Tandarts Ansingh, Nieuwe Houtwaren en Afbraak, Gr. J. 0. D. Dikkers, Gr. J. 0. D. Dikkers, MEUBELHANDEL Leger des Heils, Texel. Marktberichten. Advertentiën Advertentiën, in Hotel „de Lindeboom." H. M. v. L. afd. Eierland. Belangrijke Houtveiling. C. DE WIJN, goed onderhouden Huisraad eu Inboedel, een Hofstede met Arbeiderswo ning en bijgebouwen, nieuwe Meubelen, E. C. THOMASSEN, Waal. beste vette KOEIEN. BOTER Reparaties aan Rijtuigen enz. Pinkster-Maandag a.s. Predikbeurten. LEZING publiek verkoopen Eene aanzienlijke partij publick verkoopen publiek verkoopen Publiek verkoopen E. VLESSING. Holstein en andere soorten KARNS, Zeisen in verschillende merken. Hooivorken en Harken. Te koop gevraagd In de Wagemakerij en Smederij van Geus en Thomassen, Waal-Texel, wor den alle voorkomende Den Burg. Oudeschild. Groote Openlucht Meetings vanwege bet LEGER DES HEILS. Volgens achterstaande advertentie zal het leger des heils, Pinkster-Maandag o.a. ons eiland komen bezoeken en te Oudeschild en den Burg Openluchtmee tings houden Een muziekkorps en zangkoor, bene vens solozangers, zullen zich in deze samenkomsten doen hooren, terwijl vele sprekers van verschillende plaatsen toe spraken zullen houden. De Koog, 26 Mei. Door een zoontje van J. Spigt werd heden een postduif gevangen. Aan den rechterpoot een ringetje gemerkt: R 2 5891. (hideschild, 26 Mei. Na Maandagmiddag jl. zijn in den loop dezer week met de „Dageraad" en „Texelstroom" verzonden: 222 lammeren 4 koeien, 4 kalveren, 2 paarden en 4 varkens. Gistermorgen werden met 6 stoom schepen en 2 tjalken 6978 lammeren naar Leiden en tusschen gelegen plaatsen vervoerd. Ook nu weder geschiedde dit onder politiegeleide. Zondagmorgen, 29 Mei a.s. kunnen de leden der Ned. Herv. Gem. albier zich uitspreken of zij in de volgende 10 jaar het bestuur in handen van den kerkeraad of van een kiescollege willen hebben. Des morgens half twaalf kunnen zij daarover in de kerkekamer hunne stem uitbrengen. Een vreemd geval. Toen dezer dagen een paar oude lui te Appingedam van de eene naar de andere straat gingen verhuizen, bemerkte men in de nieuwe woning dat een kistje met nog al eenige geldswaarden ontbrak. De politie, daarmee in kennis gesteld is haar onderzoek dadelijk begonnen. Een der gehuurde mannen, die bij de verhuizing behulpzaam is geweest, is plotseling overleden. Verhemelte ingeslikt. Een jongeman te Wervershoof (N.-H.) slikte onder het eten zijn kunst verhemelte in, dat aan de haakjes werd weerhouden en in den slokdarm bleef zitten. Hjj werd onmiddellijk naar Alkmaar vervoerd en daar met x stralen onder zocht waarna hij naar Amsterdam tot het ondergaan eener operatie, werd vervoerd. O teedere jeugd. Door de gemeente-politie te 's Hertogen bosch is aangehouden een 14jarige school jongen uit Arnhem, die de ouderlijke woning was ontloopen, van zijn vader medenemende f 100, Hij werd tevens in het bezit gevonden van een revolver met een groote hoe veelheid scherpe patronen en een dolk. Zoo wilde hij de wijde, wijde wereld in. De politie liet hem naar zijn vader terugbrengen. Een rechterlijke beslissing. Een dochter en een zoon werden door de moeder aangesproken om een bijdrage in de kosten voor haar levensonderhoud. De zoon voerde aan, dat hij slechts f 13 verdiende entrouwplannen had. De Eerste Kamer der Rechtbank te Amsterdam veroordeelde de dochter tot betaling van f 0,25 en den zoon tot betaling van f 2,25 per week. De toekomstige omstandigheid, dat de zoon wilde gaan trouwen, moest, naar het oordeel der Rechtbank, buiten beschouwing blijven, waar altijd de mogelijkheid openbleef om bij veranderde levensomstandigheden vermindering van de bijdrage te vragen. Tbans was f 2,25 per week als een even redige bijdrage te beschouwen. Opgepast. Ook te Rotterdam worden in de laatste dagen, evenals te Amsterdam, valsche rijksdaalders, guldens en kwartjes bij de politie gedeponeerd, welke door verschil lende winkeliers, wisselkantoren, enz. ontvangen werden. Er ontbreekt niets aan, ook het randschrift niet, en ze zijn zoo zuiver gemaakt dat ze ook aan de Bijbank der Nederlandscbe Bank niet op het e9rste gezicht herkend werden. Alle nasporingen bleven tot nu toe vruchteloos. Weer een rijwieldiefstal in een gerechtsgebouw. Te Breda is weer uit het gerechtsge bouw een rijwiel ontvreemd. Dit is nu de derde keer, dat daar een fiets ont vreemd wordt. Ze was 't eigendom van een podtie-beambte, die voor dienst in -t gebouw aanwezig was. Botsing tusschen stoomtram en taxi. Een taxi, waarin een drietal Engelscbe toeristen waren gezeten die op weg waren naar Volendam, botste op een kruisweg onder Monnikendam tegen de N.