Voordracht-avond „MET PLEZIER", Predikbeurten Markt berichten. Advertentiën Adyehtenïiën. NUTS-BIBLIOTHEEK. Firma LANGEVELD DE ROOIJ op Zondag 13 Nov. a.s. Na afloop bal. UITVOERING op Zondag 13 Nov. 1910, OPROEPING. BAL NA. Entrée 25 cent de persoon. van de Rederijkerskamer U. d. I., Jn. KAGER Cz. de 30 Gem. Polders, was het aantal marktbezoekers Dog al bevredigend. De gewone weekmarkten zijn thans ge ëindigd; gedurende de wintermaanden December, Januari en Februari bestaat eenmaal per maand gelegenheid tot het markten van vee. Verkiezing Heemraden 30 polders. Dinsdag had de verkiezing plaats van twee Hoofdingelanden voor het Water schap de 30 gem. polders ter voorziening in de periodieke aftreding van de heeren H. J. Keijser en P. Jz. Witte en van één Hoofdingeland wegens ontslagname als zoodanig door den heer KI. Roeper Jbz. Voor de stemming ter voorziening in de periodieke aftreding werden uitge bracht 364 geldige stemmen. Daarvan bekwamen de heeren 324 stemmen. 293 48 12 12 Jb. Eelman Az. en Jn. Eelman Jbz. ieder één stem. Gekozen werden alzoo de heeren H. J. Keijser en P. Witte Jz. Voor de tusschentijdsche vacature werden uitgebracht 360 geldige stemmen. Daarvan bekwamen de heeren 171 stemmen 81 78 19 7 H. J. Keijser P. Jz. Witte Joh. Keijser Dz. L. Roeper Jz. Jb. Bakker Jbz. Jb. Bakker Jbz. Jn. Bakker Bz. Joh. Keijser Dz. M. Langeveld Az. L. Roeper Jz. Jb. Kooiman Albz, en Jn. Eelman Jz. ieder twee stemmen, Herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Jb. Bakker Jbz. en Jn. Bakker Bz. Op verzoek deelen wij mede dat door de Stoomtram Heider-Huisduinen, van 1 Juli tot 1 November 43768 per sonen werden vervoerd. Oosterend, 8 Nov. Zondagavond trad in café Duinker alhier op de heer J. de Leeuw, volgens de advertentie „als Declamator, Komiek en Humorist, met medewerking van het Tryoler Orkest muziek". Vooral het laatste maakte velen nieuwsgierig, en zoo was dan ook de zaal op tijd goed gevuld. „Het Tryoler Orkest Muziek" werd voorgesteld door een harmonicaspeler en een cornet a pistonblazer, terwijl, om aan het begrip trio te voldoen, gestooten werd met een zuil van belletjes voorzien, waaraan op eigenaardige wijze een trommel bevestigd was. Onaardig klonk een en ander niet, en de aanwezigen hebben er lustig bij gezongen. „De Declamator, Komiek en Humorist" heeft vele moppen voorgedragen, waar van verscheidene bekend waren. Hoogere kunst was het zeker niet, doch het publiek heeft er dikwijls om gelachen, en dat mocht als het doel beschouwd worden, daar men het woord „lachen" in drievoud boven de aankondiging kon lezen. Om den inhoud had men ook wel personen beneden 16 jaar kunnen toe laten, want die was noch kwetsend, nóch ongeschikt voor jonge ooren. Te half elf begon het bal, ook met „Tryoler Orkest Muziek". De visschers D. van Oost, die eiken zomer eenige maanden op de Zeeuwsche stroomen werkzaam zijn, bleven dit jaar wel zeven maanden weg. De vorige week zijn ze teruggekeerd. De rogvisscherij was er iets beter, de kreeftenvisscherij minder, dan in het vorig jaar. Ook be proefde men er de palingvisscherij, doch die bracht bijna Diets op. Den Hoorn, 8 Nov. Als een bijzonderheid kan worden vermeld, dat door