G, J. 0. D. Dikkers, G. J. 0. D. Dikkers, Vuïpen-Inkt WEILAND, Gemeenteraad van Texel. Marktberichten. gilgp> Advertentiën Advertentiën. BUBELLEZTO. vier perceelen uitmuntend Een perceel Weiland, en een perceel bouwland oi tuin, vraagt prijsopgaaf keuring van Fokrammen, Predikbeurten. Stremming Passage. De Burgemeester van Texel brengt ter bennis van belanghebbenden dat op 8 en 9 September a. s. de passage over den Middelweg in den polder Waal-en- Burg voor Rij- en Voertuigen gestremd zal zijn. Texel, den 5 September 1911. De Burgemeester voornoemd, GAARLANDT. BEK E N D M A K IN G. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel, brengen ter openbare kennis, dat op 2en Sept. 1911 bij ben is ingekomen een afschrift van een aan Heeren Gedeputeerde Staten dezer Pro vincie gericht verzoekschrift van GER- BRAND ZOETELIEF Pz., logementhou der wonende te Texel, om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein aan logeergasten, in Ue gelag kamer en in de daaraangrenzende op kamer van het perceel, kadastraal be kend Gemeente Texel, Sectie A, No. 2152, plaatselijk gemerkt E 143, en ge legen aan de Cocksdorp aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan een ieder tegen bet verleenen van deze vergunning schrif telijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Texel, den 5 Sept. 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, RUIBING. GAARLANDT. Naar ons wordt medegedeeld, heeft de heer I. Jacobsen, arts te 'sGravenhage, wegens benoeming als zoodanig te Zeven hoven nabij 's Gravenhage, voor de benoeming tot gemeente-geneesheer te Texel, standplaats de Cocksdorp, bedankt. Oosterend5 Sept. Zondag j. 1. geraakte eene koe van den heer P. Bakker zoo vast in de taaie modder eener uitgedroogde sloot, dat het dier onmogelijk verder kon gaan of op den wal kon komen. Door graven heeft men ruimte moeten maken en verder heeft een groot aantal personen met touwen het dier op den wal getrokken, waardoor het beschadigd werd. De palingvisschers, die dit bedrijf in de vorige week met het garnalennet uitoefenden, waren niet allen even fortuinlijk. Er waren er, die meer dan 200 pond vingen, er waren er ook, die nog geen 40 pond konden buit maken. De prijs was 24 cents per pond. Oudeschild, 5 Sept. Zaterdag j.l. had in de „Zeven Provinciën" eene algemeene vergadering van den Schippers- en Visschersbond plaats. De voorzitter, de beer W. Mets, opende haar met een woord van welkom en sprak zijnen spijt uit haar, niettegenstaande het dringende verzoek tot trouwe opkomst, zoo slecht bezocht te zien, daar er voor den visscherman belangrijke zaken te behande len waren. Van de ruim 70 leden, waren slechts een 20 tal present. Na voorlezing en goedkeuring der notulen der vorige algemeene vergadering, brengt de heer A. Boon een verslag uit over de conferentie door hem en den heer Jb. Burger van Oosterend, gehouden met de heeren Dr. Hoek en Dr. Redeke betreffende het wenschelijke van Staatssubsidie voor het kunstmatig aanbrengen van oesterzaad op de bestaande oesterbanken. Verder bespreekt hü ait. 7, lid 3 van het Waddenvisscheryreglement. Uit door hem en den secretaris ingewonnen inlichtingen, blijkt dat dit artikel heD die van den Staat gronden hebben aangevraagd, om daar oesterzaad neer te werpen, het recht verleent de ondermaatsche oesters aan boord te houden, mits zij ze na afloop van het korren direct op de door hen ver kregen gronden neerwerpen. Dit punt lokte heel wat beeprekingen uit. Algemeen achtte men het in het nadeel van de oestervisscherij en vreesde dat op die wjjze de oesterbedden binnen korten tijd geheel uitgeput zouden zjjo. Besloten werd daarom hiertegen krachtig te ageeren en daartoe met het visscberafonds te Wie- ringen in contact te treden. Een ander belangrijk punt was het voor stel pogingen in 't werk te stellen tot het verkrijgen van een vischafslag aan de Haven. Vrij algemeen werd het voordeel biervan ingezien, waarom besloten werd zich in deze tot den gemeenteraad van Texel te wenden. Met de inzameling van gelden, ten