Tandarts Ansingh, G. J. 0. D, Dikkers, Algemeen Weeshuis- Esq heerlijke G. J. 0. D. Dikkers Uitslag van gehouden Verkoopingen. Marktberichten. Advertentiën Advertentiën. ia Hotel „de Lindeboom." r. KOR ff Co. hooigewas en nagras van Hooigewas en Nagras Predikbeurten- word! gedronken mei koude melk of spuitwater. Eenige fabpikanten: i fifflSTERDfllVl zal publiek verkoopen en verhuren Uitvoering Fanfarecorps, Als vervolg op het in ons vorig nummer opgenomen bericht, inzake eene uitvoering van het Fanfarecorps op Zondag a. s. kunnen wij thans nog m Ie1 dat die uitvoering zal plaats h bo* i i ui Groei ep',tats, des namid dags te o i uui. Het ontbrak onzen plaatsgenoot Lieuwen bij zijo 25 jarig jubileum niet aan belangstelling, talloos waren de bewijzen van belangstelling van de zijde van de burgerij, waarvan verscheidene vergezeld gingen van prachtige cadeaux. Doch ook van andere zijde liet men den dag niet ongemerkt voorbijgaan; door den heer Directeur van het post- en telegraafkantoor den Burg, Texel, ambte naren, beambten en verder personeel onder dat kantoor ressorteerende, die op een enkele uitzondering na, den jubilaris allen persoonlijk kwamen gelukwenschen, werd hem een prachtige gaslamp vereerd. Oudeschilcl, 16 Juni. Gistermorgen zijn met 8 stoomschepen van hier 2823 lammeren naar Leiden en tusschengelegen plaatsen vervoerd. Het geheele vervoer gedurende de nu afgeloopen week bedraagt 4038 lam meren. Voor vele visschers is het thans komkommertijd. Sommigen hebben een voudig hun vaartuig aan den wal gelegd en trachten door landarbeid of andere werkzaamheden aan den kost te komen. Anderen en wel zij, die de grootste vaartuigen bezitten, houden zich bij gunstig weder met de kustvisscherij bezig. Weer anderen zijn naar Ter schelling gegaan ter uitoefening van de rogvisscherij of beproeven met het geep- trekken hun geluk. Slechts een enkel houdt zich nog met garnalenvisschen bezig. Oosterend16 Juni. Woensdag maakten de oudste leer lingen van de o.l. school te Oost, 20 in getal, een reisje naar den Helder. Met 4 rjjtuigen ging het naar de haven. Het vervoer met- de boot had gratis plaats, wat reeds eene mooie tegemoet koming in de kosten was. Te Helder werden bezichtigd het wachtschip en vele bezienswaardigheden op de werf. Per tram ging men naar Huisduinen, waar de vuurtoren beklommen werd, en waar men zich aan het strand ver maakte. Natuurlijk werden af en toe verver- schingen gebruikt. Het reisje was een genot voor de leerlingen en strekte tot groote genoeg doening der geleiders. In opgewekte stemming keerde men terug. De ansjovisvisschers zjjn terugge keerd. De uitkomsten dezer visscherij bleven beneden het middelmatige. Vlieland,. Voor den klaringsdienst alhier is een nieuw vaartuig gebouwd, hetwelk hier dezer dagen arriveerde en in dienst is genomen. Het schip is voorzien van een motor, welke eene snelheid van 11 KM. per uur mogelijk maakt. Voor de schepen wachtend op in- en uitklaren is dit voor zeker van groot belang. De schuit ziet er keurig uit en is voor de opvarenden zeer goed ingericht. Eeg roover in het bosch. In het Bosch van Bredius, bij Naarden had Dinsdag een brutale aanranding plaats: Een dame uit Amsterdam, voor haar gezondheid te Bussem verblijf houdend, maakte per fiets een tochtje door genoemd bosch. Op zeker oogen blik raakte zij verdwaald en vroeg een fat soenlijk gekleed fietsrijder naar den weg. Deze zeide van de politie te zijn en beduidde haar hem te volgen, waaraan de dame voldeed. Op een stille plek aangekomen, greep de man haar bij de keel, wierp haar op den grond od eischte haar geld. Zij zeide niet meer dan f 12 bij zich te hebben, doch moest dit afge ven, waarop de onverlaat zich daarmee uit de voeten maakte. De dame gaf van het feit kennis aan den rijksveldwachter van Huizen, die onmiddelijk 'n onderzoek instelde, hetwelk tot resultaat had, dat een straatmaker uit Hilversum werd gearresteerd. Deze blijft echter alles ontkennen. Een bijdehandje\ Op den Ouden Scheveningschenweg kwamen tw-n fi-tsrijdstors ondanks baar belien in auraking met een paar wan delaars, (vrouw en man) welke laatste zich daarover zóó boos maakte, dat