U gaat dood <%oefifianóel <$arfistraat. Boekwerken, TIJDSCHRIFTEN en COURANTEN, plaatsing van Advertentiën Schrijfbehoeften en Kantoorbenoodigheden SANGUINOSE EIVORMIGE BETON RIOLEN.: RONDE BETONRIOLEN met KARGEN, REGEN-, WEL- en BEERPUTTEN, ens. ens. De Bruidschat. Voor cle levering van zoomede voor de in alle Dag- en Weekbladen, Mij ven wij ons beleefd aanbevelen. steeds voorhanden. LANGE VELD DE R00IJ. bij inschrijving aanbesteden Vraagt uiterste prijzen. Gevestigd te Oudeschild. GRIMIJSER. FEUILLETON. het vervoer van brik, grint, keislag naar de verschillende wegen en van zuilen naar diverse plaatsen van de zeewering. DE ALKMAARSCHE Stoom - Steenhouwerij Firma W. F. STOEL ZOON levert alle soorten Tegen bloedarmoede, zenuwzwakteenalgemeeneverslapping. Te verkrijgen te Oosterend P. Dros Gz., Oudeschild Joh. P. Dros, den Burg T. Buijs, drogist, en I. Moerbeek. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van het Waterschap „de 30 Gemeenschappe lijke Polders" op Texel, zullen op MAAN DAG 25 JULI a. s. 's middags 12 uur in het Calé „den Burg" aldaar, Nadere inlichtingen geelt de opzichter A. Visser te den Burg. Texel, 12 Juli 1910. Dijkgraaf en Heemraden vnd. J S DIJT De Secretaris, RUIBING. eenvoudig, als u een nieuw pak kleeren wenscbt, om prijs en stoften vragen bij LENGHAUS. Steeds bet gescbikst adres ook voor bet verven van goederen. Oosterend. Keizerstr. 62, Helder. Hardsteen, Zandsteen en MARMER WERK. V?" X Gaarne geef ik verlof om mijne bevinding in de de courant te vermelden. Tijden lang heb ik gesukkeld met zenuwaandoeningen, drie jaar was ik onder doktersbehandeling, zonder baat. Maar aadat ik eenige flesschen Sanguinose gebruikt heb, ben ik totaal genezen. Den Haag, Hoeffcade 538. Hoogachtend, MARINUS GEERLOF. De Sanguinose is een uiterst werkzaam middel in alle gevallen van bloed armoede en zenuwzwakte. Wanneer gij meent dat gij daaraan lijdende zijten gij vindt geen baat bij uwe middelen, neem do Sanguinose, en gij zult al heel spoedig de gunstige werking bespeuren. Wat zij voor honderden en duizenden gedaan heelt, dat wil zij ook voor U doen Draal dan nieten zie niet op tegen de kleine uitgave, die U straks veel grootere spaart SANGUINOSE kost per ft. f 1,50; 6 ft. f 8,—; 12 ft. f 15,—. Wacht u voor namaak. VAN DAM Co. Den Haag. Vrij naar 'tFransch door A.B. 31.) De tweede, welke een lange zwarte mantel bij zich had wikkelde snel de zigeunerin daarin zonder dat deze het minste geluid kon gevenhet was de eigenaar der herberg zelt John Little, mr Meadows volgde hij had een bos touw en toen hij zag dat miss Helena zoo in den mantel was bekneld dat zij zich niet kon verdedigen wierp hij zich op haar en bond haar met een zorg en talent waardoor hij in aanzien was bij zijn mede agenten uit de Bowstraat, terwijl ook de boeven, welke eenmaal door hem waren gebonden steeds moesten bekenneD, dat hij daarin een buitengewone handigheid had. Zijn werk was in minder dan geen tijd gereed. John Little nam toen de zigeunerin op de schouders en verdween door de opening in de muur, welke toen weder achter hem gesloten werd. De eerste beweging die Lovel maakte was zijn pistool uit den zak te halen en op Meadows aan te leggen. Wat doet ge nu? riep de kapitein uit, terwijl hij Lovel het wapcm ontnam. Het is een vriend, Een vriend Ja zekerZeer goed, vervolgde hij daarop, terwijl