be hoeve van de nagelaten betrekkingen van den verongelukten Wieringer visscher, Jb. Lont, zal nog eenigen tyd gewacht worden wegens den minder gunstigen flnancieelen toestand der visschers. Nadat nog besloten was bij de Afdeeling Texel van Schuttevaer aan te kloppen, om te trachten een gasboei geplaatst te krijgen op de ton van de Bolle (hoek van den Rug), sluit de voorzitter te ongeveer half tien deze belangrijke bijeenkomst. Zaterdag j.l. werd door den fuiken- zetter Jn. Schellinger op de Schans een groote vlieger gevondeD, waaraan zich nog een groot bot bevind. Niet onmoge lijk is het, dat deze bij den op 31 Aug. jl. gehouden vliegerwedstrijd te Helder, verloren is geraakt. Dure uien. Als bewijs van de enormen prijs, die voor het uiengewas besteed wordt, kan dienen dat door den landbouwer A. v. d. T., Stad aan 't Haringvliet, 5 gemeten (2,29 H A.) van dit gewas zijn verkocht voor de kapitale som van f 4500. De aardbeien komen weer. De heer J. Schenk Hz. te Schuagt (gem. Lekkerkerk) plukt vau zijn aard- beienplanten, voor de tweede maal, lijpe roode vruchten. Nog tal van planten staan bij hém in vollen bloei. rio-on Zondag 10 September 1911. Texel, 4 Sept. Aangevoerd werdeD 5 Paarden f150 a f250. 1 Veul f a f85. 6 N. Kalveren f 9 a f 11.50 20 Rammen f35,— a f 45 285 Schapen f 13 a 1 17.50 117 Lammeren 1 12, af 14,50 8 Biggen 2 Korven Kippon 3 Korven Eenden. Matige Handel. l'urmcrend, 5 Sept. Aangevoord 734 Runderen waaronder: Amsterdam, 4 Sept. Aangevoerd 243 Runderen, le kwal. 78 d 82 et. j»J> 2e kwal. 72 a 76 ct. 3e kwal. 64 a 70 ct. g, 160 Melk- en Kalf koeien 180 a f 300, 105 Nuchtere Kalveren i 8,k f 16, 540 Vette Varkens 42 a 46 ets. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Notaris te Texel, zal, op Zaterdag 9 September 1911, 'savonds 77* uur, in bet Logement „het Wapen van Amsterdam" te Oosterend op Texel, publiek verkoopen publiek verkoopen gelegen aan den Hammerweg bij Oosterend, groot 35,80 aren, gelegen op Oost, groot 14.10 aren. Het Dagelijksch Bestuur van polder Eijorland op Texel, b. Het vervoer van 300 Kub. Meter Grint, van en naar als boven. vanwege de Holl. Maatscb. van Landbouw afd. Texel is voor dit jaar bepaald op DINSDAG 13 Sept. 's morgens half tien. Govraagd worden: RAMUAMMEREN. EENJARIGE TWEEJARIGE OUDERE RAMMEN SCHAAP MET 3 LAMMEREN, waarvan minstens één rainlam. De aangifte moet geschieden vóór of op Maandag 11 Sept. 's morgens olt uur bij do wuaru. Sccr. JAC. KIKKERT Nz. Poekh. Parkstraat. Vergadering op Dinsdag 5 Sept. 1911, voormiddags 10'/» ure. Voorz. de heer E. G. Gaarlandt, Burgemeester. Secretaris, de heer J. ltuibing Aanwezig alle leden, de nieuw gekozenen in begrepen. 1. Installatie etc. nieuw inkomende leden. Na openiüg van de vergadering, richt de voorz. het woord tot de herkozen leden, en verzoekt hen den eed of de belofte af te leggen. De heeren Mets en Langeveld leggen achtereenvolgens den eed, de heer Kikkert de belofte af, waarna de voorz. hen en de gemeente geluk wenscht met de herbenoeming. De heeren danken de voorz. voor zijn waar- deerende woorden en beloven hunne beste krach ten te zullen inspannen voor de belangen van de gemeente. Hierop spreekt de voorz. de nieuw gekozen leden, de heeren Visser, Bakker en Eelman toe en verzoekt hen de vereischte eed of belofte af te leggende heeren Visser en Bakker leggen de belofte de heer Eelman den eed af. De voorzitter wensebt hen geluk met hunne benoeming, wijster op dat de tijden voorbij zijn dat de leden bij enkele candidaatstelliMg gekozen werden en dat dus de keuze op hen als wel overwogen kan worden beschouwt, hoopt dat zij met ijver en toewijding de functie zullen waar nemen en mede zullen werken tot bevordering van den bloei van Texel. Du heeren danken den voorzitter voor zijn vriendelijke woorden en geven lueht aan hunne goede voornemens. 