N°. 2468, londag 7 Mei 1911. 24sfce Jaargang Nieuws- en Advertentieblad. van en naar Texel. Bi iinenlancL BOOT- EN SPOORDIENST FEUILLETON. DU DOLLARPRINSES. Advertentiën vóór 9 uur op den dag der uitgave TEXELSCHE COURANT. Bit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond Abonnementsprijs per 3 maanden. Voor de Borg 30 Cts. Franco per post door ge heel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere b.nden met verliooging der porto's. Prijs der Advertentièn. Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer 5 Ct. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsrnimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitg. Firma LAN GEVELD DE ROOIJ, ParkstraatBurg op Tex el. aansluiting gevende O BOOT van TEXEL: Dagel. 4.15 6,40; 11,-; 2,50; 6,- TREIN van HELDER: 6,28; 7,45; 12,18; 4,10; 7.30; Aankomst Trein Helder. Vertrek Boot. TREIN te HELDER 8,39*10,50 3,26 6.56 Zondags 9,50. BOOT van HELDER: Dagel. 5 15; 9,30; 12,15; 4,15; 7.30; Zondags 5,15; 10 20; 12,15; 4,15; 7.30 Men lette er wel op datdemeL een aaDgeteekende treinen des Zondags niet rijden. VERZBERSCflRIFTERf ter bekoming van jachtakten en koste- looze machtigingen tot het schieten van schadelijk gedierte. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel maken bekend, dat voor het nieuwe seizoen, aanvangende 1 Juli a. s. en eiudigende 30 Juni van het volgende jaar, ter gemeentesecretarie kosteloos verkrijgbaar zijn, blanco ver zoekschriften ter bekoming van jachtakten en van buitengewone machtigingen tot het schieten van schadelijk gedierte. Teneinde teleurstelling te voorkomen, worden belanghebbenden uitgenoodigd hunne aanvragen zoo spoedig mogelijk ter secretarie in te dienen. Omtrent de verkrijgbaarstelling van aanvraagformulieren ter bekoming van vischakten zal nadere aankondiging ge schieden. Texel, 3 Mei 1911. Burgem. en Wetli. vnd. J. S. DIJT, Lo.-B. RUTBING, Secr. 4.) 't Zou haar mooilijk govallen z(jn te zeggen, wat ze mueude met dat „iots", hoewel zo voelde, dat er dien morgen iets vreemds in do lucht was, iets, dat tot nu in haar luchtig, zorgeloos leventje niet had bestaau. 't Leven was voor baar steeds zoDnig en vroolijk geweest en nooit bad ze verder godaebt dan aan het plezier dat het volgende uur zou brengeD. Ze was een vlindertje, bevallig en tenger, een schepseltje, dat tceder behandeld moest worden en steeds omgeven door liefdevolle zorg. Deze gedachten kwamen onwille keurig in Quorn op, toon hij baar dien morgen gadesloeg. Ook hij voelde, dat er iets oDgowoons in do lucht was. Dienzeltden morgen had hij het vaste besluit genomen het gevaar to ontvluchten, voor hot te laat wub. Hjj wist, dat hij tot over do ooron verliefd was op Daisy (Jonder. Maar John, graaf Quorn, was oen beschoidon man, die zich niet voorliet staan op zijn adellijken titel. Wat con hij, die toch weinig meer ivns dan een bedelaar, dit meisje aanbieden, dat alles had, wat haar hart begeerte? Ze Btond met haar schoonheid eu rijkdom zoo hopeloos ver boven hem, ondanks zijn I. A 51 SI E R E.\ MA RKTE.V Burgemeester en Wethouders vau Texel bren gen belanghebbenden in herinnering lo. dat dit jaar de groote lammerenmarklen alhier zullen worden gehouden op Maandagen 15, 22 en 29 Mei, op Dinsdag 6 Juni en op Maandagen 12 en 19 Juni. 2o. de navolgende artikelen der politieveror dening dezer gemeente Art- 160. Het is verboden gedurende de groote lammeren- markten a zich met wagens anders dan door de Bark- straat naar het marktplein te begeven (met dien verstande dat tot dat doel geen gebruik zal mogen worden gemaakt van de Nieuwstraat) of dit plein met wagens of vee anders te verlaten dan door de overige daarop uitkomende straten; b het van gemeentewege verstrekte stroo of andere stoffen, welke tot strooisel gediend hebben in de lammerbokken, daaruit te verwijderen, of zelf daaraan meer toe te voegen; c met het wegvoeren der lammeren vóór des voormiddags elf uur een aanvang te maken, tenzij met toestemming van den marktmeester, krachtens opdracht verleend. Art. 161. Ieder, die ter gelegenheid van de in het vorig artikel bedoelde markten, lammeren ter markt weuscht aan te voeren, is verplicht vooraf, hetzij mondeling of schriftelijk, de noodige hokken te bespreken. Art. 162. Ieder, die gerechtigd is tot het gebruik vaneen hok, moet liet zelf gebruiken of bezetten en tot geen ander doel bezigen dan tot plaatsing van het vee. Het