Tandarts Ansingh, DÜIVEBOONEN. MEUBELHIH - PARKSTRAAT. De Nieuwe Winkel. Belangrijk Boelhuis Belangrijk Boelhuis M arktberichten. Advektfnttkn. in Hotel „de Lindeboom." S. D A. P. aid. Texel. Spreker C. THOMASSEN. Maandag 17 April HotelTexel", Den Burg Texel. Declamator Albert Vogel, UITVOERING Zangvereeniging „Nieuw Leven" J. J KUIJPER Rieten Reismanden prima kwaliteit a f7,65, Houthandel, 50 stuks Hoornvee, Predikbeurten Dankbetuiging door Alfred Hegenscheidt. ALBERT VOGEL vertolkt in dit werk 11 rollen, geheel alleen door stem en gebaar. ftia afloop Bal. JCast randen en JCastpapier. Dros Co. 33 stuks Koeien, C. Stammes. Niet meespreken, wel meebetalen, of Waarom Algemeen Kiesrecht. Dinsdag 18 April 1911,8 uur. „STAKKADD", Toegang f 1.en 2e rang f 0 60 Horlogekettingen, Colliern en Bróches J. Jac. RAB te KOEGRAS, op Woensdag 19 April a.s., te KOEGRAS, op Woensdag 26 April 1911 '8 morgens 9 uur, precies, van ongeveer houden de Koog en den Hoorn in het tram - plan op te nemen, gaarne zullen dus, zoo noodig, die dorpen in het plan worden opgenomen. Nadat nog verschillende personen het woord hebben gevoerd, vraagt de heer Dijt het woord, om den heer Wagemaker te danken voor zijn uitvoerige plannen; spr. zegt bezig te zijn met plannen voor een kanaal, omdat z. i. een kanaal voor het vervoeren van zware goederen veel voor heeft, het gaat niet aan, zegt spreen voordeel steeds in geld uit te drukken, zeker is dat het vervoer van suikerbieten, dat per tram op f 6000 is geschat, per scheepsgelegenheid niet meer dan f 3000 zou kosten; toch heeft een tram in andex opzicht veel voor, waarom ik, als het mo gelijk is een tram te kunnen krijgen binnen 5 jaar, die verkies, boven een kanaal over 30 jaren. De heer Ruibing vestigt de aandacht op de tegenwoordige toepassing van electrici- teit voor alle doeleinden, zelfs voor het ploegen. De Voorz. blijkt ook hieraan zijn aandacht te hebben gewijd, ook daarover in correspondentie te zijn geweest met eerste autoriteiten en die de oprichting van eeD Electrische Centrale op het platteland ten sterkste ontraden en doet voorlezing van een artikel in een vakblad over dat onderwerp, in denzelfden geest. Nadat de heer Ruibing nog heeft gevraagd hoe de Voorz. het resultaat van deze ver gadering wenscht vast te legtren, doet de heer Visser van Z. Eierland voorlezing van de volgende motie „De vergadering, gehouden in hotel Texel, „op 13 April 1911, gehoord, de voordracht van den heer „Adr. Wagemaker; spreekt als haar oordeel uit: „dat het eeuige middel waardoor alle „Texelaars eensgezind tot een beter com- „municatiemiddel kunnen geraken, is ge niegen in den aanleg van een tramweg, „en verwacht geen andere bestrijding van „dit plan, dan op de wijze waarop de ver dediging van het tramplan door den heer „W. is geschied." Op voorstel van den heer Roeloffs aan gevuld met „en zulks binnen den termijn van een maand" wordt die motie daarop met algemeene instemming aangenomen. De Voorzitter vraagt en verkrijgt daarop vergunning tot het benoemen van een commissie, die met hem de plannen verder zullen uitwerken en blanco mandaat dienen te hebben in het belang van de zaak. Benoemd werden daarop de heeren J. S Dijt, Ruibing, H. Flens, Aug. C. Keijser, D. P, Bakker en D. C. Dros, waaraan op voorstel van den heer Roeloffs de heeren Over en Dikkers werden toegevoegd, terwijl op voorstel van den heer Ruibing aan onze toekomstige