HET BEWIJS voor GAREELEN. Steeds groote voorraad. Sd. KEIJSER Dz., NieuwNieuw Mï DARLING PUDDING POEDER. NieuwNieuw HYPOTHEEK WAND- en VLOERTEGELS, firma W. F. STOEL 4 ZOON, LUU2AADK0EKEIT Jllex JConingZadelmakerij, HOUTHANDEL Geruit Papier. Vraagt GEBR. DROS, den Burg. Voorradig i Firma Joh. F. Morra Kunstmeststoffen, prima Burgerdammer dekriel prima Noordhollandsch D. A. WTSSELIN K, stelt geld op hypotheek, alsmede voor crediet beschikbaar.— VOOR DAT. H. H. Landbouwers FEUILLETON. WESSAREN LAAK WORMERVEER. Alle asthma- en borstlijders roep ik toe: Als gij geen genezing meer weet, neemt dan de voortreffelijke Abdijsiroop, die mij mijn gezondheid weer teruggaf. Aarzelt dus niet! De Abdijsiroop, klooster Sancta Paulo, kost per flacon van 23° gram Fl. i,van 550 gram Fl. 2,en van 1000 gram Fl. 3,50. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus. Wagenpoort Lijnbaan soliede huizen of boerderijen met lan derijen, zoowel voor wei-als bouwland. Merk „W. L.", Hoe dikwijls hebt gij allen, die dit leest, niet gewenscht dat gij lieteene voor het andere kondt ruilen, dcch zeer zelden waart ge in de mogelijk heid het te doen. Asthmalijders, lijders aan borst- en longaandoeningen, den ruil dien wij u thans voorstellen, kunt gij doen en gij zult er wel bij varen. Ruilt uw gulden in voor een flesch Abdijsiroop en gij doet een goeden ruil, want gij verkrijgt daardoor Uwe genezing, waarnaar gij zoolang verlangdet. De heer G. Smolenaers te Meijel L. deelt ons mede: „Zeven jaar leed ik aan asthma, gepaard gaande met een bronchi tis die mij nooit verliet. Ik hoestte dagen nacht, terwijl door de in spanning daarvan mijn geheele lichaam zeerdeed, vooraltusschen de schouderbladen had ik hevig pijn. Mijne werkzaamheden ver richtte ik, maar vraag niet hoe. Bij de minste bezigheid was ik da delijk vermoeid en afgemat en dat voor iemand als ik, die pas dertig jaar ben. Daar ik geen kosten ontzien had om mjj te genezen eu ik reeds honderde middelen ge slikt had, begon ik moedeloos te worden en dacht bij mijzelven zoolaDg als je leeft zal je met die akelige ziekte opgescheept blijven. Mijne ouders rieden mij aan het nog eens met de Abdijsi roop te probeeren, waar zij zoo veel goeds van hoorden. Zoo ging ik als een drenkeling die zich aan een stroohalm vastklemt, met loo- den schoenen en stap voor stap vooruitkomende vanwege de kort ademigheid en benauwdheid naar H. Gortz, winkelier, om een flesch Abdijsiroop te halen. Ik moest verscheidene malen rusten en ging onder weg zitten, mij ne oogen hemelwaarts richtend met de bede O, verlos mij toch van die be nauwdheden 1 Ik maakte de flesch Abdijsiroop open en nam een flinke teug en toen ik eindelijk thuis was, nam ik ieder uur een lepel in. Neen het was geen verbeelding, maar bepaald de wonderbare kracht der Abdijsiroop, dat de hoest buien en benauwdheden toen wegbleven. Ik liet toen nog twee flesschen Abdijsiroop ko- med en voelde van uur tot uur mijn borst ruimer worden, ter wijl ik ontzaglijke hoeveelheden slijm opgaf. Ik kreeg meer eet lust, mijn slaap werd weer goed en ik gevoelde mij bij het ont waken prettig gestemd. Wat een verschil bij vroeger, toen ik dikwijls nachten op een stoel doorbracht, bijna stikkende van benauwdheid, omdat ik het geen tien minuten in bed kon uit houden Ik ben thans geheel genezen en vaD mijn vroegere kwaal is thans niet het minste meer te bespeuren." Een fraai gellluïtreord boek, bevallende tal ran aardde kun3ljes voor do winteravonden alsmede de 'verbalen van vele genezingen, zenden wq grolt» en franco toe op aanvrage aan L. I. AKKER Rotterdam. Centraal-Dppót L. I. AKKER, Van Alkemadestraat, Rotterdam Verkrijgbaar te TEXEL: te den Burg bij T. BOIJS en Mej. G. ROEPER; te Cocksdorp bij A. DROS; te Ei er land bij M. BAKKER; te d e Koog bij M. LANGEVELD; te Ou de schild bij A. WU1S en bij alle drogisten en de meeste