MIJNHARDTs Ml WITST AAL per literflesch f 1,05. Ongelooflijk 1 n Voor Texel alleen verkrijgbaar bij M. KUIP, Warmoesstraat, DEN BURG. Alle gebruikers roemen de groote geneeskracht van Te Texel uitsluitend verkrijgbaar bij Dames Gez. Petersen, den Burg. D. Wuis, Oosterend. P. Vos, Oudeschild. Ronde Cementputten. Eivormige Betonriolen, VLAMING BUIS. SANGUINOSE. Een groote keuze Regulateurs, M. WIERINGA Een wonderbaar geneesmiddel. zwakke maag - ongeregelde spijsvertering - verstoorde lever, FEUILLETON. DE DOLLARPRINSES. Vinum Sanguinosum; in vacuo. Maar waclit TT voor Namaak. Te Oosterend bij P. Dros Gz. Ondescliild Joli. P Dros, den Burg T. Buijs en I. Moerbeek. nieuwste modellen, le bualiteit werken. De Hoepelrokken en de thans heerschende Mode. Alleen de prachtige ROIJAL WORCESTER en ADJUSTO CORSETTEN maken een schoone vorm als deze mogelijk. HOOFDSTUK XVIII. Olga's bekentenis. Wij leveren thans wijdte hoogte met zonder buitenw. buitenw. bodem bodem. 1,50 M. 1 M. t 20.— f 18.— 1,50 M. 0.95 M. f 15.- f 13.50 1.25 M. 1 M. t 14.50 f 12.50 1.15 M. 1 M. t 12.— 1 11.— 1 M. 1 M. f 10.75 f 9.75 0.80 M. 1 M. f 9.50 t 8.50 worden geleverd met garantie. 40X^0 f 4.per Meter. Beleefd aanbevelend, Aannemers. Texel. Aan hetzelfde adres kunnen geplaatst worden een Timmerman en een Metselaar. Mijnheer Gaarno verklaar ik dat do Sanguinose mij een groote steun is bij geregeld gebruik. De moeheid wijkt, de krachten keeren terug, de slaap wordt diep, gerust cn verkwikkend. Mej. v. d. Waarde. Gebouw „De Dageraad", Molenweg, Zwolle. Wanneer gij aan dezelfde kwalen lijdt als Mej.v. d.W. neem ook eens de proet met de Sangninose! Wanneer gij gedurig vermoeid zijt; geen eetlust hebt; u slap en zwak gevoelt. Wanneer u slaap onrustig is en gij eigenlijk bij het het opstaan reeds vermoeid zijt, gebruik de Sanguinose! Wat zij voor Mej. v. d. W. deed en voor honderde anderen, dat zal zij ook doen voor CJ; zij zal U een groote steun zijn; en dat hebt gij juist noodig Prijs per fl. 11.50, 6 fl. 18.12 fl. f15.Verkrijgbaar bij de meeste Apo thekers en goede Drogisten. Den Haag, VAN DAM Co. ONTVANGEN Gouden-, Zilveren- en Nikkelen Horloges, solide kasten, prima werken. Staande klokjes en Wek kers met slag, wekker of muziek. Alle uurwerken verkoop ik met 2 jaren schriftelyke garantie. Gouden en Zilveren werken, als Dames en Heerenkettingen, Broches Ringen, Vingerhoeden, enz. Oud Goud en Zilver koop en ruil ik tegen de hoogste waarde. Horlogemaker. Goudsmid. Warmoesstraat. 3UGHAMS P1U£N Voor Galachtige en Zenuwachtige Ongesteldheden, zooals Winden en Pijn in de Maag, Hoofdpijn met misselijkheid, Duizeligheid, Volheid en Benauwdheid na het eten, Sulheid en dolheid in het hoofd, koude rillingen, koortsige gloeiïngen, verlies van eetlust, kortademigheid, verstopping, blaren op de huid, onrustige slaap, angstige droomen en allerlei zenuwachtige en beverige aandoeningen, enz. DE EERSTE DOSIS zal spoedige verzachting geven. Dit is geen inbeelding. Ieder lijder wordt ernstig uitgenoodigd om één doos van deze pillen te pro'- beeren en men zal bekennen, dat zij „een gond Tientje per doos waard zijn." REECHAM's PILLEN' naar het voorschrilt ingenomen, zullen Vrouwelijke ge stellen spoedig volmaakt gezond