BIJBLAD van de Texelsche Courant van Zondag 13 November 1910. *tfoor Ret a. s. Sint- Eene keurige collectie Lees- Teeken- en Prenteboeken Uitg. Firma Lange veld Sf De Rooij. De BOEKHANDEL PARKSTRAAT neemt de vrijheid zich beleefd aan te bevelen voor de levering van gepaste geschenken bij gelegenheid van het a. s. Sint-Nicolaasfeest. is voorhanden, terwijl niet voorhanden doch gewenschte Boekwerken en Pakketten, in de Couranten aangeboden, zonder prijsverhooging worden geleverd. Doe dus uwe bestellingen tijdig aan den „Boekhandel Parkstraat." Ais zeer geschikte geschenken zijn voorhanden Briefkaartenalbums, doozen Luxepost, Panoramaspiegels, Postzegeldoozen, Post- zegelbevocktigers, Inktstellen, Vloeidrukkers, Schrijfportefeuille's, enz, enz. Zeer geschikt voor Cadeau zijn ook VULPENHOUDERS, als „Swan," „Caw," „Crown" en meer anderen, in verschillende prijzen, waarvan Prijscouranten ter inzage zijn. Evenzoo is een mooi en practisch geschenk een India-Rubberstempel of Lakcachet, welke in diverse prijzen worden geleverd. De Verloren Zoon. In prachtbanden zijn de volgende Boekwerken voorhanden s Jessie Manssergh May Baldwin J. Hoffman Thérèse Hoven Felice Jehu Marie Boddaert Tine v. Berken FEUILLETON. Nathalie van Eschstruth. Marie Honig Betsy In den prüs van f 1.90. P. Visser De laatste der Arkels. Anna de Savornin Lohman In den Opgang Bertha Clément Driftkopje Driftkopje verloofd Juffertje Wildzang Een aardig Drietal Oude schoolvriendinnen Op Vij verhoek Aan den bron Het onderwijzeresje Een geniaal zestal De cornet der ruiterij Mijn zuster en ik De Berewoudjes. G. A. Henty Tine v. Berken In den prijs van f 1.50. A. F. Cremer Tien maanden in 't ijs N. v. Hichtum Afke's Tiental L. v. Ankum Bij de schemerlamp Tusschen licht en donker C. v. d. Vliet Het testam. v/d invalide J. A. Bientjes In het land der Boeren Tijl Uilenspiegel's jongensjaren In den prijs van f 1.25. A. de Graaf Dick en zijn vrienden Het geh. v.d. Schooljongen De spion op school Tom en Jack N. v. Nichtum Friesche Schetsen Aletta Hoog Alleen in 't nestje Een gelukkig viertal Koninginnetje E. de Pressensé Paulette De buren van Mevrouw Bertrand Ursula P. J. Andreessen Marie en Pauline Emma van Bergen Uit ons Dorp Suse Andriessen Sneeuwklokjes Heide en Veld Anna v. Gogh-Kadlbach In het bloembol lenland Andrew Home Door dik en dun Henriette Blauw Loe en Jettie C. Joh. Kievit Het badreisje v. Cor Slung P. Visser De Vliegende Hollander Truida Kok Frans Elswoudt Beatrice Harraden Klein maar dapper E. J. Blekkink Kees Huisman Agatha Brieven van een poes Bertha Clement Harde lessen Gravin Wally Koningin Roza Zilveren kruisjes Tinb v. Berken Mooie Bruno Kruidje roer mij niet Kleine Menschen Met z'n Drieën Chr. Krienen De avonturen van drie Pretmakers Agot gjems Selmer Toen Moeder klein was In den prijs van f 1.10. Johanna Bakker Hannies verhaaltjes Cora Zoo'n lastige jongen T. de Kruijff-GoMus Het Indische Nichtje In den prijs van f 1.-. Evelyn Sharp De nieuwe kostjongen In den prijs van f 0.90. Tine v. Berken Goede Kameraadjes Kleine Avonturen Op den Seventop Lot Mertens Kasteel Rompersburgen Millie's Vacantie Vier nichtjes Het boekje van de Vuurkaboutertjes De twee broeders Onder versch, meester Chr. v. Abcoude Willem's verjaargeschenk Bert en Bram Vriendschap In het Zwaluwenhuis Willem vd. Molenaar Hermanna Aletta Hoog C. Joh, Kievit W. Brouwer Betsy Nort P. Elzer Anna v. Goch Kaulbach J. Lion Cachet L. v. d. Meer Titia v. d. Tuuk In het Bloembollenland Van 'n paar Afr. jongens Van 3 jongens in Z.-Afr. Mare en zijn Oom. Wat er in onze tuin te zien is Het heele jaar rond (Natuurboekjes) In den prijs van f 0.75. A. S. Reule Onder de Gouddelvers A. F. v. Bemmelen Zijn eerste reis Henriëtte Mijn vriend Linkeroever E. Bekkek-Wolf en A. Deken Historie van mej Sara Burgerhart deel I Historie van mej. Sara Burgerhart deel II H. Sienkiwitz Quo Vadis Ouida Onder twee vlaggen Ernst Zahn Bergvolk H. C. Andersen Sprookjes v. Andersen Leo TolstoI Opstanding. In den prijs van f 0.G0. Aletta Hoog Prettige Winterav. deel I II UI A. Rengersen Tobbers In den prijs van 0.50 P. Louwers De Boschwachter van Lindenstein Janmaat en z'n vriendjes De zon breekt door Fransen het geheim Jonge Vechtersbazen Hollandsche Spartanen Poesjes Reisavonturen Mevr. ^abius door 21.) En zij rijdt hem voorbij ze slaat de oogleden op als in gelukkige verlegenheid en ziet hem aan als een kind, dat verrast is door het gedroomde geschenk, dat de kerstboom brengt. Maar terstond daarna krijgt ze een erge kleur en als verlegen ziet ze naar de andere zijde, waar de stalmeester staat. Deze neemt de zweep 'n scherpe slag volgt de schimmel zet zich in dral en Lou staat op het pan- neau hare voorstelling is weer be gonnen. Nu zijn het de