VLIEG WEEK. Stoomdorschmachme. Gr. J. 0. D. Dikkers, Sl-Haas-gescM DAMES D. P. KOORN, Uitslag van gehouden Vcrkoopingen. 'Aclvertentiën Advektentiën. Stoomdorschmachme, B. Janssen van Helder Burgemeester en Wethouders van Texel, scboolbeboeften en leermiddelen, St.-Nicolaas Etalage gereed. Winterjassen, Bemi-Saisons en Jekkers. een gemakkelijke Stoel (voltaire). H. EDIF, Warmoesstraat. Chocoladeartikelen, Marsepain, Borstplaat, Probeert mijn Roomborstplaat Telegrammen, mode-artikelen, St.-NICOLAAS f 20.000. f 20.000. f 20.000. f 20.000. A. LANGEVELD Mz. in hei openbaar aanbesteden Sorteering groot- Prijzen laag. KI. SLOT. Opruiming van een partij G. J. VINKEN, Parkstraat. Ruime keuze in: Chocoladeletters, Boterbanket en Speculaas. Een voordeelig dier. Men deelt ons mede dat dezer dagen bij mej. wed. I. Boon aan den Hoorn een big werd geslacht, geboren half Mei, welke een gewicht had van niet minder dan 390 halve kilo's netto. Waal25 Nov. Mej. E. Bakker, onderwijzeres alhier, deed heden te Amsterdam met goed gevolg examen voor vak j. (vrije en ordeoefeningen der gymnastiek). Oudeschild25 Nov. Twee achtereenvolgende dagen hadden hier ongelukken plaats, die Dog betrek kelijk goed zijn afgeloopen. Gisteren schrikten de paarden voor een boeren wagen, zij begonnen te steigeren en konden door den voerman Jb. B. van den Hoorn niet meer in bedwang worden gehouden, zoodat zij op hol sloegen. Ten laatste viel de voerman tusschen de paarden en werd door bereidwillige handen naar de woning van den heer T. gebracht waar bleek, dat de enkel gekneusd was. Ondertusschen waren de hollende paarden door den heer A. For mer tot staan gebracht. Het jonge paard was daarbij gevallen en was ook eenigs- zins gewond. De voerman Jb. B. werd later naar den Hoorn gebracht, op den zelfden wagen, waarmee het ongeluk was gebeurd, nadat de voerman B van van Oudeschild hem met graan had geladen. Yoorzichtigheidshalve had men er nu alleen het oude paard voorge spannen. Hedenmorgen geraakten een boe renwagen, bespannen met 2 paarden van den heer Witte uit Eierland, door achteruit te loopen in de haven. Met moeite en levensgevaar werd de voerman nog bijtijds op het droge ge haald en naar den caféhouder Bakker gebracht, waar hij van droge kleeren werd voorzien. Ook de paarden en het voertuig werden weder behouden op den wal gebracht. Er in geloopen. Dinsdagmiddag kocht een juffrouw aan een uitstalling op de Botermarkt te Haarlem eenig kindergoed. Meenende van een onbewaakt oogenblik te kunnen gebruik maken, nam zij een borstrokje weg en verstopte dit ODder het wageD- kleed van haar kinderwagen. Doch de koopman had het gezien, liet haar eerst het gekochte betalen, kwam toen van achter zijn stalling vandaan en haalde het borstrokje voor den dar. De vrouw wilde bet met beschaamde kaken terug geven, maar hiermede was de koopman niet tevreden. Hij eischte het dubbele bedrag of..... kennismaking met de politie. De vrouw koos het eerste en ging heen, nageschreeuwd door een paar andere vrouwen en den koopman, die toch zeer ingenomen was, dat de be driegster er zoo bedrogen was afgekomen. De kwajongens in de vogelwereld. Uit Aerdenhout, nabij Haarlem, schrijft men aan de „Haarl. Courant" als een aardig staaltje van hulpvaardigheid bij vogels jegens hunne rasgenooten: Een troepje musschen zat met elkander te tjilpen en te stoeien, toen eensklaps een hunner door een groote rat werd gevangen, die haar buit medevoerde. Snel besloten vlogen de andere vogels de rat na en vielen haar tegelijk aan, het dier pikkende waar zij konden. De rat kreeg het dan ook zóó benauwd, dat zij haar buit losliet en zich ijling3 uit de voeten maakte. Na bevrijding waren de musschen als 't kon nog levendiger en vroolijker dan voor den verraderlijken overval. Gevolgen van het vlootbezoek aan Rotterdam. Zaterdagavond hoorde de goud- en zilversmid V. d.P. te Rotterdam, onraad in zijn huis. De politie werd gewaarschuwd omsingelde het huis en stelde een on derzoek in, met het gevolg, dat in de kamer der beide dienstboden verscholen gevonden werden twee marine-matrozen uit Hellevoetsluis. De matrozen werden door de politie medegenomen en de beide dienstboden