G. J. 0. D. Dikkers, G. J. 0. D. Dikkers, G. J. 0. D. Dikkers, AFBRAAK, WEILAND, INGEZONDEN STUKKEN. Advertentiën Advertentiën. Verloren een Rijtuigdop. Groots Houtverkoopimg. C. DE WIJN, Een perceel Weiland, en een perceel bonwland ot tuin, vier perceelen uitmuntend Iadia-Rubber-Stempells, Predikbeurten. flink Dienstmeisje publiek verkoopen Een aanzienlijke partij (in goeden staat zijnde) publiek verkoopen De Telefoonaauleg, Het groote werk voor de telefoonaanleg, het leggen van een kabel tusschen Helder en Texel heeft dezer dagen zeer voor spoedig plaats gehad. De verbinding is er alzoo en Vrijdagmorgen te 8.; 0 is het eerste dienstgesprek langs dien wegge houden. Voor particulieren in de gelegen heid nog niet geopend, doch 't is te ver wachten dat de aanleg wel zoodanig zal worden bespoedigd, dat de aangevraagde aansluitingen ook spoedig in dienst zullen kunnen worden genomen. Oosterend, 1 Sept. Talrijke vlaggen waren gisteren van kerken en woningen uitgestoken ter eere van H. M. de Koningin. De leerlingen van de bijzondere school alhier, zijn met 14 rijtuigen uit rijden geweest over Oudeschild, Doolhof en Den Burg naar de Koog, Ze hebben veel ge noten. Aan de leerlingen van de openbare school werden des namiddags bij het zingen van enkele liederen eenige ver snaperingen uitgedeeld. Reeds Woensdagmiddag jl. maakten de jongste leerlingen van Oost een ritje naar de Koog. Ook zij hadden volop genot. Het zomerweder begunstigt wel al dergelijke tochtjes. De heer B. alhier, die in andere jaren nogal wat peren teelt, ziet dit jaar aan zijn 13 boomen geen enkele peer rijp worden. Oudesclüld, 1 Sept. Haakten in Juli j. 1. de kinderen der 3 hoogste klassen een uitstapje naar Amster dam, gisteren werd met die der 3 laagste klassen een ritje naar De Koog gemaakt. In 8 rijtuigen vertrok men te ruim 1 uur van hier. Na in De Koog uitgespannen te hebben, werden eenige verfrisschingen ge bruikt en de kinderen ruimschoots op allerlei lekkernijen getrakteerd. Aan het strand vermaakten zij zich naar hartelust. Het was er dan ook buitengewoon heerlijk. Van tijd tot tijd werden zij ook hier ont haald. Te ongeveer half vijf werd De Koog in opgewekte stemming verlaten en begaf men zich naar den speeltuin van den heer K. Uitgeest. Hier was het eigenlijke eldorado voor de kinderen. De wippen, schommels en alle andere toestellen, die in den tuin aanwezig waren, werden geen oogenblik met rust gelaten. Onvermoeid speelden de kinderen en toen 's avonds om half zeven de rijtuigen weder waren ingespannen ver lieten zij slechts noode den speeltuin. Ook hier hadden zij van allerlei lekkernijen ruimschoots geprofiteerd. Zelfs kreeg ieder kind nog een briefje met lekkers mee naar huis. Te ongeveer half acht kwamen allen, uiterst voldaan, te Oudeschild terug, waar zij door ouders en bloedverwanten werden opgewacht. Met voldoening kan op dit tochtje terug gezien worden en zonder twijfel komt een woord van harteljjken dank toe aan hen, die hun paard en rijtuig en hunnen tijd kosteloos hebben disponibel gesteld. De dames, die zoo bereidwillig geweest zijn de kinderen te begeleiden en voor de oit- deeling der lekkernijen te zorgen, deelen niet minder in dien dank. Hijkslandbouw-winterschool te Schagen. Het programma van het onderwijs aan bovengenoemde school voor het aan staande winterhalfjaar werd ons toege zonden en is voor iederen belangstel lende verkrijgbaar bij den directeur, den heer C. Nobel. Het onderwijs omvat: kennis van den grond, grondbewerking en grondverbete ring, bedrijfsleer, boekhouden, veevoeding