G. J. 0. D. Dikkers, G. J. 0. D. Dikkers G. J. 0. D. Dikkers, Varkensvleesch, M arkt berichten* Advertentiën. Te koop 24 beste Schapen Vermist een Schaap, groote collectie stalen, Belangrijke ¥erkooping G. DE WIJN, te Texel, Afbraak en Nieuwe Houtwaren, SBagEl? BOERENPLAATS, uitmuntende LANDERIJEN, Steeds Roode en Zwarte grond voorradig van he Molenerf. H. M. v. L. Aid. Eierland. IW* Speciale Expositie van d Dames- en Hinderhoeden. Magere lappen 45 ct Doorregen lappen 40 Vette 375 Brandstoffenhandel. Prima Anthracites Rhur en Neutjeskolen, Briketten en Cokes, J. JAC. RAB, Binnenburg De SLAGERIJ in de Nieuwstraat, met volledige Inventaris. Cl. R. Heijser de. Predikbeurten Gez. WUIS. Rijkslandbouwwinterscliool. Belanghebbenden herinneren wij er aan dat aangifte voor de Rijkslandbouw^- winterschool te Schagen uiterlijk tot 27 dezer kan plaats hebben. (Zie adv. in ons nummer van 28 Aug.) Oosterend, 23 Sept. De bemanning van een der blazer schuiten, alhier, had een fortuintje, door het vindeD en binnenbrengen van een marine-vaartuigje. Men wist daarvoor f 100 bergloon te bedingen. Oudeschild, 23 Sept. Gisteren kwam een vaartuig van de zee-politie onze haven binnen, waar schijnlijk met het doel, eens poolshoogte te nemen, welke schuiten reeds voor het oesterkorren gereed liggen. Heden morgen is het weder vertrokken, doch zal denkelijk wel weder spoedig in de haven terug zijn om te waken, dat niet vóór 1 October naar oesters wordt gekord. Te hopen is het, dat elke visscher zal begrijpen, dat overtreding van het verbod voor hem en ook voor anderen slechts nadeelige gevolgen kan hebben. Vliegkampen. Men meldt aan de „Arnh. Ct." dat de beide vliegkampen te Soesterberg en te Ede-Lunteren weldra voor het publiek zullen worden geopend. De beide vlieg kampen zijn in de eerste plaats vlieg- scholen, waarin in het vervolg bijna dagelijks, wind en weder dienende, zoowel door nieuwelingen als door be proefde aviateurs, gevlogen zal worden. Op beide terreinen is een fabricatie van vliegtoestellen in vollen gang, terwijl de prijzen en voorwaarden van levering weldra gepubliceerd zullen worden. Het leeren besturen van een vliegmachine moet met f1000 a f1500 gehonoreerd worden, terwijl een gelijk bedrag moet worden betaald, indien de leerling niet de risico van het breken van toestellen wenscht te dragen. Tot voorloopig exploitatiedirecteur der beide vliegkampen heeft zich beschikbaar gesteld de heer A. Smits (oud-gezag voerder der Kon. Packetvaartmaatsch.) die zijn kantoor houdt in de villa Soesterdal te Soesterberg. De hoofdleiding blijft echter in handen van den heer J. F. Yerweij. Hef Belgische Koningsbezoek. De „Etoile Beige" schrijlt over het Belgische koningsbezoek aan Nederland. „Het blijkt niet alleen, dat van weers zijden de laatste sporen van de oude veeten zijn uitgewischt, maar ook dat de beide naburen als vrienden, die hunne gemeenschappelijke belangen inzien, met elkander willen verkeeren. De tijd is een groote heelmeester. De Hollandsch- Belgische toenadering is bij stappen verkregen, met voorzorgen, geboden door de omstandigheden en de aan noordelijke rassen