G. J. 0. D. Dikkers Uitslag van gehouden Verkoopingen. Marktberichten. Predikbeurten- pSP** Advertentiën Advertentiën. Faillissement JAN ARIS Doopsgezinde Gemeente van Burg Waal en Oosterend. Zaterdag 24 Juni Hooigewas en Nagras G. J. 0.1). DIKKERS, het Hooigewas en Nagras, zal publiek verkoopen en verhuren publiek verkoopen en verhuren toch met genoegen geluisterd. De concoursnummers vallen in den regel 't meest in de smaak, zeker wel omdat die nummers er het best „in" zitten. Te betreuren blyft het zeker, dat het corps zich nog steeds met een minder geschikte zitplaats moet behelpende onmisbaarheid van een muziektent, ter beschutting tegen weer en wind, is Zondag weer duidelijk gebleken. Laten we hopen, dat de uitvoeringen het volgend jaar in een flinke muziektent zullen plaats hebben. Gemeenteraadsverkiezing. De vrijzinnige kiesvereeniging alhier besloot in hare Maandag gehouden ver gadering, om voor de a. s. gemeenteraads verkiezing, de periodiek aftredende leden allen weer candidaat te stellen, terwijl voor de twee zetels, beschikbaar tenge volge van de vermeerdering van de bevolking, zullen worden candidaat ge steld de heeren J. C. Visser van den Burg en M. Reuvers van de Cocksdorp. De kermis Als naar gewoonte doen wij ook thans onze lezers weer een korte opgave van hetgeen de a. s. kermis ons bieden zal. Behalve de bekende galanterie-, zuur-, paling-, suikerkramen enz. en de gewone carroussel of draaimolen, wachten ons de schouwburgtent van Wijlakker, een biograaf-Theatre, een roofvogeltent, en onder zeker voorbehoud, een menagerie tent. De kermis, hier meest het feest der kinderen, blijft zich toch handhaven. De Cocksdorp. Vrijdag j.l. vierden de schoolkinderen, die niet aan het schoolreisje hadden deel genomen, feest in het schoolgebouw. Op zeer aangename wijze werden ze beziggehouden en ontvingen verschillende versnaperingen. Een tombola bezorgde ieder een surprise. Ten slotte werden eeüige papieren luchtballons opgelaten, waarin de kleinen veel schik hadden. Twee er van bereik ten eene hoogte van minstens 200 meter en dreven in westelijke richting af. Van een er van, die door fietsrijders werd achtervolgd, kon geconstateerd worden, dat ze in de Noordzee, bewesten den Stuifdijk neerviel. Een andere, welke eene dame voorstelde, vond een jammer lijk einde. Toen hij n. 1. eenige meters was gestegen, geraakte hij door over helling in brand. Blijkbaar zag de dame tegen de luchtreis op en maakte liever een einde aan haar leven. En daar werd nog wel om gelachen. Onder leiding van het onderwijzend personeel maakten de oudste leerlingen van de scholen te Zuid- en Midden- Eierland op 16 en 17 Juni een school reisje naar Amsterdam. Per trein van 7,45 ging het gezelschap, bestaande uit 31 kinderen en 4 geleiders naar de hoofdstad. Hier werd eerst naar Artis gewandeld, waar men zich ver maakte tot 3 uur 's namiddags. Vooral het aquarium werd door de kinderen ten hoogste bewonderd. Vervolgans werd getramd naar het Rijksmuseum, waar verschillende merk waardigheden, vooraf uitgekozen, werden bezichtigd. Daarna wandelde men door het Vondelpark naar het einde van de Overtoom, vanwaar getramd werd tot den Dam bij het logement in de War moesstraat, waar de kinderen spoedig ter rust werden bezorgd. De laatste wandeling was echter onderbroken om den inwendigen mensch te versterken en wat uit te rusten. Den volgenden morgen ging het te voet naar het Panorama, waar de kin deren „Alva's intocht in Amsterdam" en „Het beleg van Haarlem" bewon derden. Hierna ging het door de mooiste straten naar de Bazar op den Nieuwendijk, waar ieder wel iets van zijne gading vond. Het gezelschap trok daarna naar de Ruijterkade en stapte op eene der fraaie salonbooten, waarmede men over het IJ en door de Zaan naar Zaandam voer. Hier stapte men op den trein om met de 4 uurboot weer naar Texel terug te keeren. Ten hoogste voldaan over het aange name en leerzame reisje keerde ieder tot de zijnen terug. 