besmettingsleer, zuivelbereiding, melk- onderzoek, beoordeelingsleer van het vee en rassenkennis, veefokkerij, gezond heidsleer van het vee, plantenteelt, groententeelt, ooftteelt, scheikunde, na tuurkunde, dierkunde, plantkunde, reke nen, Nederlandsche taal. De school bestaat uit twee klassen, die telkens in een winterhalfjaar kunnen worden doorloopen. Aangiften te zenden aan den Directeur vóór 26 September. Hollandsche sleepersdur Nederland is over de geheele wereld bekend om zijn stoutmoedige sleepboot kapiteins, die er niet tegen opzien zware dokken, baggermolens, enz. naar de verste werelddeelen te sleepee. Maar wat nu over eenigen tijd op dit gebied door Hollandsche sleepers ver toond zal worden, is zelfs hier een nog nooit gezien schouwspel. Zooals men weot wordt bij Scbelling- woude, buiten de Oranjesluizen w«ar het te groot wordt om deze te passeeren een dok voor Soerabaja gebouwd, dat nog even grooter is dan het laatst klaar gekomen Juliandok. Terzelfdertijd dat dit dok gereed komt en naar Indië gesleept moet worden, loopen in Engeland een kleiner dok van stapel eu een schip, beide eveueens be stemd voor Oost-Ind.ë. Om nu inplaats van 3 sleepen er slechts één te behoeven te organised en, heeft men het volgende bedacht Het kleine Engelsche dok neemt op de gewone vvijze het schip op. Dit wordt gestut en het dok weer leeggepomt, zoodat de heele zaak gelicht wordt. Ter zelfder! ijd arriveert uit Nederland het groote voor Soerabaja bestemde dok, dat over de Zuiderzee en tusschen de eilanden door, naar Engeland is gesleept. Dit wordt nu op zijn beurt volgepompt, zoodat het zinkt, het kleme dok met het schip vaart er in, het groote wordt vervolgens weer naar boven gebracht en zoo zal het heele zaakje dan naar Indië gesleept worden. Inderdaad een stout stukje. (R N.) Door een gasbuis gered. De werkman L. Verhoef uit Amster dam, was Maandag np het Plein te Haarlem bezig in de 1.70 meter diepe uitgraving, te dienste van de nieuwe buis der Amsterdamsche waterleiding. Plotseling stortte de grond in en de man werd nagenoeg geheel bedolven, alleen zijn hoofd bleef vrij doordat hij achter een gasbuis lag en dus nog kon ademen. Oogenblikkelijk werd hij bevrijd, hij bleek geen letsel te hebben bekomen. De man ging meteen weer aan den arbeid. Scliildicacht aangevallen1 In den nacht van Zondag op Maandag is een milicien van het 10e regiment, die bij de kolenopslagplaats aan de Hen> brug op wacht stond, door eenige kerels aangevallen 1 Het was omstreeks 9 uur 's avonds toen hij onraad bespeurde. In 't donker zag hij een gestalte op zich afkomen. Halt! wie is daar? riep hij. Iemand die je iets te zeggen heeft! klonk het terug en de gestalte kwam nader; weer sommeerde hij tot stilstaan, doch toen de persoon steeds nader kwam onder voorwendsel iets zeer belangrijks te willen mededeelen, gaf hij na een dei de „Halt" vuur, waarschijnlijk zonder het individu te raken. Onmiddellijk wierp de schildwacht den grendel van zijn geweer om, deed een pas achterwaarts en werd van ach teren door eenige kerels besprongen en neergeworpen, die hem de keel dicht knepen, zoodat hij buiten bewustzijn geraakte. Daar de schavuiten echter bang waren, dat de wacht in 't geweer kwam, lieten zij hem liggen en snelden heen. Nachtvorst: De correspondent te Biervliet van de „M. Ct." schrijft het verrassend nieuws, dat het in den nacht van Vrijdag op Zaterdag in Zeeuwsch-Viaanderen heeft gevroren Weiden en boomgaarden waren 's morgens totaal wit gerijpt. Het is een zomer om zich nergens