een Motor-vrachtboot, Motor-Passagiersboot. Waar Stoomververij en Chem. Wasscherij, Boekhandel Parkstraat Ansichtkaarten van Texel, Diverse Boeken voor Kantoor-en Winkelgebruik, Schrijfbehoeften naar keuze. Jongens- en Meisjesboeken in prachtband, en Prenteboeken, in verschillende prijzen. HOUTWAREN. WASCHMIDDEL, Groote Uitverkoop lage uitverkoop. M. Minnes te Wieringen. FEUILLETON. DE DOLLARFEÏISES. BURG, TEXEL, vestigt de aandacht op de ruime sorteering thans weder voorhanden. steeds grooten voorraad. Belast zieh met Bindwerk, het plaatsen van Mvertentien in alle bladen en het leveren van Couranten en Tijdschriften. cTirma Cangeveld de Jtooij. Een groote keuze Regulateurs, M. WIERINGA 2S Pfaff-Naaimachines. DE BESTE. Meubelwinkel Molenstraat. Schelfnetten in alle maten. SKEEKER Depot: Th. SCHRAAG, sn Confectie, Manu facturen en Modes, den Burg. Allen in goeden staat. nieuwste modellen, le bualiteit werken. Agent: E. BOEKEL. VOORHANDEN Verder alle soorten Touwwerk. Van de no» 400 onverkochte nummers van de veiling dato 31 Juli (door regen mislukt) worden vanaf heden uit de hand verkocht voor lage prijzen. Ieder profiteere dus van deze Aanbevelend, J. Jac. RflB. Het van ouds bekende Lemkes en Tuin's is verkrijgbaar bij den agent voor Texel I). KEIJSER Sz. te Den Burg. en bij G. KIKKERT JIIz., te De Waal. Door nieuwbouw zijn tegen billijken prijs te koop groot 18 ton en een dito, groot 25 ton, en een Zeewaardige lengte 13,50 H. X 2,85 H. Inlichtingen bij Het goedkoopst adres weet nog ieder niet. Daarom Dames en Heeren wil bet eens bij ons probeeren, kleeding wordt hier ving en net gemaakt. Mantels naar iederen maat. Komt gerust bij ons eens aan en gij zult verwonderd staan over kwa liteit en prijs. Het adres is nog als altijd voor het verven van kleeding, bij LENGHAUS, te Oosterend. Helder, Keizerstraat 62. 31.) Boos niet, verklaarde Conder. Maar ik zal hem wel straffen, 't Benieuwt me evenwel, waarom hij zoo handelde. Ik geloof, dat ik het weet, zei Olga, die plotseling een ingeving kreeg. Conder keek haar onderzoekend aan. Hij wilde voorkomen, dat je me ten hu welijk vroeg, Harry. Maar waarom in 's hemelsnaam Omdat omdat hij zelf verliefd op me is. Onmogelijk, zei Conder. Ik bedoel na tuurlijk, verbeterde hij, onmogelijk, dat Bulger verliefd op iemand kan zijn. Toch geloof ik, dat 't waar is, zei Olga. Ik begrijp nu de bedoeliog van zijn vurige blikken, zijn zuchten, de moeite die hij deed om te leeren tennissen, voegde ze erbij, nog lachend bij de herinnering aan bun spel. Ik denk Bulger te ontslaan, zei Conder. Heen, Harry, terwillo van mij moet je hem vergeven. Hij zondigde uit liefde voor mij. "Welnu dan, zei Conder, baar weer in zijn armen nemend, ik geloof dat deze beweegreden het beat te vergeven is. En dus werd den heer Bulger vergeving geschonken. HOOFDSTUK XV. Daisy's huu/elijk. Na haar onderhoud met Conder was Alice Daar haar kamer gegaan om eens rustig na to denken over al het gebeurde. Voor 't oogenblik betreurde ze haar uit barsting; toen ze Harry's studeerkamer binnentrad, was zo volstrekt niet van plan geweest haar bart nit te storten. Maar Harry was zoo vriendelijk en sympathiek geweest, dat het de zachte zijde van haar