eigen terughoudendheid. De weg, die doorloopen werd, sedert de samen komst te Luik in 1863 van Koning Leopold I en koning Willem III was lang. De ontvangst die aan Leopold II in 1883 ten deel viel en de ovatie in 1884 aan Willem III te Brussel gebracht toonde aan, dat de verzoening was tot stand gekomen. Het bezoek van koning Albrecht heeft het bewijs geleverd, dat de verzoening oprecht en duurzaam is. Ook andere Belgische bladen beschou wen het gebrachte bezoek als een bewijs van een zeer gewenschte gunstige toe nadering tusschen beide volken. Benzine ontploffing. Dinsdagochtend wilde een 34 jarige loodgieter te Amersfoort een petroleum- reservoir soldeeren van een motorschip met zeil vermogen, dat aan den Grooten Koppel aldaar gemeerd ligt. Den vorigen avond heeft men het resorvoir wel doen leegloopen, doch nagelaten de petroleumdampen, die er zich in ontwikkelen, gelegenheid te geven te ontsnappen. Toen de loodgieter Dinsdagochtend zijn benzine soldeerbout bij het lek bracht, ontstond een hevige ontploffing, tengavolge waarvan het resorvoir uit elkaar werd geslagen en de man in vlammen gehuld werd. De ruit der zeer kleine machinekamer sprong, waarop de menschen aan de wal, die hierdoor de vlammen zagen, te hulp jjlden. Met vreeselijke brandwonden overdekt werd de ongelukkige aan dek gebaal 1 en naar het St. Elisabets gasthuis over gebracht. Omstreeks half vijf is de ongelukkige overleden, Dalatende een vrouw en 3 zeer jonge kinderen. Vleiend aanbod. De vereeniging „Jacob Kwast" te Wognum heeft een uitnoodiging ontvan gen om een rondreis van 10 dagen door Zwitserland te maken, terwijl de mogelijk heid bestaat, dat ook een reis naar Londen volgen zal. Plagensmoecle. Een schoenmaker uit de Oudaenstraat te Rotterdam werd Vrijdagavond voort durend door kinderen geplaagd. Dit plagen moede, liep de man zijn deur uit, de kinderen na, waarbij een kind van een groenteman uit de Oudaenstraat viel en zich bezeerde. Het kind kwam thuis en gaf den schoenmaker de schuld van het gebeurde, waarop de moeder er op uit trok om verhaal te halen. Later, toen haar man de gioentekoopman, thuiskwam, werd deze in het geschil betrokken Driftig en opgewonden door het verhaal, dat hem gedaan werd, trok bij naar de woning van den schoenmaker, drong er binnen en ging hem te lijf. De den ganschen avond geplaagde en nu nog mishandelde schoenmaker greep toen een schoenmakersmes en stak dit den groentekoopman in den buik. De ernstig verwonde man werd naar het ziekenhuis vervoerd. De schoenmaker is naar het politiebureau gebracht. Gebroken hulde. De Zaterdag te Breda gehouden ge meenteraadszitting onderscheidde zich o. a. ook hierdoor, dat er een zeldzaam voorkomend jubileum herdacht werd. De nestor der raadsleden, de heer F. J. M. Heylaerts, herdacht zijn 40-jarig onaf gebroken lidmaatschap van den Breda- schen gemeenteraad. Door een commissie uit den Raad afgehaald, werd hij in warme bewoor dingen door den voorzitter toegesproken. Hij noemde hem een der groote mannen van Breda en bood hem namens de medeleden een prachtige vaas aan, een nieuw product der firma Roosenburg. Aan deze vaas