makeD. Zij verwijderen direct elke opstopping of onregelmatigheid van het gestelvoor een werken zij als een toovermildel enkele weinige doses zullen wonderen doen voor de levensorganenhet spierstelsel versterkend de lang verloren Gelaats kleur herstellend, de echte gezonde trek van de eetlust terugbrengend en met de blos der gezondheid de geheele lichamelijke kracht van het menschelijk lichaam herstellende. Voor het verdrijven van koortsen in heete klimaten zijn zij speciaal beroemd. Dit zijn „feiten" door duizenden geconstateerd, in alle klassen der maatschappij, en een van de beste waarborgen voor Zenuw- en Gallijders is, dat Beecham's Pillen het ruimste debiet hebben van eenig patent middel in de wereld. Bij iedere doos volledige aanwijzingen. Uitsluitend vervaardigd door THOMAS BEECIIAM, St. üelens, Engeland. Alom verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten in doozen van f 0.75 (56 pillen) en van f 1.75 (168 pillen). Bij zes doozen tegelijk f 4.25 en f 10.— bij T. BLIJS, den Burg en bi] den vertegenwoordiger van Th. Beecham Amsterdam, Over toom 341. Telefoon 4318. 36.) Wij Amerikaanscbe vrouwen, ging ze weer voort, hebben het recht een man te kiezen uit iederen stand. Welnu, ik zal den mijnen kiezen uit uw middeD. De opwinding had nu haar hoogste punt bereikt. Wat bedoelde ze? Wie was bet? Wat giog ze doen Al deze onuitgesproken vragen las men op aller gelaat. Alice wendde zich om naar Freddy. Toen hief ze haar hoofd op en op hem wijzende zei ze Ik kies dezen man tot echtgenoot. Freddy had het gevoel of ziju hart stil stond. Wat had ze gedaan Was het mogelyk dat ze in ernst sprak? Neen, neen het was een grap, een dwaze uitvinding om hem tegenover alle aanwezigen te ver nederen. Maar ze strekte de band nog steeds naar hem uit, hij voelde, dat hon derden nieuwsgierige oogen in zijn richting keken en plotseling drong het tot hem door, dat ze het meende, dat het geen grap was. Zij, de dollarprinses, dacht, dat ze hem met haar millioenen even gemak kelijk kon koopen, als ze een stuk kant of een meter zijde kocht. liet bloed steeg hem naar het hoofd, 't Was ongelooflijk, 't was monsterachtig, Door een onweer staanbare ingeving gedreven stapte bij naar voren, tot hjj vlak voor haar stond. Ik weiger, riep bij luid. Ziju woorden klonken door de kamer als een pistool schot. Allen stonden onbewegelijk; men voelde de ingehouden opwinding der aan wezigen. Toen snelde Conder met een gelaat doodsbleek van woede, op Freddy toe. U weigert, zei hij, zijn ooren nauwelijks vertrouwend. Deze klerk, deze avonturier weigert de hand van zijn zuster, 't was onbegrijpelijk. Ik weiger, herhaalde Freddy op vasten toon. Maar man, je bent gek, riep Conder ternauwernood wetend, wat hij zeide. Ik geef je vijf millioen dollars, als je je woorden terugneemt. Neen, zei Freddy. Tien, twintig, dertig honderd, riep Conder woest, zijn zelfbeheerscbing nu geheel verliezend. Hij was krankzinnig van woede door den smaad, zijn zuster aangedaan. Dank u, zei Freddy midachtend. Ik ben niet te koop. Hij keek naar Alice, terwijl hij sprak. O, hoe had hij die vrouw lief kunnen hebben. Waarom had ze zooiets vreese- lijks gedaan? Neen zo had hem niet lief, anders had ze hern niet zoo diep