S°. 2469. Londag 28 Mei 1911. 24ste Jaargang Nieuws- en Advertent! eb 3 ad. Binnenland* FEUILLETON:. DE B0LLARPRMSES. Itit blad verschijnt Woensdag-- en Zaterdagavond Adverteutiën vóór unr op den dag der uitgave ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de TJitg. Firma LANGE VELD DE ROO IJ, ParkstraatBprg op Te x e l INVORDERING 'S RI.JRS DIRECTE BELASTINGEN. De Burgemeester der Gemeente Texel maakt bekend, dat het kohier no. 5 der be lasting op bedrijfs en andere inkomsten over het belastingjaar 1910/11, invorder baar verklaard op den 22 Mei 1911, aan den Ontvanger ter invordering is ter hand gesteld en ieder daarop voorko mende belastingschuldige verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wel bepaalden voet te voldoen. Texel, den 22 Mei 1911. De Burgemeester, J. S. DIJT L B. BINNENVISSCHEUIJ. TEXEL, 27 Mei 1911. Vergadering vau T. E. S.O. De algemeens vergadering van aan deelhouders van de N V. T'exels Eigen Stoombootonderneming op Woensdag jl. was maar matig bezocht. Te ruim 8 ure werd ze door den vice- voorzitter, de heer Keesom, geopend, onder mededeeling dat de voorzitter, de heer Wagemaker, door familieomstan digheden was verhinderd. De notulen werden door den secretaris, de heer P. Dros Albzgelezen en on veranderd goedgekeurd. De balans en winst- en verliesrekening over 191U op verzoek van den heer II. Flens, door den Directeur, de heer J. A. G. Stompff voorgelezen, werden zonder op- of aanmerking onveranderd vastgesteld. Volgens de winst en verliesrekening was over 1910 een winst gemaakt van f 4996,35, waarvan f 4096,065 bestemd werd voor afschrijving op de booten en f600,935 tot dekking van het nadeelig saldo van dienstjaar 1909. Ontvangen was o.a. voor vervoer van personen en rijwielen f 16243,07, van goederen f7406,40, van visch f 1044,52, van vee f951,87. Uitgegeven o. m. aan steenkolen f8475,35, aan salarissen f8028,61, aan vervoer goederen naar den Burg f915,75 In de balans komen voor de „Dageraad" voor f76837,925,de „Ada" voor f30951,255 de gebouwen voor f4606,895 enz. Uit het verslag over bet boekjaar 1910, eveneens door den directeur voor gelezen, bleek o.m. dat pogingen worden aangewend tot het verkrijgen van een rijkssubsidie en tevens, dat de raad van commissarissen, indien noodig, niet zal aarzelen om, ten einde aandeelhouders een billijke rente te kunnen verschaffen, passagiers en vrachtprijzen te verhoogen of bij eindigen van het postcontract, hoogere vergoeding voor het postvervoer te bedingen. De verkiezing van twee commissa rissen, noodzakelijk wegens periodiek aftreden van de heeren Keesom en Zegel, had tot uitslag dat de heer Keesom met 35 van de 48 uitgebrachte stemmen werd herkozen, de heer F. Zegel Kz. evenzoo met 43 van de 49 uitgebrachte stemmen. Bij de rondvraag vestigde de heer H. Flens de aandacht op de nog niet geplaatste aandeelen en obligaties en sprak de hoop uit dat het bestuur met moed en kracht zou beproeven, die alsnog geplaatst te krijgen. De directeur deelde op verzoek van den voorzitter mede, dat op heden nog in portefeuille waren aandeelen tot een bedrag van f23945 en van de obügatie- leening nog een bedrag van f8500, dus dat na 1 Januari jl. was geplaatst aan aandeelen f150, aan obligaties f4650. De heer Roeloffs informeerde naar uitloting van aandeelen, van bestuurs tafel werd hem medegedeeld, dat uitlo tiug vau aandeelen kan plaats hebben, doch dat men daartoe niet verplicht is. De heer IJ. Brouwer vestigde, in ver band met de zomerdienst, de aandacht op de lange werktijd van het personeel, thans 177, uur per dag, en hoopte dat dit zou worden teruggebracht tot hoog stens 12 a 13 uur. Yan bestuurstafel deelde men mede, dat het personeel 5 a 6 dagen per maand geheel vrij is. Niemand meer het woord verlangende, werd met een woord van dank aan den technisch adviseur, de heer Bakker, voor de diensten die bij geheel belangeloos verricht en aan de aandeelhouders voor hunne belangstelling, de vergadering te ruim 9 ure door den voorzitter gesloten. Vlieland. De heer H. J. Witkop, candidaat tot den H. Dienst te Winschoten, heeft voor het beroep naar deze gemeente bedankt. Bulger schrok, als werd bij op heeter- daad betrapt. Maar, mijnheer, wat een idee. Nu, nu, lachte Couder, je hoeft nietzoo to blozen, 't Is niet strafbaar, boor. Yeiel me eens iots van haar. Zo is stellig een dame Een dame, riep Bulger uit. Zo is een