is een zilveren plaque gehecht met een waardeerend opschrilt. Na afloop van de vergadering stiet een der Raadsleden tegen de vaas en ze was stuk. »'sü. Ct." Bunrerlijke Stanil der Gemeente Texel. Inlichting verzocht door A- MOSK. der nieuwste winterstoffen. Gez. PETERSEN, den Burg. publiek verkoopen publiek verkoopen: publiek verkoopen aDe «el<*en J. Jac. RAI 4. Einde Weverstraat 310-311. Rij 2 pond franco over Texel. Aanbevelend, O. VISSER. en eene lading droge korte Turf. Eiken tal hout en palen, Ook voor andere doeleinden ge schikt. Van 17 tot en met 22 Sept. '10. GEBOREN: Wilhelmina Johanna, d. v. Jacob Prins en Wilhelmina ElstermaDs Eierland) Pieler, z. v. Cornelis Kuip en Anna Cornelia Witte (de Koog). ONDERTROUWD) Q GETROUWD ueene- OVERLEDEN: Geene. GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize een geldbeurs en een wit tafelkleed. Schagen, 22 Sopt. Aanevoerd: 18 Kallkoeien f 170,a f 275—; 104 Vette Koeien f 160 a f370, 40 Geldekoeien f 140 a f 220 25 Nuchtere Kalveren f 7 a 124. 550 Schapen (vette) f 23,50 a 31,50 Overhouders f 0,— a 0. 220 Lammeren f 18.a f 21.50 20 Vette Varkens 57 a 59 cent per Kg. 0 Magere Varkens f 0,a f 0,-. 60 Biggon f 14,a f 20, Boter f 1.40 a f 1.50 per K.G. Kipeieren 1 4,25 a f 5,per 100 Leiden, 23 Sept. Ter markt aangevoerd 71 Stieren f 109,— a 1 272,—; 84 Kalf- en Melkkoeien f 158 a f 325; 165 Varekoeien 1 115 a f 256 213 Vette Ossen en Koeien t 177 a f 305 47 Kalveren (vette) 173 al 134 23 Kalveren (magere) 16al 14. Lammeren 1 a f 813 Schapen (vette) 1 23.— a f 30.- 721 Schapen (weide) f 18,a 1 27,— 479 Magere Varkens f 16— a 1 48, -; 826 Biggen f 7.4 f 14. Zondag 25 September. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. 's Avonds 7 uur Ds. Van derWaa. Koog. Vm. 10 uur ds. Van der Waa. Oudeschild. Vm. 10 uur ds. Booke. Nam. 4 uur ds. Poort van nelder. Den Hoorn. Nam. 2 uur ds. van Grasstek. 'osterend. Vm. 10 uur ds. van Grasstek. Cocksdorp. Narn. hall 3 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Vosterend. Vm. hall 10 j jj0p8(Jicnet. Nam. 3 uur 1 DOO PSGEZINDE G EM E EN TE. Waal. Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den lloorn. Vm. 10 uur ds. Bussemakor. een 1 i/a jarig SCHET (drachtig), ongeveer 15000 pond harond ou Klaverhooi, 50 jonge kippen, een Kruiwagen, Kribben, Ruiven en Voerbakken, een partij Heining draad en Palen. C. EELM.il* Az., Waal-Texel. gemerkt: Roodo streep over het kruis en zwarle stip boven do staart. I)e ondergeteekenden berichten de ont vangst eener Tevens gelegenheid tot het laten verven en uitstoomen van Dames- en Heeren- kleeding en van Gordijnen, welke alle dagen worden gestcomd, en opnieuw ge appreteerd. Beleefd aanbevelend, Notaris te Texel, zal op Woensdag 28 September, 1910, 's morgens 10 uur, op de hofstede „Gro ningen" in den Polder „het Noorden, 125 Fokschapen. 15 stuks Hoornvee. 9P aarden. 2 Veulens. 3 Boerenwagens. 1 Tilbury. 3 Driowielde karren. 2 Maaimachines. 1 Hooischudder. 1 ijzeren Hooibark. 1 Zaaimachine. 1 Kunstmeststrooier, (Westlalia). 1 Amerikaansche koekenbreker. 1 Bascule. 