vernederd. Alice stond onbewegelijk; alle kleur was uit haar wangen verdwenen; haar oogen stonden strak, als had ze geen begrip yari wat er gebeurde. Eensklaps sprak Freddy weerieder woord klonk scherp in do stilte. U heelt me de bitterste belcediging aan gedaan, die een vrouw een man kan aan doen. U heeft in nw aanmatiging gedacht dat ruijn liefde gekocht kon worden. Maar uw goud, zoo almachtig als het in uw eigen oogen is, is hier nutteloss. Liefde is een ding, dat voor uw dollars Diet te koop is. In uw 'zelfoverschatting denkt ge wel, dat op een bevel van u de heele wereld toe zal snellen om te gehoorzamen. Gij verwende kinderen van de weelde, gij zijt allen vastgebonden in boeien van goud en dit goud heeft uw hart doen veranderen in steen. TJw eenige aandrift is om te koopen, omdat gij zonder uw rijkdom on machtig zijt iets te winnen in het leven, dat waard is gewonnen te worden. En dus met al uw rijkdom zijt gij, do trotscho cn hooghartige dollarprinsessen, in waarheid armer dan de armste vrouw. Hij keek haar aan met een langen blik, waaruit liefde, verachting, en woede tegelijk sprakeD. Toen wendde h(j zich af |en ver liet de zaal en verdween, zooals Alice dacht voor altijd uit haar levon. Met een doordringende kreet wankelde Alice plotseling erf viel in een diepo be zwijming in Conder's uitgestrekte armen. Zes maanden waren voorbijgegaan. Do belangstelling van NewYork voor deze laat ste gebeurtenis was reeds lang uitgedoofd. Hot levon gaat in doze dagen, vooral in Amerika, zoo snel, dat er werkelijk geen tijd is, stil te staan bij vroegere gebeur tenissen. Het treurspel van gisteren ia vergoten voor het aanbreken van den vol genden dag. Vandaag! vandua is het wachtwoord van do moderne beschaving. En daarom was de ufwijzing van de hoog hartige Dollarpriuses door buur secretaris reeds lang begraven bij andere vergeten gebeurtenissen. Doch voor Alice zelf bestond het heden slechts in een herinnering aan vroegere dagen, Toen ze na dagen lang zwaar ziek te zijn geweest, weer tot bewustzijn kwam en zich herinnerde, dat Freddy weg was, had ze het gevoel, alsof zware deuren on herroepelijk achter haar gesloten waren. En vreemd genoeg; alle gevoel van wrok tegenover hem was geweken. Het feit, dat hij haar in tegenwoordigheid van zoo velen versmaad had, schoen haar nu van geen beteekenis. Het cenige gevoel, dat baar nu overheerschte, was dat van kna gende pijn; hot bittere besef, dat ze hem voor altfjd verloren bad. Want hij had gelijk gehad: liefde wordt niet gekocht. Indien hij maar terug wilde komen, dan zou hij haar nu waardig vinden zijn liefde te winnen. Maar diep in haar hart wist ze, dat hij nooit terug zou komen. Gedu rende deze moeilijke dagen had ze troost gezocht b(] Daisy. Ook Daisy had haar les gekregen. Toen ze bleef weigoren naar Quorn to luisteron, hield deze haar voor hard en liefdeloos en was heengegaan zonder een enkel woord van afscheid Daisy vermoedde, dat Freddy en hij samen gegaan waren, doch ze had niets moer van hem gehoord. Harry had deze slag echter hot zwaarst getroffen. Behalve het verdriet dat hij voelde over die boleoding, brak zijn hart bij do horinnermg aan don smaad, Alice aangedaan. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 4