Tandarts Ansingh, G. J. 0. D. Dikkers, Uilslag van gehouden Moopingen. Marktberichten. Advertentiën Advektentiën. f 100.— belooning. Ben 16 dezer in Hotel „de Lindeboom." S. I). A. P. Groote Kiesreclit- demonstratie Algemeene Vergadering Een Best Veulen. Predikbeurten. Op den 16 September tN. .-r L- v. w-w- ivfeft J. E.W.DÜIJS en C. THOMASSEN. Herliiiliiurs-onilerwijs Burgemeester eu Wethouders van Texel maken bekend dat vanaf 1 October tot en met de maand Maart a.s. iü deze gemeente gelegenheid zal bestaan tot het ontvangen van herhalingsonderwijs, welk onderwijs zal worden gegeven op Woensdag en Zaterdag van iedere week van des namiddags 2 tot 4 uur, op de O.L. scholen te den Burg, Oosterend en de Cocksdorp, terwijl die gelegenheid op de overige O.L. scholen eveneens wordt opengesteld wanneer zich aldaar minstens zes leerlingen hebben aangemeld. Ouders of verzorgers, die hunne kinde ren het herhalings-onderwijs willen doen volgen, zijn verplicht daarvoor aangifte te doen bij de hoofden der O.L, scholen tusschen 15 September en 1 October a.s. onder duidelijke opgave hunner naam en woonplaats, alsmede de juiste namen hunner kinderen of pupillen en onder overlegging van het vaccinebewijs. De leerlingen mogen den leeftijd van 16 jaren niet hebben overschreden bij den aanvang van den cursus, alzoo op den len October. Het schoolgeld bedraagt f 0.40 per leerling en per maand: voor meerdere leerlingen uit hetzelfde gezin, die gelijk tijdig het herhalingsonderwijs volgen, bedraagt voor iedere leerling het school geld f0.20 per maand. Voor minver mogenden is de helft van de hiervoren genoemde bedragen verschuldigd, terwijl bedeelden en zij die, hoewel niet bedeeld onvermogend zijn, van de betaling van dit schoolgeld zijn vrijgesteld. Burgemeester en Wethouders beslissen wie ten aanzien van de hierboven ge noemde bepalingen als minvermogend en als onvermogend zijn te beschouwen. Texel, 12 September 1911. Burgem. en Weth. voorn., GAARLANDT, C. JONKER, Lo.-Secr. De Cocksdorp 11 Sept. Gisteren namiddag te ongeveer 5 ure brak brand uit op de boerenhofstede „Labora", van den heer L. J. Timmer mans. Zware rookwolken kwamen wel dra uit de schuur, waarin hooi, geperst stroo en turfmolm lagen opgestapeld en waar de brand moet zijn ontstaan. Hoewel het ongeval zich eerst dreigend liet aanzien, te meer daar de inmiddels aangekomen brandspuit van hier door gebrek aan water niet kon werken, bleven het mooie woonhuis en een paar loodsen gespaard. De schuur en de stallen voor het vee werden echter door het vuur verteerd. Wanneer de wind eene tegenoverge stelde richting had gehad, zouden zonder twijfel de overgebleven gebouwen ook eene prooi der vlammen zijn geworden. Onze Burgemeester was spoedig ter plaatse en daar de brand- en onderbrand meester op reis waren, werd de heer D. C. Dros tijdelijk als brandmeester door ZEd. aangesteld om met een aantal manschappen den vijand te bekampen. Eenige zeilen, die voor de niet aan getaste gebouwen waren gehangen, deden goeden dienst. Des nachts arriveerde nog de „aan jager" van den Burg en daar men toen over een voldoend aantal slangen kon beschikken, kon men het water der Roggesloot bereikeD, waarna de vuur gloed zoo goed mogelijk werd gedoofd. De heer Timmermans en zijne echt- genoote vertoefden tijdens het uitbreken van den brand te de Koog. Op reis naar huis vernamen zij tot hun schrik, dat hun eigendommen in brand stonden en maakten zij zich ernstig bezorgd over het lot hunner kinderen, die met het kindermeisje waren thuisgebleven. Ge lukkig deerde hun niets. Daar de brand over het geheele eiland zichtbaar was, was er veel volk aanwezig. Men vermoedt, dat er kwaadwilligheid in het spel is. Verzekering dekt de schade. Ovdeschild, 12 Sept. Zaterdag j.l. had in de Zeven Provin ciën de 24ste jaarvergadering van de vereenigiug Dorpskring „Steunt Elkaar" plaats. De