graviü. Een gravin Zoo, zoo. Waar pikten jullie haar op Haar oppikken Maar mijnheer, pro testeerde Bulger verontwaardigd. Vergeef me de uitdrukking, zei Couder lachend. Ik wilde je gevoel niet kwetsen, Bulger. Ik bedoel, bij welke gelegenheid had Dick het onnoemelijk groote geluk met deze godheid kennis te maken? Ik heb er niet 'c flauwste idee van, zei Bulger. Mijuheer Dick zal u dat beter zelf kunueu meedeelen. Maar Hij aarzelde en keek Couder geheim zinnig aan. Nu Bulger? Bulger keek behoidzaara om zich heen. Toen zei hij fluisterend Ik vrees, dat mijnheer Dick verliofd is op de gravin, mijnheer. Wnaroiu zou hij niet, lachte Conder. O, 't is mijn zaak niet natuurlijk. Maar ik geloof uiot, dat mijnheer Dick de geschikte echtgenoot voor haar zou ziju. Jij wilt zoket- voor haar kiezen, zei Couder oudeugend. Misschien ben je van oordoel, dat je zelf nj werd onderbroken door een diepen zucht. Ach, mijuheer Condor, spot niet met Vlielands Fanfarecorps herdenkt heden zijn löjarig bestaan in het dorp is de muziektent opgeslagen en geeft de vereeniging eenige nummers ton beste. Verstrekking van prophylactine tegen de vlekziekte der varkens. De directeur-generaal van den landbouw brengt in de „St. Ct." ter algemeene kennis, dat, ingaande 22 dezer van rijks wege een nieuwe entstof, propbylatiDe genoemd, tegen de vlekziekte der varkens kosteloos en portvrij op aanvrage wordt verstrekt aan in Nederland gevestigde veeartsen. Prophylactine is uitsluitend bestemd om gezonde niet verdachte varkens voor behoedend in te enten en wordt zoDder serum bij de varkeus op de gewone wijze achter de ooien of aan de inwendige schenkelvlakte onder de huid gespoten. Aangifte mond- en klauwzeer. Wegens meineed in zake aangifte van mond- en klauwzeer is Hendrik Ebels, landbouwer te Noordlaren, veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. Verboden invoer. Niettegenstaande het bestaande verbod om vee uit Holland in Zeeland in te voeren, werden te Walzoorden toch een 11 tal koeien en een 40tal kalveren aan gebracht. De kalveren waren reeds bijna allen verkocht en geleverd alvorens de marechaussée kon optreden. De dieren werden allen echter opgespoord en in beslag genomen en de geheele veestapel zal ten bate van het rijk worden verkocht. Een gek geval. Een groote teleurstelling ondervond een trouwlustig paartje te Hasselt Een dag of wat, nadat ze in onder trouw waren opgenomen, werden ze bij den burgemeester ontboden om te ver nemen dat het huwelijk niet op den gest9lden datum kon voltrokken worden, daar volgens de geboorte akte van het meisje bleek, dat zij als van het manne lijk geslacht stond ingeschreven. Het paartje zal nu nog> eenige weken geduld mo9ten hebben daar eerst aan de wettelijke voorschriften moet worden voldaan. Abonnementsprijs per 3 maanden. Voor de Buiig 30 Cts. Franco per post door ge bed Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere Enden inet verhooging der porto's. Prijs der Advertentièn. Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Tedere regel meer 5 Ct. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 CU. per nummer. De Burgemeester der gemeente Texel Overwegende, dat naar het zich laat aanzien, de Visscherijwet op 1 Juli a.s. in werking zal treden brengt het navolgende ter kennis van belang hebbenden. Ingevolge art. 1G dier wet zal binnenvisscherij verboden zijn, tenzij men voorzien is van een voor de visscherij, die wordt uitgeoefend geldige akte. Dit verbod geldt niet: a. voor hen, die in dienst van den houder van een groote of kleine visclmkle, de in die akte genoemde visscherij uitoefenen, mits een van hen die akte bij zicb heeft; b. voor hen, die vissehen met één beugel. De akten ziju geldig voor één jaar, aanvangende 1 Juli en eindigende 30 Juni daarop volgende, en worden onderscheiden in: a. groote viscliakten, tot het vissehen met alle geoorloofde vischtuigen (prijs f2,50) b. kleine vischaktcn, tot het vissehen met een dnarin genoemd vischtuig (prijs f 1 - c. hcngclakten, tot het vissehen met meer dan één hengel (prijs f 0,50) Aan hem, die zijn akte verloren hoeft, wordt op verzoek een duplicaat daarvan afgegeven tegen betaling van f 0,25. Gcene akte wordt uitgereikt aan hem; wien ingevolge art. 34, eerste lid, der wet, de bevoegd heid om krachtens een consent of akte te vissehen is ontzegd voor den duur der ontzegging. Voorts wordt er op gewezen, dat kostelooze vergunningen tot uitoefeningen iter visscherij voortaan niet meer zullen kunnen worden verleend. Aanvragen ter bekoming van akten moeten worden gericht aan den Commissaris der Koningin in de Provincie, doch worden ingediend bij den Burgemeester der gemeente waarin de aanvrager 10.) 