burgemeester des gewenscht in de commissie zitting zal worden aan geboden. Waarna de vergadering door den Voorz. werd gesloten. Bij de Woensdag 12 dezer gehouden aanbesteding door den architect G. de Beurs Gz. voor den WelEd. heer Dr. J. Timmer, tot het bouwen van een arbei derswoning op de hoeve „Ruijsdaal", waren ingekomen biljetten van Buijs en Vlaming f1798 P. Timmer 1535 J. van Wessem 1505 C. Kok 1420 A. Blom 1473 Peper en Molenaar 1469 F. H. Witvliet „1345 Den laagsten inschrijver werd het werk gegund. De gelegenheid voor verbouw van aardappelen voor de fabriek of groot handel werd hier voor zoover ons bekend, nog nimmer geboden; wij verwijzen daarom belanghebbenden naar een des betreffende advertentie in dit nummer. Wij vestigen de aandacht op een in dit nummer voorkomence advertentie, waarbij een geheel nieuwe verzekering word aangekondigd. Het betreft eene verzekering tegen de kosten van Dokters, Apothekers en verpleging. Men zie de bedoelde advertentie. Burgerlijke Stand der Gemeente TeieJ. Van 8 tot en met 14 April 1911. GEBORENSimonnetta en Alida Catharina kinderen van Aris Eelman en Catharina Daalder (Harkenbuurt). Aafje, d. v. Pieter Zegel en Antje Henkes (Oude- schild). Dirk, z. v. Johannes By brand Koning en Maria Eelman (Oosterend). Marretje, d. v. Matthijs Molenaar en Anna Maria Eelman (den Burg). Jan Cornells, z. v. Klaas Anthonie Platvoet en Maartje Sikkelee (Oudeschild). ONDERTROUWDDirk Ruijter (Blokker) en Alberdina Bakker (den Hoorn). GETROUWD: Jacob Boon (Ondescbild) en Aaltje Jannetje Wilner (den Burg). OVERLEDEN Neeltje de Boer, oud 78 jr., wed. van Jacob Bakker (Oosterend). Jacoba Helena Witvliet, oud 28 jaar, geb. met Maarten Gorter (den Burg.) Zondag IC April 1911 (le Paaschdng.) HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 i.ur ds. Kijne. Collecte voor Inwendige Zending. Waal, 's Avonds 7 uur ds. vau der Waa. Oudeschild. Vm. 10 uur ds. Van der Waa. Den Hoorn. Voorm. 10 uurds. Visser. Oosterend. Vm. 10 uur ds. van Grasstek. Cocksdorp. Vm. 10 uur ds. Boebe. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. balt 10 ds. Dagevos. Nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den doornVin. 10 uur ds. Bussemaker. Maandag 17 April (2e Paaschdag.) HERVORMDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur ds. Kijne. Collecte voor Inwendige Zending. Koog, Vm. 10 uur ds. Van der Waa. Voorbereiding. Oudeschild, nm. 3 ure ds. Poi rt. Oen Hoorn, Vm. 10 uur ds. Visser. Oosterend, Vm. 10 uur ds. vun Grasstek. Cocksdorp, Vm. 10 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, Vm. 10 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn, Geen dienst. Schagen, 13 April. Aan voerd: 26 Kallkoeien f 170,a 1 260—; 65 Vette Koeien 1 200 a 1 525, 50 Geldekoeien f 150 a 1 240 70 Nuchtere Kalveren f 7 a f 24. 460 Overhouders f 20,- a 28.50 65 Vette Varkens 46 a 53 cent per Kg. 70 Biggen f 12,00 a f 18, Boter f 1.20 a 11.30 per K.G. Kipeieren f 2 80 a 1 3,50 per 100; Heden overleed mijne inüig ge liefde Ecbtgenoote JACOBA HELENA WITVLIET, in den leeftijd van ruim 28 jaar. Mede namens de familie, M. GORTER Jbz Den Burg, Texel 13 April 1911. Heden overleed onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, JOHANNES SIBRANI) KEIJSER Rz. Weduwn. van Neeltje Boon, in den ouderdom van 66 jaar. Uit aller naam, R. P. KEIJSER. Den Burg op Texel, 14 April 1911. CORRESPONDENTIE. Plaatsruimte