1 Juli a. s. hoopt de heer G. Krul den dag te herdenken, dat hij 25 jaar als lichtwacbter in dienst is geweest bij 's Rijkskustverlichting te Eierland. Hij is tot nog toe de eenige wachter die gedurende dit tijdvak dezelfde stand plaats Eierland heeft gehad. Tijdens zijn diensttijd had hij 3 inspec teurs en 3 opzichters en hadden 18 ver wisselingen van wachters plaats. 1-Iet zal den man, die steeds zijn plicht met nauwgezetheid vervulde, op dien dag zeker wel niet aan blijken van belang stelling outbroken. Oosterend, 20 Juni. Dat er tegenwoordig weer wedstrijden met postduiven gehouden worden, kan men wel zien aan de verscheidene exem plaren, die hier ronddwalen. Sommige kunnen met de hand gegrepen worden. Gisteren liet zich grijpen een voorwerp, dat, volgens het stempel op de vleugels, te Roubaise thuis behoort, en nog een exemplaar met twee ringetjes om de pooten, waarop B 437, en R 10-651. Op een der avonden in de kermis- week zal alhier in het lokaal van den heer Koppen eene tooneelvoorstelliDg gegeven wordeu. O. m. zal opgevoerd worden „Eeu slaaf der Eubiothiek". Per advertentie volgt nadere aankon diging. 14 gebouwen verbrand. Een vreeselijke brand heeft Zondag j.l. gewoed te Binnenwijzend, nabij Hoorn. Des namiddags ontstond de brand in de woning van den landbouwer Muis, naar men wil door omvallen of in brand geraken van een petroleumlichtje of stel. Het mocht niet gelukken de brand in den aanvang te stuiten en de gevolgen waren verschrikkelijk, als boven gemeld. Het woei dien middag een halve storm en de vonken welke door den wind werden voortgezweept, vonden in de rieten daken der andere woningen ruim schoots voedsel. 'tWas grillig hoe de vlammen het vernietigingswerk voortzetten. Niet aan elkander belende gebouwen vielen er aan ten prooi, doch meermalen bleven er verscheidene gebouwen gespaard om er straks weder een in lichte laaie te zien. Zoo vielen in een spanne tijds 14 geitouwen het vuur ten offer, n. 1. 12 boerenwoningen, 1 burgerwoonhuis en een kerkgebouw. Aan blusschen was niet te denken, want de vlammenzee verspreidde zich over een afstand van nagenoeg een half uur gaans. Tal van nieuwsgierigen kwamen naar de plaats van de ramp om de verwoesting door hot vuur aangerioht, te zien. Het vee was in de weide en liep dus geen gevaar, alleen een stier kwam in de vlammen om, ook meubilair enz. werd weinig gered. Op de niet aangetaste gebouwen werd op de rieten daken voortdurend onder zoek ingesteld, om verder gevaar te voorkomen. 'tWas een ware ruïne. Mr. Th. H. de Meester. Mr. Th. H. de Meester, lid der Tweede Kamer voor district Helder, heeft in de kliniek van het Roode Kruis te 's Graven- hage eene operatie ondergaan, welke naar wensch is geslaagd. Men verzoekt ons het volgende te plaatsen In de algemeene vergadering van den N.-H. Boerenbond, gehouden de 10 Juni 1911 jl. is met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen. De Prov. N.