hij de meisjes hevige verwijten deed en ze op tegenwerpingen, gemeene scheld woorden toevoegde. Een der meisjes trok zicii deze beleediging zóó aan, dat zij den mau luid gillend te lijf ging en er zóó op sloeg, dat hij voor eigen veiligheid het hazenpad koos. Vroeg er bij 1 Te Rijsoord worden kwitanties, welke men aan de post ter incasseering geeft 's morgens 6 uur bij de betrokkenen vertoond. Wel een beetje erg vroeg om daarvoor in je nachtrust gestoord te worden. Muizenplaag. De muizenplaag heerscht verschrik kelijk in het veld tusschen Geldermalsem Buren en Culemborg. De haver is groo- tendeels weg; het weiland is afgegraasd door het ongedierte. Ter verdelging er van is aan de Rotterdamsche inrichting serum aangevraagd, terwijl de landbou wers in aangrenzende streken worden opgewekt voorzorgsmaatregelen tegen de plaag te treffen. Pas kort waren ze getrouwd. Ze kenden mekaar dus nog niet goed. Maar 'tzou wel komen. Want gistermiddag kwam Peer thuis en toen 't eten niet naar z'n zin was, en hij er aanmerking op maakte, kreeg hij van z'n vrouw ten antwoord „Wel, als 'tje niet aanstaat kook dan zelfge hebt een fabrieksmeid getrouwd en geen keukenmeid." En 's nachts maakte z'n vrouw 'm wakker „Peer, ik hoor leven in 't schopga eens kijken „Mina, was 't bescheid ga zelf maar als ge zin hebtge hebt maar een wever getrouwd en geen veldwachter." JuniZomermaand. Men meldt dat het te Bergum (Fries land) zoo fcntzettend gehageld heeft, dat jongens hun sleetjes naar buiten baalden om zich met wintersche sport te ver maken. De hagel, die een dikke laag vormde, moest met schoppen verwijderd worded Deze hevige hagelbui heeft groote schade aan de veldvruchten veroorzaakt. Gevaarlijke bemesting. Op den stal van den landbouwer V. te Sleen, stierven na een paar dagen ziek te zijn geweest twee koeien. De rijksveearts te Emmen constateerde loodwitvergiftiging. Het reinigen van verfpotten bij de mestfaalt, waarvan later naar het weiland is gebracht, schijnt hiervan de oorzaak te zijn. Ofschoon deze bemesting reeds voor eenigen tijd plaats had, is het gevaar vermoedelijk grooter geworden, omdat het gras door de langdurige droogte sterk verminderde. Ijverige brandweer In een dorp tusschen Arnhem en Nijmegen sloeg schrijft „de Gelderl." dezer dagen bij een zware onweersbui de bliksem in een huis, dat weldra in lichte laaie stond. De brandklok werd geluid alsof er een groote feestdag was, met twee klokken. De brandweermannen verzamelden zich voor het brandweer gebouw, overleggende qf men zou uit rukken of niet; de een vond „het wel wat ver" een ander meende dat het wel „uit zou regenen" en weer een ander zei, „dat, als men uittrok, de spuit en de slangen nat en modderig werden en men ze nog niet weer droog had." Maar toen na eenige minuten meer oploop van volk kwam, vond 't grootste gedeelte toch beter, er efkens heen te gaan. Van een politiehond. Een inwoner van Middelburg had een politiehond afgericht en was daar niet weinig trotsch op. Om te bewijzen dat het dier van zijne lessen wel degelijk geprofiteerd had, legde hij daarom Woensdagavond in een café zijn zweep op den kop van het dier en noodigde een bezoeker uit die zweep daar nu eens af te durven nemen. Deze voerde den hond een balt pond koekjes en nam toen bedaard de zweep van den kop, waarvoor de hond hem kwispelstaartend bedankte. Toen het dier nu al de hem ingeprente lessen tot groote pret der aanwezigen zoo openlijk verloochende, werd de dres seur kwaad en begon een vechtpartijtje met de man van de koekjes. Even later ging hij met zijn politiehond naar huis en wachtte den ander op. In de Volderijiaagte volgde toen omstreeks elf uur een vechtpartij, waarbij de dres seur een mes trok en daarmeda den koekjesman een paar wonden in het gelaat toebracht. En onderwijl zat de politiehond kwis pelstaartend naar het gevecht van zijn baas te kijken. Rijksinkomstenbelasting. Naar de Tijd verneemt, is het wets ontwerp tot heffing van een algemeens Rijksinkomstenbelasting naar den Raad van State verzonden. Een royale bui. De gemeenteraad van Denekamp heeft in een royale bui met algemeene stem men den onderwijzer G. J. Meijnders een gratificatie van zeven gulden toegekend voor het „erbij" waarnemen van drie klassen en de plichten van het Hoofd der School, gedurende 6 weken. Drijvend bioscope thater. Van de scheepsbouwwerf van de firma Gebr. Boot, te Leiderdorp, is met goed gevolg te water gelaten een vaartuig lang 50 M., breed 8 M., bestemd om ingericht te worden als drijvend bioscope- theater; de afdeeling van dit schip be stemd voor theater is zoo groot, dat er voldoende ruimte is voor 430 zitplaatsen. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 10 tot en met 16 Juni 1911. GEBORENJannetje Martina, d.v. Johan Pieter Dros en Theodora Catherina Bre mer (Oudeschild) Hendricadv. Willem Zegel en Trijntje de Boer (PH. Polder). ONDERTROUWDGerardus Augustinus Janssen en Theodora Angenieta Moelaert, Albert Jonker en Bregje Gerdina Bakker. GETROUWDHendrikus Daalder en Martje Buijs, (de Cocksdorp) Jan Schagen en Hendrika Boon (den Burg.) OVERLEDENPieter Timmer, oud 52 jaar geh. met Rennetje Daalder, (Oosterend.) Gerrit Bakker, oud 72 jaar, geh. met Mljs Bakker (den Burg). Donderdag 15 Juni 1911. Notaris G. J. O. D. Dikkers. Eene Hofstede met Arbeiderswoning en Bijgebouwen, benovens Wei-en Bouwland met duingrond in den polder Eierland, groot 53,41,80 hectaren. Dit perceel was den 7 Juni ingezet op f 17700. Kavel 1, kooper C. M. Verheul, Rozen burg voor i 6950. Kavel 2 en 3, kooper K. Jz. van der Woude voor f 10910.— Zondag 18 Juni 1911, HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Kijno. Kerkcollecle. Waal, 's Avonds 7 nur ds. Kijne. Oudeschild. Vm.10 uurds. van Grasstek. Nam. half 3 ds. Poort. van Helder Den Hoorn. Vm. 10 uur ds. Visser. Oosterend. Nm. 3 uur ds. van Grasstek. Coclcsdorp, Vm. 10 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK, Uosterend. Vm. half 10 ds. Dagovos. H. Avondmaal. Nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Avondmaal. Dm Hoorn, Vm. 10 uur ds. Bussomaker. Schagen, 15 Juni. Aangevoerd: 3 Geldekoeien f 110 a f 220 132 Vette Koeion f 180 a f400, 3 Kaltkoeien f 200,a f 265—; 30 Nuchtere Kalveren f 7 a 125. 100 Lammeron f 7.a f 13. 30 Overhouders f 20,— a 29. 100 Vette Varkens 40 a cent per Kg. 40 Biggen f 3,50 a 111, Boter f 1.10 a 11.20 per K.G. Kipeieren f 3Ja f 4,25 per 100; Leiden, 16 Juni. Ter markt aangevoerd: 7 Stieren f110,a f 342,—; 88 Kalf- en Melkkoeien f 172 a f 295; 15 Varekoeien 134 a f 240 195 Vette Ossen en Koeien i 210 n f 367 54 Kalveren (vette) f 62 a f 132 89 Kalveren (magere) f 8.a 1 16. 3109 Lammeren f 8,a f 12,50 212 Schapen (vette) t 18.a 1 24.— 134 Schapen (weide) f 17,a f 23,— 139 Magere Varkens f 14— a f 36, 149 Biggon f 5.k f 9.00 voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. V Geboren: HENDRIKA, dochter van W. ZEGEL Kz. en T. ZEGEL de Boer. P.H. Polder 14 Juni 1911. Getroüwd J. SCHAGEN en II. HOON dio ook namens wederzijdsche familie dank betuigen voor de betoonde belangstelling. Burg-Texel, 15 Juni 1911, Dankbetuiging. Voor de vele blijken van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze ge liefde Echtgenoot, Vader enBehuwdvader M. LANGEVELD Az. betuigen wij onzen dank. FAMILIE LANGEVELD. Koog-Texel. Hoofdgracht 28 den Helder, is Donderdag 22 Juni van 11 tot half twee uur te spreken Tot het in ontvangst nemen van verschul digde gelden wegens landhuur, booigewas, enz., zullen Regenten zitting houden op ZATERDAG 24 JUNI 1911, van 's morgens 11 tot '8 namiddags 1 uur in het Algemeen Weeshuis. HET BESTUUR. zal op Dinsdag 30 Juni 1911, 's avonds 8 uur in het cafe „den Burg" aan den Burg, publiek verkoopen en verhuren 2 60 beet. genaamd „Sluisstuk" gelegen bij het Oudeschild, ton verzoeke van het bestuur der 30 gemeenschappelijke polders. op Donderdag33 Juni 1911, '8avonds7V5uur in het logomont „het Loodsmanswelvaren" aan den Hoorn, ton verzoeke a. van don hoor W. H. Lap. 2 58 50 heot, „'t Zandige stuk" in 2 pcrc. 1 20 heet. „Langeland" h van den heer C. S. Koijser Cz. 2 23 50 heet. „de groote Schetterkoog" c. vau Mevr. de Wed. S. P. Ruijpcr. 2 64hcot. „do Bonoden Strook" en d. van Mevr. do Wod. D. Gollards. 11410 „Samoustuk in de Kuil".

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 2