apothekers. Het beste en goedkoopste adres Ieder gareel wordt naar ver kozen model door mij gemaakt en een week op proef geleverd. Beleefd aanbevelend, Einde Weverstraat. Bij partijen vrage men prijsopgaven. Warmoesstraat. Vrij naar 'tFransch door A. B. 7) Hij gaf maar nil zonder te bedenken oi die uitgaven wel konden worden gedekt door zijn inkomsteD, totdat hij eensklaps bemerkte, dat zijn schulden tot een schrik barende hoogte gestegen waren. Hij deed toen wat zoo menigeen dwaaslijk in zijn geval ook deed. Hij begon te speculeeren. De uitslag dier speculaties was dadelijk reeds in zijn nadeel, maar hij had zich au eenmaal op een weg begeven, waarop het moeilijk is weer terug te keeren. Hij had verloren, hij speelde om weer terug te winnen en verloor opnieuw, maar bij was nu eenmaal den gevaarvollen weg inge slagen en bleef doorspelen om weer bet verlorene terug te winnen en hij verloor voortdurend. Men beschouwde hem in de stad nog vrij algemeen als rijk; alleen enkele man nen van zaken wisten dat dit niet zoo was. Zijn crediet was uitgeput, daarom moest b(j de hulp inroepen van zijne vrouw en de arme mevrouw d'Erloy teekende eerst een, later nog een en eindelijk een derde bewijs. Zij maakte zich wel eenigszins ongerust over de toekomst harer dochter maar haar echtgenoot misleidde hoar, het geld dat hij leende was, zei hij, om te voorkomen dat zijne eigendommen werden Heerlijk van smaak. Van de zuiverste grondstoffen bereid, alO cent per pakje en 25 cent per doos. (Open voor elk scheikundig onderzoek). Alléén verkrijgbaar en gros et en detail bij aangeboden, rente 4 a 41li procent, op Brieven fr. No. 20 bureau v.d. blad. verkocht, doch zijn eigendommen waren reeds verre boven de waarde met hypo theek bezwaard. Nauwelijks had hij zijne laatste zucht geslaakt, of van alle kanten kwamen de schnldeischer8 op hun prooi af. Mevrouw d'Erloy beproefde eerst nog tegen te stribbelen; zij wilde de rechten harer dochter verdedigen, doch men toonde haar hare handteekening en toen ik twee maanden later weer te Orleans kwam om bij het sterfbed van mijn vader te zijn, vernam ik dat mevrouw d'Erloy, uit haar huis verjaagd, op een avond met haar dochter, niets medenemende dan eeDige kleeren. Bij deze dubbele ramp, die mij trof, bij het verlies van alles wat ik liefhad, was ik een oogenbiik als krankzinnig, en ik vroeg mijzelf at, waartoe ik nog langer moest leven en ik dacht er aan er met een enkele slag een einde aan te maken, doch gelukkig wist ik mij te beheerschen en na mijn kinderlijke plichten tegenover mijn vader te hebben vervuld, vertrok ik weer naar mijn regiment. Nu het leven voor mij minder waarde had, vond ik er genoegen in den dood te trotseeren. Ik wilde Diet anders dan de lastigste paarden berijden en liet deze allerlei dwaze toeren verrichten, maar de dood wilde mij maar niet hebben, naar het scheen. Eenmaal werd ik echter zooals u weet het slacht offer van een ongeval. Ongelukkig was dit niet het einde van mijn lijden, doch er nog een yergrooting van. Prima Tafelhonig in flacons, verschillende soorten Gelei in flacons, Gemarioneerde Haring, zeer fijn, verkrijgbaar los en in flacons, puike Dadels per *8 12 cent. Voorts: prachtige Sinaasappels, Citroenen, blanke Stokviscb, versch gesneden Zoute- visch 5 pond 11,10 met pot, gezouten Haring eenig mooi van stuk en Maatjesharing om te Marioneeren, Mosterd in flacons en los, Aanbevelend, D. SCIIUMAKER. uitgebreide sorteering. Alkmaar. 