opkomst was niet zoo groot als voorgaande jaren. Te ongeveer 8 uur opent de voorzitter, de lreer W. Mets, haar met een woord van welkom. Na voorlezing en goedkeuring der notulen van de laatstgehouden algem. vergadering, doet de penningmeester rekening en verantwoording over het afgeloopen boekjaar. Uit diens nauw keurige rekening bleek, dat niettegen staande het groot aantal uitkeeringen, tiet fonds ia het afgeloopen jaar toch mei f 36,08 was vooruitgegaan Bij monde van deu heer D. Hemelrijk werd namens de commissie belast met het nazien der rekening, medegedeeld dat boeken en bescheiden volkomen in orde waren bevonden. De voorzitter bedankt daarop den penningmeester, den heer P. van der Wiele voor zijn richtig en trouw beheer en dechargeert hem. Naar aanleiding van deze Rek. en Verant. stelt de heer Jn. Schellinger voor, de uitkeering voor de buitenleden met f 2 te verhoogen, als vergoeding voor het gemis van het vrije gebruik van den ljjkwagen. Na eenige discussie wordt dit voorstel echter ingetrokken. Als leden van de commissie die het volgende jaar met het nazien der reke ning belast zullen zijn werden benoemd de hoeren C. M. Zegel, J. G. Brouwer, A. Boon, J. Dros, J. Schellinger en L. Schagen. Medegedeeld werd dat het aantal leden was gestegen tot 976. Het voorstel van het bestuur om 8 maanden vrijstelling van contributie te geven, werd niet aangenomen, doch wel dat van den heer Jn. Henkes, om dien tijd op 7 V3 maand te stellen. De uit keeringen bij overlijden werden weder voor één jaar vastgesteid, zooals ze in het afgeloopen jaar waren. Een vraag van den heer J. Hemelrijk Dz., waarom aan den vader van het te Soerabaija overleden lid W. Boon uitkeering was gedaan, werd door den voorzitter beant woord. Bij de daarop volgende bestuursver kiezing werd na 2 vrije stemmingen in herstemming met den heer R. Boom, tot bestuurslid gekozen de heer J. Henkes. De aftredende commissaris, de heer A, Wuis, die niet direct herkiesbaar was, werd door den voorzitter dank gezegd voor hetgeen hij voor de vereeniging had gedaan. Bij rondvraag stelde de heer A. Boon voor, te breken met het ge deeltelijk geven van vrij gelag. Dit voorstel zal op de eerstvolgende algem. vergadering behandeld worden. Daar niemand meer iets had voor te stellen, sluit de voorzitter te ongeveer half tien met een woord van dank voor de gehouden discussie de bijeenkomst. Oosterend, 12 Sept. Bij het onweder van de vorige week sloeg te Oost de bliksem in het groote kippenhok van den heer A. Dalmeijer en weldra brandde het. Spoedig wist men den brand te blusschen. De kippen waren ongedeerd gebleven. Drinkt geen ongekookte melk. Te Baardwijk is het 8 jarig zoontje van den schoenmaker L., tengevolge van hot drinken van ongekookte melk, waarschijnlijk afkomstig van koeien, lijdende aan mond- en klauwzeer, over leden. Het kind kreeg blaren op den tong en over het geheele lichaam. Slecht drinkwater en ziektegevallen. In verband met het bericht dat te Zevenhuizen zich een verdacht ziekte geval heeft voorgedaan, wordt aan de 'sH.Ct. thans medegedeeld dat te Riet hoven zich verscheidene gevallen van cholera nostras hebben voorgedaan in de laatste dagen, waarvan een zestal met doodelijken afloop na korte ziekte. Nog steeds komen er nieuwe gevallen bij. De oorzaak is volslagen gebrek aan goed drinkwater. Buitengewone vangst. Door de groote droogte is de vijver op Ipenrode, onder Heemstede, droogge- komen en uit de modderpap di9 achter bleef zijn een 3 a 400-tal ledige wijn- flesschen te voorschijn gekomen, die daar waarschijnlijk zijn gedeponeerd, terwijl de familie afwezis was. Zondag 17 September 1911. HERVORMDE GEMEENTE. Texel, 11 Sept. Aangevoerd werden: 5 Paarden f150 a f275. 2- Veulens f75 a f85. 2 Stieren f115,— a f 175, 2 N. Kalveren f 9 a f 12.50 40 Rammen f25,— a f 45 259 Schapen f 14 a 1 16. 