enkele personen van hier, verleden week (Zaterdag) in de Karhoek wel een paar honderd vreemde zwanen zijn gezien, die daar hun ver blijf hielden. Zooals sommigen zeggen wordt de komst van deze dieren wel eens toegeschreven aan een vroegen winter. Voor de jagers is het nog al moeilijk om deze vogels te bemachtigen. Dubbele moord te Spaarndam. Nog is de berechting Diet afgeloopen van de moord aan de De Witsenkade en meer andere moorddadige gebeurte nissen, of wederom wordt de aandacht gevraagd voor een dergelijk misdrijf, thans te Spaarndam voorgevallen. Het anders zoo vredige dorpje Spaarn dam was Zondag den geheelen dag in rep en roer. Wat was er gebeurd? Toen 's morgens de melkboer als ge woonlijk zijn klanten bezocht, bleek hij bij den gemeenteontvanger geen gehoor te krijgen. Dat was vreemd. En naar binnen ziende, zag hij op den grond bet lichaam van den ontvanger liggen, badende in het bloed. Een dei- buren werd te hulp geroepen en te zamen stelde men een onderzoek in. Op den vloer van bet schuurtje vond men uitgestrekt liggen het lijk van den heer W. Melchior, een man van 60 jaar met afgesneden hals en een rooden zakdoek stijf om den hals. In de kamer vond men daarop naast den stoel het lijk van de 70-jarige zuster van den vermoorde, eveneens met afgesneden hals en met wonden aan de handen. Een nader onderzoek door politie en justitie bracht aan het licht dat ver moedelijk roofzucht de aanleiding tot deze gruweldaad kan zijn geweest, daar eenig geld vermist wordt. Vermoedelijk is de moord gepleegd Zaterdagavond bevorens, wijl de beide verslagenen, uit hoofde van hun leeftijd steeds vroeg te bed gingen en beiden nu nog geheel gekleed waren. De politiehond verrichtte weder voor de opsporing van den moordenaar(s) goede diensten, want een drietal dezer dieren welke lucht werden gegeven, begaven zich allen naar dezelfde woning welks bewoner aanvankelijk is aange houden. Later zijn te Amsterdam nog 2 personen gearresteerd, onder verden king dat zij bij dezen moord betrokken konden zijn. Opkomst onder de wapenen. De miliciens der lichtingen 1907,1908 en 1910 zullen in het jaar 1911 voor herhalingsoefeningen onder de wapenen worden geroepen voor den tijd van 26 dagen. Een buitenkansje. Een arbeider te Egmondermeer vond bij het omspitten van een stuk land een pot met 40 oude muntstukken van 1570. Verleden jaar werden daar 200 oude muntstukken gevonden. Dure klei! Te Baijum (Friesland) is een kleiterp, nog geen 2 H.A. groot, verkocht voor f 40,000 of ruim 20,0u0 gulden per bunder Goed voor anderen. In een der groote dagbladen van 3 September 1910 vraagt een bekende, drukke Htrechtsche wijnfirma een ex peditiechef, vrij van alcoholgebruik. Je zou zeggen! Aan anderen prijst de firma haar waar zoo aan; maar zelf kan ze geen chef gebruiken, die ook maar een matig gebruiker van maakt 1 Zou ei dan toch aan al die hoogge roemde eigenschappen van den wijn een luchtje zitten. (BI. Vaan.) Een harddraver. In een dorpje nabij Bergum werd dezer dagen een harddraverij gehouden toen ze afgeloopen was, spotte een van de toeschouwers„Nou, tegen het paard zou ik nog wel durven loopen om twee rijksdaalders". „Top zei de gelukkige eigenaar