6 Ploegen, Eggen, Molbordon, Gierbak, Kribben, Ruiven, Voerbakken, 150 stel Klaverruitors, enz. enz. Betaling 24 Juni 1911. notaris te Texel. Zal op Donderdag 29 September 1910, 's morgens 10 uur, op „de Hooge" tusschen de Waal en Oosterend, ten verzoeke van den heer D. KIEVIT, 4 Melkkoeien. 4 Anderhalljarige koeien. 5 Kalveren. 1 Veulen. 81 Schapen. 23 Lammeren. 2 Rammen. Jachtwageu. Boerenwagen. Bakwagen. Driewieldekar. Maaimaehine. IJzeren en houten hooiharken. Ploeg en eg. Varkenshok. Kippenhok en kippon. Kribben, Schuilen, Ruiven, Voerbakken Balies, Palen, Puntdraad, Opstand van een lammerenwagen, Melk- en Boerengereed schappen enz. eDZ. Benevens ongeveer 50000 kilo's hooi en do Suikerbieten staande op 40 aren land. op VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1910, des voorroiadags 10 uur op het Hauenterrein te Oudeschild op Texel. Ten overstaan van dun Deurwaarder uan eene aanzienlijke partij als: Vloer- en Zolderdeelen, Dampalen, Hekpalen, Rasterwerk, zware en lichte Balkon, Battings, Kolders, Schotwerk, Richels, Lambriseeringen, eiken en grenen PI loken, gcHcbiht voor landhekken, een partij Ramen en Kozijns, eene partij Grenen Wcrkhout, circa 10000 Dakpannen, eene groote partij Brandhout en wat vorder op voorschreven terrein ton verknop aanwezig zal zijn. Alles afkomstig van 16 Huizen over de Diamantbeurs, WeeBperplcin te A mstordam. Alles des 's morgens voor don aanvang der verknoping af'genuminerd te bezichtigen. Gegadigden worden verzocht ten dage uro en plaatse voormeld. Notaris te TEXEL, zal op Maandag 3 October 1910, 's avonds 7 uur, in het Café „Den Burg", aan den Burg op Texel, teu verzoeke van Mej R. P. KIEVIT, „De Hooge", met daarbij behoorende tusschen De Waal en Oostereud, te weten; H A C Perc. 1 0 72 39 huis, erf en tuin met 2 perceelen land, genaamd Kal ver weidje en Voorhuis 2 0 75 31 Huiskoog. 3 1 20 68 Groote Abrahamskoog. 4 0 77 72 Kleine Abrahamskoog. 5 1 06 14 Middelste stuk. 6 0 98 50 Kleine Antjesland. 7 1 32 80 Groote Autjesland. 8 2 21 46 Oude Huiskoog. 9 1 52 20 Groote Coruolis Listland. 10 0 98 80 Kleine Cornelis Listland. 11 1 0590 Leendertsland, 12 1 22 49 Wolland. 13 17411 Oudeplaaljesland. 14 105 70 Vossokoog. 15 1 56 45 Achterste Vossekoog. 16 2 70 30 Weerslanden. 17 0 65 80 Deltje. 18 19190 Kievietskoog. Totaal 23,48,65 Hectaren, en b. Een perceel HOOILAND, gelegen in den polder „Waal en Burg", groot 3,50,90 Hectaren. Aanvaarding 20 Maart 1911. Nadere informatiën zijn te bekomen ten kantore van bovengenoemden Notaris, bi] wien de wijze van veiling en kaartjes zijn te bekomen. Op Woensdag 28 September des avonds 71/. uur, in 't lokaal van Zoetelief te de Cocksdorp zal de heer VISSER spreken over: Het belang van een doeltreffende drooglegging van wei- en bouwland, en gezichtspunten bij liet draineeren. De leerlingen der wintercursus hebben vrijen toegang, ook de pers. Allen op 't appél Het Bestuur, P. STOEPKER, voorz. D. C. DROS, secr. Nieuwste modellen gegarneerde Beleefd aanbevelend, Volgende week in lossing eene lading 5 en 51/2 voets, waarvan bestollingei worden iugowacht bij TE HUUR of TE KOOP

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 2