NieuwNieuw! voor GAREELEN. Te huur het land, <%ijR ze eens Ruilen. VOOR DE ZAAÏ. NieuwNieuw MY DARLING PUDDING POEDER. EEN BEST HUIS, M. WIERINGA, ZAAIGERST. Vraagt 6EBR. DROS, den Burg. Geruit Papier. Voorradigs EER WOONHUIS H. H. Landbouwers! <Alex JCottingZadelmakerij, FEUILLETON. Sen verhaal dat gelezen moet voorden door hendie jaarlijks aan verkoudheid lijden. prachtige kleine blauwe Erwten Rotterdam - Amerika. Cp afbetaling te koop voor weinig geld Adres C. KUITEROost. 9) A A Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. „Engelsche champion chevalier" R. JOH. KEIJSER, Burg. Heerlijk van smaak. Yan de zuiverste grondstoffen bereid, a 10 cent per palsje en 25 cent per doos! (Open voor elk scheikundig onderzoek) Alléén verkrijgbaar en gros et en detail bij Prima Tafelhonig in flacons, verschillende soorten Gelei in flacons, Gemarioneerde Haring, zeer fijn, verkrijgbaar los en in flacons, puike Dadels per 'S 12 cent. oorts: prachtige Sinaasappels, Citroenen, blanke Stokvisch, versch gesneden Zoute- visch 5 pond f 1,10 met pot, gezouten Haring eenig mooi van stuk en Maatjesharing om te Marioneeren, Mosterd in flacons en los_ Aanbevelend, I). SCHUMAKER. TE HUUR in de Warmoesstraat. Te jbevragen bij P. REIJ, Boomgaard. Het beste en goedkoopste adres Ieder gareel wordt naar ver kozen model door mij gemaakt en een week op proef geleverd. Beleefd aanbevelend, Einde Weverstraat. genaamd Vogelenzang, met of zonder tuin. Te bevragen Koogerstraat Ho. 190. op 't Nieuweschild. Einde maand Maart aanstaande kom ik met mijn motorboot van ZeelaDd met een verhui zing naar OudeschildTexel. Diegenen die van het eiland Texel met mij willen verhui zen naar Zeeland, melden zich vóór 15 Maart. Adres II. I»E RIJKE, Motordienst, ZOXNE MAIRE, Zeeland. Vrij naar 'tFransch door A. B. Eenige dagen later bezocht Max den abt X. Mijn Hemel, mijnheer, antwoordde hem de aalmoezenier, nadat hij hem had aangehoord, het zal mij groot pleizier doen als ik u kan helpen onder deze omstan digheden en de Keizer zal zich ook zeer gelukkig achten een man van dienst te kunnen zijn, die de epauletten heeft ge dragen en het leger heeft verlaten tenge volge van een onverdiend ongeval; maar Zijne Majesteit wordt overstelpt met aan vragen van dien aard en hij zal moeilijk anders kunnen doen, dan de zaak verwij zen naar den minister bij wien de zaak behoort. Verder ben ik genoodzaakt mij een weinig op den achtergrond te houden; men heeft mij reeds zeer duidelijk te ver staan gegeven, dat de gunst welke men mij toestaat mij in 't geheel nog geen recht geeft mij met zaken te bemoeien, die mij niet rechtstreeks aangaan. Gij zoudt den minister van oorlog moeten opzoeken Heeft u niet iemand die u aan hem kan voorstellen De minister was vroeger de vriend mijns vaders; maar ik zou niet durven Ge hebt ongelijk, mijn jonge vriend, het is van hem alleen dat de zaak afhangt; generaal Ais een zeer welwillend mensch en ik sta er voor in, dat bij dijn zoon van zijn ouden vriend zeer goed zal In het midden van Febru ari lijden ongeveer 100,000 menschen in Nederland aan verkoudheid. Men is dan verstopt in den neus en het hoofd, terwijl men aanhou dend en krampachtig moet niezen. De oogen tranen en de neus loopt buitensporig, hetgeen gepaard gaat met hevige jeukingen in den neus. Veelal is de keel ge zwollen, en voelt men zich over het algemeen onplei- zierig; men is neerslachtig, heeft gebrek aan eetlust, men is loom en moede, en heeft nergens lust in. Deze toestand duurt totdat het zomer wordt, maar in- tusschen hebben reeds vele lijders zich de zoogenaamde ver waarloosde verkoudheid op den hals gehaald, waar uit asthma, longontsteking, tering of andere ziekten kunnen ontstaan. Gewoon lijk pas, als men deze ge vaarlijke ziekten reeds on der de leden heeft, begint men er over te denken, zijne toevlucht te nemen tot een geneesmiddel. Het is licht begrijpelijk, dat het dan veel mceite kost, zich