N°, 2473. Zondag 10 Juni 1911. 24ste Jaargang Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland. FEUILLETON» DE DOLLARPRINSES. Kit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond Advertentiën vóór 9 nnr op den dag der uitgave ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitg. Firma LANÖE VELD DE ROOIJ, ParkstraatBurg op Te x e l TEXEL, 10 Juni 1911. Een jubilé. Reeds geruimen tijd geleden werd ons de mededeeling gedaan van een te ver wachten jubilé voor een onzer plaats- genooten. Wij hebben ons niet gehaast daarvan eerder melding te maken, omdat, behalve bij de daarbij betrokkenen, de vermelding van zulk een datum gevaar loopt weder in het vergeetboek te raken. Nu evenwel de tijd nadert willen wij allen die daarin belang stellen mede- deelen dat op Vrydag 16 Juni (alzoo Vrijdag a. sde heer P. Lieuweo, brievenbesteller alhier, den dag hoopt te herdenken dat hij voor 25 jaren geleden aan het post- en telegraafkantoor alhier in functie trad. Lieuwen is zeker bij allen wol bekend, bracht niet alleen droeve doch ook gewis wel blijde tijding, dat brengt de betrekking mede. Had het aan hem zelve gelegen, dan waren tijdingen welke hij bracht zeker wel allen van blijden aard geweest. De man deed echter zijn plicht gedu rende vijfentwintig achtereen volgende jaren, en wanneer wij daarvan melding maken dan is zulks 'ter zijner eere. Ontbreke het den jubilaris niet aan belangstelling op den gemelden dag. Oucleschikl, 9 Juni. Gisteren worden van hier met 8 stoombooten 2481 lammeren naar Leiden en tusschengelegen plaatsen vervoerd. Het garnalenvisschen is voor dit seizoen afgeloopen. Over het algemeen viel op de uitkomst niet te roemen. Nu eens slechte vangst, dan weder lage prijzen en het warme weder van de laatste dagen waren oorzaak, dat door d9 visschers bijna niets verdiend is. Oosterend9 Juni. Weest voorzichtig met blinkende voor werpen, indien ge eksternesten in de nabijheid van uw huis hebt. Een jongen, die hier den iDhoud van een dergelijk nest inspecteerde, vond er in een zilveren lepeltje en een schitterend steentje. Sommige visschers verlaten weder de vloot, om bij den boer te gaan werken. Knechten voor de schuiten zijn moeilijk te krijgen meer. 't Gaat met de eertijds bloeiende visschersvloot van bier lang zaam doch zeker achteruit. De Cocksdorp. 28 schoolkinderen en 3 geleiders maak ten Woensdag j. 1. een uitstapje naar Alkmaar en Bergen. Dank zij het prachtige weder genoot het gezelschap uitstekend. Alles werkte mee om het reisje zoo aangenaam moge lijk te maken. 10 rijtuigen waren gratis beschikbaar gesteld, T. E Stoombootonderneming gaf vrij vervoer en onderweg werd zelfs nog financieelen steun verleend. Te Bergen vermaakten de kinderen zich in een speeltuiD, beklommen een hoog duin, vanwaar men een prachtig vergezicht had en namen een kijkje bij de bouwvallen van bet kerkgebouw en het monument, waar historische herin neringen aan zijn verbonden. Te Alkmaar werden bezichtigd ver schillende soorten' bruggen, het monu ment van Alkmaars victorie, de Waag, de hertenkamp enz. Op zijn tijd werden natuurlijk ver- frisschingen rondgediend Des avonds te ongeveer 7 uur kwam het gezelschap in opgewekte stemming thuis, opgewacht door vrienden en ver wanten. Gegoten huizen. Evenals Santpoort mag Alfen a d. Rijn bogen op een gegoten huis. Door den aannemer zal een blok van 8 arbeiders woningen opgetrokken worden van ge wapend beton. Men is aan het tweede huis bezig. Onderzoek naar oude rechten. De miuister van landbouw, nijverheid en handel heeft aan de commissarissen der Koningin verzocht, hem voor 1 Nov. a s. mede te deeleD, of in hun provincie nog oude rechten bestaaD, die den lan- delijken bodem drukken. De minister zou gaarn9 van deze rechten kennis nemen, ten einde te kunnen beoordeelen of zij belemmerend werken op de pro ductiviteit en den overgang van grond. Een vergissing. Zaterdagavond laat ontving de burge meester van Rbenen, als hoofd der politie een telegram uit Deventer, waarin Z.E.A. werd medegedeeld, dat met den laatsten trein een 18-tal huzaren onder bevel van een dienstdoend officier zou arri- veeren. Het telegraafkantoor was geslo ten en toen de zonen van Mars aan kwamen deelde de officier mee dat zij door den burgemeester waren gerequi- reerd ter bewaking van besmette hoeven en weilanden, waar mond en klauwzeer heerschte. Er was hier echter geen enkel geval bij de autoriteiten