noodzaakt ons een en ander te laten liggen. aan allen, die hunne belangstelling hebben getoond bij de herdenking van onze 25jaiige Echtvereeniging. J. C. BAS. G. BAS—Plaatsman. Zevenhuizen, Texel, 13 April 1911. Hoofdgracht 28 den Helder, is Donderdag 27 April van 11 tot half twee uur te spreken Openbare Vergaderingen op Zaterdag 15 April 's Avonds 8 uur aan de Waal in het cafe van den Heer A. P. Eelman en op Maandag 17 April, 2o Paaschlag, aan de Koog in het Logement „de Hoop" 's Damiddags 2 uur. Onderwerp: Toegang urij. Debat geuienscht. HET BESTULR. zal een wagen rijd -n langa Postweg tot Cocksdorp en terug langs Hoofdweg voor de Nuchtere Kalveren van alle Kooplieden. II. KEESOM. Een enkel optreden van den beroemden vertolking vnu het heldendrama Albert Vogel trad op voor H. M. de Koniugin der Nederlanden, voor H. M. de Koningin van Roemenië en vele andere buitenlandscho vorsten. Oordeel der pers. TelegraafAlbert Vogel is Holland's greotste declamator. Nieuws v/d Dag: Albert Vogel is de eerste voordrager van Nederland. N.Eott. Courant: 't Is schitterend wat Albert Vogel doet. 't Is bijna boven- menschelijk Vaderland: Prachtig was het. Het publiek was buiten zichzelve van geestdrift, enz. enz. Plaatsbureau van 121 uur af 0.10 per plaats. door de te WIER1NGEN, (goedgekeurdbij Koninklijk besluit van 31 October 1908, No. 64.) Directeur de heer C. Rijkeboer. op IVEaandag 17 Apiril J 911, (2de Paaschdag) 's avonds S uur in hotel „Texel". ENTREE 50 CENT PER PERSOON. N.B. De zangnummers zullen worden afgewisseld door voordrachten. Kaarten zijn te bekomen aan den Boek handel Parkstraat en 's avonds aan de zaal, Plaatsen zijn te bespreken a 10 ets. extra op den dag der uituoering aan het lokaal, des middags tusschen 12 en I uur. Ruime keuze io Stoelen, Tafels, Kasten, Spiegels, Fauteuils, Huistrapjes, Strijk tafels, Theetafels, Waschtafels, Gordijn knoppen, Handkoffers, prima Linoleum Vloerzeilwas 40 cent; Adam's Meubel- wrijfwas, ook voor marmer enz. 40 cent. Verder: Vloerzeil, Karpetten, China- en Kampermatten, Deurmatten en Deur kleedjes enz. Thans beslist het goedkoopst adres. Order boven de 10 gulden franco in Uw huis. le Paaschdag is de winkel gesloten. Met aanbeveling, Ontvangen een prachtige collectie Thee- en ontbijtserviezen, Nikkel- en Lederwaren, Japansche tbeebladeD, Naaidoozen, Thee- en Lepeldoosjes, een groote sorteeriDg Bloempotten vanal 15 ct., zeer fijne Bloem vazen vanaf 6 cf. Waschstellen, Tbee- en Koffiepotten en een zeer fijne collectie: vanaf 11,25. Voor de Schoonmaak Beleefd aanbevelend, II. BOEKEL. Dagelijks fe Oudeschild verkrijgbaar per 80 kg. netto. Steeds voorradig groote partijen prima gr. en vuren kantreebte en wanen schroten, prima ges. en gepl. deelen, gr. en vuren brttings en plateD, prima gr. en vuren '/jXll schuilbout, pan en tengellaften en om op te ruimen een partij X 2Vs voor f 0.60 do 100 voet gr. Aanbevelend, Aan hetzelfde adres m>g voorradig eoi pari ijtjeoiken spocrleggi rs en jiken paalijoii om te buinon. op de Boerderij aan de Doggersvaart van den lieer H, BAKKER Dzn. '8 morgeus 9 uur, van gekalfd hebbende, of die op kalven staan, 2 gelde Koeien, 1 tweejarige stier, 1 een jarige Stier, 2 Kalfstieien, 9 Hokkelingen, eenige Kuikalveren, 15 Schapen met lam meren, 1 zwart Merriepaard, (weder ge dekt) met veulen, 2 zwarte Merriepaarden, 1 bruin Ruinpaard, 1 driejarig zwart Ruin- paard, 1 éénjarig