is aan alle andere personen, gelijk mede aan hen, wier recht op eenig hok, door het niet voldoen der verschuldigde marktgelden is vervallen verooden een standplaats in te nemen, tenzij met toestemming van Burgemeester en Wethouders; zij worden door den marktmeester geweerd, die zoo noodig de hulp der politie inroept. Zij brengen voorts ter algemeene kennisse.dat voor het verplicht bespreken der noodige hokken gelegenheid bestaat: a ter Gemeentesecretarie op alle werkdagen, gedurende de gewone bureau-uren van 9 uur vb. tot 2 uur Dm.; b des Maandags van 9 uur vm, tot 2uurnm. ann de kiosk op of nabij het marktplein; c voor de markten op Maandag te houden hij den Markteontroleur, die daags voor die markten ziLting zal houden van des voormiddags half elf tot namiddags half twee in een der aan het marktp'ein gelegen hotels. Zij, die lammerenhokken bespreken, worden dringend uitgenoodigd daarbij het verschuldigde marktgeld, enz. unmiddelijk te voldoen. Aangiften, hetzij mondeling of schriftelijk ter Secretarie of door den markt meester ontvangen na Zondagnamiddag half twee voor de Maan- dagsche markten worden niet meer ten uitvoer gebracht, Texel, den 3 Mei 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. S. DIJT, Lo.-B. RUIBING, Secr. titels en zijn langen 6tntnboom. En het laatste sprankje hoop verdween, toen hij dit alles bedacht. Zijn plnD om weg te gaan was nu ver ijdeld. 't Was waar, Couder had hem ont slagen, maar nu was bij gedurende een heolo maand Daisy's groom, wat den toe stand moeilijker dan ooit maakte. Ieder uur van don dag zou hij haar zien, haar handje aanrakou. 't Zou een folteriug. maar toch een heerlijke foltering voor hem zijn. En hij had dezen loop dor dingen aan zich zeil te wijten, daar hij voorgesteld had eerst over een maand te vertrokken. De stilte duurde zoo lang, dat Daisy zenuwachtig begon to worden. Ze hield heel veel van John, graaf Quurn. Dit was ze volmaakt met zich zelf eens. Maar wat de gevolgen konden zijn van deze weten schap, dat was haar nog niet recht duidelijk. Quorn begon het eerst weer te spreken. Ik hoop, dut u tevreden zult ziju over uw nieuwen rijknecht, juffrouw Daisy, zei hij. Ze wendde zich met een flauw lachje om. De spanning was gelukkig voorbij. Och, 't is immers maar voor een maand, dus veel komt 't er niet op aan, vindt u wol Voor mij komt 't er wel op aan, zei Quorn. O, ik zal u niet laten gaan sonder een gf tuigschi'ilt, antwoordde ze lachend. Maar één ding '/ou ik u graag willet vragen.' Welnu vroeg Quorn nieuwsgierig, terwijl hij haar een weinig naderde. TEXEL, 6 Mei 1911. Verfraaiing. In het vorig nummer van onze Courant komen twee advertentiën voor van de Vereeniginghet „Witte Kruis" alhier, waarin een beroep wordt gedaan op de welwillend heid van het publiek lo. tot krachtige medewerking tot be scherming van het nieuwe plantsoen; 2o. een verzoek om de bandzoden bij het plantsoen niet als voetpaden te ge bruiken. Beide verzoeken worden zeer beleefd tot de burgerij gericht en de aanleiding daartoe kan zijn, öf dat wellicht al eens in strijd met hetgeen gewenscht wordt is gehandeld, öf dat de Vereeniging, trotsch op hetgeen door haar werd daargestelJ, van vernieling er van gaarne verschoond blijft. Ook wij steunen dat alleszins ge rechtvaardigd verzoek, want door de be moeiingen der Vereeniging, hier bedoeld, is aan de Noordzijde van het dorp den Burg, bij het nut van het daar verrezen Witte-Kruis-gebouw, eene veifraaiïng tot stand gebracht, die door velen zeer zeker op prijs wordt gesteld. Inderdaad, dat deel van onze gemeente is er zeer door verfraaid en het vele ge bruik dat wordt gemaakt om een wande ling te doen langs het nieuwe plantsoen en de daar aangebrachte weg, mag getuigen van veler belangstelling. 