bekend en wegeDS h9t vergevorderde uur werden de soldaten onder dak gebracht en ontviDg de officier logies op het gastvrije Heimerslein, de buitenplaats van den burgemeester. Den volgenden dag kwam de ontknooping van het geval. Per abuis had men ge seind Rhenen in plaats van Rheden. Zondagochtend vertrok men dan ook spoedig naar de gewenschte plaats. Gestoord uitstapje. Een heer en ood dame uit Amsterdam die len Pinksterdag per electrische tram reden in de richting van Zeist, moesten hun reis onderbreken. Nabij de sluis aldaar viel de mantel der dame uit de tram Mijnheer zag dit en sprong uit de in vollen gang zijnde tram. Hij viel op straat neder en bleef aanvankelijk liggen. Toen men hem opbeurde, bleek hij ge lukkig enkel uitwendige verwondingen te hebben bekomen. Na door dr. H. K. Lette verbonden te zijn konden zij de terugreis weder aanvaarden. Ook wel wat roekeloos om zich zoo voor een mantel te wagen. Maar 't was een damesmantel. Gemotiveerde benoeming. Tot onderwijzeres aan de school te Diemen is benoemd mej. A. v. Woerkum uit Heeselt. Zy zal echter, zoo meldt de Nijm. Ct. niet lang pleizier van deze benoeming hebben, aangezien de raad enkele oogen blikken later, op voorstel van B. en W. uit de overweging dat geen behoefte aan openbaar onderwijs in de buurtschap bestaat, besloot met 1 November a.s. de openbare school te Diemen op te heffen. Een kwaad dier. Terwijl te Zoutelande (Zeeland) de vrouw van den landbouwer A. M. met haar 2 jarig zoontje in de weide was om de koeien te melken, kwam een der dieren op haar af en stootte haar met haar hoorens zoo, dat zij niet bij machte was op te staan. De knecht van den landbouwer, die het kind aDgstig hoorde schreeuwen, wist het dier te verwijderen en daardoor de vrouw en het kind uit hun benarden toestand te verlossen. Na spoedige ingeroepen geneeskundige hulp bleek, dat bij de vrouw twee ribben waren gebroken en bloedende wonden aan haar hoofd waren toegebracht, terwijl het kiod deerlijk aan het hootd was ge havend; beiden werden door den genees heer verbonden. Rattenplaag. Aan den Langendijk (N.H.) blijvende ratten nog steeds een plaag voor de tuinbouwers, zoodat men er indertijd toe over moest gaan een premie van 15 cents te stellen op het dooden van een rat. Duizenden werden ingeleverd, doch de tuinbouwvereenigingen, die in ieder dorp bestaan, komen nu voor het geval te staan, dat er ratten, in het eene dorp gevangen, bij de tuinbouw- vereeniging in een andere gemeente worden aangegeven, zoodat de premie dan wordt betaald voor ratten, die aan de velden in de laatste gemeente geen schade doen. Thans zal op een vergadering van alle tuinbouwvereenigingen worden voorge steld, de rattenvanget voor gezamenlijke rekening ter hand te nemen. In Mei werden alleen te N. Scharwoude niet minder dan 1008 ratten gevangen. Een verdacht zaakje. Te Weener bij N. Schans, ging voor zes weken een 70 jarige trouwen met een 40 jarige schoone. Vrijdag jl. weid de man plotseling na 't gebruik van kotfie ernstig ziek en overleed kort er op. De dokter constateerde vergiftiging, de politie werd gewaarschuwd en na een langdurig verhoor bekende de vrouw arsenicum in de koffie te hebben gedaan. Zij is in arrest gesteld. TEXELSCHE COURANT Abonnementsprijs per 3 maanden. Voor pe Borg 30 Cts. Franco per post door ge heel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere 1 mden met verhooging der porto's. Prijs der Advertenlièn. Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer 8 Ct. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. 14.) Freddy glimlachto onwillekeurig. Ja, ik herinner mo nog goed. Ook weet jk nog, dat u verrukkelijk walste. 't Was vermakelijk Dicks gezicht te zien IIij begreep Diets van dit heele gesprek. Nu, viol Conder in do reden, ik geloof gaarne, dat het heel prettig is oudo vriondon torug te zien, maar ik wacht om u den tuin tc laten zien, gravin. Hij bood haar zijn arm aan. Froddy ging eenigo stappen terug om hon te laten pa3- seorcu, terwijl hij oen lichte buiging maakte. Conder en Ülga verdwenen in den tuin, gevolgd door Dick, op wiens gelaat nog dezelide verwonderdo, komische blik zicht baar was. Indo kamer zelf was bet eonige oogenblikken volmaakt stil. Alice had mot klimmende belangstelling hot tooneettje Luiten gadegeslagen. Zo had do eigenaar dige uitdrukking op Freddy's gelaat ge zien, toen deze zoo plotseling voor de gravin Btond. Waarschijnlijk waron zo oudo kennisseudo tusscheu beiden go- wissolde blikken vertelden haar genoog, Zn wns er voor zich zclt van overtuigd, dat de grnvin eon gewone gelukzookstor was. Eu haar niouwo secretaris znu baar hierover zekerheid kuancn verschaffen. Op de een ol andere marnier moest zo het geheim te weten komen. O, als haar voor gevoel eens waarheid bleek, htovoel on- nnw^%e.