Sanguinose Waarschuwing. 1 Tandarts Ansingh, =EIVORMIGE BETONMOLEN.^ RONDE BETONRIOLEN met KRAGEN, REGEN-, "WEL- en BEERPUTTEN, enz. enz. P Aker - Andijk (IU,) u r Geneeskundige verklaringen aangaande de Sanguinose, zuiver plantaardig tonicum; het beste middel in alle gevallen van bloedarmoede en zenuwzwakte, Malaria (binnenkoorts), slapeloos heid, gebrek aan tocht en energie Tal van personen die bloedarm waren en geen Staal konden verdragen, hebben door de SANGUINOSE nieuwe levenslust terug gekregen. Vraagt uiterste prijzen. Gevestigd te Oudeschild. GRIfflIJZER. Warmoesstraat, M. Wieringa. FEUILLETON. De Verloren Zoon. Nathalie vak Eschstruth. een net Dienstmeisje. Een Woning, eene HOFSTEE. Spinaziezaad, Tuinboonen en Doperwten. in Hotel „de Lindeboom." Genezen van eene erge Zenuwzwakte. Gij kunt het weten I Te Oosterend bij P. Dros Gz., Oudeschild Joh- P. Dros, den Burg T. Buijs, drogist en I. Moerbeek. -1 H Te pachten gevraagd vertegenwoordiger van Gerhard von Gember,- Rheinberg vraagt zaadtelers voor De resultaten die ik verkregen heb met uwe Sanguinose zi)n uitmuntend, zoodat ik Diet aurzelen zal dit voortrel- telijke middel aan alle zwakken en her stellenden voor te schrijven. Brussel. Dr. AUG. ALEXANDRE. Het zal mij aangenaam zijn uwe San guinose te recommandeerec. De lijders aan bloedarmoede kunnen er hun voor deel mee doen. Grand Menil. Dr PALEM. Ik heb de Sanguinose aangewend in zeer verschillende gevallenbij klier achtige kinderenbij bloedarmenbij zenuwhoofdpijn en zenuwzwakte; bij ouderdomszwaktebij jonge moeders bij herstellenden van typheuze koortsen; in gevallen van verzwakte hartswerking. Ik kan niet anders dan de uitmuntende uitwerking roemen. De Sanguinose is een krachtig tonicum en een degelijk ver sterkingsmiddel. Ik heb geen enkel geval gehad waarbij het werkloos bleef. Dr. P. DEMADE. Haeltert, Brussel. SANGUINOSE kost f 1,50 de flacon van 300 gram; 6 fl f8,12 fl.flö, Wacht n voor namaak. VAN DAM Co., Den Haag. Ik, ondergeteekende, had langen tijd veel last van slapeloosheid, duizeligheid, trilling door de leden, beverigheidgeen trek tot eten en een slechte spijsverteering. De Sanguinose, gekucht bij Van Dijk Co. Nieuwe Ebbiugestraat, Groningen, heeft mij heerlijk geholpen. Mijn slaap is ge zond geworden, mijn duizeligheid en zenuwachtigheid zijn over en ik beb nu ook weer goeden eetlust Mocht het noodig zijn, dan neem ik zeker weerde Sanguinose. Ik heb een grondige kuur gedaan ik beb twaalf flesscDen gebruikt. St. Annen, Groningen. J. OOSTERHOF. Gij kunt bet zelf wel weten of ook gij door de algemeene kwaal van onze dagen aangetast Zot. I)e zenuwzwakte is „de" kwaal van onzen tijd. Slapeloosheid: gedurige vermoeidheid; gebrek aan eet lust; hoofdpijn die op vaste tijden weder keert; suizen in het houtd suizen in de ooren angst, zenuwachtigheid en prikkel baarheid zijn alles verschijnselen vaD zwakke zenuwen. Die zenuwzwakte maakt uw leven ver drietig en ongelukkig. Wanneer gij die kwaal met vrucht wilt bestrijden, neem dan des morgens, dadelijk na uw ontbijt en des middags een uur vóór den maal tijd één eetlepel Sanguinose. Gij zult er al heel spoedig de goede gevolgen van ondervinden. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en alle Drogisten. Ter voorkoming van abuizen verzoek ik mijn geachte Clientèle er wel op te letten dat miin adres is en blijlt vroegere werkplaats van J. REIJ. Dus NIET bij N. LAP, Doch bij H. M. ZWIER8EN "Weverstraat. Horlogemaker. door 49.) Bitter glimlachend schudde hij het hoofd Lou voelde, dat nu het oogenblik was gekomen om te spreken, nu moest het beslissende woord vallen of haar spel was verloren. Götz luister naar me, naar mij, de eenige die je trouw is gebleven, nadat allé anderen je hebben verlaten en ver- stooten, naar