weggejaagd. Terwijl mijnheer en mevrouw naar den schouwburg waren, hadden deze matrozen aan hunne meisjes een bezoek gebracht en geen kans gezien het huis weer te verlaten. Ernstig ongeluk. Vrijdagavond heeft nabij de Üungen- sche brug onder Den Dungen een ernstg ongeluk plaats gehad. Een meisje, de dochter van een schippe r, trok een schip vooruit en had tot dit doel een touw om het lijf gebonden. Toen een ander schip passeerde, liet het meisje het touw vieren, zoodat dat schip er over kon varen. Het schip voer evenwel op het touw, zoodat het meisje van den weg werd getrokken en in het water viel, direct onder het schip verdween en verdronk. Een trouxoe musch. Twee jaar geleden, 't was tegen Sint- Nicolaas, had een inwoner van Win schoten een kreupel muschje gevangen. Het dier werd in een kooitje verzorgd en kreeg een lapje om het gekwetste pootje, dat langzamerhand begon te beteren. In ,t voorjaar van 1909 verdween de musch plotseling en sedert zag geen der huisgenooten het vogeltje terug. Tot jl. Zondagmorgen, toen de musch bij hen kwam binnenvliegen, druk sjilpend en heen en weer fladderend, nog met een, nu vuil, lapje om den rechterpoot. Verre van schuw pikte het van de toegeworpen kruimels brood. De musch had zijn vroegere huisgenooten, die verhuisd waren,teruggevonden. Dagelijks wordt het vogeltje daar nu weer gezien. Een dienstbode verbrand te Hillegers- berg. Woensdagnacht heeft te Hillegersberg een brand gewoed, waarbij helaas, een menschenleven is te betreuren, het leven van een 22-jarig meisje. Aan den Bergweg no. llr nabij het villapark, woont de 81-jarige mevrouw Viertelhousen met haar twee zonen, onderwijzers te Rotterdam, in een vrij staand buitenhuisje, dat met een sloot van den straatweg gescheiden is. De ingang van het huis bevindt zich in het midden en aan elke zijde bevindt zich een vertrek, het rechter dienstdoende als slaapkamer van mevrouw, het linker als salon. De beide zonen des huizes sliepen op de zolderkamer, terwijl de 22-jarige dienstbode mej.B uit Vierpolder (bij Brielle) in een bedstede sliep van een vertrekje in de onmiddelijke nabijheid van de houten keuken. Bewoners van den kleiweg bemerkten dat er vlammen sloegen uit het woonhuis en ze begonnen te schreeuwen, zoodat in een oogenblik de beide zonen van mevr. Viertelhousen wakker waren ge maakt en de aan den overkant wonende buren, o. m. jbr. De Villeneuve, burge meester van Hillegersberg. In nachtgewaad konden de beide heeren Viertelhausen zich nog redden door zich langs een trap te laten glijden. En de oude mevrouw, tot wier vertrek vlammen en rook reeds waren doorgedrongen, kon men met moeite naar buiten brengen. Toen men echter bij de houten keuken kwam, vond men het lijk van de dienst bode liggen. Ze was gestikt in den rook en haar beenen waren verbrand. Ze lag boven op de kat, die, evenals de hond, was gestikt. H et dure leven. Het Maandblad voor het Centraal Bureau voor de Statistiek toont in een lijstje hoe sterk de stijging der prijzen van levensmiddelen is in de laatste paar jaren. In het tijdvak 1902 1910 zijn de voornaamste levensproducten, zooals aardappelen, vleescb, erwten, boonen en brood, in de rijksgestichten en ge vangenissen gemiddeld gestegen met 23,3 pCt. Uit de prijsopgaven van „Eigen Hulp" over het tijdperk 1905 1910 blijkt eveneens, dat deze eerste levensbehoeften sterk zijn gestegen en wel met 22 pCt. De meeste stijging vertoonen erwten met 47 pCt. raapolie met 40 pCt boonen met 44 pCt. en tarwebrood met 30 pCt. De schoonmoeders hebben het altijd gedaan. Een arme drommel stond voor het kantongerecht te Utrecht, daar een zijner kinderen zonder reden de school bij her haling verzuimde. Dat is zoo erkende de vader die den geheelen dag uit werken is om don kost te verdienen, maar ik stuur mijn kinderen vroeg genoeg naar school, doch mjjn schoonmoeder wacht ze op, lokt ze bij haar naar binnen met snoepgoed en laat ze eerst heengaan als 't te laat is voor de school. En dat alles alleen om mij er tegen aan te doen loopen. De kantonrechter had in zijn leven veel over kwade schoonmoeders gehoord en gelezen, maar dit overtrof alles zoo, dat hij er niets van beliefde te golooven. De