Eerj l)wriijke verfris£cf)ei}de Houtverkooping. G. J. 0- D, Dikkers, Gf. J. 0. D. Dikkers, Vergadering Gemeenteraad m Vlieland. Uitslag van gehouden Vcrkoopiogen. Marktberichten. Advertentiën Advertentiën. T. KORFF&Co. Groote partijen Eiken-, Vuren-, Grenen- en Amer. Gr. hout (gebruikte en nieuw), C. DE WIJN, HEERENHUIS, eenig Meubilair Predikbeurten- 'wordl gedronhen mei- koude melk of spuitwater. Eenige fabrikanten: AMSTERDAM Groote en belangrijke publiek verkoopen publiek verkoopen Schietoefeningen. De«Burgemeester der gemeente Texel brengt ter kennis van belanghebbende, dat, blijkens ontvangen bericht van den Schout bij Nacht, Directeur en Comman dant der Marine te Willemsoord, wind en weder dienende op Maandag 1 Augus tus a. s. door flï. Ms. Pantserdekschip „Kortenaer", alsdan gemeerd liggende in de buitenhaven voor de ramen tot snelheidsmeting, met zwaar geschut ge vuurd zal worden. Door dit vuren worden het Oostelijk gedeelte van het Malzwin, het Noordelijk gedeelte van het Amsteldiep benevens Zuidwal en Balgzand onveilig gemaakt. Texel, den 28 Juli 1911. De Burgemeester voornoemd, GAARLANDT. net Onweder. „Naar een verfrisschende regenbui wordt gesmacht," luidde het slot van een berichtje dat wij Vrijdagmiddag schreven en waarin wij melding maakten van de warmte welke thans ons deel is. Die regenbui heeft niet lang op zich laten wachtennadat reeds in den mid dag het zich liet aanzien dat een onweer niet zou uitblijven, pakten zich des avonds de wolken samen en ontlastte zich een geducht onweder, gelukkig ge paard met een flinke regenbui, welke de zoozeer gewenschte verfrissching bracht aan mensch en dier en veld. Het onweder bezorgde echter ook schade: we zagen in zuidwestelijke rich ting vlammen; naar blijkt schijnt ter hoogte van het Weezenspijk een tweetal hooischelven door den bliksem te zijn getroffen en in brand geraakt. Onze berichtgever van Oudeschild maakt hier onder melding van de schade door het onweer aldaar aangericht. Naar het zich laat aanzien zal ook dezen das: een hooge warmtegraad wor den bereikt. Oudeschild28 Juli. Hedenavond ontlastte zich boven ons dorp een buitengewoon zwaar onweer. Een ware vonkenregen verspreidde zich over vele daken. Bij den heer Cs- Jz. Duinker werd een gedeelte van den schoorsteen weggeslagen. Bij de wed. P. Smit werden 3 schapen door den bliksem gedood. Bij den heer Jn. Zegel Ez. sloeg de bliksem voor in, vernielde een gedeelte eener bedstede en zocht van achteren weder een uitweg. Bij de Noord kaap werd bet voorschot van den heer Jn. Henkes gedeeltelijk weggeslagen. De relletjes op Kattenburg. Aan den Minister van Justitie is een uitvoerig rapport van 24 bladzijden ge zonden betreffende de relletjes op Kat tenburg. In dit rapport wordt uiteengezet, dat hier van een planmatig verzet sprake was. In dit rapport wordt o. m. verteld hoe de stakers op het dak van een perceel in de Kleine Kattenburgerstraat een feit, dat nog niet bekend was een groote plank hadden neergelegd, waarop een 100 straatsteenen. Toen een detache ment politie voorbij kwam werd deze plank met de steenen naar beneden ge worpen met het doel de politiebeambten te treffen. Zelfs word uit sommige huizen kokend water op de troepen uitgestort. Tegenover de beschuldiging, dat de troepen ruw zijn opgetreden staat de absolute verklaring, dat er op Kattenburg geen aangelegd schot is gelost. Onderlinge hulpvaardigheid van vogels. De heer O. te 's Hertogenbosch schoot op eenige kraaien die het hem in zijn pereboomen wat erg lastig maakten. Hij schoot er een vleugellam, die fladderend naar beneden viel. Nauwelijks hadden de andere kraaien dit bemerkt of drie hunner vlogen naar haar toe, pakten haar met hun bekken beet en droegen baar naar een nabijzijnd nest Tegen schade. Te Wieuwerd (Friesland) hebben 20 veehouders zich verbonden, bij het uit breken van de ziekte onder hun vee, ue schade gezamenlijk te dragen. Vermakelijk rijwielincident Genietende van het mooie zomerweer maakte mijnheer na het diner nog een toertje en peddelde kalmpjes langs den Vogelenzangschen weg bij Vogelenzang. Een sportzuster naderde van den an deren kant op haar rijwiel. Zij had voor moeder inkoopea gedaan en