meer over te verbazen. Maar dit is toch wel bijzonder merkwaardig I Die is uit den brand. Aan den eervol ontslagen Israëlitischen godsdienstleeraar bij het huis van be waring te Tiel, den heer 3. C. Kleerekoper, is met ingang van 1 September 1909 een pensioen toegekend van.f 6 's jaars. (Buiten verantwoordelijkheid der Itedaclie.) Een opwekking. It omt, broeders en zusters, word wakker, ontwaak Cntwaak toch, en zie de ellende, misschien dat ge heden ons pogen nog wraakt, H och is het uw //plicht// u te wenden ,_5 ot ons die den vijand bestrijden met kracht, C pdat hij geheel wordt ten onder gebracht /Sen strijde met ons dus, och blijf toch niet staan, zegen wordt eenmaal bevochten; tuilieve, raak nooit toch het drankglas meer aan, nooit meer in Alcohols krochten -rjlkeen die zich achter ons Vaandel toch schaart, jU ij blijft voor ffjeuevercllcndc" bewaard, t- én borrel, zoo zegt ge misschien, kan geen kwaad, K én borrel voert ras naar de tweede, f igt voert hij u ook tot een zondige daad, C ritroofd u uw rust en uw vrede 5^ ooit loopt ge gevaar als ge d' «eerste" niet drinkt i-3e eeniger tijd ge in den afgrond verzinkt. CC ct is locb zoo weinig wat wij van u vragen, Och! laat toch dat «enkele borreltje', staan; G w weigering konrJt ge u ligt later beklagen, O iin, als ge u niet meer van den drank kunt [ontslaan >- n trouwe, wij bidden n, wilt u toch haasten, Cd iet slechts voor u zelve, maar ookvoor uw naaste! Geloof ons, berouw komt dan niet achteraan. Nieuweridam, A. A. KOOPMAN. Rij kspostspaarbank. Aait hst postkantoor Den Burg (Texel) en de, daarondor ressorteerende, hulpkan toren werd gedurende de maand Aug. 1911 Ingelegd f 28160.94 Terug betaald - 37S0.14 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer ::628. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 26 Aug. tot en met 1 Sept. 1911. ONDERTROUWD: GETROUWD: üeene' - GEBOREN: Nelly, d. v. Arie van Mullem en Neeltje Biersteker (Eierland.) Grietje, d. v. Hendrikus Daalder on MartjeBuijs (de Cocksdorp.) Cornelia Petronella, d. v. Jan Simon Geus en M irie Bakker (Burg.) Trijntje, d. v. Jan Kleipoel en Elisabeth Kaagman (Burg.) Maria, d. v. Cornelia Vlaming en Cornelia de Ridder (Hoogen- berg.) OVERLEDENGrietje van der Ploeg, oud 66 jaar, wed. v. Jan Helm (Hoogenberg.) GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize 1 gouden broche, 1 reistasch, 1 broche, 1 duimstok. 1 nachtjapon, 1 kuifkam, 1 contra-moer van een rijtuig, 1 ceintuur en 1 kinderportemonnaie. Burgerlijke Stand der Gemeente Vlieland. van 15—31 Aug. GETROUWD: Willem Blom, weduwnaar van Geeske Molenaar, 59 jaar, met Frouwtje de Lange, 44 jaar. Schagen, 31 Aug. Aangevoerd: 10 Geldekoeien f 120 a 1 160 83 Vette Koeien I 180 a f 320,— 30 Kaltkoeien f ISO,a f 300; 40 Nuchtere Kalveren f 7 a f 18. 195 Lammeren f 8.a f 14. 130 Vette Varkens 41 a 46 cent per Kg. 30 Biggen f 6.a f 10, Boter f 1.60 a f 1.70 per K.G. Kipeieren i 4 75 a 1 5,25 per 100; Leiden, 1 Sept. Ter markt aangevoerd 68 Stieren f89,— a f 292,—; 145 Kalf- en Melkkoeien f 157 a 1 285; 32 Varekoeien 126 a f 247 173 Vette Ossen en Koeien 1192 a 323 69 Kalveren (vette) f 64 a 1 132 22 Kalveren (magere) f 6.a t 12. 867 Schapen (vette) f 15,a f 24.— 684 Schapen (weide) f 13,a f 20,— 370 Magere Varkens f 16— a f 40, -; 475 Biggen f5A f 10. Zondag 3 September 1911. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. 