van deze ver woestende ziekte te ontdoen Een oud Hollandsch spreekwoord zegtHet is beter te voorkomen dan to genezen. Gij, menschen,die heden niest, hoest of ver kouden zijt, gij zijtdeasth- malijder, borstlijder longlij- derof teringlijder van de toe komst. Dit is te voorkomen door bijtijds den tegen woor- digen toestand te verbete ren. Dit kost u geen moeite want het is heel eenvoudig. De Abdijsiroop, Klooster 8anctaPaulo,doetdcn hoest en verkoudheid verdwijnen Het is het meest ingrijpende geneesmiddel dat ooit ver vaardigd is. Zij herstelt de uitgeputte organen en doet alle organen beter werken. Zij geeft den longen nieuwe krachten en verhardt daar door het weerstandsvermo gen der longen, waardoor degenen, die vroeger kolos saal vatbaar waren, tegen alle wind- en weersgesteld heid kunnen. Indien gij dus wensebt te ontsnappen aan tering, asthma, of andere borst-oflongziekten, moogt gij geen oogenblik dralen om de Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, te nemen. De Abdijsiroop bevat geen schadelijke bestanddeelen, en kan zoowel door kinde ren als ouderen van dagen ingenomen worden. Neemt dus bijtijds Abdij siroop, Klooster Sancta Paulo, en wacht niet tot het te laat is. De A bdijsiroop is verkrijg baar bij alle drogisten en Apothekers; leterechterop dat gij de echte Abdijsiroop bekomt, deze alleen geneest en is kenbaar aan den roo- den band, waarop de hand- teekening van den Gene- raal-Agent L. I. Akker voorkomt. Al het andere is waardelooze namaak, die nooit geneest. Prijs per flacon van 230 gram f 1,van 550 gram f2,van 1000 gram f 3,50. Centraal-depot L. I. Akker Van Alkemade8tr. Rotter dam. Verkrijgbaar bij de bekende wederverkoopers, alle drogisten en de meeste apothekers. ontvangen. Ga nog heden een verzoek indienen om een audiëntie, verlies geen tijd. Dat zal ik ook dadelijk doen, wan neer ik van hier kom, mijnheer de abt. Ik heb de eer gehad met den minister van oorlog te dejeuneeren, mejuffrouw. 'Wel gefeliciteerd, vertel me eens hoe ge het bij hem gemaakt hebt. Ik vertel het u omdat u het verlangt. Ik kwam dan bij den minister, waarheen ik ben gegaan op raad van abt X. Iu de eerste plaats moet ik u zeggen, dat gene raal Aeen schoolkameraad geweest is van mijn vader en dat zij ook samen hebben gediend bij hetzelfde regiment ge durende verscheidene jaren. Op mijn vraag om eene audiëntie heb ik natuurlek aan deze omstandigheid herinnerd. Na twee uren wachtens in een groote salon te midden van officieren van allerlei rang, die ook hun beurt afwachtten om bij den minister te worden toegelaten, was het ook eindelijk mijn beurt cn werd ik in het kabinet van den minister toegelaten. Hij zat bij een tafel, overladen met pa pieren en bleef maar doorschrijven, terwijl hij mij uitnoodigde in een leunstoel plaats te nemen. Na nog eenige regels meteen forsche hand te hebben geschreven, wendde hij zich tot mij, keek mij eenige oogen- blikken scherp aan en zei daarop: U is het du6, die mij heeft geschre ven, dat u de zoon zijt van mijn ouden vriend de Riviere Ja, mijnheer de minister. Dus van George de Riviere? Een ander heb ik tenminste nooit gekend. Mijn vader heet George. O, zeer goed. Maar zeg me nu eens gauw, hoe hij het maakt. Ja, ja, als men zoo lang samen is geweest, vergeet men elkaar niet gauw. Maar zeg, waarom komt uw vader mij niet eens opzoekenP Mijnheer de minister Ja, ik weet, wat ge mij antwoorden wiltdrukke bezighedenwe zijn wat ver van elkaarwe hebben nu elkaar uit het gezicht verforenIk ken dat alles en zelf geloof ik ook niet, dat ik hem door mijn bezoeken ben lastig gevallen. Maar enfin, ik ben blij, dat u mij de gelegenheid verschatte eens over hem te spreken en om wat van hem te hooren. Het gaat immers goed met hem, is het niet? Wat doet hij tegenwoordig? Met vader gaat het heel goed. Hij bestuurt een groot landgoed, dat bij in Artois bezit. Dit neemt al zijn tijd in beslag, zoodat hij bijna nooit naar de