torste een papieren zak met meel. Het gebeurde juist in zoo'n verraderlijke bocht: Men zag elkander niet, belde te laat. en botsing was geschied. Hoe het slot van de geschiedenis was? Wel, de zak met meel was in de lucht gevlogen en gebarsten en heer en dame kropen geheel bepoederd onder hun fietsen vandaan. De brand te Stamboel. Van de hevige branden, die den laat- sten tijd te Konstantinopel zijn gesticht, schijnt die welke Zaterdag op zes plaat sen tegelijk uitbarstte wel de ergste. Juist den nationalen feestdag had men uitgekozen, om dit afschuwelijk vuurwerk af te steken. Tien wijken van Stamboul stonden in vlammen en het vuur besloeg een oppervlakte van 2 K. M.3 De ter eere van het nationale feest schitterend verlichte stad, waar een groote menigte zich verdrong werd zoo fel beschenen door den vuurgloed, die de moskeeën dompelde in een rooden gloed, dat de kunstmatige feestverlich ting van de openbare gebouwen volko men in het niet viel. Ontzetting greep de menigte aan en de correspondent van de „Berl. Lok. Anz." te Konstantinopel seinde, dat hij too- neeien zag met geen pen te beschrijven. Bij dozijnen sprongen vrouwen te midden van de brandende huizen, enkele met kinderen op den arm, huilend en schreeuwend. Hooge officieren in helle uniformen zag men hun huisraad weg dragend op vuilniskarren. Er werd een tijdelijk tentenkamp opgeslagen achter de moskee, waar vroeger de drukste buurt van Stamboel was. Vele menschen, wier bezittingen in vlammen opgingen, zag men uren lang ronddwalen als waan- ziggen. Zij werden door de militaren van den eenen kant naar den anderen gejaagd. De nood was ontzettend. Vele hon derden menschen hebben slechts gered wat zij aan het lijf dragen. Velen liepen in zakken rond als wilden. Soms meende men te midden van een heksensabbat te zijn of in een krankzinnigen droom, waaruit men ieder oogenblik kon ont waken. De regeering stond in stomme vertwijfeling tegenover deze ramp. Van een actie tot redding merkte men niets. Wraakneming. Op de Veemarkt te Tiel is Woensdag een moordaanslag gepleegt op den politie agent G. van Beek. Deze agent heeft eenige maanden geleden in een circus gearresteerd Frans Hardeveld, 28 jaar, schilder te Ochten, een gegageerd Oost- Indisch militair, 's Morgens heeft deze aan agenten gevraagd het adres van Van Beek en den tijd, waarop hij in dienst trad. Om 1 uur wachtte hij hem bij den ingang van de stad op, trok een revolver en loste op twee meter afstand drie schoten op Van Beek, die allen misten. Van Beek trok zijn sabel en arresteerde met den agent Weideman den dader, die gelegenheid gevonden had zijn revolver in de stadsgracht te werpen. Daarnaar wordt ijverig gedregd. In bed met lucifers gespeeld. In perceel le Achtermeulenlaan 13 te Bressum brak een brand uit, ontstaan door 2 kinderen, die, te bed liggend, met lucifers speelden. Door spoedig toegeschoten hulp der buren verbrandden slechts een paar gordijnen. Met kinderen voorzichtig. Men meldt uit GoesTe Geersdijk, Zeeland, trok een kind van 19 maanden een brandend petroleumstel omver, en kreeg den inhoud over het licbaam, waarna het spoedig overleed. Maandag 24 Juli 1911. Afwezig de heeren Molenaar en Swart, wegens ambtsbezigheden. Voorzitter de heer J. Molenaar, burgemeester. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Door B. en W. wordt don Raad aange boden ile Gemeenterekening, dienst 1910, tot de volzende bedragen Ontv. f 13610,885, L'itg. f 13509,64; Saldo f 101,24s. Tot het onderzoek dezer rekening benoemt de raad de leden Meijer en Smit. De rekening van het Buig. Armbestuur, dienst 1910, woidt goedgekeurd. De ontvangsten waren f801,315, uitgaven f771,80, saldo f29,516. Voorts wordt den Raad aangeboden een ontwerp-heffing op gedistilleerd, dienst 1912. Voorgesteld wordt hetzelfde bedrag per H.L. te heffen als het loopende jaar. Naar aanleiding van art. 178 der Gemeente wet en in aansluiting met een desbetreffend schrijven van Ged. Staten wordt besloten inzake strafverordeningen geen dezer als ingetrokken te beschouwen en de bestaande verordeningen to handhaven. De vergadering wordt daarna gesloten Donderdag 27 Juli 1911. Notaris G. J. O. D. Dikkers. 