W aarsckuwing. Tandarts Ansingh, Stoomververij en Ghem. Wasscherij. De nieuwe tarieven der Spoorwegen. NEDERLANDSCHE HYPOTHEEKBANK Weet gij „Wanneer?" FEUILLETON. De Verloren Zoon. Nathalie van Eschstruth. Warmoesstraat, M. Wieringa. Snijbloemen, Kamerplanten, Vaste Bloemplanten voor tuinen, enz. een Boerenknecht. in Hotel „de Lindeboom." EIVORMIGE BETONRIOLEN.ë RONDE BETON RIOLEN met KRAGEN, REGEN"-, WEL- en BEERPUTTEN, enz. enz. Vraagt uiterste prijzen. Gevestigd te Oudeschild. GRIMIJSER. Depot. Th. SCHRAAG, in Confectie, Manu facturen en Modes, den Burg. De Nieuwe Tarieven der Spoorwegen Boekhandel Parkstraat. SNEEKER n Te Oosterend bij P. Dros, Oudeschild Joh. P. Dros. den I Burg T, Buijs, drogist, en I. Moerbeek. Speciale Cultuur van D. BAARSE Kz. TE VE ENDAA1 OPGERICHT 1890. P. J. KONING. is iederen Donderdag van 11 uur tot half twee te spreken Kleurenboek met prijscourant ter inzage. De prijs is slechts ÏO cent "Weet gij wanneer gij de Sanguinoae moet gebruiken Wauneer uw bloed arm is en daardoor de stofwisseling traag. Wanneer gij last hebt van bleeke kleur, bleeke lippen, bleek tandvleesch. "Wanneer gij te zwak zijt om te eten. Wanneer gij te moe zijt om te slapen. Wanneer gij nooit eens recht verkwikt, uitgerust en versterkt wakker wordt. Wanneer gij gedurig moede zijt en alles u te veel is Wanneer gij last hebt van pijn in de maag, of pijn in de lenden. Wanneer gij prikkelbaar of gedrukt zijt, of angstig zonder dat gij weet waarvoor. DAN moet gij de Sanguinoae gebruiken. Neem dan eens geregeld een tijdlang tweemaal per dag één eetlepel SANGUINOSE. SANGUINOSE versterkt uw bloed, zuivert en verrijkt het. En doordat zij uw bloed versterkt, grijpt zij met vaste hand in de oorzaak van vele kwalen, die in schijn zeer verschillend zijn. Voor jonge meisjes in den tijd der vorming van het gestel, is de Sanguinoae een welbeproefd middel, Sanguinoae wordt verkocht in groote vierkante flacons van ruim 300 gram inhoud en kost per flacon f 1.50, 6 flac. f 8.12 flac. f 15. Zorg dat gij de echte krijgt. Wees gewaarschuwd tegen namaak. In de meeste gevallen is tweemaal per dag een eetlepel (15 gram) voldoende. Dan duurt een flacon tien dagen en kost u de behandeling slechts 121/» of 15 ets. per dag. Dat is goedkooper dan eeDig ander dergelijk middel. VAN DAM Co. Den Haag. -* .'«'vA-kV*.; door 36.) Mag ik zoo vrij zijn is de eentonige vraage, die hij, met de met het wapen beschilderde wijnkan in de hand, totFlavia richt. En zelfs als zij ten antwoord daarop een zachtgefluisterd „dank u" doet hooren, glijdt zijn blik over ,haar heen en is het, als bestond ze niet. In bet begin heeft het jonge meisje geen acht geslagen op zijn voortdurend zwijgen, maar eindelijk begint het haar op te vallen en 't donkerrood, dat hare wangen kleurt, maakt plaats voor doodelijk wit. Langzamerhand dringt het tot haar door, in welke zonderlinge verhouding zij zich bevindt. Zij merkt het duidelijk, dat zij hem niet bevalt en dat hij er geenszins de man naar is, om zijn hart voor een majoraat veil te hebben. Hoe moeilijk moet het hem vallen, zoo lang naast haar te zitten, 't Valt hem misschien dubbel zoo zwaar als haar. Misschien heeft zijn keus reeds lang gevestigd en hangt zijn hart met trouwe teedere liefde aan eene andere die zijne ouders niet als dochter willen aan nemen. Zooiets doet pijn veroorzaakt smart en dan nu daarbij nog het gebod zijner ouders, een vreemde, die hem niet de minste liefde inboezemt, tot zijne vrouw te maken. Wat moest hij haar haten, haar, de onschuldige oorzaak van dat alles. Flavia voelt medelijden opkomen in beur hart. Dat hij haar schijnt te versmaden, ja bijna beleedigend afwijst, dat smart haar niet, integendeel, 't wekt bij haar een gevoel van innige welgemeende be wondering. Götz von Abensberg behoort niet tot die ellendige gewetenlooze zwakkelingen, die voor den mammom in het stof knielen en zonder bedenken hem hart" en liefde ten offer brengen. En wanneer het onverbiddelijke moeten dan eindelijk over zijn trouw overwint, dan zal het tenminste niet zijD, dan na zwaren hardnekkigen strijd. Flavia's hart klopt 'onstuimig bij die gedachte. Zij zou het verschrikkelijk vinden, wanneer die donkere oogen haar opeens met een conventioneel lachje aan keken of uit die mond alledaagsche com plimentjes haar in de ooren zouden klinken. Neen, dat niet. Dat zou een ideaal vernietigen. De man naast haar kon door niets meer imponeeren en meer sympathie opwekken dan door dat koude, koele, on verschillige zwijgen. Zou 't inderdaad mogelijk zijn, dat in deze nuchtere, egoïs tische, berekenende en koude wereld, nog een man te vinden is, die rijkdom, rang en eer, zijn leven vol gemakken en ge noegens, die dat alles opoffert tor wille zijner