Alhmaarsche Stoomsteenhouwerij. N. V. „DE TIJDGEEST 1 1 Thans MENTOK Waarschuwing. G. COEVERT, Hoofdagent. De Verloren Zoon. Nathalie van Eschstruth. ZENUWZWAKTE. r Snijbloemen, Kamerplanten, Vaste Bloemplanten voor tuinen, enz. Land te Huur. Beschikbaar Stamboekhengst Warmoesstraat, Dl. Wieringa. twee nette Dienstmeisjes, Groote voor- Reserves mini f 150.000.- 1/5 3 pet. Tijdgeestlot f 6. 1/10 3 pet. Tijdgeestlot f 3 1/20 3 pet. Tijdgeestlot f 1.50 3 pet. Tijdgeestpolis f 11. Herverzekering gratis. Te Oosterend bij P. Dros Gz„ Oudeschild Joh. P. Dros, den Burg T. Buijs, drogist en I. Moerbeek. Badhotel Koog, Texel- _l l_ "1 FEUILLETON Bij P. LENGHAUS. Oosterend. Zwolsche stoomververij. Speciale Cultuur van D. BAARSE Kz. Staanplaats Weezenboet» Gewone Conditiën. S^ill F. STOEI 4 ZOON priizen 41HMAA9 Koninkl. Goedgekeurd. Klassikaal f 1.20 Klassikaal i 0.60 Klassikaal f 0,30 Betaalbaar met t 1.per maand. De Polissen geven 3 loterijen precies dezelfde kansen als 1/20 Staatslot, doch zijn veel voordeeliger. Verkrijgbaar te Botterdam aan het Hoofd kantoor Wijnstraat 16 en te den Burg hij: Toezending naar buiten na ontvangst bedrag plus f 0,15 voor porto- en zegel kosten. door 57.) Gregor von Hausmann een neef van Hellmuth Novalla. Malwine's oogen krijgen plotseling een nog koelere uit drukking en haar gelaat schijnt uit marmer gehouwen. Zeg mijnheer, dat 't mij spijt, maar dat ik verhinderd ben hem te ontvangen. Haar stem klinkt scherp en snijdend en zelfs de bediende kijkt verbaasd. Maar mama, ontvangt u hem niet, klinkt het bijna smartelijk van Anna Katharina's lippen. Neen, antwoordt Malwine koud; ik heb geen zin om met lezen op te houden. Eenige dagen later heeft het liefdadig heidconcert plaats. Gravin von Abensberg houdt niet van muziek en gaat nooit naar een opera of concert, alleen dan, wanneer een uitvoering wordt gegeven voor een goed en edel doel, acht zij 't haar plicht te verschijnen. Ditmaal heeft het haar een zwaren strjjd gekost want de gedachte Hellmuth's neef te hooren zingen, misschien nog wel dezelfde liederen, waarmede deze haar argeloos hart eens heeft verlost, is baar bijna ondraaglijk maar juist op dit concert mag zij om zeer overwegende redenen niet ontbreken. Zoo opgewekt en vroolijk als Anna Katbarina den gebeelen dag is, zoo somber en stilzwijgend is haar stiefmoeder Anna Katbarina zit naast haar, blozend en bloeiend als een rozeknop, die op zonneschijn wacht. Eindelijkeindelijk treedt Gregor op de piano toe. Zijn blik dwaalt door de Zenuwzwakte is de kwaal van de twintigste eeuw. Door zenuwzwakte, overspanning en uitputting leiden honderden en duizenden een verdrietig en ongelukkig leven. Wanneer gij lijd aan zenuwzwakte gd gij wilt er stellig en spoedig van verlost wezen, probeer dan de Sanguinose; eiken dag twee eetlepels Sanguinose zullen U zéér speedig beginnen te helpen, en wanneer gij volhoudt dan wordt Uw lijden geheel overwonnen. Neemt er de proef van Sanguinose is voorhanden bij alle eerste apothekers en drogisten. SANGUINOSE kost per flacon 11.50, 6 fl. 1 8.—; 12 fl. f 15.—. Wacht U voor namaak. Den Haag. van DAM Co. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Gevraagd tegen 1 Mei voor 't seizoen tegen hoog loon en veel verval. De Uitgeuers uan deze Courant belasten zich gaarne met de plaatsing uan aduertentiën in an dere couranten en met de leuering uan Cou ranten en Tijdschriften zaal en blijlt op Anna Katharina's kinderlijk gezichtje rusten. Hunne oogen ontmoeten elkaar. O, zij kennen elkaar zoo goed. Zij groeten elkaar ongemerkt. Dan zingt de jonge Hausmann een der liederen van Schumann, vervolgens de ballade van den Leeuw, en dan terwijl een opgewekt lachje om zijne lippen speelt en hij het gravinnetje bijna plagend aankykt, zingt hij, als voor haar alleen „Ich hatt' meinen Hut verloren, Fort trug ihn mir der Wind. Er trug ihn in den Garten Zu meinem schönsten Kind Ich hab mein Herz verloren An ein blondes Magdelein. Es ist so hold, est iet so lieb Wie sollt's auch anders sein Gieb mir zurück, mein Kindchen, Gieb mir zurück den Hut Mein herz kannst dn behalten, Das ist dir gar zu gut!" Stormachtige toejuiching valt den zaDger ten deel en Gregor maakt eene buiging, terwijl zijn blik nog eens gravin von Abensberg zoekt en hij zich vermaakt met de verrukkelijke verlegenheid van het bekoorlijke meisje. Niemand bemerkt het: De griffier is nog geheel onbekend in de stad en hij weet niet, wie dat aardige jonge meisje in de eerste rijen is. Neen niemand be merkt, wat er omgaat in do harten van die beide jonge menschen, ook Malwine niet, die bleek en bewegingloos op haar stoel zit en zwaar ademhaalt, als een zieke die moeite heelt te blijven zitten. Met tegenzin heeft zij opgekeken, toen de jonge von Hausmann optrad. Zij wil niet, en toch kan zij het niet laten, 't is aisoi een geheimzinuige macht haar dwingt hem aan te zien. Hellmuth Novalla! 