stad gaat en altijd maar op 't land vertoeft, Hij heelt groot gelijk. Er gaat niets boven het landleven, mijn jonge vriend. O, als ik konik zou ook wel een andere werkkring willen hebben. Enfin, als go hem schrijft, of wanneer ge hem weer eens ziet, spreek hem dan over mij en zeg hem, dat ik hem niet vergeet; als hij in Par(js kornt zal hij, nu ik minister van oorlog ben, moeilijk kunnen beweren, dat hij mij niet weet te vinden. Ik hoop dat hij mij dan eens te dineeren vraagt. Wat zullen we dan voel hebbon te praten over den aangenamen, samon doorgobrach- ten tijd, wat al heerlijke horinneringen. O, ja, dio tijd is al zeer ver in 't verledene. Maar ja, dat is waar ook, voor dat alles Niervergiften ontrooven den lijder zijn gezondheid, geluk en leven. Do nieren zijn de belangrijkste organen van het lichaam, omdat zij het bloe i filtreoreu. Wanneer zij gezond zijn, dragen zij zorg voor de afscheiding van alle vloeibare onzuiver heden uit het lichaam. Zijn zij daarentegen ziek, dan is het geheelo lichaam ziek, omdat het bloed de onzuiverheden op zijn weg door het lichaam mededraagt en ziekte in plaats van gezondheid en kracht met zich brengt. Duizeligheid, rugpijn, rheumatiek, schele hoofdpijn, waterzucht, ontsteking van de blaas, hevige lendenpijn bij het bukken, sla peloosheid, enz. worden veroorzaakt door de onzuiverheden in het bloed, die de nieren er uit hadden dienen te verwijderen. Een goede gezondheid kan slechts verkregen worden, wanneer deze belangrijke organen gezond zijn. Het bloed moet frisch,rein en zuiver zijn, Foster's Rugpijn Kieren Pillen genezen de nieren en verwijderen de ziekteverwekkende stoffen. Zij genezen de gevolgen van zwakke of zieke niereD, doordat zij de nieren genezen Wij waarschuwen tegen namaak en maken boopers erop attent, dat op iedere doos do handteekening van James Foster dient voor te komen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te den Burg verkrijgbaar bij den heer T, Buiju, firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één, off 10,— voor zes doozen. 20 Zoolang de voorraad strekt aan 17,50 gnlden de Dectoliter. Groot van opbrengst. De bestelling moet gedaan worden bij W. VAN LIERE, hof stede „Breda" Eierland, vóór den 25 Febru ari 1910. Goedkoopste, beste, veiligste en vlugge overtocht met de le klas Salonbooten van de Holland-Amerika Lijn, Plaatsen to bespreken bij den Agent W. P. LAP, Weveistr. hoek Julianastr. Horlogemaker. Goudsmid Werkplaats Warmoesstraat, den Burg, eenmaal op Texel verbouwd per 70 K.G. f 7, zoolaüg do voorraad strekt. hebt ge toch geen audiëntie bij mij aan gevraagd U heeft volkomen gelijk, mijnheer de minister. Ik kwam hier als bedelaar. Wol drommels, voor uzelf? Neen, voor een derde, voor een oud officier, wiens toestand de grootste belang stelling verdient, De minister keek nu op de klok en zei: O pardon, ik ben er volkomen van overtuigd dat uwe zaak uitmuntend is, reeds bij voorbaat geef ik u dio gewonnen, maar het is half 12 en ik heb nog maar juist den tijd om te dejeuneeren, voor mij naar den ministerraad te hegeven. Ik was wol wat teleurgesteld en wilde hom verlof vragen don volgenden morgen terug te komen, toen hij hernam U zult mij het genoegen doon met mij te dejeuneeren en mij dan uwe zaak te vertellen onder het gebruik van eene cotelette. Toon dit was afgesproken, bolde hij, gaf eenige bevelen en nam mij daarop onder den arm en geleidde mij naar de eetzaal. Nauwelijks waren wij daar of hij begon al weer: Dus die goede do Riviere houdt zich nu bozig met hot mesten van ossen en het kweoken van kool. En loopt het hem nog al mee daarmede. Trouwens het liep hom altijd mco, dio geluksvogelWat zou ik graag in zijn plaats zijn Maar naar het mij voorkomt is u toch geenszins door do fortuin misdeeld, mijn heer de minister. Dat ziet alleen op mijn rang in do maatschappij, maar ik heb die verdiend ook. Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 4