Tandarts Ansingh, iTËZ IN G overliet Algemeen Belang ran Texel. DIENSTBODE. perceel Bouwterrein, M. ar kt berk 5 h ten A dvertentiën Adyertentiën. Cnfrse vrij Snijbloemen, Kamerplanten, Vaste Bloemplanten voor tuinen, enz. een Boerenknecht. W. RIJK, Waalderstraat in Hotel „de Lindeboom." Verhuring bij inschrijving H. Landbouwers Puik best Klaver- en Reigras DE BOERs Gemalen Java-Rijst een DIENSTBODE, Predikbeurten 0000©000©00 den Hoom, 5 Jan. Woensdagmorgen spoelde tusschen paal 8 en 9 een lij li aan van het mannelijk geslacht. De kleeding bestond uit een zwarte jas, een zwart vest, een zeemans trui, een flanellen hemd, een blauwe onderbroek, een zwarte bovenbroek en zwarte kousen. Aan de beenen bevonden zich een paar knielaarzen. Verder bevond zich om den middel een riem, waarin zich een schede voor een mes bevond. In een van zijn zakken bevond zich nog een mesje. Om een van de vingers bevond zich een gouden ring, waarop de volgende letters en nummers te lezen waren. H. B. 9. 10.94. Na schouwing is het hier op de alge- meene begraafplaats ter aarde besteld. Vlieland. De Nederl. Gaffelschoener Cito, kapi tein Salomons van Wilhelmsburg be stemd naar Zwolle, is hier binneDge komen met gebroken voormaststeng. Zij n eigen ruiten. Een Israêlietisch koopmannetje kwam d. d. in den winkel van oen bakker te Arnhem om er een rijksdaalder te wisselen. De bakker maakte hem op merkzaam op een schuld van f 1,25, die hij nog bij hem had staan, welke schuld de koopman wel niet ontkende, maar die hij beweerde, dat niet grooter was dan 50 cent. Hierover nu ontstond een woordenwisseling. De bakker schijot het met woorden niet te hebben kunnen winnen en be proefde het toen met andere middelen. Op een gegeven oogenblik was het tooneel uit den winkel verplaatst naar de huiskamer en hier liet de bakker den koopman de kracht zijner vuisten voelen, maar hij ging daarbij zoo woest te werk, dat een kast kantelde en juist op den gillenden koopman terecht kwam. In de nu volgende verwarring wist deze met een paar vlugge sprongen de voordeur te bereikeD, rukte die open on stormde weg, de deur zoo hard achter zich dicht- werpende, dat de ruiten er uit vlogen. Toen de driftige bakker uit zijn eens zoo fraaie, nu zoo gehavende huiskamer aan de voordeur kwam, was van den vluchteling niets meer te zien. Otters. De vischotters loopen gevaar in de Zaanstreek te worden uitgeroeid, iets, waartoe die vischdieven alle aanleiding schijnen te geven. De afdeeling Westzaan der Zoetwater- visscherij bestelde voor haar leden drie otterklemmen, die aan do leden in bruikleen werden afgestaan. Een vis- scher ving daarmede reeds twee otters, voor hem een buitenkansje van ruim f35. Door jagers werden in de Zaan streek zes otters geschoten. lederen keer hoopt de visscher, dat het de laatste is, maar ook iederen keer wordt hij weer teleurgesteld, want altijd nog worden de netten en fuiken verscheurd. De afdeeling heeft dan ook op de laatst gehouden vergadering besloten, een premie van f5.— uit te loven voor iederen otter, die in de polders Westzaan, Assendelft en Krommenie bemachtigd wordt Gunstige uitkomst. De afd. Hoorn en omstreken der „H. M. v.L." zal vermoedelijk hare re kening van de in September jl. te Hoorn gehouden tentoonstelling kunnen sluiten met een voordeelig saldo van ongeveer f1900.- Dezelfde afd. is nu voornemens met verschillende vereenigingen uit den om trek, die belang hebben bij den tuinbouw, een krachtige beweging op touw te zetten om bij de regeering aan te dringen op het stichten van een Rijks tuinbouwwinterschool te Hoorn, voor Noord-Holland benoorden het IJ. Nu al meikevers. In de Neder-Betuwe, waar bij de hooge prijzen van de tabak, bier en daar stukken boomgaard en weiland worden omgespit, om daarop in het voorjaar tabak te poten, komen bij dat omspitten verbazend veel meikevers voor den dag Is het andere jaren een bijzonderheid als er bier of daar een gevonden wordt, thans speelt de jeugd er mede alsof het in den zomer was. Die kunnen gemist worden. Wij vernemen, dat eenige boden, werkzaam aan de verschillende Kamers, het Parket en de Grilfie der rechLbank te Amsterdam, welke personen 30 dienst jarrn en meer achter den rug hebben of welke den gestelden leeftijd bereikt