PF* Allen die Berijdt een van deze merken en gij i|SW|F^ zult «Jgang. so- EIVORMIGE BETONMOLEN. RONDE BETONRIOLEN met KRAGEN. REGEN-, WEL- en BEERPUTTEN, enz. enz. Grafmonumenten tevreden oP lid iteit kunnen en nanw- zijn over keurige hunnen afwerking. TEXEL-Rijwielen van f 80.00 met onver- slijtbare Trapassen. E. BOEKEL. jfAISTMRDAHB. Vraagt uiterste prijzen. Gevestigd te Qudeschild. GRIMIJZER. Dit niet overslaan i FEUILLETON. DE DOLLARPRINSES. Alkmaarsche Te Oosterend bij P. Dro3 Gz-, Oudeschild Joh. P. Dros, den Burg T. Buijs, drogist, en I Moerbeek. .-$wtf=p Cycle J C5 L™ /COVENTOY Groote kenze. Nettebewerking Teekeningen en fotografische af beeldingen op aanvraag. 8TOOM- Steenhouwerij. Firma W. F. STOEL ZOON, 2 kantoor Luitik Ouddorp. geen teleurstelling wenschen te ondervin den met het maken en leveren op tijd hunner kleeding, wenden zich eens tot onderstaand adres, beslist het voordeeligst adres. Tevens worden er ook vloerkieeden en zeil verkocht. Helder, Keizerstraat 62. Aanbevelend, Fr. LEXGHAUS, Oosterend. AgeDt der Zwolsche ververij. Beleefd aanbevelend, r roamn m ©1 Voor zwakken, bloedarmen, lijders aan zenuwzwakte en hare vele ge volgen is bet navolgend getuigenis van een in wijden kring bekend man van groote waarde. De heer J. A. Scbefier Jzn. Muziekonderwijzer in Zwolle en Organist der Ned Herv. Gem. te Avereest, getuigt aangaande de Sanguinose „Ik ben zwak van gestel, lijd aan bloedarmoede, pijn aan de nieren, zenuwzwakte, ben deswegens onder behandeling van een geneesheer, met wiens toestemming ik de Sanguinose gebruik. Ik heb er niets dan goeds van ondervonden. Ik gevoel mij prettiger, mijn eten smaakt mij beter, mijn zenuwen worden rustiger. Ik ben er wezenlijk sterker van geworden." J. A. SCHEFFER Jzd. Zwolle, Celestraat 36. Organist en Muziekonderwijzer. SANGUINOSE wil voor U doen wat zij deed voor den heer Scbeffer. Wanneer gij lijdt aan algemeene verslapping, of de teekenen van verouderen bespenrt, by duizeligheid of lichtheid in bet hoofd, gebrek aan eetlust, gebrek aan kracht en energie probeer de Sanguinose Wacht U voor namaak. SANGUINOSE kost f 1,50, per fl.per 6 fl. f8,12 fl. f 15, Te verkrijgen bij de meeste apothekers en goede drogisten. Den Haag. VAN DAM Co. 15.) Vertel me eens iets van haar, vroeg Alice zacht. Er is niet veel te vertellen, antwoordde Freddy. We konden altijd goed met elkaar opschieten. Ze wa» de eenige, voor wie het me speet, dat ik Engeland moest ver laten. Hij was klaarblijkelijk geheel oprecht. Er was daarginds dus geen andere vrouw? Ze begreep zelfs niet, waarom dit baar verheugde. Toen dacht ze eensklaps aan Olga en besloot de aanval nog eens te beginnen. U zeide, dat uw zuster geheel het tegen gestelde is van mij, mynheer Fairtat. Heeft u daarbij alleen het oog op hel uiterlijk of ook op het karakter. Ik geloof niet, dat ik u voldoende ken om hierover te kunnen oordeelen, ant woordde Freddy. Alice lachte zacht. Maar zou u, naar het weinige dat u van me weet, willen beweren dat we op elkander leken De Engelsche meisjes zijn zoo verschil lend van de Amerikaansche, zei Freddy ontwijkend. De vergelijking valt blijkbaar in mijn nadeel uit, zei Alice. Dat zeg ik Diet, zei Freddy. Neen, maar u bedoelde het tocb. Maar u mag zoo'n algemeene opmerking niet op u zelf toepassen, protesteerde hij. Mijn vraag was persoonlijk, verdedigde Alice zich. 't Is rmjn schold niet, als ik verkeerde conclusies trek, wnn ieer u wei gert me romiuic te antwoorden. Nu dao, zei Freddy, als u oen direct antwoord verlaDgt, zult u het hebben. Mijn zuster en u hebben een totaal verschillend karakter, En haar noemde u het liefste meisje, dat er bestond, fluisterde Alice pruilend. Freddy keek baar tersluiks aan. Had hij zich vergist in haar karakter? Dit was toch niet de trotsche en hooghartige Dol larprinses, zooals men haar altijd beschreef'. Op dit oogenblik was ze een bekoorlijk, kinderlijk meisje, vond hij, zoo bekoorlijk, dat hy voor zijn veiligheid beducht was en zijn best deed het gesprek op minder gevaarlijk terrein te brengen. Ik meen, dat u me om raad wilde vragen, zei hij. Dat wil ik ook antwoordde ze. Maar uw gezegde over Engelsche en Ameri kaansche meisjes