karakter had getroffen en zo baar zellhe- beerscbing verloren had. Nu was do fout begaan, ze had haar gobeele ziel blootge legd en Harry had gezworen, dat zo met Fairiat zou huwen. Ze kon nu niet meer Kleurenboek met prijscourant ter inzage. •terug. Maar zou ze dat wenschen? Deze vraag vooral was het, die haar op dit oogeublik bezig hield. Ze dacht aau haar eerste ontmoeting met dien man. Een paar minuten had ze hem on verdragelij k gevonden, maar dan had ze zich door dezelfde hoedanigheden, die haar eerst tegengestaan hadden, tot hem aangetrokken gevoeld. Voor iedere yrouw, hoe sterk van karakter ook, is er iets aantrekkelijks in het gevoel haar meester gevonden te hebben, 't Was het aangeboren instinct van de zwakkere sekse, dat door den tijd en de vooruitgang der beschaving nog nooit geheel werd uitge roeid. 't Was voor Alice een nieuwe gewaarwording, en hoewel ze zich ver zette tegen het ongewone gevoel van be- heerscht te worden door een wil, krach tiger dan de hare, kon ze toch niet ont kennen, dat in het nieuwe ervan een zekere bekoring lag. Maar een huwelijk—dat was iets anders. Als ze zich verwaardigde haar hand aan te bieden en het kwam zelfs niet in haar op, dat hij dit aanbod kon weigeren dan moest hij begrijpen dat zij hot deed, niet uit liefde, maar omdat het haar nu eenmaal zoo behaagde. Het zou zijn als het bevel van een koningin aan een barer onderdanen, niet de bede van een vrouw tot een man. En hij moest leeren haar als een onderdaan te gehoorzamen. Zijn onalhankelijkheidsgevoel moest ver dwijnen op den dag, dat hjj haar naar het altaar leidde. Hij moest haar nederige slaaf zijn. En wanneer hij zich schikte in dezo verhoudingen, dan voorzag Alice een leven van oneindig geluk. Waut zoodra hij haar het recht van regeeren had toe gekend, zou zij bereid zijn het af to slaan en van dien dag at zoudoo zo elkaar als gelijken erkennen hij zou zelfs haar koning zijd, zij zijn onderdaan. Maar eerst moest de oppermacht Vun haar eigen wil terkend zijn. Maar toch kon zo aan den anderen kant de oogen niet sluiten voor de moge lijkheid, dit Fairfut, hoowel hij haar hand aan zou nemen, toch niet bereid zou zijn de andere voorwaarden van dit contract te aanvaarden. Doch indien hij na het huwelijk voortging haar te behandelen, zooals hij nu deed, kon het resultaat slechts een onherstelbaar ongeluk zijn. Doch in deze onderstelling wilde ze zich nog maar niet verdiepen. Later op den dag vernam ze van Harry, dat hij de gravin gevraagd had en zij bem had aangenomen. Hij straalde van geluk en was zoo vroolijk als een groote jongen; zoodat ze den moed niet had hem baar weinige sympathie met zijn verloving te toonen. Ik zal het vanavond op de receptie mee- deelcn, zei Conder. Alice had de heele receptie vergeten. Ze zou ter eere van de gravin gehouden worden, herinnerde ze zich nu. Harry had eenige dagen to voren het denkbeeld ge- oppord, doch Alice was er zoo weinig mee ingenomen geweest, dat hij alle details zelf geregeld bad. Hierdoor had ze er zelf ook niet meer aan gedacht. Doch nu vond ze het een uitgezochte gelegenheid om haar engagement met Fairfat tegelijker tijd aan te kondigen. Ze wondde zich tot Condor en deeldo hem haar besluit