't Is of hij uit den doode is opgestaan. Malwine doet de oogen dicht, haar ge- heele lichaam trilt. Wat is de sterke vrouw met dien ijzeren wil onuitsprekelijk zwak. Dat had zij zelf niet gedacht. De wonde, die zij reeds lang geheeld waande, is weer opengereten en bloedt als toen, lang geleden, in dien somberen, moeilijken tijd. Haar trots, haar hoogmoed, komt in verzet tegen die ellendige zwakheid, die haar een schande toeschijnt, wanneer zij aan den trouweloozen man deukt. Gregor schijnt stormenderhand aller harten te hebben veroverd. Hij oogst stormachtigen bijval en terwijl Malwine met een gevoel van diepe ziolesmart als eene martelares als aan haar stoel is ge kluisterd, zit Anna Katharina gelukzalig glimlachend, levend als in een droom, naast haar. Ja, hij zingt voor haar, voor haar alleen cn weer ziet hij haar aan. Zijn oogen schitteren en hij kijkt als wilde hij zoggen, neen hij zegt 't niet, maar hij zingt het. „Klein Anna Kathrin t" Het jougo meisje kijkt bijna verschrikt op en ziet dan voor de eerste maal naar het programma of er werkeljjk zoo'n liedje bestaat, of dat zij droomt met open oogen, droomt van iets onbeschrijfelijk liefelijks. 21 een, daar staat het. Maar uitgezocht heolt hij het en voor haar alleen heeft hij dat gekozen en gezongen, dat zegt haar zijn blik en 't gelukkig kloppen vau hour hart. „Komm im leinwollnen Rücklein, Klein Anna Kathrin." En met wolk een uitdrukking zingt hij het. Ook het blonde kopje van het gravin netje zinkt voorover op de borst, maar niet blöek en strak als 't gelaat van haar moedor, maar blozend en bloeiend uls een roos, c ie pas ontloken zich buig t onder don frisschen dauw. Zij let er niet op, dat het concert uit is het voordeeligst aires in het makenen leveren van Ifeeren Kleerling, Dames mantels, Bedden, Dekens, etc. Keizerstraat 62 Helder. Het depót der Yraag stoffen en prijzen aan. Aanbevelend. Billijke prijzen. Minzaam aanbevelend, Oosteinde 334 Aalsmeer. „DE KLAt ERWEG", groot 5,49,90 H A. liggende achter de haven te Oudeschild. Voor drie of zes jaren. Aanvaarding 20 Maart a. s. De Huurder kan een uitweg krijgen aan den Waalderweg. Te bevragen hij Mej. G. A. Verberne, Kerkgracbt 65, Helder. de 1ste klasse zwarte Oldenburgcr No. 800, dien verleden jaar de Rijkspremie werd toegekend van f 250. P. KIKKERT Jbz. M. A. LANGEVELD. Ter voorkoming van abuizen verzoek ik mijn geachte Clientèle er wel op te letten dat miin adres is en blijft vroegere werkplaats van J. REIJ. Dus NIET bij N. LAP, noch bij H. M. ZWIERSEN Weverstraat. Hurluguujuker. is, dat mevrouw Belden met moederlijken trots op haar toetreedt, om haar pleegzoon aan Mevrouw von Abensberg en Anna Katharina voor te stellen. Wezenloos ziel Malwine op, en den jongen zanger treft een blik zoo koel, zoo koud, zoo afwijzend, dat Gregor het aller liefst maar dadelijk rechtsomkeer had ge maakt. HOOFDSTUK XXIII. Verscheidene partijen en zomervermaken brachten mevrouw von Abonsborg met den jongen Hausmann samen en telkens deed Gregor vergeetscho pogingen om do ouvcrklaarbare koele houding der onge naakbare vrouw door bijzondere beminne lijkheid te overwinnen. 't Mocht hem niet gelukken.] Gregor meende daarom torecht, dat de oorzaak harer terughouding dieper moest worden gezocht en hij deed de uiterste moeite om die te weten te komen, ja, bij schreef zelf naar huis aan zijnon vader, om hem to vragen of er wellicht eenige betrekking of twist had bestaan tusscben zijne familie en die van gravin von Abens berg, geboren von Ries. Malwine stond in do kamer haror stief dochter en bekeek twee nieuwe reistoiletten voor Anna Katharina, die do kamenier juist had uitgepakt en mot critischen blik „bepaald te nauw" verklaarde. 't Beste zou zijn, dat de freule ze maar dadelijk even aanpaste, opdat ze desnoods dadelijk teruggezonden kunnen worden. Waar is de freule In het park, gravin, zal ik de freule roepen Malwine dacht een oogonblik na. Neen, blijf maar san uw werk, daar is htast bij. Ik zal zeil wel gaan. B ordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 4