hebben, aanschrijving ontvingen van den Minister van Justitie, waarin werd medegedeeld, dat zij op 1 Januari 1918 eervol uit hun ambt zullen worden ontslagen en zonder pensioen. Bij nadere informatie bevestigde men ons, dat dit inderdaad het geval was, doch dat het hier geldt een aantal boden die immer iu tijdelijken dienst werkzaam waren, nimmer een vaste aanstelling hadden bekomen en daarom ook nimmei- in een pensioenfonds hadden bijgedragen. Opzienbarende arrestatie te Voorschoten. Oudejaarsavond zoo meldt het „Leidsch Dgbl." arriveerde te Voorschoten per auto de Officier van Justitie uit 's Graven hage. De gemeentepolitie arres teerde daarna den Duitscher S., die werkzaam is bij de firma Van Kempen, aldaar. De verdachte bleef, nadat hem een voorloopig verhoor was afgenomen, den geheelen nacht onder bewaking der politie, op het raadhuis. Nieuwjaars morgen werd hij naar het Huis van Bewaring te 's Gravenhage overgebracht. Omtrent de juiste reden dezer arrestatie bewaren de autoriteiten het stilzwijgen. Nader seint men hierover uit den Haag: Deze Duitscher, een jonge man, met een hoogst fatsoenlijk uiterlijk, gehuwd en vader van twee kinderen, was sedert negen maanden ongeveer werkzaam als diamant?etter op de aldeeling goudwer ken. Zijn werk was, de diamanten in het goud te zetten, waarvoor met fijne werktuigen het goud moest worden uitgestoken. Nu moet door een zuster van den aangehoudene, in Duitschland, een partij, ongeveer 250 gram, fijn goud, z.g. goud- steeksei, ten verkoop aangeboden zijn. Men kreeg daaromtrent in Duitschland argwaan, en de Justitie werd er mee gemoeid, en nu verklaarde de zuster, dat het goud haar gestuurd was ge worden door haar broer uit Holland. De Duitsche Justitie waarschuwde die te 's Gravenhage. en zoo kwam het, dat de Officier van Justitie Zaterdag avond persoonlijk naar Voorschoten overkwam en S werd gearresteerd. De man, die vroeger in Duitscblaud zelf zaken deed in hetzelfde vak, doch daar failleerde, deelde mede, dat het goud nog daarvan was. Alles gestolen. Te Tiel is gevankelijk uit Nederhamert binnengebracht een jeugdige huisknecht van een daar wonende familie. Naar aanleiding van het verdwijnen van een dasspeld had de rijksveldwachter een onderzoek in de kamer van het jongemensch ingesteld, waarbij de das speld te voorschijn kwam, benevens f 7000 aan bankpapier, waarvan de ver missing nog niet was bemerkt. Treurig. Te 's Hertogenbosch joeg een bewoner van de Van Gervestraat Nieuwjaarsnacht zijn vrouw met een zuigeling op den arm de straat op. De politie, die den man trachtte te bewegen zijn vrouw binnen te laten, werd door hem bedreigd en kon niet anders doen dan de vrouw onderdak te geven in het politiebureau, daar op het late uur geen plaats meer gevonden kon worden in een logement. De man dreef zijn brutaliteit zoo ver, dat hij zelf naar het politiebureau ging om zich te beklagen dat een politie agent in zijn woning was gekomen. Veelbelovende jongens. Dinsdagochtend bemerkte een Leidsch politieagent twee slecht bekend staande knapen van 17 a 18 jaar, die zich haastig wilden verwijderen. Hg arresteerde ze en bracht hen nuar het politiebureau, waar hun handen met bloed bevlekt bleken. Tevens werd op hen gevonden een stempel, met den naam van den heer Raldaar. Bij onderzoek bleek daar een inbraak te hebben plaats gehad. De leege brandkast was geforceerd, de boeken waren beschadigd. De jongens ontkenden hardnekkig. Zij schijnen nog elders getracht te hebben, een deur met een breekijzer te forceeren. Bij de in structie bleek nog een derde, van 23 jaar, in 't geval betrokken, die 's morgens is gearresteerd. Beide jongens zouden den lOen dezer naar een tuchtschool worden opgezonden wegens herhaalde ijzerdiefstalien aan de Grofsmederij te Leiden. GEVONDEN' VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raidhuize: een witte moisjeszak met inhoud, een coupon eu een rozenkrans, gevonden loden Buig Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. 'ftondag 8 Januari 1911. HERVORMDE GEMEENTE. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Tcxelsche Coarant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. op Donderdag 12 Jan 's avonds 7 uur in Hotel „TEXEL". Speciale Cultuur van Billijke prijzen. D. BAARSE Kz. koopt wrakke Koeien, Paarden, Schapen enz., tegen hooge prijzen. 