'Hij keolc tersluiks naar Alice, die weel was taan zitten ea schijnbaar geen deelnam aan het gesprok. Het binnentredon van Sir James maakto een einde aan het onderhoud. De heer Bulger is aangekomen, mijnheer zei hl) tot Conder. Bulger! riep Condor. Is mijnheer Dick er En ook die dame, sir Jauios Zo zullen dadelijk hier zijn, denk ik. mijnheer. Ik kom dadelijk bij mijnheel' Bulger, zei Conder. Wilt u intussohen den heer Fairfat meenomen en hem oen kamer wijzen, Bir James? Hij zal voortaan de particuliero secretaris van juffrouw Alice zijn; geef hem een gezellige kamer. Hier heen, mijnheer, verzocht sir James. Ze gingon nu wog en Alice bleet mot Daisy alleen achter. Vindt je dion mijnheer Fairfat geen knappen man, Alice vroog Daisy. Alice stond op. Ik vind hom den onaangenaamston man dien ik ooit ontmoet hob, antwoordde ze koel, terwijl zo den tuin inging. HOOFDSTUK V. De komst uan de grauin. Couder vond zijn vertronwdon klerk in do studeerkamer, waar doze op hum woont, of zoo bij zijn woonplaats niet in bet* Rijk beeft verblijft. De voor deze aanvragen benoodigde formulieren zijn ter gemeentesecretarie kosteloos verkrijgbaar Ten einde tijdig in bet bezit der verlangde akten te zijn, worden belanghebbenden er na drukkelijk op gewezen, dat het aanbeveling verdient hunne aanvragen zoo spoedig doenlijk in te dienen. Texel, den 23 Mei 1011. De Burgemeester voornoemd, J. S. DIJT, Lo.-B. wachtte. De heer Bulger had volstrekt Diet het uiterlijk vau een vertrouwden klerk. Hij was rond, dik, kaal en vroolijk; zijn kleine oogjes glinsterden guitig. Zijn beelo gelaat straalde trouwens van vroo- lijkbeid. Men had Condor dikwijls de opmerking gemaakt, dat hij blijkbaar zijn vertrouwden klerk meer genomen had om zijn opgewekt gezicht dan om zijn verstand en te oordeeleu naar het uiterlijk van den heer Bulger, was dit ook heel waarschijn lijk. En toch kon niemand zeggen, dat Condor's keus slecht was geweest. Mensohen met herseneu zijn er immers geüoeg, terwfjl werkelijk opgewekte menschen schaars te vindon zijn. Wel, Bulger, zei Conder, hem hartelijk do band schuddend, hoe is je uitstapje naar Europa je bevallen Burger straalde. Hij deed dit altijd, als iemand hem de hand schudde. Zoo tamelijk, mijnheer, antwoordde hij. 't Gaat er alles heel wat langzamer dan bij ons. Ja, ja, jo zult do mensohen met jo vlugge geest wel in do war gebracht hebben, zei Conder droog. Maar ik hoor, dat je een dame meegebracht hebt. Wij hebben haar meegebracht, mijnheer Condor, antwoordde Bulger mot waardig heid. Dat wil zeggen, mijahoor Dick en ik. Eu Bulger, hoo ziet zo er uit lloe zo er uitziet nijjuh ser Couder? Nu doet u me oen moeilijke vraag. Hoe ze eruit ziet. Woorden om dit te beschrijven ontbreken uio. Condor lachte. Bulger, jo bout verliold op haar. mijn teederste gevoelens. Ik weet wel, dat mijn uiterlijk tegen me is, maar geloot me, dat in mijn borst een bart klopt even tceder en trouw als dat van een vrouw. Conder klopte hem vriendelijk op den schouder. Moed gehoudcD, Bulger, 't kan alles nog wel goed nfloopen. Je kunt nooit weten wat er in deze dwaze wereld gebeuren kan, vooral uiet, als er een vrouw in betrokken is. Er werd op de deur geklopt en sir James trad binnen. Mijnheer Dick en de de dame zijn beneden, mijnheer, zei hij plechtig. Goed. Zog dat ik dadelijk kom. Sir Jimes verdween. Een paar miuuten later ging Conder naar bereden, na eerst den moedoloozen Bulger met een vriendelijk woord getroost tu hebben. Hij wist zelf niet, hoe het kwam, doch bij zag er tegen op, die ge heimzinnige gravin te ontmoeten. Intusschen was de gravin zelt in een toestand van zenuwachtige opvyinding, terwijl Z'i beneden iu gezelschap van Dick wachtte op den heer des huizes. Nu eens liep ze do kamer op en neer, dan weer liet zij zich neervallen om na een paar seconden haar rustelooze wandeliog te hervatten. Ten slotte had Dick genoeg van haar gejaagdheid. Goede hemel, Olga, zei bij knorrig, kun je niet blijveu zitten Je maakt me zoo vroeselijk zenuwachtig. vf'ordf verenig L)

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 1