van het paard. De grap werd ernst. Het paard werd naar de streep gebracht, de wedder trok jas, vest en broek uit, endaar ging het los't Publiek was heel den dag niet zóó vol belangstelling geweest als bij dezen wedloop. En wie won De viervoeter moest het smadelijk tegen den tweevoeter afleggen. Deze werd 's avonds bij de piijsuitdeeling betoost. „Deze draver, mijne heeren, deze draver heeft feitelijk meer verdiend dan twee rijksdaalders, mijne heeren, en daarom zullen we de vrijheid nemen met de pet bij u rond gaan. Niet alleen centen en knoopen, alsjeblieftlaat maar gerust eeDige vinken tusschen de musschen vliegen". En ze ylogen er inderdaad. De dravende mensch kreeg bij zijn twee rijksdaalders nog een faveurtje van ruim vijf gulden en had vrjje vertering bovendien. Zieke hazen. Als een bijzonderheid zij gemeld, dat er in den Haarlemmermeer en in de IJpolders veel doode hazen worden ge vonden, terwijl andere in zoodanig ziekelijkeD toestand verkeeren dat zij gemakkelijk te vangen zijn tegen het gebruik dezer dieren dient te worden gewaarschuwd, daar nog niet bekend is door welke oorzaak de dieren in dien toestand gekomen zijn. Mollevelletjes. In sommige gedeelten van Groningen wordt druk jacht gemaakt op mollen, doch de dieren komen niet talrijk voor. Ook verbieden sommige landbouwers het vangen daarvan op hun landerijen. Een Londensche firma vraagt 250.000 vellen. Een patriarchale familie. Lynton, in Devon, staat bekeDd als eon der gezondste plaatsen in Engeland. Onlangs sprak een reiziger aldaar een ouden man aan en vroeg hem naar zijn leeftijd. Even zeventig, luidde het antwoord. Nu, ik moet zeggen dat gij er uitziet alsof er nog jaren voor u zijn weggelegd, zei de reiziger en hij voegde er bij Hoe oud was uw vader toen hij stierf? Toen hij stierf? herhaalde de man verbaasd. Vader is niet dood. Hij is boven en brengt grootvader naar bed. Geen goede soldaten. Van de 23 jongelingen, die een dienst plichtig nummer getrokken hadden voor de lichting 1911 voor de gemeente Al- blasserdam, zijn er door den militieraad te Dordrecht niet minder dan 20 af gekeurd. HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag 9 November 1910. BurgGeen dienst. Den Boom. 's Avonds 7 uur Bijbellezing. Donderdag 10 November. Oosterend, 's Avonds 7 uur Bijbellezing. Waal, 's Avonds 7 uur Bijbellezing. Zondag 13 November. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Vm. 10 uur de Heer A. van Os, Zendeling onder Israel te Amsterdam. Waal Vm. 10 uur ds. Van der Waa. Oudeschild. Vm. 10 uur ds. Boeke. 'sAvonds 7 uur Ds Onnekes van Helder. Den Hoorn. Vm. 10 uur ds. Visser. Voorber. H. Avondmaal. Oosterend. Vm. 10 uurds. van Grasstek. 'e Avonds half zeven ds. Visser v.d. Hoorn. Lezing Hospitaal-Kerkschip „de Hoop". Inzameling. CoclcsdorpNm. halt drie ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Leesdienst. Oosterend. V m. half 10 Nam. 2 uur DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend. Vm. 10 uur ds. Kuperus. Burg. 'sAvonds half zeven ds. Kuperus. Den Hoorn. Nm. 10 uur ds. Bussemaker, Texel 8 Nov. Scheimarkt. 3 paarden f100 a f165. 4 koeien f 185 a f 225. 14 pinken f 135 a f 145. 6 Gr. Kalven f50 a f60. 60 biggen f 12 a f 14. 