4. Benoeming Wethouders, wegens perio dieke aftreding uan den Heer H. OVer. De stemming tot wethouder daarop aan de orde gesteld heeft tot uitslag, dat de heer Over met 3 stemmen wordt herkozen, 4 stemmen waren in blanco nitgebracht. De heer Over verklaart de benoeming aan te nemen, waarop de voorz. hem gelukwenscht met de waardeerende benoeming en de hoop uit drukt op een aangename verstandhouding in de komende jaren, omdat de homogeniteit van het college van B en W zeker bevorderlijk is voorde belangen der gemeente. De heer Over dankt de leden voor het ver trouwen en de voorz. voorde waardeerende woor den en deelt diens wenschen omtrent de ver standhouding in B en W. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. 2. Mededeelingen. Ingekomen stukken. Mededecling en voorlezing wordt gedaan van de volgende ingekomen stukken a. schrijven van mej. Posthnmus, houdende onder dankzegging, aanneming benoeming tot onderwijzeres te den Burg; b. idem van mej. v. d. Veer, van gelijke strek king wat betreft hare benoeming te de Cocksdorp, benevens medcdeeling. dat men haar in hare tegenwoordige betrekking liever 15 Sept. nog niet zag vertrekken. c. schrijven van den heer secretaris der ge meente, houdende verzoek om verlof van 9 Sept. tot 3 Oct. a.s. Sub. a wordt aangenomen voor kennisgeving, omtrent sub. b wordt besloten de datum van in diensttreding te stellen op 1 Oct. terwijl het sub. C gevjaagde verlof bij acclamatie wordt toegestaan. 3. Loting ingeuolge art. 30 bis 2e lid der gemeentewet. Tusscben de heeren Eelman en Visser heeft loting plaats, met uitslag dat eerstgenoemde zal aftreden in 1915 en laatstgenoemde in 1917. 5. Adres C. Kooiman om subsidie uoor den Wagendienst Oosterend-Oudeschild. B en W stellen in hun praeadvics voor, afwij zend op dat adres te beschikken, adressant daarbij te kennen te geven, dal het hem vrijstaat opnieuw met dat verzoek bij den Raad te komen, doch dat het dan gewenscht is daarbij eenige gegevens te verstrekken omtrent verlangd sub sidie, gebleken levensvatbaarheid, het te gebruiken vervoermiddel, hoeveel keeren per dag of per week de dienst vice-versa zal worden uitgevoerd en de personeutarieven, enz. over te leggen. De heer Zijm betuigt zijn instemming met het voorstel van B cri VV. (Jok de lieer VV. Bakker kan, hoe gewensebt hij cenig verkeersmiddel vindt, zich met het praeadvies vereenigen, zoolang een dergelijk verzoek niet op betere grondslagen be rust Wordt met algemeene stemmen overeen komstig het voorstel van B en W besloten. 6. Adres afd. „Texel" uan N.O.G. om her ziening uan de jaarweddenregeling uan hef onderwijzend personeel. In het praeadvies deelen B en W mede, ziuh van uitvoerige beschouwingen omtrent verzoek ou bijlagen te onthouden, daarmede evenwel niette kennen gevende dat zij de daarin vervatte argu menten steekhoudend verklaren; doch alleen onder de oogen wenschen te zien de vraag of de linancieele omstandigheden van de gomeente toelaten over te gaan tot salarisverhooging van een 20—tal onderwijzers. Die vraag aarzelen ze niet volmondig ontkennend te beantwoorden, bij de begrooting voor 1912 toch is de Hoofdelijke Omslag geraamd tot een bedrag van f 24150.— tegen f21000.voor 1911 Het verzoek kwam te laat in, de begrooting was in ontwerp reeds gereed; B en W stellen voor omdat de omstandigheden in 1913 zeker gunstiger zullen zijn, dit verzoek, benevens het adres H. Groenewold, aan te houden tot behan deling bij de begrooting voor 1913. De heer Mets kan zich met het praeadvies en voorstel B en W vercenigen. maar vindt het toch gewenscht bij gelegenheid de salarisregeling voor onderwjjzers te herzien wat betreft het toestaan van do eerste verhooging, die eerst na 5 jaar te doen ingaan vindt spr. niet bevorderlijk voor het behouden van goede leerkrachten. De voorz. zegt dat de aanvangsalarissen hier hooger zijn dan aan de bijzondere scholen waarnaar in de toelichting verwezen wordt, maar waeht te gelegener tijd voorstellen in de richting door den heer Mets bedoeld. Nadat nog de heeren Langeveld en Keesom iets omtrent de salarisregeling hebben ten beste gegeven, wordt op voorstel van den voorz. de discussie gesloten en besloten overeenkomstig het voorstel van B en W. Bij de rondvraag