hij het costuum van Lovel bekeek, men zou zeggen dat gij 3 a 4 jaar op de Neptunus hebt gediend. De oude Dick zal u werkelijk voor een kameraad houdenMaar Lovel laat ons nu oyer de zaak spreken. De kapitein ging zitten, ontkurkte een flesch jenever en vulde drie glazen. Meadows neem plaats zei hij, naast Lovel. Als hij evenveel van de zaak zal weten als wij, zal hij bet wel met ons eens zijn, dat ge het geld verdient, hetgeen gij met dit zaakje zult winnen. Ofschoon nu Meadows pas een zeer ge wichtige dienst aan den kapitein had be wezen, gevoelde hij zich toch als de ooie vaar die zich gewaagd bed in den muil van den wolf, hij was nederig en bang voor den kapitein en Lovel van wien hij niet hield en die hem pas nog met bet pistool had bedreigd, boezemde hem ook niet weinig vrees in. Onder den schijn van den kapitein te gehoorzamen nam hij zoover mogelijk van Lovel plaats. O wees maar niet bang zei deze bitter, de kapitein verzekert dat gij een vriend zijt. En daarin heeft hij gelijk, antwoordde mr Meadows. Ik zou wel eens willen weten, zei Lovel, of miss Helena het daar op het oogenblik ook nog mede eens is. Miss Helena, hernam de kapitein, is ontrouw geweest doordat zij u in het ongeluk heeft willen storten. Wees echter maar niet bang, haar zal geen leed ge schieden. U vergeeft haar dus dat zij mij heelt verraden zei Lovel. Waarom niet? Gij zelf zult haar ook binnen enkele dagen vergiffenis schenken. De liefde is haar verontschul diging. Zij zou zich desnoods voor u laten dooden. Met dit te zeggen streelde de kapitein de jjdelheiJ van den jongen Schot. Een mooi meisje, vervolgde de kapi tein, de paarl der zigeunerinnen haar vader was koning der zigeuners, Lovel, zij is geboren in Egypte aan den voet der pira miden. Arm kind het klimaat in Engeland is te koel voor haar. Zij zal u een kapitaal kosten kapitein, want het moet nu wel worden opgegeven zich nog verder met de Nieuwstraat bezig te houdenWat denkt u daarvan, Meadows zei Lovel. Mr Meadows gaf geen antwoord, doch maakte een teeken met de hand om Lovel er op te wijzen dat hij naar don kapitein moest luisteren. In de eerste plaats zei deze, was het op u en niet op mij dat Helena het voor zien had. U is anders niet gewoon zoo toegevend te zijn, kapitein. Dat is waar Lovel, hernam de kapitein gestreng en ik zal u daarvan de reden zeggen. Miss Helena stelt vertrouwen in mij en dat is een eigenschup welke u ontbreekt LovelIk lees in uw ge dachten als in een opengeslagen boek, ik weet alles, ik kon alles. Zooeven meende je dat ik ver af was en ik was achter dien muur ol liever achter die dunne houten wand, welke op het oog af een muur is. Lovel stond op en ging de wand onder zoeken, dien hij tot heden voor een stevige muur had aaDgezien en die in werkelijk heid niets anders was dan een dun houten schotwerk gemakkelijk langs rails ver schuivende en beplakt met papier gelijk aan dat waarmede de anderen waren be plakt. Ziedaar het geheele geheim, Lovel, vervolgde de kapitein. De voorkomendheid van John Little behoeit u niet te verwon deren, ge weet dat hij mij zeer genegen is. Ik heb dus alles gehoord wat ge hebt gezegd ge wildet het arme meisje dooden en ge hebt het zelfs zoover gebracht van mjj te verdenken, mij uw kapitein. Zij sprak zonder omwegen en daarom vergeel ik haar. Als zij u had belogen, was het met u beiden