mij, die je in nood eD ellende is gevolgd, om je te helpen. Vergeet een ding niet. Een knnstrijdster als ik, die onder leiding van Sontini zooveel succes heb gehad, vindt overal een goed engagement en waar men mij engageert, daar doet men 't ook jou, indien ge zoudt kunnen be sluiten Götz sprong op, hij begreep wat zij zeggen wilde. Nu met je trouwen Lou barstte bij eindelijk uit. In deze ellendige omstandig heden Geloof je dan, dat ik als edelman mijn bestaan aan een vrouw wil te danken hebben Ik ben geen vagebond, die maar trouwt, ook al heelt hij geen dak boven zijn hoofd. Ook Lou was opgestaan. Zij wan doods bleek en in hare oogen schitterde een sombere gloed. Ha, hal Is 't hem dat! lachte zij spottend. De onterfde graaf is te trotsch om met een artiste te trouwen. In Götz woedden allerlei tegenstrijdige gewaarwordingen en 't laatste tipje van den sluier, die bare ware geda&nte voor hem had verborgen gehouden, bad Lou thans zelf met ruwe hand weggerukt. Hij wilde haar den rug toekeeren, maar zij trad dicht op hem toe. Naar Engeland hebt ge mij meegelokt en me mijn prachtig engagement bij Son tini doen opzeggen Verder kwam ze niet. Dat is een leugen, Lou, een vervloekte leugen. Uit eigen vrije beweging ben je me naar Londen en bierheen gevolgd. Ik heb je niet geroepen en nooit heb ik valsch spel met je gespeeld. Bevend van machtelooze woede stood ze voor hem, de kleine vuisten krampachtig gebald. Valsch spel siste het tusschen haar tanden. Valsch spel Indien een van ons beiden dat heelt gespeeld, dan zeker jij. Je wilt me wel kwijt, omdat ik je lastig ben en dan nog om een andere reden. Ook ik ken je wel, ik doorzie je door en door. Je hebt nooit de kunst verstaan comedie te spelen, 't Is niet je trots, die tusschen ons staat, want ge zijt geen edel man meer, gij zijt een verstouten ODterfde zoon, maar een ander staat tusschen ons, die ik wel ken. Wat staat ge me daar nu aan te gapen Denk je, dat ik je niet heb gadeslagen en gezien, hoe je in de manege staat en geen oog afwendt van die blonde in de loge lederen avond korut ze hier en terwille van wien dat is niet moeilijk te raden. Waarom ging je laatst baar rijtuig achterna en waarom staat ge 's avonds bij den uitgang en staart hahr aan als een steenen beeld en waarom bloost zij O Götz, ik weet wat dat beduidt. Ge zijt mij ontrouw geworden, terwille eencr andere. Maar ik duld niet, dat zij zich plaatst tusschen jou en mij. Haar stem stokte van nauw ingehouden woede. Götz antwoordde geen sylabe. Dat ze 't durtde wagen, het reine beeld, dat hem voor oogen stond, met ruwe hand aan te raken, bracht ieder warmer gevoel voor haar tot zwijgen. Nu wist hij 't zeker. De bfind tusschen Lou en hem was voor altijd verbroken. Koud en onverschillig keerdie hij zich af en liet haar staan. Hij had haar niets meer te zeggen. Toen Lou opgewonden in haar kamer op en neer liep, moest zij 't zich zelf bekei men, dat zij voor "t oogenblik haar spel verloren had. Zijn trots en zelfver- trouw en waren nog niet gebroken. Zoolang dio ai idere bem toelachte en bij op den zadel zat, behield hij zijn zelfvertrouwen Maar er zou een tijd komen, dat hij gretig de Ida ld zou grijpen, dio bij nu badterug- gestooten, grijpen als een drenkeling den stroohalm. Zou ze daarom driejaren van haar leven hebben opgeofferd, om, nu ze zoo dicht b\j haar doel was, zich alles te zien ontglippen Neen, zoo gemakkelijk kwam Götz nu niet vau haar af. Ze zou revanche nemen en een schandelijk plan kwam bij haar tot rijpheid. Den volgenden avond zou de voorstelling worden besloten met een grootsche pan tomime, een parlorcejacht in ouderwetsch kostuum, waaraan ook Götz moest deel nemen. Hij zou daarin den rol vervullen van een jongen vorst. Lou was door de repetities volkomen op de hoogte van zijn paard, harnachement en zadel. Zij had reeds in het eerste deel van het programma medegewerkt en als altijd uitbundig succes gehad. Toen wisselde zij spoedig van toilet en nam op een der voorste rijen plaats om de rest der voorstelling bij te wonen. 