bruin Merriepaard. Voorts Bakwagen met toebebooren, 2 Boeren wagens, 2 driewielige Karren, Utrecbtsche Witkapkar, Maaimacbine, ijzeren Hooihark, Hooischudder, Kunstmeststrooimacbine, Bietensnijder, Ekkerploeg, Egge, 2 Krui wagens, houten Gangloopers,Tuigen, Melk- gereedscbappen, klamp best HOOI, ea het geen meer zal worden aangeboden. Melkstateu zullen bijtijds verkrijgbaar zijn. C. STAMMES. Notaris te Helder. ten verzoeke en ten huize van Mej. de Wed. JUH. C. MATERS,op „Matershoeve" aan den Middenvliet, waaronder: 26 melkkoeien, die gekalfd hebben of nog kalven jggtmoplen- 12 gereden vaarzen. 10 pinken, 1 pinkenstier en eenige kuikalveren. Voorts: 5 paarden van verschillende jaren en kleur, 16 schapen met lammeren, 1 ram, 3 boerenwagens, 3 driewielige karren, ierkar, mostkruiwagen, jachtwagen, sportkar, bakwagen, bokken, tilbury met tuig, maaimachine, hooihark, hooischudder, rosmaehine, ploegen, eggen, tuigen, melk bussen, emmers, boeren- en bouwgereed schappen, eenig huisraad en hetgeen meer zal worden aangeboden. Op de plaats is gelegenheid tot stalling. Notaris te Helder. Hoe komt het dat ik ziek beu? „Hoe komt het toch, dat ik ziek ben Hoevelen stellen zich niet deze vraag en hoe dikwijls niet met een gevoel van wanhoop. Ziek en nog eens ziek - dag aan dag hoofdpjjn, rugpjjn, zenuw zwakte, urinekwalen, onophoudelijke ver moeidheid, (rheumatische pijnen, zenuw hoofdpijn, gebrek aan eetlust, en klaar blijkelijk geen genezing. Doch juist gewone verschijnselen als deze dienden u er op te wijzen, dat de nieren de bron zijn van uw ellende. Zoodra de kwaal in haar oorsprong aan getast wordt, kan zij gestuit worden, doch alleen door toepassing van een nieren geneesmiddel. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn van onschadelijke kruiden gemaakt, die rechtstreeks en alleen op de nieren en blaas inwerken. Zy genezen hen, versterken hen en houden hen krachtig en gezond. Velen lijden voortdurend, omdat zij de oorzaak van hun kwaal niet kennen. Zoo doende gebruiken zij niet het goede genees middel en dit is het geval met vele nierlijders. Zjj weten niet wat de nieren zijn en wat zjj doenzij begrijpen niet, dat wanneer deze organen niet in orde zijn, het geheele lichaam daaronder noodzakelijkerwijze moet lijden. Druppel voor druppel, den geheelen dag en iederen dag van uw leven filtreeren de nieren de schadelijke onzuiverheden en het overtollige water uit uw bloed. Druppel voor druppel worden deze onzuiverheden naar de blaas gevoerd en van daar uit het lichaam verwijderd. Wanneer uw nieren zwak of ziek zijn en zoodoende niet in staat zijn om hun werk te volbrengen, raakt het bloed over- vuld met onzuiverheden en wordt uw geheele lichaam aangedaan, daar het met onzuiverheden bezwangerde bloed door het lichaam wordt gevoerd. Foster's Rugpijn Nieren Pillen versterken on heelen de nieren, zü maken hen volkomen geschikt voor het filtreeren van de onzuiverheden uit het bloed. Wordt evenwel aan de nieren geen hulp geboden, dan zullen gevaarlijke ziekten als waterzucht, martelende urinaire kwalen, rheumatiok, lenden- en heupjicht, enz, ongetwijfeld volgen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let op do juiste spelling van den naam Foster's) z(jn ,e den Burg verkrijgbaar by den heer T. Buijs, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10. voor zes doozen. 21

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 2