ambtenaar bij het O. M. ook niet; hij eisebte f 2 boete, daar de vader moet zorgen voor het schoolbezoeken zijner telgen. Reiniging van groenten. Naar „Onze Tuinen" meedeelt, hoeft de gemeenteraad van Bloemondaal maat regelen genomen tegen het wasschen van ooft en groenten in slootwater. Aan de politieverordening is nl. een artikel toegevoegd, luidend: „Met boete van ten hoogste tien gulden wordt gestraft ieder die groenten, vruch ten of ooft wascht in ander water dan hetgeen verschaft wordt door middel van drinkwatervoorzieningen, die goed drinkwater opleveren." „Onze Tuinen" teeken bij het bericht nog o. m. aan „Thans is het woord aan andere ge meenten, vooral die welke in een kring om de groote steden liggen." De volplane. Vliegmensch Wijnmalen heeft zijn motor afgezet en komt in een prachtige glijvlucht op de soesterheide neer. Een opgetogen bewonderaarster roept: „Verrukkelijk toch, zoo'n val-planeet!" Een doodgewaande. Ongeveer 2 jaar geleden werd onder Gramsbergen een lijk gevonden, dat door den broeder van den overledeue herkend werd. Dezer dagen vervoegde de doodsge- waande zich bij de politie te Almelo om onderdak Donderdag 24 Nov. in „T)e Oranjeboom". Notaris G. J. O. Dikkers, Een perceel Hooiland, „Jantjealand" groot 1,28,80 H.A. Kooper Doopsgezinde Gem. voor f1710. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 19 tot en met 25 Nov. '10. GEBOREN: Diemoertjed.v. Petrus Johan nes (lin en Anije Witte (Burg). ONDERTROUWD:) r a a GETROUWD: ueene' OVERLEDENGeertruida Pieterdina Cor nelia Schutter, oud 3 jaar (Eierl). GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize een hoepel en een wantje, beide gevonden in de Weverstraat. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Tcxelschc Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen bij bet overlijden van onze ge liefde Vader, Behuwd- en Grootvader, A. BOERHORST, betuigen wij onzen har- telijken dank. Namens de familie, Texel. P. Jz. LIST. Notaris te Texel, zal, op Woensdag 30 November 1910, 'e middags 12 uur, in het Hotel „de Lin deboom" aan den Burg op Texel, ten ver zoeke van den Heer J. DE GEUS, publiek verkoopen een. volledige zijnde locomobiel, dorschmachino met dub bele reiniging en pers volgensdc beste con structie. Glycerine Zeep 11 cent per poi'd. Geele zeep Ho. 1, 10 cent per pond. Sunlichfzeep 23 cent per doos. Aanbevelend, Weverstraat. Verscho Roomboter verkrijgbaar. bericht, dnt hij weder op Texel is gearriveerd en beveelt zich beleefd aan voor het slijpen van scharen, messen, scheermessen, koffiemolen, enz. zullen op Maandag 19 November 1910, des middags 12 uur ten raadhuize het leveren vnn voor het onderwijs in de nuttige handwerken, benoodigd voor de o. 1, scholen in de gemeente, ge durende het jaar 1911. De voorwaardon zijn ter secretarie ver krijgbaar tegen betaling van 25 cent. Burgemeester en Weth. vnd. J. S. DIJT, Loco-B. RUIBING, Secretaris. Voor zeer lage prijzen. Aanbevelend, Wegens plaatsgebrek j ter overname aangeboden Andres bureau vaa dit blad. 2 2 a- 2 5? 55 (Orginal Victorin). Piachtig Aanbevelend, Pil VLESSINC. d> P° Po OQ f» Po 0 Wollen doeken, Zijdon doeken, Sjaals in wol en in zijde, Kanten jabots, IJs- mutseD, Handschoenen, Ceintuurs, Fan- tasiescborten in zijdeen stof, Huishoud scholen, Corsets, Kindermanteltjes en doeken, Jurkjes en schortjes. Linnen en Valenciënnekant en Festons. Tricot Kinderpakjes, Tricot ondergoederen. Kousen en Sokken in alle maten.! Sajet en Zijdewol in alle kleuren, enz. enz. En wegens gevorderd seizoen opruiming van alle voorradige als: BLOUSES, in zijde en stof. ROKKEN, in verschillende maten. GEGARNEERDE HOEDEN, VOOR SPOTPRIJZEN. Aanbevelend, bericht dat hij voor de weder ruim voorzien is van allerlei in verschillende smaken, Verder een ruime keuzo Luxe doozen, Thermometers, Gelatine eieren enz. Opening der Etalage ZÜNDAGAVON13. Beleefd aanbevelend. P. J. PATERS, Dolft. Tijdgeestpolis No. 1434 R. F. BUTTER, Oud Karspel. Tijdgeestpolis No. 1434 S. P. M. DIESBERÜRN, Haarlem. Tijdgeestlot No. 1434 fl. M. SOHATZ Co. Amsterdam. Tijdgeestlot No. 1434 B. GELDEN VERZONDEN. N, V. UI) TIJDGEEST.

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 2