brengt de heer D. P. Bakker in het midden om in verband met het mogelijk brandgevaar, het afsteken van vuurwerk of den verkoop daarvan zelfs te verbieden. De voorz. zegt overweging toe. Nog vraagt de heer Bakker of reeds stappen zijn gedaan betreffende de verbetering van het voetpad in de laagte, in vorige vergadering door den heer Mets ter sprake gebracht. De voorz. deelt mee een onderhoud met den heer C. S. Keijser over dien zaak te zullen hebben. De heer Visser verzoekt verbetering van straat verlichting, gisteren brandden de lantaarns in verband met volle maan met en heerschte er volslagen duisternis, zoodat de voetgangers over de stapels steenen langs de straat kwamen te vallen, enkele lantaarns te doen branden op de hoeken der straten zon reeds een groote verbe tering zijn. De voorz. meent bij de krommingen der staten van ons dorp dat het branden van enkele lantaarns niet het gewenschte resultaat zal opleveren, doch zegt overweging toe. De heer Keesom brengt het water halen nit de brandputten ten behoeve van den bouw van par ticuliere woningen ter sprake, en keurt dit af, waar de ingezetenen het gebruik dier putten is ontzegd. De heer Dijt zegt dat het besluit betreffende het verbod van water halen uit die putten indertijd is genomen met het oog op het gevaar van verdrinken voor kinderen en geeft in overweging de burgerij op bepaalde uren en in beperkte hoeveelheid, desgewenscht onder politietoezicht drinkwater uit die putten te verschaffen. Wordt goedgevonden. Niemand meer het woord verlangende wordt overgegaan in geheime zitting voor behandeling reclames H. Omslag. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Vm. 10 uur ds. Kjjne. Kerkcollecte. Waal 'b Avonds 7 uur ds. v. d. Waa. Oudeschild. Vm. 10 uur ds. v. d. Waa. Den Hoorn. Vm. 10 uur ds. Visser. Oosterend. Vm. 10 uur ds. van Grasstek. Nm. ball 4 Openb. Jaarvergadering C. J. V. Spreker Eerw. Heer B. v. Zweden van den Haag. Collecte. Cocksdorp. Nm. half 3 ds. Kjjne. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. half 10 ds. Dagovos. Nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den rloorn, Vm. 10 uur ds. Bussemaker. 476 vette kooieu 68 82 Gt. por KG, 99, Gelde koeien f 140 190 Melkkoeien f 180 d 260. 33 stieren. 86 vette kalveren f' 0,80 a f 1.p. Kg. 261 Nuchtere kalveren 13a f 26 2549 Schapen f' 18 k f 25,00 630 Lammeren 1 10,a 15,00 481 vette varkous f 0,42 a f 0,48 per Kg.; 17 magere varkens t 18 a 126, 161 biggen f6 a 1 12; kipeierun f 4.75 a I 5.25 per 100; c.TM'vrTT.variMjiMi.i HH—O—B— Vrijdagauond 8 September, des auonds 8 uur, in de Achterzaal van de Vergulde Kikkert. Ingang door den tuin. Toegang urij zeer gunstig gelegen in den polder Ooster-, end op Texel, te weten a. 0.85.10 heet. genaamd „Barnsborn" b. 0.52.60 heet. genaamd „Achterste Barnshorn" c. 0.80.70 heet. genaamd „Middelste B trnshorn" en d. 0 9300 heet. genaamd „Ommegom". De perceelen a, b en c behoorden aan wijlen den beer WILLEM ZEGEL en p.s. en het perceel d aan dien beer ZEGEL, benevens aan don heer H. BAKKER Dz. Betaling 1 November 1911. Informatiën te bekomen ten kantoro van don Notaris C. STAMMES te Helder en ten kantore van bovengenoemden Notaris DIKKERS. Notaris te Texel, zal, op ZATERDAG 9 SEPTEMBER 1911, 'savonds 77» uur, in het „Wapen van Amsterdam", te Oosterend, ten verzoeke van den heer P. Gz. DROS, aldaar, voor do uitvoering van de volgende werken a. Het vervoer van 65 duizend getr. Straatklinkers, van al losplaats te De Cocksdorp naar Dijkberm langs Dorp- zicht en hoofdweg tot Bern in Eijerland. c. Het Egalisceren en gedeeltelijk op- hoogen van dwarsweg neven Oorsprong tot Kanaal en verder bet oprit aldaar. d. Het leggen van eon Paardenpad etc. in gomelden berm en wegen, lengte 2200 motor (in 2 perceeien). Inlichtingen te bekomen bij den dijkgraaf van den polder, H. FLEN8 te Den Burg op Texel, alwaar ook schriftelijke aan- biodingen worden ingewacht uóór 8 Sep tember eerstkomende. Texel, 1 Sept. 1911. De jaarlijkscho

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 2