's Avonds 7 uur ds. v. d. Waa. Koog, Vin. 10 uur ds. Van der Waa. Oudeschild. Vm. 10 uur ds. Visser. Den Hoorn. Nm. 2 uur ds. Visser. Dankzegging H. Avondmaal. Oosterend. Vm, 10 uur ds. van Grasstek. H. Doop. Coclcsdorp, Vm. 10 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. half 10 ds. Dagevos. Nam. 3 uur ds. Dagovos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, Geen dienst. Den doorn, Vm. 10 uur ds. Bussemaker. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsclie Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Bevallen van een JONGEN, A. G. DROS-Rah. Tienhoven, 2 Sopt. Dankbetuiging aan allen die blijken van belangstelling gaven bij de ziekte, het overlijden en do teraardebestelling vun odzo geliefde mooder, behuwd- en grootmoeder, FROUWTJE BROUWER, Wed. van J. Duin leer. Inzonderheid aan allen die zoo belange loos hunne diensten hebben bewezen. Namens do familie, C. J. DUINKER. Oudeschild, 2 September 1911. Bij deze betuigen wij onzen hurteijjken dank aun allen, die bunuo belangstelling betoond hebben bij do ziekte, hot ovor- lijdcn en do teraardebestelling onzer go- liefde Mo-der, WIJNTJE KOOKN. W. BOON S/-. Jb. BOON Si. en Ecbtgeuuote. H. KEESOM, Burg. Herplaatsing wegens misstelling. kan geplaitst worden in Hotel „de Linde boom". Loon 200 gld. per jaar en 25 gld. waschgeld. Deurwaarder te Texel, zal op Dinsdag 5 September 1911, s morgens 10 uur, op een terrein aan bet einde der Koogerstraat te den Burg op Texel, ten verzoeke van de Heeren Gebr. SMIT, aannemers te Helder, bestaande uitKozijnen, Ramen, Deuren, Sparren, Zware Spanten, Balken, Palen, IJzeren Ramen, Planken en hetgeen meer zal worden aangeboden. Afkomstig van de buizen der heeren Roelofi's en Keijser. Alles des morgens voor den aanvang der verkooping afgenummerd te bezichtigen. Gegadigden worden verzocht ten dage, ure en plaatse gemeld. ZEGT HET VOORT! Notaris te Texel, zal, op ZATERDAG 9 SEPTEMBER 1911, 's avonds uur, in het „Wapen van Amsterdam", te Oosterend, ten verzoeke van den heer P. Gz. DROS, aldaar, publiek verkoopen gelegen aan den Hammerweg bij Oosterend, groot 35,80 aren, gelegen op Oost, groot 14.10 aren. Notaris te Texel, zal, op Zaterdag 9 September 1911, 'savonds V/i uur, in het Logemeut „het Wapen van Amsterdam" te Oosterend op Texel, zeer gunstig gelegen in den polder Ooster end op Texel, te weten a. 0.85.10 heet. genaamd „Barnshorn" b. 0.52.60 heet. genaamd „Achterste Barnshorn" c. 0.80.70 heet. genaamd „Middelste Barnshorn" en d. 0 93'00 heet. genaamd „Ommegom". De perceelen a, b en c behoorden aan wijlen den heer WILLEM ZEGEL en c.s. en bet perceel d aan dien heer ZEGEL, benevens aan den heer H. BAKKER Dz. Betaling 1 November 1911. Informatiën te bekomen ten kantore van den Notaris C. STAMMES te Helder en ten kantore van bovengenoemden Notaris DIKKERS. Notaris te Texel, zal, op DINSDAG 19 SEPTEMBER 1911, BIJ OPBOD, en op DINSDAG 26 SEPTEMBER 1911, BIJ AFSLAG, telkens des voormiddags 11 uur, in hot cafe „den Burg" aan den Burg op Texel, ten verzoeke van do erfgenamen van den Heer Job. S. KEIJSER Rz. publiek verkoopen a. de BOERENPLAATS „Du'kzicht" met diverse perceelen uitmuntend Wei- en Hooi land, staande en gelegen op Dijkmanshui zen, in de onmiddollijke nabijheid van de Haven te Oudeschild op Texel, groot 40 33,90 heet. De uerkoop geschiedt in ééns en niet in perceelen, b. een perceel WEILAND, aan den Waaldorwog groot 0.51.30 boctaron, on c. trnee perceelen BOSCH, to Ever- stokoog groot 0.79.10 hectaren. Inlichtingen en kaarten te bekomen ton kantore van bovengeuoomdon Notaris. om brieven van den naam des alzondora te voorzien. Bockhandel Parkstraat,

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 2