84.06,87 Heef. Wei- en Bouwland in Eierland, den 20 Juli in 3 kavels ingezet op f 46700.—. Kavel I, groot 24,40,39 H.A. Kooper de heer Simon Bregman voor f 8200.— Kavel II en III opgehouden. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 22 tot en met 28 Juli 1911. GEBOREN: Jacob, z. v. Cornelia Smit en Maria Witte (Gerritsland). Cornells Pietcr, z. v. Ario Schaatsenberg en Gerritje Zoetelief (Oosterend). ONDERTROUWD: GETROUWD: Ueene- OVERLEDEN Trijntje Koorn, oud 60 jaar wed. van Jan Huisman (den Burg). Adrianus van der Knaap, oud 46 jaar, geh. met Neeltje Beukelman (Eierland). Pieter Roeper, oud 60 jaar, geh. met Catharina ïlagdalena 8chouten (Dijk manshuizen). Marretje Spigt, oud 54 jaar, gehuwd met Jan Kooy (Hoogenberg). Neeitje Booy, oud 41 jaar, geb. met Klaas van der Woude (het Noorden). GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize 1 haarstrik, 1 mes 1 sleutel en 1 dop van een wagenwiel. Zoudag .30 Juli 1911, HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Vm. 10 uur ds. v. Hoogstraten van Zeist. Waal, Vm. 10 uur ds. Van der Waa. Oudeschild. Vm. 10 uur ds. Kijne. Nam. 4 uur ds. Onnekes. van Helder Den Hoorn. Vm. 10 uur ds. Visser. Oosterend. Vm. 10 uurds. Van Grasstek, Kerkcollecte. Cocksdorp. Vm. 10 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK, Oosterend. Vm. half 10 ds. )rlPPH(1ifinst Nam. 3 uur ds. j1"668*1161181 DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den HoornVm. 10 uur ds. Bussemaker. Schagen, 27 Juli. Aangevoerd: 8 Geldekoeien f 190 a f 190 54 Vette Koeien f 180 a f 340, 16 Kaltkoeicn f 160,a f 320 40 Nuchtere Kalveren f 7 a 123. 225 Lammeren t 11.a f 16. 40 Vette Varkens 45 a 50 cent por Kg. 80 Biggen f 8.— a f 14, Boter f 1.05 a f 1.35 per K.G. Kipeieron t 3 25 a t 4,25 per 100; Leiden, 28 Juli. Ter markt aangevoerd: 25 Stieren f 118,— a f 334, 175 Kalf- en Melkkoeien f 174 a f 315; 123 Varekoeien 127 a f 242 147 Vette Ossen en Koeien 1189 a f315 76 Kalveren (vette) f 58 a f 132 55 Kalveren (magere) 13.a 1 7. 417 Lammen n 1 9,00 a f 13,00 353 Schapen (vette) 1 15.a f 23.— 243 Schapen (woide) f 14,a f 18, 889 Magere Varkens f 14— a f 38,--; 527 Biggen f 8 00 h f 13. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen In de Tcxelsche Courant in eens opge geven, worden sleehts driemaal In rekening gebracht. Ondertrouwd Jli\ li FIJNER Aug/.. en ELISABETH C. BOLIEIt. Bergenmp-Zoom 27 Heden overleed ten onzo huize onz9 broeder, JACOB Jbz. LIST, in den ouderdom van 79 jaren. Namens de Familie, K. J. LIST. Waal-en-Burg, Texel 29 Juli 1911. Strekkende totalgemeene kennisgeving Notaris te Texel, zal op Maandag 31 Jnli 1911, des morgens 11 uur, bij DEN BURG (op hetMolenerf en naast gelegen perceel) ten verzoeke van den heer J. RAB Jz. bestaande in Tengels, Schrooten, Delen, Ribben, Platen, Balken, enz. in verschil lende afmetingen, ongeveer 8000 roode en blauwe Pannen, oude on nieuwe Steen, Schotten, Trappen, kleine en groote Kozijnen, Glazendeuren, Schuitpaneelen, Buitendeuren, benevens een belangrijke partij Kraalschrooten, Brandhout en het geen verder wordt aangeboden. Alles ligt verkaveld op bovengenoemde plaatsen en kan door gegadigdengedurende twee dagen voor den verkoop bezichtigd worden. Deurwaarder te Texel, zal, ten verzoeke van het Alg. Armbestuur te Texel, op Dinsdag 1 Augustus 1911, 's namiddags 2Vs ure, voor net huis be woond geweest door nu wijlen J. H. KALF in de Nieuwstraat aan den 13urg, publiek verkoopen Slagersgereedschappen, benevens Yogels met Kooien en hetgeen meer zal worden aangeboden. Notaris te Texel, zal op Vrijdag 4 Augustus 1911, 's avonds 7]/a uur, in het hotel „de Lindeboom" aan don Burg op Texel, ten verzoeke van den WelEd.G. Hoor Mr. W. F. HIDDINGH, oen zeer gunstig in de Julianastraat te den Burg gelegen voor 4 jaren gebouwd, met erf, samen groot 199 centiaren. Eon tuin, naast gezogd huis, geschikt voor bouwtorroin groot 164 centiaren. En een overtuin, geschikt voor bouw terrein, groot 212 centiaren. Aanvaarding 1 Soptombor 1911. Hot huis is to bezichtigen op 1 Augustus 1911, van des voormiddags 10 tot 12 unr, mot bewijs van toegang, afgegoven door boveDgcnoomden Notaris.

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 2