interesseerde me. Waarin verschillen de Engelsche meisjes van ons. Freddy keek haar onderzoekend aan. Maar de uitdrukking van haar gezicht verried, dat haar vraag onschuldig was. Haar geheele opvoeding is verschillend, antwoordde hij na een korte pauze. Reeds in haar vroegste jeugd leeren de Ameri kaansche meisjes onafhankelijk te zijn en wordt haar zelfvertrouwen ontwikkeld met de Engelsche meisjes is dat niet bet geval. Dunkt het u, dat onafhankelijkheid en zelfvertrouwen ongewenschte eigenschap pen zijn voor een vrouw? vroeg Alice droog. Ja, zei Freddy, onwillekeurig in den val loopend, dat vind ik zeker, vooral als ze tot het uiterste gedreven vordcD. liovendion is het u bekend, dat Engelsche meisjes over het algemeen niet zoo rijk zijn en daardoor gewoonlijk ufaangen van de mannelijke familieledi n. In Amerika schijnt 'r, dat ieder jong meisje als erfge name gutioren wordr. Dit geeft haar oen onafhankelijkheid, die niet zelden te Ver wordt gedreven. Ze gaat te veel waarde hechten aan de macht yan haar dollars en verbeeldt zich, dat haar geld het gebrek aan bart en echte vrouwelijkheid kan goed maken. Maar ze verkeert dan in een groote dwaling. U heeft me zeer verplicht, mijnheer Fairfat, met uw preek. Alice zeide dit plotseling op haar oude, hooghartige manier. Zijn woorden hadden haar ge kwetst. Freddy glimlachte vriendelijk. U vergeet weer, dat we slechts in het algemeen spreken, zei hij. Alice had haar zelfbeheersching terug gekregen. Ze dacht aan het doel, dat ze voor oogen had. Ja, dat is waar, zei ze, maar ook in 't algemeen gesproken, hoe denkt u over de Engelsche en Amerikaansche mannen Waarschijnlijk kunt u ze niet met elkaar vergelijken Nu, antwoordde Freddy lachend, opdat onderwerp zullen we maar niet doorgaan. Het komt niet in aanmerking. Toch wel, zei Alice. Ik heb bet oog op de manier, waarop ze hun vrouwen be handelen. Niemand kan ontkennen, dat een Amerikaansche de ridderlijkheid zelf is. De Amerikaansche vrouwen worden schandelij k bedorven door haar eohtgenooten en broeders, zei Freddy lachend. En de Eagelsche vrouwen worden schan delijk gecommandeerd door de hare, ver dedigde zich Alice. De Engelschen hebben geen manieren. Toch wel, antwoordde Freddy onver stoorbaar. Maar zo zijn wel verplicht ze achter te lateD, als ze naar Amerika over steken. Dat blijkt, zei Alice geprikkeld. U begrijpt, zei Freddy vriendelijk, dat ze geen uitzondering willen [naken. Het is jammer, dat de Engolsclieo niet wegblijven, tegelijk met hun goede ma nieren, zei Alice scherp. Dat is een beetje onbeleefd, vindt uzelf ook niet? vroeg Freddy kalm. Alice zweeg. Wat voor macht bezat deze man, dat hy altijd haar slechte eigen schappen uit deed komen? 't Wasduidelyk dat ze geen tien minuten met elkaar konden spreken zonder met elkaar te twisten. Neen, twisten was bet niet, daartoe zou ze zich niet vernederen. Maar hij prikkelde haar steeds op een onver- draagelijke manier. En tocb had hij ook eigenschappen, die haar aantrokken. Maar ze zou voor niets ter wereld willeD, daé bij dit wist. Freddy wenschte zich er reeds goluk mee, dat hij hot gesprek van den gevaarlijken weg afgeleid had, toen Alice den aanval opnieuw beproefde. Wat u me vertelde over uw zuster en u zelf, mijnheer Fairfat, is voor mij van bijzonder belang, 't Is dezelfde verhouding als tueschen mij on Harry. We zijn samen opgevoed en zijn alles voor elkaar. Freddy zei niets, maar wachtte, tot ze verder ging. 't Was tot heden niet bij me opgekomen vervolgde ze, dat aan dezen gelukkigen toestand ooit een einde kon komen. Maar Harry kon het wel eens in zijn hoofd halen te gatln trouwen en waar moot ik dan blijven Ik zou niet kunnen leven in het huis, waar ik altijd als meesteres geheerscht had. Een meisje is zoo hulpe loos, mijnheer Fairfat, als ze op zichzelf aangewezen is, niettegenstaande haar zelf vertrouwen, dat u zoo weinig aantrekke lijk vindt in een vrouw. En op dit punt wilde ik u om raad vrugen. Freddy's gelaat verried zijn gevoel van verbazing. Voor bet oogenblik kou hij niet gissen, waarheen zo eigenlijk wilde. 11 ij wist dau ook niet, wat hij moest antwoorden. Hord! vervolg/.)

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 4