mee. Uitstekend, zei hij. We zullen de dubbele verloving op luisterrijke wijze vieren. Toen keek hij baar hartelijk aan. Maur zeg eens zusje, ben je wel heelo- raaal zeker van? Waarvan Harry? vroeg Alice. Dat je dien man werkelijk wilt huwen? Een oogenblik aarzelde Alice. Was ze er wel zeker van? Zo had nu Dog gelegenheid terug te treden. Toon dacht ze aun Freddy, aau zijn air van koele meerderheid, zijn onverdragelyko onbe schaamdheid en zijn in 't oog loopende onverschilligheid, Maar zo dacht ook aan baar groote liefde voor hem, niottegen- stanude alles, wat bij gedaan had our haar to vernederen en haar besluit stond vast. Ik ben er volkomen zoker van. Iiitusschon bad beneden in de bibliotheek een geheel under toonceltje plaats. Sir James bud, mot een vlugheid dio hem anders niet eigen wus en hom zelf ONTVANGEN Gouden-, Zilveren- en Nikkelen Horloges, solide kasten, prima werken. Staande klokjes en Wek kers met slag, wekker of muziek. Alle uurwerken verkoop ik met 2 jaren schriftelijke garantie. Gouden en Zilveren werken, als Dames en Heerenkettingen, Broches Ringen, Vingerhoeden, enz. Oud Goud en Zilver koop en ruil ik tegen de hoogste waarde. Horlogemaker. Goudsmid. Warmoesstraat. Steeds in voorraad. Inruilen. Repareeren. ONTVANGEN: Nieuwe Stroomafstoelen, Spiegels, Schilderijen, Leuning- en Ligstoe- stoelen, Canepés, Kinderwagens, Salon- en Theetafels, Olietafels in diuerse maten, Mahonie- Linnen Penant- en Spiegel-Buffetkasten, Ledikanten en Bloemtafels enz. Aanbeveling, J. LEEN. Aanbevelend, D. 8CHUMAKER. verwonderde, een ambtenaar van den bur gerlijken stand opgezocht. Voor deze on gewone vlugheid had hij twee beweeg redenen gehad. In de eerste plaats was hij er van overtuigd, dat iedereen in deze huishouding op 't punt stond krankzinnig te worden en had hij 't dus het beste ge vonden, de zonderlinge wenschen van elk in 't bijzonder zoo spoedig mogelijk te be vredigen. En de tweede oorzaak was waarschijnlijk zijn buitengewone gehecht heid aau Daisy. Hoe het ook zij, de ambtenaar was er en Sir James haastte zich het Daisy mee te deelen. Bost, zei Daisy, ik kom dadelijk beneden en, Sir James Ja, juffrouw Daisy Wees zoo goed graaf Quorn te verzoeken in de bibliotheek te komeD. Maar de ambtenaar is daar al, wierp Sir James tegen. Daisy lachte even. Kun je er niet twee bij elkaar zetten, Sir James? Een twee bij elkaar? herhaalde Sir James vorwonderd. Doch eensklaps scheen do waarheid tot hem door te dringen. Wel zeker, juffrouw Daisy, hier knipoogde hij veelbeteekend, on twee vormen ook een paar. Hü ging, nog knipoogendo weg. 't Was waarschijnlijk do eenige geestig heid, die hij ooit in zyn leven uitgevonden had en op dit feit alleen was hij reeds trotsch. Quorn en Freddy zaten bij olkaar toen do boodschap van Daisy kwam. Wat zou zo liobbon, Freddy, vroeg Quorn. Freddy lacble. Wat hij tot nu toe gezien bad van Daisy's manier van handeion tegenover Quorn deed bem half do waar heid vermoeden. 't Zou me niets verwonderen, als zo roods nm don ambtenaar van den burger- lijkon stand gestuurd had, zei bij lachend. Jo bedoelt toch niet om ons te trouwen? riep Quorn uit. Wordt vervolg l.)

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 4