gewone en bekende toeren sprongen door een hoepel, over een sjaal en gekruiste stangen. De kleine pseudo-Frangaise werkt goed maar doet niets buitengewoons. Toch ap plaudisseert het publiek met kennelijke ingenomenheid, er is geen eind aan de stormachtige toejuiching. Mademoiselle Lou heeft de harten voor zich gewonnen door haro eerste toeren. Zo kan nu verder doen wat ze wil, het publiek ziet in haar alleen de sympathieke bekoorlijke figuur die ze liel heeft gekregen, en uit dat in bijvalB- botuigingen. Hare slottoer sluit zich aan bij haar eerste voorstelling. De vlinders waarmee Lou eerst al rij dende gespeeld heeft, die ze ving en op haar schouderband vastmaakte, raken plotseling los en vliegen weg, voor het paard uit. De kleine rijdster ziet wat er gebeurd is laat een allerlielst gilletje als van schrik hooren, vervolgt in wilde jacht de vluchtelingen en snelt ze ten laatste achterna, de manége uit en weg! Had haar eerste binnenkomen het pu bliek aangenaam verrast, bai.r weggaan versterkte dien eersten indruk op de tref fendste manier. Het vlinderspel heelt het gewenschte succes. Een stormachtig applaus roept van uit het eivolle circus om mademoiselle Lou die eindelijk door den stalmeester opgeleid te voet de manége binnenkomt on naar alle kanten heen, met de meeste gratie buigende voor de toejuiching dankt. Götz iB ijlings naar de stalgang gegaan en heelt vooraan post gevat. En toen de kleine Lou de manége weer veiliet, moest ze zoo dicht langs hem heen gaan, dat hare welriekende gazige kleeren hom on willekeurig raakten. Bravo! Bravissimo! roept hij op halt luiden toon. fin terwijl hij zijn sprekende oogen op haar vestigt, ziet Lou tot hem op als tot een oud bekende. Ze lacht hem toe, zóó dat haar tandjes goed uitkomen, en dankt hom verder met een allerlielst knikje. Alleen hem schijnt ze te zien; de andere hecren krijgen ternauwernood een groet met de hand. Te drommel, Abeusberg! dat is een lieldesverklaring die duidelijk is! zegt lachend een zware ritme -ster der ulanen die naast hom stond. Is dat zoo op het eerste gezicht ot keu je dat katje al van vroeger 't Scheen, dat Götz die vraag in 't geheel niet hoorde. Hij keerde zich om, van zins weg te gaan. Jochen hield hem lachend tegen en citeerde: Hoor naar mijn raad, mijn zoon, en vlied den lellen stroom! Zoo, ben je soms bang dat ik je in den weg sta? Natuurlijk, veelvraat! Ga je met me mee Ik? Neen, mijn waarde! Ik zou toch maar een ridder zijn van de droevige figuur, want drie verhelden paren niet, zegt een oud spreekwoord. Hoor, hoor eens! Do bekentenis van een verliefde! Drie verliefden, heer rit meester Abensberg, wees voorzichtig en zie wat je doet, een verliefd militair bijt in een zuren appel! De omstaande kameraden lachen onge- loovig. Maar Götz klopte vriendschappelijk Jochen op de schouder en zei: Yergeelsche moeite! De stroom heelt me te pakken! Nu, drijf dan mee en zie, dat je boven blijft Waar zien we elkaar weer? Binnen vijl minuten ben ik ter plaatse bekend. Götz sloeg lachende aan, en onderwijl ,de domme August" speculeerde op zijn nog dommer publiek en de knechts een hooge stellage opsloegen voor een stelten- looper-acrobaat, ging onze jonge officier ln stormpas naar buiten, de helverlichtte straat op. Een paar huizen verder was een bloe menwinkel. Götz zocht den mooisten en meest uit en krabbelde met paar woorden op een kostbaren ruiker zijn potlood een visitekaartje. Iemand die overgelukkig is door de meest bekoorlijke aller kunstenaressen te zijn opgemerkt, veroorlooft zich, haar bijgaande bloemenhulde te zenden. Een zegevierend lachje speelde om den fraaien welgevormden mond van den schrijver. Dat was dejeerste stap vóór het begin van een nieuwen roman. En de jonge graaf is zeer nauwkeurig op de hoogte van de verschillende hoofdstukken. Hij heeft wel is waar in deze maand al verschrikkelijk veel geld uit gegeven. De totalisator heeft groote sommen verslonden en een van zijn beste paarden is aan longontsteking gestorven. Bah! Wat vraagt graaf Götz naar geld! Als 't op is, moet papa maar meer zenden Uit zuinigheid kan hij zoo'n mooien kans bij mademoiselle onmogelijk laten voorbijgaan. En avant! dus. De rest volgt yanzell! Abensberg adresseert het briefje en keert toen in 't circus terug, terwijl hij nauwlettend de beide voorste rijen van 't parterre opneemt, waar twee koorddanse ressen en een negerdierentemmer hebben plaats genomen. Miss Dorothy en Lou blijven echter on zichtbaar. Götz toont niet de minste belangstelling meer in de verdere voorstelling. Aan een van 't stalpersoneel heeft hij gevraagd of mademoiselle Lou ook nog inde pantomime medewerkte en daarop een ont kennend antwoord ontvangen. w. v. v.

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 5