-H. Boerenbond vergaderd d.d. 10 Juni 1911, gehoord de wijze waarop de boeren worden behandeld bi de bestrijding van het mond- en klauw zeer, bekend met de ontzettende finan- cieele schade door velen hunner geleden, protesteert tegen het willekeurig optre den van sommige ambtenaren en ver zoekt dringend aan de Regeering, waar van de Prov. N.H. Boerenbond overtuigd is, dat zij alles doet in het belang onzer veehouders, maatregelen te nemen om herhaliDg te doen voorkomen. De heer A. Colijn, Amstelveen leidde deze zaak in, terwijl de heer A.J.van Benthem, secr. van genoemden Bond deze motie stelde. De Internationale Zeeliedenstaking Omtrent het verloop van de staking voor ons land valt weinig te zeggen, aangezien de berichten van reeders en stakers elkander geregeld tegenspreken. In Engeland schijnt de zaak er voor de stakers goed voor te staan, althans de „Times" schrift dat de staking op duidelijk waarneembare wijze aan kracht heeft gewonnen. Maar de beweging moet nog veel aan omvang toenemeD, voordat men kan zeggen hoe groot de macht is, waarover beide partijen beschikken. De stakers hebben verschillende tege moetkomingen verkregen. In hoeverre deze van blijvende waarde zijn, is nog onzeker, omdat zij in hoofdzaak zijn toegestaan voor schepen, die mails aan boord hadden en kustvaarders, die aan een vasten tijd tot vertrekken gebonden waren. Er is dan ook meestal bij gezegd, dat de loonsverhooging slechts voor één reis gold. De bemanning van de „Empress of Ireland" van de Canadian Pacific, die zich tevreden bad verklaard met een maandelijksche verhooging van f 6 wist op het oogenblik van vertrek uit Liver pool er f 9 van te maken. Ook dit schip moest op vastgestelden tijd vertrekken, Te Leith konden 9 schepen geen be manning krijgen en aan de N.-O. kust, waar de toestand nog den dag tevoren normaal was, bleven 6 schepen zonder volk. Te Haarlem brandde voor eenigen tijd de achterzijde van het perceel van den heer Van A. in de Voorhelmstraat uit. Ondauks gevaar voor verbranden, geschreeuw en herrie en het geloop over zijn hokje, is een broedende kip op haar eieren blijven zitten. Vrijdag werd de eigenaar verrast met acht kuikens 1 De groote rondvlucht door Westelijk Europa. Zondag is de rondvlucht door West- Europa begonnen. Van Vincennes zijn de vliegeniers gestart. Het is een nood lottig begin geweestvan drie dooden en één zwaar gewonde spreken de berichten. Le Martin, volgens de verslagen een zeer ervaren vlieger, kwam enkele minu ten na zijn opstijgen reeds te vallen en stierf aan de bekomen wonden, terwijl Luitenant Princeteau en Landon tenge volge van ontploffing van het benzine reservoir verbrandden. Met Gaubert, de zwaar gewonde volgens de eerste berichten, schijnt het veel beter te zijn afgekomen dan aanvankelijk werd gedacht, deze viel van een groote hoogte neer, doch kwam er met kneuzingen over het heele lichaam en een ontwrichte arm af. Vidart kwam als eerste, onze landgenoot Wijnmalen als achtste te Luik aan. Vidart legde de afstand van 325 K.M. in 3 uur 13 minuten af, Wijnmalen in ruim 12 uur. Dinsdag werd de tocht voortgezet Luik Spa Luik een afstand van 60 KM. Burgerlijke Stand der Gemeente Vlieland. van 116 Juni. OVERLEDENMartje van Keulen, oud 66 jaar, gehuwd met Gerrit Visser. Zaterdag 17 Juni 1911. Notaris G. J. O. D. Dikkers. Twee Huizen met Erven, 2,53 aren, Opgehouden. Een perceel Land, „Poortstuk" 1,74,80, Opgehouden. Een perceel Land „Dirk Wild", 2,89, Opgehouden. Een Huis en Erf, No. 1996, 64 centiaren. Kooper Willem VlaB Cz. voor f300. Een Huis en Erf, No, 1997,54 centiaren. Kooper Meiert P. Vlas, voor f 350. Texel, 19 Juni. Aangevoerd werden 6 Paarden f 180 af450 5 Koeien f 145.