-H. stoomtram. De chauffeur had nog voor de locomotief over willen steken, doch de auto werd door de locomotief op zij geduwd en kwam op den berm van den weg bij een sloot terecht. De toeristen en de chauffeur kregen een nat pak en daardoor zeker een minder aangename herinnering aan ons waterrijk land. Nootlottig ongeval. Men meldt uit Haarlemmermeer Aan den Ringdijk bij Aalsmeer heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Bij den landbouwer G. 't Hooft waren twee knechts bezig met vogels schieten. De een heeft daarbij bij ongeluk den ander geraakt en op de plaats gedood. De ongelukkige, Huiberc Verbeek ge naamd, is 41 jaar oud, gehuwd en vader van twee kinderen. Het tragisch ongeluk verwekt veel ontzettiug en deelneming met de vrouw en de twee kinderen, die Verbeek, een oppassend man, achterlaat. De gedachte aan misdaad is absoluut uitgesloten. De tuinier, die wat onvoorzichtig met het wapen moet hebben omgegaan, is zeer onder den indruk van het gebeurde. Vliegende Hollanders. Men schrijft aan het „Volk"Een 35jarig stukadoor te Veendam, Willem Albert Reinders, heeft in zijn vrijen tijd een vliegmachine gebouwd. Verstoken van machines en duur gereedschap, heeft hij 38 weken lang met de handen aan zijn vliegtuig gewerkt. Nu is het toestel gereed doch een motor ontbreekt nog. En daarom had Reinders zijn vliegtoestel tentoongesteld voor een kwartje entrée. We vernemen, dat Reinder's Bleriot- ééndekker door heel wat publiek is bezichtigd. Gelukt het hem nu een motor te koopen, dan kan hij z'n ideaal in vervulling laten gaan vliegen in een eigengemaakte machine. Honden en Kippen. Men meldt uit Gennep aan de „L. K.": Op een hoeve uit een naburig dorp heerscht een bijzonder goede geest onder de dieren. In het hok van den ketting hond heeft zich eene kip een nest gemaakt en begon daar, zonder dat de bewoners er iets van wisten, hare eieren uit te broeden. Toen de anders zoo kalme hond telkens als iemand zijn hok naderde, zich woest toonde, onderzocht men de oorzaak en vond de hen met 13 kuikens. Het is hoogst interessant hoe hij zijn voeder met kip en kuikens deelt en legt hij zich voor zijn hok in de zon, dan huppelen de kuikentjes om en over hem. 's Nachts logeert ook de huishond in het hok en heeft de kippenfamilie de eer door twee schildwachten bewaakt te worden 1 Wat al gestolen wordt. Te Delft zijn van de Stadswerf aan de Wateringsche Vest 6000 groote straat keien gestolen. Per schip is de buit vervoerd en te Rijnsburg aan den man gebracht. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 20 tot en met 26 Mei 1911. GEBOREN Eeinoutje, d. v. Willem Roeper en Rennetje Visser (het NoordeD.) ONDERTROUWD Cornell's Broers en Jetske Jorna. Lourens Dirk Kalf en Marretje Smit. Hendrus Jacobus Meijer en Jantje Platvoet. GETROUWD Gerardus Koenraad Zoetelief en Elisabeth Diderika Bruin (den Burg). OVERLEDENElizabeth Veenstra, oud 64 jaar geh. m. Augustinus Gornelis Kejjser (den Burg). GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize 1 ceintuur, gevonden in Waal-en-Burg. 1 hoedespeld en 1 zakdoek. Op het land van A. Bakker Bz. een ramlam. Leiden, 26 Mei. Tor markt aangevoerd: 33 Stieren f 137,— a I 280,—; 214 Kalf- en Melkkoeien f 183 a 1 334; 98 Varekoeien 128 a 1 263 221 Vette Ossen en Koeien 1197 a f 367 104 Kalveren (vette) 1 58 a f 123 139 Kalveren (magere) 16.a 1 14. 9665 Lammeren I 11,50 a f 18, 252 Schapen (vette) i 18.a f 25.— 321 Schapen (weide) f 17,a f 24,— 343 Magere Varkeus f 18— a f 42, 221 Biggen f 7.— a f 12.50; Schugen, 24 Mei. Aanevoerd: 15 Geldekoeien 1 170 a 1 240 40 Vette Koeion i 200 a 1 325, 34 Kaltkoeien f 210,a f 290—; 50 Nuchtere Kalveren 1 7 a 1 26. 