2 stuks Texelsche Paarden, merries, is iederen Donderdag van 11 uur tot half twee te spreken AVcd. C. RAB—Koorn. op het Schildereind aau Den Burg. Paiirdenhooi, in pakken van ioo pond. Hoeve Werklust. Jh. BOON, Eierlaud. en r ij s t s c h o t e l gebruikt worden. Ze munt uit door zuiverheid en heerlijkheid van smaak. „Tijd" Van 31 Dec. 1910 tot en piet 6 Jan. 1911. GEBOREN Nicolaasz. v. Dionija Boeke en Vlaria Paulina Manavolt (Cocksdorp) Trijntje, d.v. Koon Willem Roeper eu Aatje Bikker Waal cn-Burg), Pieter, z.v. Jan Boon en Wilhelmina Catharina de Jager (het Noorden). ONDERTROUWD: Cornelis Hendrik de Waal (Amsterdam) en Hendrika Catrina de Ruijter (den Burg). GETROUWD: Geene. OVERLEDEN: Guurtje Kramer, oud 74 jaar, wed. van Jan Bruin (deu Burg), Trijntje Brouwer, geb. m. Aria Ellen (Oosterend). Burg. 's Avonds 7 uur Ds. Kijue. Koog, Vm. 10 uur ds. Van der Waa. Waal 's Avonds 7 uur ds. Van der Waa. Bevestiging vim Kerkeraadsleden. Oudeschild. Vm. 10 uur ds. Kijne. 's Avonds 7 uur ds. Onnekes van Helder. Den Hoorn. Vm. 10 uur ds. Visser. Bevestiging van Kerkeraadsleden. Oosterend. Vm. 10 uur ds. van Grusstek. Bevestigiug van Kerkeraadsleden. Cocksdorp. Vm. 10 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. halt 10 ds. Dagevos. Nam. 2 uur ds. Dagevos, DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg Geen dienst. Oosterend, Geen dienst. Dm Hoorn, Vm. 10 uurds. Bussemaker. HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag II Januari. Burg'9 Avonds 7 uur Bijbellezing. Dm Hoorn s Avonds 7 uur Bijbellezing. Donderdag 12 Januari. Oosterend's Avonds 7 uur Bijbellezing Waal, 's Avonds 7 uur Bijbellezing. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, 's Avonds 7 uur ds. Dagevos. Leiden, 6 Jan. Ter markt aangevoerd 9 Stieren 1143,— a f 243,—; 101 Kalf- en Melkkoeien 1 172 a 1 320; 124 Varekoeien t 137 a f 268 191 Vette Ossen en Koeien 1178af 315 41 Kalveren (vette) 1 68 af 126 22 Kalveren (magere) 1 6.a 1 12. Lammeren i a f 1667 Schapen (vette) f 18a t 31.— Schapen (weide) f a t 216 Magere Varkens f 17— at 40, -; 212 Biggen f 7 50 a f 12.00; Schagen, 4 Jan. Aan evoerd: 15 Kalikoeion f 160,- a f 260 60 Vette Koeien 1 180 a f 375, 50 Geldckoeien f 130 a f 160 15 Nuchtere Kalveren 1 7 a f 26. 60 Schapen (vette) f 24,a 36,00 400 Overhoudera f 18,— a 24. Lammeren f 00.a 1 00. Magere Varkens f a f 40 Vette Varkens 46 a 51 cent per Kg. 40 Biggen f 10,a f 15, Boter f 1.35 a i 1.45 per K.G. Kipeieren f 4,00 a t 5,00 per 100; Heden overleed onze geliefde Moeder, Behuwd-, Grootmoeder en Zuster HAARTJE RAVES, Weduwe van Jacob Kooger, in den ouderdom van 79 jaar en 9 maanden. Namens Broeders, Zusters en Oom, M. KOOGER. Groot-Schermer, 29 Dec. 1910. Wegens buitenlandsche betrokkin gen eerst heden geplaatst. [reden overleed plotseliog onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, GUURTJE KRAMER, Weduwe J. Bruin Dz., in den ouderdom van 74 jaar en ruim 6 maanden. D. J. BRUIN. J. C. BRUIN-Ra». A.C. VISSER-Buuin. .1. C. VISSER, A. J. BRUIN. N. BRUIN—Bakker. Burg, 4 Januari 1911. Door deze betuigen wij allen onzen hartelijken dank voor de hulp ons bewezen bij do ziekte en het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader en Broeder. Dr. Over voor diens onvermoeide hulp en Ds. Visser voor de troostvolle woorden tot ons gesproken, en verder Dragers en Kleedoplegsters voor de laatste eer den overledene bewezen. Namens de Familie, Wed. C. RRIJNEN-van der Vliet. Nabij den Hoorn, Texel, 7 Jan. 1911. Minzaam aanbevelend, Uosteinde 334 Aalsmeer. Gevraagd tegen 20 Maart Jh. ZUIDEWIVD. Kerkeplaats Texel. Aan het -zeilde adres te koop sterk, mak en gaaf. Ondergeteekende vraagt eene ziiideljjke Weverstraat, den Burg. van het Biljetten in te leveren Woensdag 11 Januari vóór halt 9 ure in de Kerkokamer, der Herv. Gem. aan den Burg. die gezamenlijk Chili en Super enz. wenschen aan te besteden, gelieve bun hoeveelheid en tijd van levering op te geven vóór 15 Januari a. s. bij ouder- geteekendo. De Secretaris, C. J. GEENSE. TE KOOP: GEVRAAGD pUjJL om met 20 Maart ot vroeger Awpkfc. in dienst te treden. M. ROEPER, Waal, Texel.

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 2