— a f 225.— 2 N. Kalveren f 14 a f 16 1 Geit? 11 Biggen f 8.— a f 11.— 2071 Lammeren f7,— af 13,50 58 Schapen f 22 a f 24.50 Flinke handel. I'urmerend, 20 Juni. Aangevoerd: 292 Runderen waaronder: 232 vette koeien 70 d 84 Ct. per KG, „9 Gelde koeien f 150 d 180 Melkkoeien f 180 d 260. 8 stieren. 165 vette kalveren f 0,70 a f 0.90 p. Kg. 283 Nuchtere kalveron t 13a f 26 1188 Schapen f 20 d f26, 1051 Lammeren t 9,a f 14, 357 vette varkens f 0,43 a f 0,47 per Kg.; 11 magere varkons f 19 a f21, 111 biggen f 7 'a 12 kipeieren f 3.50 a f 4.25 per 100; Amsterdam, 19 Juni. Aangevoerd 140 Runderen, le kwal. 82 d 86 ct. j* 2e kwal. 76 a 80 ct. 3e kwal. 67 a 74 ct. g, 50 Melk- en Kalfkoeien f 135 a f 310, 98 Nuchtere Kalveren f 8,d f 14, 265 Vette Varkons 41 a 45 ets. Zondag 35 Juni 1911, HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur de hr. Barends. Collecte. Waal, Voorm. 10 uur ds. van der Waa. Oudeschild. Vm. 10 uurds. Visser. Nam. half 3 ds. Onnekes. van Helder Den Hoorn. Nm. 2 uur ds. Visser. Oosterend. Vm. 10 uur ds. van Grasstek. Kcrkcollecte. Coclcsdorp, Nam. half 3 de hr. Barends. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. half 10 ds. Dagovos. Nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Bnrg, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den HoornGeen dienst. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Den 18en Juni overleed zacht en kalm, Da een langdurig doch geduldig lijden, onze innig geliefde Echtgenoot, Moe der, Behuwd- en Grootmoeder, MARIJTJE DUINKER, in den ouderdom van circa 59 jaar, J. MAAT en Familie. Strekkende tot algemeene kennisgeving. TE TEXEL. Bij beschikking van den EdelAchtbaren Heer Rechter-Commissaris in opgemeld faillissement is bepaald, dat le. de schuldvorderingen bij den Curator moeten worden ingediend voor den 10 Juli 1911, 2e. de verificatievergadering zal worden gehouden op Woensdag den 26 Juli 1911, des voormiddags ID/^uur, in het Gerechts gebouw aan den Geestersingel te Alkmaar. Alkmaar, 20 Juni 1911. Mr. A. M. DE LANGE, Curator. KantoorBreedstraat A 10. Tot het in ontvangst nemen der land- huren, benevens die der hooigewassen en nagras8en, wordt zitting gehouden in de Kerkekamer aan den Burg op Zaterdag 24 Juni van ÏO1/^ tot 127s uur. zal de Penningmeester van polder Waal- en-IInrg zitting houden in cafe den Burg, 's morgens van 1012 uur. A. C. KEIJSER, Dijkgraaf. op Donderdag 22 Juni 1911, 'savonds77»uur in het logement „het Loodsmanswelvaren" aan den Hoorn, ten verzoeke a. van don heer W. H. Lap. 2 58 50 heet, „'t Zandige stuk" in2perc. 1 20 heet. „Langeland" b van don hoer C. S. Keijser Cz. 2 23 50 heet. „de groote Schetterkoog" c. van Mevr. de Wed. S. P. Ruijpcr. 2 64heet. „de Boneden Strook" en d. van Mevr. de Wed. D. Gollards. 1 14 10 „Samenstuk in do Kuil". zal voor het bestuur van hot Algemeen Weeshuis alhier, in hot hotel „do Zwaan" aan den Burg, van na to melden perceelen en wel op VRIJDAG 23 JUNI 1911, 's avonds 8 uur, li. A. c. 6 88 10 Haanstuk, in 2 perceelen. 7 50 90 Kooistuk, in 3 perceelen. 1 9080 Dordepartje. 6 87Waterschip, in 2 porceelen. 10 30 42 Spijkerboren, in 4 perceelen, 2 32 20 Zerkstuk. 1 66 60 Prikstuk. 3 26 20 GroenBtuk, in 2 perceelen.

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 2