1320 Lammeren i 10.a f 18. 310 Overhouders f 24,— a 30. 15 Vette Varkens 44 a 48 cent per Kg. 60 Biggen f 10,— a f16, Boter 1 1.30 a 1 1.40 per K.G. Kipeieren f 3.00 a t 3,50 per 100; Zondag 38 Mei 1911 HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorin. 10 uur ds. Kijne. Waal, 's Avonds 7 uur ds. Kijne. Oudeschild. Vm.lU uurds. van Graustek. Nam. halt 2 ds. Onnekes. van Helder. Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Visser. Oosterend. Nm. 3 uur ds. van Grasstek. H. Doop. Cocksdorp, Vm. 10 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. half 10 ds. Dagevos. Nam. 3 uur ds. Dagovos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur ds. Onnekes, van Helder. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Bussemaker. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Getrouwd G. K. ZOETELIEF en E. D. BRUIN, die hiermede hartelijk dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Burg Texel, 24 Mei 1911. Hoofdgracht 28 den Helder, is Donderdag 8 Juni van 11 tot half twee uur te spreken op DINSDAG 30 MEI. des avonds 8 uur, in het lokaal van den beer BUIJS te de Cocksdorp. Onderwerp: Samenstelling gehalte en betaling van melk, toegelicht door bet onderzoek op vetgehalte. Het Bestuur. Deurwaarder O. de "Wijn te TEXEL, zal op Vrijdag 9 Juni 1911, 's morgens 10 uur, op het Havcntorreiu te Oudeschild op Texel, ten verzoeke van den heer A. II. VERBURGT te Amsterdam, bestaande in Vloer-en Zuldcrdeelon, Dampalen, flek- palen, Richters, Riggels, zware en lichte Balken, Battings, 'Kolders, Schotwerk, Schrooten, Kozijnen, Kamen, Kozijns met Ramen, Deuren, Marmeren Vloertegels, een partij Brandhout en een groote partij Dakpannen. Alles afkomstig van een gesloopte Villa te Amsterdam. Deurwaarder te Texel, zal, op Dinsdag 30 Mei 1911, 's namiddags 2 uur, voor het woouhuis van S. VEK- BERNE, in de Molenstraat aan don Burg, als: lloekbufi'ut, Ladetafel, Staartklok, Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilderijen, Vou- r on bed met toebebooren, Matten, Glas- cn Aardewerk en Keukengereedschap. Voorts: 1 Toonbank, 3 Gortkisten, Ko peren we gsehaal, Koper-en I J/.ergowich- ten, D lozen en hetgeen meer zal worden aangeboden. Notaris te TEXEL, zal in de volgende maand ten verzoeke van den heer C. Cz. BACKER te Oudeschild, Een in de nabijheid vnn het Oudeschild en dus zeer gunstig gelegen Derceel Land, genaamd „Poortstuk", kad. Sectie D. nos. 1063 en 1064, groot 1.74,80 H.A. Notaris te Texel, zal op Woensdag 7 Juni 1911, bij opbod, en op Donderdag 15 Juni 1911, bij afslag, telkens des voormiddags om elf uur, in bet Hotel „Texel" aan den Burg op Texel ten verzoeke van de erlgenamen van wijlen den heer K. WETSTEEN, benevens Wei- en Bouwland met Duin- grond, staande en gelegen in den polder Eijerland op Texel, samen groot 53,41,80 Hectaren, in 3 kavels. Aanvaarding van het bouwland met het ontblooten van de schoof in 1911 en van het overige 30 Maart 1913. Betaling 1 October 1911. De kaarten en de wijze van veiling zullen intijds ten kantore van bovenge noemden Notaris verkrijgbaar zijn. WAALDERSTRAAT, bericht aan zijne geachte begunstigers de ontvangst eener partij bestaande in eigen gemaakte Tafels, Stoelen, Penant- en Linnenkasten. Alles eerste klas werk. Bloemstandaards Luxe Tafels, enz. Prijzen niterst laag. Kom zie en oordeel. Minzaam aanbevelend, Hoogachtend, "V"oorh ancien Concurreerende prijzen. Aanbevelend, J. P. KIKKERT. der Stoomzniveifabriek „De Boksborg" is verkrijgbaar vanaf Maandag a.s. 63'/» ct. M. ALDERLIESTE. vlug en solied ten uitvoer gebracht. Miiizuum aanbevelend. .Te Oudeschild; 'smorgons 10 uur op het Kamp bij de lierv. Kork, van denbeer O. B AKKER. Toegang 10 cent, programma iubegrepon. Te Den Burg: op het Weiland van den heer P. S. KEIJSElt SPzn. ingang Wualdorstraat en Koogorstraat, aanvang lst'3 Meeting 3 uur 's middags. Toegang 10 cent,programma inbegrepen. Aanvang 2o Meeting, 5 uur n.rn., toegang 5 cent, zonder prog anima. Krachtige Toespraken. Muziekkorps cn Zangkoor assistoorou.

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 2