't Yiel nagenoeg niemand op, dat zij onder een zeer levendig potpourri, waaraan zeer vele paarden medewerken en nage noeg vule stalknechts de handen vol hadden in de manége haar plaats verliet. Lou giog den stal iu, naar het scheen om naar baar paard te kijken, dat zich eenigszins bad bezeerd. Onderzoekend keek ze om zich heen, niemand sloeg haar gade, zij was geheel alleen. Na eokele schreden was zij in do tuig kamer. Daar hingen aan de muren alle tuigen en zadels, die op het oogenblik niet werden gebruikt. En iets verder, zorg vuldig gerangschikt, alles wat iu de slot- pantomime moest worden gebruikt. Lou's fonkelende blik bleef rusten op het zadel dat Götz gebruiken moest. Zij kende het goed, vergissing was onmogelijk. Bliksemsnel nam zij den buikriem in de hand en waar die dicht bij 't leer was bevestigd, maakte zij met een vlijmscherp mesje aan beide zijden een insnijding, zoodat dio alleen iu het midden nog juist even hield. Bij 't poetsen worden allo zadels nauwkeurig nagekeken, om later in groote haast to wordou vastgemaakt, zoodat niemand iets van die scherpe insnijding Tegen Mei wordt gevraagd Geen wasch. AdresH. J. KEIJSEIt, den Burg. Te linur tegen 1 Mei in de Julianastraat, bewoond door M. Alder- lieste. Adres: J. J. SMIT. De Uitgeuers uan deze Courant belasten zich gaarne met de plaatsing uan aduertentiën in an dere couranten en met de leuering uan Cou ranten en Tijdschritten Brieven onder letter N. aan bureau dezer Courant. Hoofdgracht 28 den Helder, is eiken le en 3e Donderdag van iedere maand, van 11 tot half twee uur te consulteeren zal bemerken. Een valsch lachje speelt om Lou's lippen, terwyl zij het zadel weer legt juist zooals het heeft gelegen, eu stil als een schaduw sluipt ze weer weg, zooals ze is gekomen. Lou gaat weer op haar plaats zitten en slaat met fonkelende oogen Götz gade, die altijd weer zijn blik naar de loge wendt, eu blykbaar iu niets anders belang stelt, dan in dat blonde meisje met het Madonna gezichtje, dat daar naast de oude dame zit. Zu glimlacht spottend eu bemerkt bijna niet, dat een kneoht op haar toekomt en haar een brief brengt., Lou neemt het couvertonverschillig aan en opent het. "Wie zou haar uit do resi dentie schrijven P Sontini misschien Maar nauwelijks heeft zij een vluchtigen blik op den inhoud geworpen, of uit haar gelaat spreekt onmiskenbaar de grootste spanning en schrik. Het is een brief van een barer vrienden uit de residentie die haar indertijd had medegedeeld, dat naar recht en wet van verandering van een majoraat in een mino- raat ten nadeele vau graal'Götz geen sprake wezen kon. Met koortsachtige haast leest ze Geachte mejuffrouw! „Eindelijk ben ik door een toeval uw adres te weten gekomen. Het heeft me langen tijd verontrust, u destijds verkeerd te hebben ingelicht en ik wil trachten, hiermede mijn verzuim te herstellen. Met het majoraat is het anders gesteld dan ik aanvankolijk meende. De jonge graaf is inderdaad onterfd, bet majoraat is in een minoraat voranderd en de jongere broeder in de rechten van den oudoren getreden. Gij zoudt een bedelaar de hand reiken. Alle bloed was uit Lou's wangeu ge weken. Een oogenblik zat zij als versteend. Er kwam een sissend geluid over hare lippen en krampachtig balde zij de kleino vuisten. Zoo stonden dus do zaken en zij had daarvan niets geweten en hare grootsche plannon, die zij voor do tookomst had ontworpen, vielen op dit oogenblik in duigen als een kaartenhuis. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 4