5 korven kippen fl.50 a fl.75. Handel onbeduidend. Purmcrend, 8 Nov. Aangevoerd: 594 Runderen waaronder: 463 vette koeien 66 d 78 Ct. por KG, 191 Gelde koeien f 160 d 230. Melkkoeien f 190 d 260. 10 stieren. 109 vette kalveren f 0,80 a f 1.p. Kg 187 Nuchtere kalveren t 14a f 30 2444 Schapen f24,d f 33.50 prijsh.h. matig 450 Lammeren t 15,a f 22, 284 vette varkens f 0,52 a f 0,56 per Kg.; 30 magere varkens f 16 a f 35, 301 biggen f' 9 a i 14; kipeioren f 7.25 a f 8.25 per 100; Amsterdam, 7 Nov. Aangevoerd 160 Runderen, le kwal. 73 d 77 ct. j=.° 2e kwal. 68 a 72 ct 3e kwal. 60 a 66 ct. g, 65 Melk- en Kalfkoeien f 145 a f 295, 27 Nuchtere Kalveren f 13,d f 19, 385 Vette Varkens 51 a 56 ets. 13 Schapen f 24 a f 28. voor VIEIt achtereenvolgende plaatsingen in de Tcxelsche Coarunt in eens opge geven, worden slechts driemaal 'in rekening gebracht. v Geboren CORNELLS REIJER, zoon van L. C. KEIJSER on N. KEIJSER-Keijser. Do Waal, 8 November 1910. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde dochter en zuster, MAItTJE KOORN, na een langdurig, smartelijk doch geduldig lijden, in den ouderdom van 22 jaar en 6 maanden. Dat zij ruete in vrede. Namens do familie, P. Jb. KOORN. Waal, op Texel, 8 Nov. 1910. Namens de familie geven wij U kennis van het overlijden van den Heer P. WUIS, in den ouderdom van ruim 70 jaar, te Micb, Noord-Amerik8. S. WUIS. Den Helder. Heden overleed onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, A. ROERHORST, Weduionaar van Geertje Beumkes, in den ouderdom van bijna 78 jaar. Namens de Familie, P. Jz. LIST. Everstekoog 5 Nov. 1910. Het voorloopig bestuur der nieuw op gerichte sociëteit „Burgerkring" gevestigd in de „Lindeboom" brengt ter kennis aan belangstellenden, dat er vanaf heden, ge legenheid bestaat om zich op te kunnen geven als lid van deze Sociëteit aan boven genoemd Hotel. HET VOORLOOPIG BESTUUR. Bovenbedoelde biblotbeek, aanwezig in de „Vergulde Kikkert" te den Burg, is, be ginnende Vrijdag II November 1910, 's mid dags 12 uur, weder voor het afhalen van boeken, opengesteld, op eiken Vrijdag, van 12 tot 1 uur. Zij die eventueel nog boeken der biblio theek in hun bezit hebben, worden ver zocht, die op 11 dezer in gemeld lokaal te bezorgen. bericht, dat na 15 dezer zal worden be schikt over de alsdan nog niet afgedane posten van het vorige kwartaal. Voor gereede voldoening houdt zij zich boleeid aanbevolen. te de Koog, aanvang 's av. balf 8 bij !R. Daaldei\ 's avonds 8 uur, ia het hotel „TEXEL". Opgevoerd zal worden, het blijspel van G. von Moser. Plaatsbespreking op den dag dor uitvoe ring van 12—1 uur. Personen benedon 16 jaar worden niet toegelaten. Gemeentebesturen, Landbouw- vereenigingen en Veehouders! De ondorgeteekonde, Gediplomeerd Vee- verloskundige, zijn opleiding gonoton hebbende bij don alom bokendon Veevor- loskundige, do Heer J. PRONK te War- menhuizen, is boreid zich te vestigen in eeno Veerijke streek, onder nader te be palen voorwaarden. Brieven franco Gediplomeord Veeverloskundige, Schoorl. Noord-Holland. N.B. Do heer J. PRONK bovengenoemd is boreid inlichtingen te geven omtrent bekwaamheid, enz.

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 2