sanguinose kost f 1,50; 6 fl. f 8,12 fl. f 15, middel. Ik leed aan pijn in den rug en de borst; was gedurig moe en slap maar door enkele flessch'en Sanguinose ben ik geheel genezen. En daarvóór was ik altijd moe en slap. Mej. G. KEUNEN. Zelhem. maar zij bleef altijd even moe en lusteloos, Maar na een paar flesschen Sanguinose konden wij direct betorschap bespeuren. De eetlust keerde terugen daarmede begon de beterschap. JOHAN BERENDSEN. Zelhem, Nov. 1903. Tweemaal per dag een eetlepel is in de meeste gevallen voldoende. Dat kost U per dag 12]/o cent, En binnen korten tijd zijt gij genezen. Ziet dan niet op tegen een kleine uitgaaf, die groote winst zal brengen. De echte Sanguinose is uit de fabriek van VAN DAM Co., DEN HAAG. Jaarboekje der Schippersvereeniging „Schnttevaêr". De Uitgeuers uan deze Courant belasten zich gaarne met de plaatsing uan adoertentiën in an dere couranten en met de lettering uan Cou ranten en Tijdschritten Dit zeggende ging hij naar binnen. De kamer zag er juist zoo uit, als hij zich die had voorgesteld. Eenige oude meubelen, bepaald bij een of andere uit drager gekocht, een baard waarin echter het vuur ontbrak, een oud vloerkleed vol gaten. In een hoek van de kamer lag een vrouw op een oude ruststoel, met geen andere dekking dan eenige oude kleeding- stukken: Is mevrouw uw moeder ziek, vroeg Max, voor een oogenblik zijn rol vergetend. Moeder heeft te veel gewerkt, zij is nu een weinig vermoeid, ik hoop echter, dat zij spoedig weer beter is. In den toon, waarop het jonge meisje sprak, lag pijnlijke smart en bittere wan hoop, welke zij echter zooveel mogelijk voor den vreemdeling trachtte te verbergen maar niet alleen voor den vreemdeling wilde zij dit, doch ook voor haar moeder, die zij vooral geen leed wilde aandoen. Om zjjn tegenwoordigheid te rechtvaar digen nam Max den schijn aan, alsof hij de vensters en deuren nauwkeurig onder zocht, terwijl hij daarbij op de plaatsen wees, waar die, volgens zijn oordeel, her stelling noodig hadden, daarop naderde hij de schoorsteen en zei, opnieuw zijn rol vergetende Maar mejuffrouw, u heeft geen vuur aan en dat in dezen tijd Het was in 't begin van December. Het jonge meisje bloosde. O, we zijn niet zoo gevoelig voor de konde, mijnheer, zei zij, en wfj maken ge woonlijk eerst vrij lont in den tijd vuur aan, maar als moeder ziek blijft, zal ik morgen vuur aanlegsen. Ja, zei Max bij zjehzelf, het cenigo des namiddags ten twee uur in het Ilotél „DE LINDEBOOM" den Burg op Texel, zal door den Heer C, J.GEENSE oldaar worden Waarvan het Bestek met teekening ver krijgbaar zijn en wordt toegezonden tegen ontvangst van poetwissel k f 2,door den Architect 4. LE CLERCQ te Kruiningen (Zeeland^, bij wien ook nadere inlichtingen te verkrijgen zijn. Horlogemaker. Goudsmid, Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. wat hen ontbreekt daarvoor is hout en kolen en geld om dat te koopen. Maar hoe zal ik het nu aanleggen om ze hulp aan te doen nemeD. Ik ben nu eenmaal begonnen, maar hoe zal ik nu handelen om mijn taak te volvoeren. Ik gevoel zeer goed, dat mijn tegenwoordigheid voor de arme vrouwen ver van aangenaam is en ik zie geen middel om nader met hen in kenDis te komen. Ha, als ik hen eens voorstelde een dokter te sturen. Dit bedenkende naderde hij het bed der moeder en zei U schijnt nog al ongesteld, heeft u een goede dokter Ik heb geen dokter noodig, zeide de zieke, pijnlijk glimlachend, mijne dochter zorgt zoo goed voor mij O, daar twijfel ik geen oogenblik aaD, maar ik ben zeer goed bekend met een uitstekend geneesheer, geloof echter Diet, dat het een makker van mij is, het is een grijsaard van 60 jaar, die zijne patiënten zoo lief en zacht behandeld als een goede moeder haar kinderen. Ik ben er zeker van dat hij u wel zal bevallen. Afgespro ken dus, ik zal hem eens bij u zenden. Maar mijnheermerkten de beide vrouwen te gelijk op. Max begreep zeer goed wat zij daarmee bedoelden. Weiger niet, zoi hij. Zoodra ik met mijn work goreed ben, loop ik even bij hem aan enik zorg overal voor. Dit gezegd hebbende, scheen hij zich niet meer mot de vrouwen te bemoeien. Hij maakte aanteekeningen in zijn zakboekje. Juist toen hij even daarna wilde heengaan, werd de denr geopond en verscheen een jongman van 25 a 26 jaar op den drempel. beveelt ODdergeteekende zich beleefd aan voor het maken en leveren uwer kleediDg Aannemelingen worden attent gemaakt op onze voordeelige aanbieding. Aanbevelond, Helder. F. LENGIIAUS, Keizerstr. 62. Texel—Oosterend. Agent van de Groote ar. stoei. zoos tunma prijzen TE HUUR gelegen in den polder bet Noorden. Te bevragen bij 8. D IJ K S E N, Burg. Mijnheer Raoul, riep het meisje uit, voordat zij nog tijd had gehad de groote vreugde, welke die komst haar verschafte te onderdrukken. De jonge man had Max opgemerkt en bleef onbeweeglijk in de deur staan. Kom toch binnen, zei het meisje, dat zijne gedachten had geraden. Mijnheer is de bouwkundige van het huis, hij komt hier om do herstellingen op te nemen. Ik bon juist gereed, hernam Max, die daarop de beide dames groette en langs den nieuwaangekomene de kamer verliet. De beide jongelieden sloegen in 't voor bijgaan een onderzoekenden blik op elkaar. Max vroeg zichzelf af, wie toch wel die mijnheer Raoul kon zijn. Volgens zijne houding was het een deftig heer, maar zijn overjas, dien hij tot aan de kin had toe- geknoopt, was wel wat dun voor den tijd van 'tjaar en was verre van nieuw, zijn rond en open gelaat boezemde evenwel vertrouwen in. De onbekende stond hom over 't geheel wel aan. Max voelde zich tot hem aangetrokken. Hij was reeds beneden aan de trap, toen hfj gehoorzamende aan een plotseling bij hem opgekomen gedachte, weer naar boven ging en bij moeder Godard binnenlrad, zeggende U zei mij, dat die dames van niemand bezoek ontvingen en ik zag daar nu juist oen jongmonsch bij hen binnengaan. Een jongmensch I Hij kont hen toch in ieder geval want ik heb nooit over hem hooren sproken. Maar heeft u de dames gezien P Ja, maar ik heb totaal niets kunnen ontdekken, als alleen dit, dat mevrouw Dubois ziek is. (w.v.v.

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 4