gedaan geweest. De kapitein nam een pistool uit den zak en lei op don Schot aan. Deze verbleekte maar bewoog zich niet, Welnu Lovel meent ge nu nog dat ik behoefte zou hebben aan Meadows, aan constabels, aan den Lord major, om mij te wreken on u te straffen wanneer gij mij had beleedigd Lovel had verscheidene voorbeelden ge zien van de groote rechtvaardigheid van den kapitein en hij begreep dat zijn leven in banden was van den man, dien hij geheel ten onrechte had durven verdenken, die hij gedacht had zoo niet te verraden, dan toch te bestelen. Hij kon zich best voor stellen, dat zijn laatste uur weldra geslagen zou zfjn. Dat alles is nog niets zei de kapitein daarop, terwijl hij het pistool weder in den zak stak, wij zijn in leven en dood aan elkaar verbonden. Het is mij vol doende u getoond te hebben dat niets aan mijn aandacht ontgaat Hij baalde zijn horloge uit den zak en keek hoe laat het was. Hot is tijd voor u weer naar de Nieuwstraat te gaan, anders zouden Anna Muc-ürogor en de oude Dick niet weten wat ze van u moesten deuken. Lovel bezwoer dat hij gereed was voor do belangen vun den kapitein door het vuur to gaan en dat niets tor wereld in staat zou zijn hem te weerhouden. Een oogenblikje nog, hernam de kapitein, moed alleen is niet voldoondo Lovel maar iD de eerste plaats is noodig behendigheid en vastberadenheid. Ge hebt daar in huis feitelijk maar een vijand. Anna MacGregor is uwe bondgenoote; de oude Dick Blom, die maar een been heeft, rekent niet mee, blijft dus maar de hond. Kijk Lovel, neem deze dolk terug en denkt aan den sabel, dien gij op zijde draagt. O de hond, zei Lovel, terwijl h(j een veelbeteekenend gebaar maakte. Zonder twijfel Lovel, is het beter honden dan jonge meisjes te dooden. Wat nu Parker aangaat, ik sta er u voor in dat die niet voor middernacht thuis zal komenEn, zei de kapitein spottend, dan blijven er nog over de politieagenten. Wat deze betreft Lovel, die komen in 't geheel niet, of als ze mochten komen staat Meadows voor hen in. Toen ik u zei dat de liefde aan miss Helena het verstand had doen verliezen, sprak ik de waarheid. Wie heeft zij als vertrouwde voor haar verraad gekozen? Meadows, die nog meer verzot is op de fransche goudstukken dan wij en die niet minder gesteld is op de diamanten uit Parjjs, is het niet waar, Meadows Meadows knikte bevestigend mot het hoofd. Enfin, zei do kapitein, gij Lovel hebt u met het zaakje willen belasten. Ik dacht niet aan u maar ge hebt er u zelf voor aangeboden. Ik heb u uitgekozen uit meer dan 20 anderen, die ook gaarne zich er mede wilden belasten en op wie ik ook ton volle kon rekenen. Zij benijden u die gunst. Ge kunt u nog terugtrekken. Ik heb maar te spreken en een van die anderen gaat in uw plaats. Lovel had die verklaring niet noodig, bij brandde van verlangen om de onderneming tot eon goed einde te brengen die hom zeer gemakkolijk scheen en welke hem rijk zou maken. Zonder een woord te zeggen stond hij op on verliet hot vertrek. Meadows, zei de kapitein tot den agent van politie, gij zult hier blijven bij de jeneverflesch welko u nogal scbijnt to bo- vallen, ik kom dadelijk terug. Hij volgde Lovel. Waarom is die vervlookte kapitein niet waar hij werkelijk thuis boort? Bij alle duivels? zei Meadows in zich zelf toen bij alleen was, C Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 4