't Waren maar een paar eenvoudige lieden die we op eene wandeling daar aantroffen, die de opmerking maakten: „Zoo moest nu om de geheeïe Burg een wandelweg worden gemaakt". Die opmerking trof ons, omdat we een zelfde opmerking al eens eerder hadden gehoord en die in ons nummer van 10 April 1910 hadden kenbaar gemaakt. Een wandelweg aan de Zuidzijde van het dorp daargesteld, zou ongetwijfeld eene verfraai ing van den Burg blijken te zijn, en we kunnen ten dezen opzichte immers nog iets verwachten? Wij meenen daarom niet overijld te handelen, wanneer wij daaraan nog eens herinneren; 't schijnt dat, waar nu met eenige aanleg is begonnen, de behoefte er aan zich meer doet gevoelen. En bij eenige goeden wil en offervaardigheid zou zulks niet zoo onmogelijk zijn. Laten wij zulks onder de aandacht mogen mogen brengen van allen die verfraaiing toejuichen. Ik bedoel, of u als leermeester streng is, voltooide Daisy vroolijk. Ik streng? En tegen u? Er was iets in Quorn's toon, dat Daisy's hart sueller deed kloppen. Maar ze ging op luchtigen toon verder. Ja vreeselijk. U heeft me nog nooit eeus geprezen over mija paardrijden. Mis schien viudt u, dat ik niets er van ken U rijdt goddelijk, zei Quorn. Dat heelt u me nog nooit gezegd, pruilde Daisy. Quorn wendde zijn oogen van haar ge zichtje at. Een leermeester mag zijn tijd niet ver spillen door zijn leerling met complimentjes to overladen, zei hij. Maar hij mag toch wel beloefd zijn. Beleefd? Quorn kwam weer een stapje nader. Wanneer ben ik dat niet geweest? Ik zou niet onaangenaam kunnen ziju tegen u. Daisy's hart begon opnieuw sueller te kloppen. Er was dien morgen toch wer kelijk iets ongewoons in de atmosfeer. Nu, beleefd is misschien ook niet het juiste woord, gaf ze toe. Maar erg attent is u nooit, graaf Quorn. Weer kwam Quorn iets dichter bij haar. Dat kan waar zijn. Maar weet u de oorzaak nie juffrouw Daisy? Neen, natuurlijk niet antwoordde zeon- sohuldig. Ili e ter wereld zou ik die kunnen weten Omdat ik niot durf, zei Quorn. Daisy ketk een weinig teleurgesteld. Naar wordt gemeld is de heer Mr. W. F. Hiddingh, oud-burgemeester van Texel, benoemd tot gemeente-ont vanger te Ede (Geld.) Belastingen. De aanslagbiljetten van Grondbelasting en die op het Personeel zijn reeds uit gereikt, de beschrijvingsbiljetten voor de bedrijfsbelasting zjjn ter invulling rond gezonden. Wie nu echter zou meenen dat de aanslagen van bet vorig jaar daardoor zijn afgedaan, die zou zich zeker ver gissen en zich blootstellen aan vorvolgings- kosten. Men zal dus wel doen zijne aanslag biljetten eens na te zien en zich te baasten om de nog verschuldigde bedrijfs belasting, zoomede alle aanslagen per soneels belasting dienstjaar 1910 voor 12 Mei e.k. te voldoen. Den Hoorn. De verkoop der tuberculosebloem beeft alhier ruim 10 gulden opgebracht. Door Gebr. Boon is van de week in een hunner geepfuiken een zalm ge vangen van ruim 17 pond. Een waar buitenkansje dus. Oosterend5 Mei. Verscheidene jaren bleven onze vissehers voor ernstige ongelukken gespaard. Gister morgen evenwel ging hier spoedig de rouwmare van mond tot mond, dat de visschersknecht, C. Visser, op eén K.M. bewesten het vuurschip „Haaks" over boord geslagen en ongetwijfeld verdronken was. De schipper van de TX 150, op welk vaartuig C. Visser voer, had van het on geval niets bespeurd; toen hij boven kwam was de knecht verdwenen. Pogingen, om hem te ontdekken, mochten niet baten. De verongelukte was slechts 29 jaar oud, en laat zijn bedroefde weduwe en eenig kindje in behoeftige omstandigheden achter. Ge heel het dorp verkeert onder den indruk van dit ongeluk. Vlieland. De jaarvergadering der Naaml. Vennoot schap „Zeebad Vlieland" is in hotel Meijer gehouden. De heer G. Bruijn opende als voorzitter van commissarissen de bijeen komst, welke niet druk bezocht was. De heer Donia, secretaris, las de notulen, welke werden goedgekeurd. Door den heer Ament werdt Damens directeuren verslag uitgebracht over het 't "Wordt mij daardoor niet duidelijker, zei ze. Ik zou u nog veel meer kuDnen zeggen, zei Quorn. Waarom begint u niet vroeg Daisy, na een pauze van een paar seconden. Omdat ik niet meer op zou kunnen houden. Weer was het een oogenblik stil Toen begon Daisy even te lachen. LJ bedoelt, dat u opeen paard zou lijken dat het gebit tusschen de tanden neemt vroeg ze. Nu, ik zou het heusch wel eens grappig vinden u in galop te zien, graaf Quorn. Noem me zoo niet, verzocht Quorn. Ik ben uw rijknecht maar en u kunt me dus John noemen. Heel goed, zei Daisy met een lachje. John zal het dus zijn. En je bent dus bang in galop te geraken, John Ik ben nergens ter wereld bang voor, zei Quorn heftig, behalve voor een vrouw. Meen jo dat? vroeg Daisy. Ben je dus bang voor mij. Vreeselijk. Eu daarom ben je dus zoo slecht ge humeurd eu zoo onredelijk, als je me rijles geeft Ben ik slecht gehumeurd? vroeg Quorn. Dikwijls, verklaarde Daisy. Waarom maak je anders altijd zooveel aanmer- kiugeu Omdat ik Wordt rerrolgd.)

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 1