WETEN. i 9 Het Landbouwkantoor Noord-Holland HYPOTHEEK Zwarte STALEN, IEDEREEN MOET HET drie perceelen weiland, M. WIERIÏÏGA, D. A. WISSELINK, LIN2AADK0EKE17 te ALKMAAR. Vraagt prijzen en conditiën. Vertegenwoordiger voor Texel, de heer J. C. ROEPER, hoeve de Veen, een net burger woonhuis een Boerenknecht Wed. Jac. BOON-Kievit. stelt geld op hypotheek, alsmede voor crediet beschikbaar. FEUILLETON. Geruit Papier. LAND- en DRA1NEERBUIZEN Schoorsteen- en Rioolbnizen. prima burgerdammer dekrief prima Noordhollandsch Firma Joh. F. Morra Kunstmeststoffen, WESSAHEEL &LAAN W0RMERVEER. Thomasphosphaatmeel, merk de Ster, Superphosphaat, merk Albatros, Patentkali, Kainiet, Carnalliet, Chilisalpeter, Zwavelzure Ammoniak, Landbouwkalk, benevens alle soorten gemengde MESTSTOFFEN. soliede buizen of boerderijen met lan derijen, zoowel voor wei- als bouwland. TE HUUR Wordt gevraagd Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. W.F.STÖEL&Z00N Kier- en blaaszwakte bij kinderen. Merk „W. L.", Iedereen moet]het|weteu dat er geen beter mid del voor asthma, borst- en longaandoeningen, in fluenza, keelpijD, bronchitis en pleuris bestaat dan de Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo; wanneer iedereen dat weet, zal er na een korten tijd geen enkele lijder aan dergelijke ziekten meer aange wezen kunnen worden. Het aantal dankbetuigingen in ons bezit is on telbaar en de origineele attesten zijn bij ons gaarne voor een ieder ter inzage. De heer K. KOOIKER, Dorpstraat ts Emmen verklaarde ons onlangs dat zijne vrouw en dochter gedurende geruimen tijd aan borstpijnen leden, terwijl zij beiden voortdurend vreeselijk hoestten en hevig aan keelpijn leden. Door het gebruik der Abdijsiroop, Klooster Sancta Panlo, gekocht bij den drogist Fred, ten Cato te Emmen zijn zij spoedig en volkomen genezen. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, is het eenige middel dat alle borst- en longaandoeningen bij jong en oud ouleilbaar geneest, en zells bij langdurig gebruik géén enkel schadelijk gevolg heelt. Daarom gebruike men nimmer andere middelen, bij voorbeeld pastilles, daar dezo steeds verdoovende bestanddeelen bevatten, als mor phine, opium en cocaïne. Een ieder weet thans welke verderfelijke invloeden deze ztvare ver giften op het menschelijk gestel hebben en hoe zeer men aan het gebruik daarvan verslaafd raakt. Hen late zich niet verleiden door de somtijds voorkomende tijdelijke verlichting door pastilles, maar bedenke, hoezeer het lichaam wordt verwoest door bet gebruik van deze zware vergilten, welke menigeen vroegtijdig ten grave sleepten. Neem daarom steeds de Abdijsiroop welke het lichaam niet aantast en onvoorwaar delijk geneest. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, kost per flacon van 230 gram fl. 1,van 550 gram fl 2,en van 1000 gram fl. 3,50. Een Irani golllustreerd boek, bevallende tal van aardifl.' kunstjes voor de winteravonden 'alsmede de Verhaten van vele genezingen zenden gratis en franco toe op aanvrage aan L I. AKKER. Rotterdam. Centraal-Depót, L. I. Akker, van Alkemade straat, Rotterdam, Verkrijgbaar bij de bekende wederverkoo- pers, alle drogisten en de meeste Apothekers. levert tot zeer concureerenden prijs; onder Openbare Controle der Rijkslandbouwproefstations BURG OP TEXEL. aangeboden, rente 4 a 4\4 procent, op Brieven fr. No. 20 bureau v.d. blad. in de Warmoesetraat, thans bewoond door C. M. KOORN. Aanvaarden 1 Hei 1910. Te bevragen bij G. D. KIKKERT. die kan melken (of leerling.) Adres: D. ZUIDEWIXD, Kerkeplaats. TE HUUR gelegen op Hinningen, tezamen groot 4 H. 60 A. 30 c.A. Adres J. S. REIJSER,Hoogerstraat—Burg. Ondergeteekende bericht de ontvangst der nieuwe voor aanneming. En tevens uitverkoop van alle WOLLEN KINDERGOEDEREN. Warmoesstraat, Burg. Horlogemaker. Goudsmid. Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. Kassier en Commissionair in Effecten te ALKHAAR, Informaties te verkrijgen bij den Heer H. KUIP te Westen. Vrij naar 't Fransch door A. B. 5) En zoo schijnbaar onschuldig en terwijl ik de kamer op en neer liep, heb ik be proefd het jonge meisje aan het praten te krijgen. Ik ben dus begonnen met lof te spreken over den jongen man, ik zei dat hjj er zeer net uitzag. O, als u hem kende, moeder Godard, gaf zij ten antwoord, hij is zoo goed, zoo vriendelijk, maar hij is recht ongelukkig daarop heeft zij mij zijn geschiedenis verteld. Hij heet mijnheer Champagny, hij is officier geweest, zijn vader was een generaal; zij waren indertijd zeer rijk maar hun kapitaal werd beheerd door een zaak waarnemer, doch toen zijn moeder was gestorven, meende men dat hij slechts zou behoeven te grijpen om zoo de goudstuk ken te nemen, maar de schurk van een zaakwaarnemer was met het geheele ka pitaal met de noorderzon vertrokken. Later is ook zijn vader van verdriet gestorven. Do zoon is toen weer naar zijn regiment vertrokken, waar hij het ongeluk gehad heeft van zjjn paard geworpen te wordeD. Eerst meende men dat hij het zou besterven. Eindelijk genas hij echter toch nog, maar omdat men bem een van zijne armen had moeten afzetten, verloor hij zijn plaats als officier. Hen beloofde hem toen eene benoeming als ontvanger, maar tot heden wacht hij nog te vergeefs daarop. En u weet niet wat hij thans doet O zeker, het jonge meisje heeft het mij verteldomdat hij niet bekend was met de boekhouding, heeft men hem aan geraden op het kantoor van een ontvan ger te Parijs te gaan om daar wat van het beroep te leeren. Hij is daar nu in de leer maar naar het schijnt verdient hij er maar zeer weinig, zoodat de arme jongen moeite heelt om rond te komen. Hoeder Godard had tbans haar verhaal geëindigd, maar Hax de Riviere zei niets, en keek in gedachten verdiept strak voor zich uit. U zegt niets, hernam zij eindelijk, is u niet over mij tevreden. O, integendeel, riep Hax uit, ik wil u antwoorden zooals mijnheer Champagny dit deed. Dit zeggende greep hij haar handen en zei: Dank, moeder Godard, u is een bravo vrouw. U is te goed mijnheer Max, maar u heeft mij met die woorden meer genoegen gedaan dan dat u mjj een vijl-lranc-stuk had gegeven. Zoo, waarlijk? Welnu, daar heeft u dan nog de 5 francs op de koop toe, maar nu ontbreekt mij nog iets, zou u van de dames het adres niet kunnen vernemen vnn mijnheer Champagny P Dat zou zoo moeilijk niet zijn, maar ik weet reeds dat hij werkt bij den ont vanger van het zevende arrondissement. O, dat is voldoende. Tot weerzienp, moeder Godard. Den volgenden dag begat Max zich naar het kantoor van den ontvanger en zoodra hij tusschen de klerken Raoul opmerkte, liep hij recht op deze toe, zeggende: Ik heb eenige inlichtingen noodig, die waarschijnlijk wat al te veel tijd zullen eischeD, het zou mij hoogst aaDgenaam zijn als u mij tijd en plaats zoudt willen opgeven, waar ik met u zal kunnen spre ken, zonder dat zulks u te veel last ver oorzaakt. Terwijl Max dit zei, had Raoul hom met alle aandacht gade geslagen en in plaats van rechtstreeks op zijn vraag te antwoor den, merkte hij op.; Het komt mij voor mijnheer Dat u mij meer gezion hebtP Ja, waart u niet? Gisteren