* heil kon dan voorkomen worden. Want indien Harry's oogon niet bijtijds geopend werdeD, dan twijfelde ze er niet aan, of hij zou eindigen deze vrouw te huwen. En Alice rilde bjj dit vooruitzicht. Ze keek tersluiks naar Freddy. Hij was ontegen zeggelijk een knappe man, moest zo zich zelf toestemmen. In welke betrekking had hij tot deze vrouw gestaan Zouden ze elkaar liefgehad hebben 't Was wel mogelijk, en waarschijnlijk had ze van hem afgezien om zijn armoede, Was hij nu een gewoon mensch geweest, dan zou hij om deze reden zeker Alice bereidwillig alles verteld hebben, wat ze weten wilde. Haar Fairfat wns stellig geen gewone man en dit maakte haar taak moeilijker. Toch wilde zo probeeren hem aan 'c spreken te krijgen. Ze koek op en hun blikken ont moetten elkaar. In de oogen van Freddy las ze een uitdaging, nlsoi hij haar voor nomen geraden had en haar nu wilde trotseerou. Dit was hot eerste kruiden van de degens. Het duel begon. HüOEDSTUK VII. Het duel. Daisy verbrak hot corst do stilte. Zo ging Freddy tegemoet, terwijl zo zcido Mijnheer Fairfat wie is die vrouw P Froddy glimlachte. Ik geloof, een Russische gravin. Ik hen bttar vollen naam vergeter. Nu, ik mag haar niet lijdenen ik geloof dut zo evenmin een gravin is als ik z-'i Diisy met nadruk. Waar hebt u haar vroegor ontmoet? In Londen, zei Freddy. Daisy dacht een oogenblik na. Ik beu benieuwd, zei ze in zich zelf, of graat Quorn iets van haar weet. Ik denk het niet zei Freddy, een weinig ongerust. Hij moest Quorn opvangen en hem waarschuwen. Want als men hem plotseling zou ondervragen over Olga's indentiteit, kon hij wel eens een onbe scheidenheid begaan, vooral als Daisy de ondervraagster was. Weet u wat, zei Daisy, ik ga Quorn opzoeken. Waat gaat u heen, juffrouw Daisy vroeg Freddy verschrikt. Wel, uaar de stallen om graaf Quorn te ondervragen, zei Daisy lachend. En als hij iets van die gravin weet, vertelt hij me het stellig. Ik kom straks terug om u mijn bevindingen mee te deelen, mijn heer Fairlat, zei ze ondeugend, terwijl ze de kamer uitging. Freddy was allesbehalve opzijn gemak. Hij keerde zich om en keek heimelijk naar Alice. Deze zat doodstil het hoofd steunend op haar hand. Ze was blijkbaar volkomen blind voor de omgeving. Ze zatcrover na te deuken, hoe ze het best zou begiuneD. Daisy had 'c haar met haar opmerkingen, niet gemakkelijker gemaakt. Fairfat zou nu ongotwijfold op zijn hoede zijn. Eu eon openlijke aanval zou niets uithalen om hem zijn geheim te ontlokken. Bovendien was hij dxar do man niet voor. Ze moest voorzichtig en met tact te werk gaan. Zo was zoo diep in gepeins verzonken, dat liet geluid van Freddy's stem haar deed schrikken. Heelt u me toms noodig, juffrouw Coc- der? Zoo niet, dan zult u me wel toestaan naar mijn kamer te gaan. Alice aarzelde. Het beslissende oogenblik was aangebroken. Mijnheer Fairfat, zei ze langzaam en haar stem klonk buitengewoon vriendelijk, u zou me een plezier kunnen doen. Ze zal het me ronduit vragen, dacht Freddy, Hardop zei hij. Ik zal u gaarne van dienst zijn, juffrouw Conder. Weer aarzelde Alice. Het was moelijker dan ze gedacht had. Ik zou uw raad gaarne willen hebben, ging ze voort. Ik heb niemand, dien iK kan raadplegeD, uit gezonderd Harry en dat gaat moeilijk in dit geval. Ik verzoek u, u een oogenblik in zijn plaats te stellen en me te helpen, alsot ik uw eigen zuster was. Heeft u een zuster, mijnheer Fairfat Ja, zei Freddy, zacht gestemd bij de gedachte aan haar, een lieve, hartelijke zuster. H(] ging zitten en keek Alice aan. Clga was voor het oogenblik vergeten. Hoe ziet ze er uit P vroeg Alice. Ze ia het liefste meisje, dat er bestaat, zei Freddy. Lang en donker, een conirast van u, juffrouw Conder. Nu, zoo klein hen ik niet, is 't wel protesteerde Alice. Neen, zei Freddy, ik bedoelde maar, dat u zoo blond is. Iets in den toon van Alice's stem deed zijn hart sneller kloppen en hij vertrouwde zichzelf niet, indien hij haar nu aankeek. (Wordt vervolgt.)

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 1