6 Zooals ik u gezegd hebt, had men mij een plaats beloofd als ontvanger, als mij die niet gegeven is, is dit, naar ik moet bekennen, wel een weinig mijne eigen schuld. Als ik mij in den eersten tijd maar had gewend tot de personen, die in mij belang stelden, zou de aan mij gedane belofte zeker wel zijn vervuld, maar ik was wanhopig en zoo ontmoedigd, dat ik niet de noodige stappen wilde doen om een ontvangersplaats te krijgen. Ik dacht aan Martha en vroeg mijzelf af wat er van haar geworden was, en in welke verborgen hoek der wereld haar moeder eu zij wel een schuilplaats hadden gevonden en hun leed en ellende hadden kunnen verbergen. O, die ellende van Martha, ik gevoelde die, ik zag die. Martha was gedoemd om te werken om te leven, zij verdiende met dat werk mogelijk nog niet eens voldoende om in de noodzakelijkste levensbehoeften te voorzien. Martha koude en gebrek ladende, gekweld door allerlei leed, moge lijk wel ziek of stervende in een ot ander gasthuis0, ik was gelukkig ook te lijden, ik zou niet gelukkig hebben kunnen zijn, als dat ook niet gedeeld werd door baar, ik wilde geen gemakkelijk leventje, indien dit ook niet door haar gedeeld werd. Ik beklaag u mijnheer, u hebt wel veel moeten lijden. Ja mijnheer, en ik geloofde op dat oogenbiik bot grootste leed te kennen, maar ik bedroog mij, er was nog moer leed dat ik moest leeren kenrjon, hot was Martha to zien lijden, getuige to zijn van De kwellingen van Eczema. De kwellingen en pijn, die eczema (prikke lende huiduitslag) veroorzaakt, zijn maar al te goed bekend aan den ongelukkigen lijder. Zoodra de patient warm wordt, begint de huid onuitstaanbaar te jeuken en kan hij bijna niet nalaten om do huid op de aan gedane plaatsen open te krabben. Wanneer eczema uitbreekt op de handen en het gelaat is dit niet alleen onooglijk en kwellend, doch zal het zich bovendien dik wijls spoedig uitbreiden. Foster's Zalf is een balsom zonder weerga. Zij is zeer verkwikkend en verzachtend, en reeds de eerste aanwending geeft een opmer kelijk gevoel van verlichting. Al naarmate met de toepassing der zalt wordt doorgegaan heelen dejeukende inzinkingen en aangedane plaatsen der huid, en bijna altijd is één doos voldoende om een duurzame genezing te be werkstelligen. Foster's Zalf kent zijn gelijke niet voor eczema, aambeien, puisten en gor deluitslag, schurft, ot eenige andere jeu kende huidziekte. Ziet toe, dat gij de echte Foster's Zalf krijgt. Zjj is te den Burg verkrijgbaar bij den beer T. Buijs, firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt lranco Da ontvangst van postwissel af 1,75 voor één, ol f 10, voor zes doozen. 19 - Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraagt prijsopgave en inlichtingen aan M. KUIP, Westen. TE IiOOP prijs per 100 bos f 5, f 4,85 per 100 bos. Levering Febr. of Maart bij C. DIJKSEN Pz., Rietdekker, Nieuw straat, Burg. Kassier en Commissionair in Effecten te ALKMAAR, Informaties te verkrijgen bij den Heer M. KUIP te Westen. haar kwelling en niets voor haar te kun nen doen. Op een morgen liep ik door een der straten van Parijs, toen ik eone vrouw opmerkte, welke een pak onder den arm droog en met haastige schreden voortliep, zij kwam m(j tegemoet, ik herkende haar spoedighet was mevrouw d'Erloy. Ik blijf staan, wil haar aanspreken en stamel Umevrouwu hier. De woorden bleven mij in de keel steken. Haar eerste beweging was als wilde zij mij ontvluchten, maar toen zij mijn angst opmerkte, zei zij met tranen in de oogen: Dank mijnheer Uaoul, u schaamt zioh ten minste niet mij gekend te hebben (Zouden er dan workeljjk ellendelingen zijn die tot zoo iots in staat zijnp) voordat ik u ontmoette, meende ik dat er geen anderen waren. Ik wilde haar reeds van haar zwaren last ontdoen. O, zei ze, dat hindort mij niet, ik ben er aan gewooD, het is mijn werk, zonder dat zouden we geen brood hebben. Ik smeekte haar mij toe te staan, het voor haar naar huis te dragen. Naar mijn huis? zei z(j, weet ge wel wat dat is- naar mijn huis? Een armoe dig zolderkamertje. In enkelo woorden verklaarde ik haar, dat ook ik in 't ongeluk was, maar tezeltder tijd herinnorde ik mij toen do mij beloofde betrekking van ontvanger. O, nu had ik die betrokking noodig. Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 4