in de straat Cannettes P Ik dacht wel, dat ik mij niet vergiste. Ik ben gaarne bereid u inlichtingen te ver schatten als mij dat mogelijk is. Wecszoo goed zeil maar plaats en uur te bepaloD. Na eenige aarzoling zei Max: Zou u zoo goed willen zijn bij mij aan huis te komen Met genoegen, mijnheer. Hoe laat verlaat u het kantoor? Tegen 5 uur. Willen we het dan maar op dien tijd bepalen Heel goed. Een der dikwijls verkeerd-begrepen ver schijnselen van zwakte der nieren bij kinde ren is bedwateren. Vele ouders zijn geneigd om deze onaangename kwaal toe te schreven aan een kwade gewoonte. Niets is echter minder waar; nierzwakte komt veel voor bij kinderenen is dikwijls overerfelijk, zoodat ouders, die aan denieren lijden, niet genoeg acht kunnen slaan op hun kleinen. Kinderen, dio met nier- oi blaaszwakte aan gedaan zijn, verschillen in vele opzichten van gezonde kinderen. Zij zijn niet opgewekt, niet sterk of levenslustig en vroolijk, maar prikkelbaar en knorrig. Het spelen vermoeit hen spoedig, op school zijn ze dikwijls niet in staat om de lessen behoorlijk te volgen, en voortdurend hebben zij last met de urine, die zij niet op kunnen houden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen kunnen volkomen veilig door kinderen gebruikt wor den, De nieren worden spoedig geregeld en versterkt, en de zwakte der blaas verdwijnt, waardoor een einde wordt gemaakt aan hun onaangename kwaal. Hoe langer gij echter dergelijke kentee- kenen verwaarloost, des te meer zal de ziekte zich uitbreiden en gij kunt dus niet spoedig genoeg beginnen met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die alom ten zeerste geprezen worden. Let op den juisten naam: Foster's Rugpijn Nieren Pillen en weigert alle namaak. Zij zijn te den Burg verkrijgbaar bij den heer T. Buijs, firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 11,75 voor één, of 110, voor zes doozen. 18 TE KOOP prijs per 100 bos 1 5, f 4,85 per 100 bos. LeveriDg Febr. of Maart bij C. DIJKSEX Pz., Rietdekker, Niouwstraat, Burg. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraagt prijsopgave en inlichtingen aan M. KUIP, Westen. Opgericht 1765. - KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. KEGEK GOUDEK MEDAILLES. Ik wacht u dus omstreeks 5 uur bij m(j. Ziehier m\jn adres. Dit zeggende gat bij Raoul zijn kaartje. Max de Riviere, etudent in de rechten, No, 6 straat Modamelas Raoul halt- luid. Daarop wendde hij zich tot Max met de woorden Ik meende dat u architect waart, mijnheer O, dat ben ik maar als de omstan digheden dit oisehen, maar ik zal u dat van avond wel nader vorklaren, zei Max glimlachend. Op den afgesproken tijd waren de jon gelieden samen in de kamer van Max, die nadat hij zijn bezoeker had laten plaats nemen, aldus begon. U zult ongetwijfeld mijn handeling wel zonderling vinden, mogelijk zult u mjj zelfs van onbescheidenheid beschuldigen, wanneer ik u de beweegreden ontvouwd heb, welko mij dit onderhoud hebben doen wonschen. Vooraf wil ik beslist verklaren, dat wat mij doet handelen, zooals ik thans doe, eenig en alleen is de wonech nuttig te zijn voor personen, die bij mij levendige sympathie hebben opgewokt en indien mij zulks mogelijk is, hun leed te verzachten. In do eerste plaats wil ik u verklaren dat ik zonder eenige achterhoudendheid tot u zal spreken, terwijl ik natuurlijk aan u volkomen de vrijheid laat het zwijgen te bewaren over datgene wat u meent voor mij gehoim to moeten houden. Dat is dus afgesproken. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 4