liefde. Flavia zou in staat zijn de handen te vouwen en eerbiedig, als tot een wonder des hemels, op te zien tot zulk een man. Haar oogon schitteren bij de gedachten alleen en hour hart klopt ontstuimig alsof 't bersten zal, en hoe langer bij zwijgt hoe beleedigender hij zich tegenover haar gedraagt, hoe sterker het binnen in haar jubelt en juicht, hoe meer zij zich voelt aangetrokken tot die trotsche, hardnekkige persoonlijkheid, die voor haar de belicha ming is van hot ideaal, dat zij zich heeft gedroomd. Flavia verveelt zich niet. Hare gedachton staan niet stil, maar ontworpen oen roe- Ter voorkoming van abuizen verzoek ik mijn geachte Clientèle er wel op te letten dat miin adres is en blijft vroegere werkplaats van J. REIJ. Dus NIET bij N. LAP, noch bij H. M. ZWIERSEN Weverstraat. Horlogemaker. Billijke prijzen. Minzaam aanbevelend, Oosteinde 334 Aalsmeer. Gevraagd tegen 20 Maart A. BltUIN Jbz. den Hoorn Texel. Geplaatst kapitaal f 2.500.000. Gestort kapitaal f 572.000. Reserve f 415.205.965 Hypotheken 30 Juni 1910 f 23,335,623,80^, Pandbrieven f 22,249,950,— Geeft uit 4 Pandbrieven tegen den prijs van 99 Hypotheekrente vanaf 41/» °/°- Inlichtingen verstrekt Den Burg, Texel. Met 1 januari a. s. zal iedereen uragen: Ik kan geen retourbiljet meer krijgen, wat kost nu mijn spoorkaartje? Doe ik niet voordeeliger met een kilometerboekje te nemen, dat nu ook geldig is op de Holl. Spoor? Hoeveel kilometers is de afstand die ik moet afleggen? Wat kosten nu de kilometerboekjes? Wat is de prijs der Abonnementskaarten geworden? enz. enz. fll deze uragen morden beantmoord in het boekje getiteld: hetmelk uerkrijgbaar is in den rend treffende roman waarvan haar buur man de held is. Dat zij zeil daarin een zeer treurige rol speelt, een rol, die iedere andere vrouw zou krenken en beleedigen komt zeltB niet bij haar op. Hoe zou de bescheiden, deemoedige, weinig eischende Flavia zich ooit hebben kunnen verbeelden, dat een man als Götz von Abensberg, voor baar eenige belang stelling, laat staan genegenheid gevoelen zou Nur der Herrlichtste von allen, Soil begliicken meine Wall. Und ich will deD Hohen segneD, Segnen viel tauseodmal. Wonderlijk 1 De man, die bij de gedachte dat zij hem tot echtgenoot zou mooten nemen, haar onwil in groote mate opwekte, hij dien zij als het evenbeeld van den verloren zoon zich dacht, hij voor wien zij zichzeli zou moeten opofferen, ondanks het afraden harer vriendinnen die alles van hem vertelden, behalve iets goeds, voor hem voelt ze opeens een onverklaarbare sympathie, hij is in haar oog op eens eeno heldenfiguur, oen dier zoo machtige karakters, die voor hunne liefde, ellende, verbanning, ja den dood moedig willen dragen. Als uit een droom schrikt ze op, toen het teeken werd gegeven, dat het diner geëindigd was. Götz heeft vrij onbeleefd reeds een paar keer op zijn horloge ge keken nu biedt hij met een vluchtige buiging haar den arm en leidt haar, weer zonder een woord te sprekon, naar de salons terug. Flavia aan de zijde van Götz. Maar nu niet als straks. Het is, alsof ze in dien korten tijd gegroeid en grooter geworden is. Ilaar slanke gestalte heeft niet meer de gebogenheid van den schroom maar is opgeheven in zelfbewuste kracht en moedig, als ware zij eene vorstin, ziet ze hoog om zich heen. Haar arm laat ze rusten in de zijne voor 't laatst. Hoe dicht nabij zfjn hart klopt nu het hare en over enkele minuten zal de wjjde wereld ze scheiden. En al moet dit ook zijn eeD wonder lijke zegen blijft tooh aohter do zegen van een onweer, dat een koninklijke roos uit haar knop heeft doen botten. Götz maakt een diepe buigingen mengt zich in 't gewoel der andere gasten. Maar enkele oogenblikken later is hij door de deur verdwenen, zonder zelfs terloops nog om te zien naar de voor hem bestemde, zonder ook maar het geluid der stem Jvan haar gehoord te hebbeD, die hij minstons het hof had moeten maken om het Btrenge vonnis zfjos vaders te Runnen ontgaan. In koortsachtige haast gaat hij den oorridor door, naar buiten.) Is er ingespannen, Hendrik? Om u te dienen, luitenant. Is mijn koffer opgeladen Ze zijn er mee bezig, luitenanf. Maar u heeft nog ruim tien minuten tijd. Götz stormt hem voorbij naar de kamer van zijn zusje. Verwonderd ziet Anna Katrine van haar Eransch thomasohrift op. Wat al hier? Is het diner al gedaan? Voor alle antwoord neemt hij haar in zijne armen en haar in teedere liefde aan ziende, zegt hijVaarwel, Anna Katrine, vaarwel. Ik ga niet weg omdat ik wil, maar omdat ik moot, wil ik niet oen verachtelijk mensch zijD. Donk niet slecht over mij, zusje. Blfjf me liefhebben bid voor me laat er toch een in de wereld zijo, die in trouwe liefde mijner godenkt. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 4