122 Lammeren 1 13,- af 14,75 24 Biggen f 11, a f 12,- 2 Korven Kippen fC,80 a f 1,15 Handel stug. Purmerend, 12 Sept. Aangevoerd 832 Runderen waaronder: voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Tcxelsche Courant in eens opge geven, worden sleelifs driemaal in rekening gebracht. G. Dikkers. Afd. Helder en Texel. ENTREE VRIJ. Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer „Texel". publiek verkoopen Zaterdag 9 Soptcmbor, te Oosterend. Notaris G. J. O. D. Dikkers. 0 85.10 weiland „Barnshorn" 0.52.60 weiland „Achterste Barnshorn" 0.80.70 weiland „Middelste Barnshorn" kooper Jac. Jbz. Daalder te Oosterend voor f 3195. 0 93.00 weiland „Ommegom" koepor Jb. Dz. Kolman aldaar voor f 1385. 0.35.80 weiland aan den Dammerweg Opgehouden. 0.14.10 Bouwland op Oost kooper Cs. Kuiter Az. Oust, voor 1270.—. Burg. i\m. balt drie da. Kijnc. II. Doiip. Waal Nam. half drie ds. Boeke. Oudeschild. Vm, 10 uur ds. Kijne. Naai. hall 3 ds. Onnekes van Helder Den Hoorn Nm. 2 uur ds. van Grasstek. osterend. Vm. 10 uur ds. van Grasstek. Cocksdorp. Vm. 10 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK, Oosterend. Vm. halt 10 ds. Dagevos. Nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn, Vm. 10 uur de Heer Dirkmaat Cand. te Amsterdam. 547 vette koeien 68 a 82 Ct. por KG. 09n Gelde koeien 1 140 a 190 Melkkoeien f 170 a 230. 65 stieren. 83 vette kalveren f 0,85 a 11.05 p. Kg. 284 Nuchtere kalveren f 13a f 25 3467 Schapen f 17 f25,00 639 Lammeren t 10,a f 14,00 577 vette varkens f 0,46 a 1 0,52 per Kg.; 20 magere varkens f 16 a 1 25, 168 biggen f6 a f 10 kipeieren f 4.75 a f 5.50 per 100; Amsterdam, 11 Sept. Aangevoerd 303 Runderen, le kwal. 80 k 84 ct. jjf 2e kwal. 74 a 78 ct. 3e kwal. 66 a 72 ct. g, 125 Melk- en Kalfkoeien f 180 a f 300, 67 Nuchtere Kalveren f 9,f 18, 496 Vette Varkens 45 a 49 ets. Verloofd IIENNY VERSTEGEN en K. C. J. RAB, Can d idaat-Notaris. Utrecht, Zonstraat 4. Heden overleed onze geliefde Echt- S genoot, Vader en Grootvader, CORNELIS KNOL, in den ouderdom van 84 jaar en 10 maanden. Namens de Familie, Wed, C. KNOL-Lagerveld. Eierland, 11 September 1911 Strekkende deze als kennisgeving, ook aan de familie. hopen onze lieve Grootvaderen Grootmoeder, SIJIIK AM) v. d. STERKE en PIETJE KOOKN, den dag to herdenken waarop zij vóór 25 jaar in deu echt zijn getreden. Dat God hun nog lang moge sparen, is dc wensch van hunne liefhebbende kloirikindcren. Volkert STOLP. Sijbrand STOLP. Geertje STOLP. aan hem die aan wijzing kan geven omtrent do persoon of portonen, die zich verleden Zondag lusschen kwart voor vijf en vijl uur, dus juist tóór bot uitbreken van deu bra id op mijn boerdorij bevonden, Cocksdorp. L, J, TIMMERMANS. hopen onze geliefde Ouders, SIJ BRAND v. (I. STERKE en PIETJE KOOKY, den dag te herdenken, waarop zij vóór 25 jaar door den echt zijn verbonden. Thijs v. d. STERRE. Dirkje v. d. STERRE. Nelly v. d. STERRE. Nieuwendam, 11 Sept. 1911. Getrouwd C. KOK en N. K RIJNEN, die, mede namens wederzijdsche familie, hun hartelijkeii dank betuigeu voor de bewijzen van belangstelling bij hun huwe lijk ondervonden. Den Burg, Texel, 7 Sept. 1911. rr -■ -»■« ym: I—TWMnj Hoofdgracht 28 den Helder, is Donderdag 4= September van 11 tot half twee uur te spreken 1IM H Bill II. Bij akte, verleden voor den ondergetee- kendeD Notaris te Texel, dato 9 Augustus 1911, zijn wijzigingen gebracht in de akte van oprichting van de Naamlooze Ven nootschap „TexeR Eigen Stoombootonder neming" gevestigd te Texel, goedgekeurd bij Koninklijk Beslnit van 17 December 1907 no. 14. In de Nederlandsehe Staatscourant van Vrijdag 8 September 1911, nommer 210, zijn bovenbedoelde akte van 9 Augustus 1911, benevens de daarop verkregen Konink lijke Bewilliging van 18 Mei 1911 no. 49 geplaatst. op Zondag 17 Sept. 's middags 4 uur, te deu Helder Spoorplantso6n tegenover het Station. Sprekers op Vrijdag 15 September, 's avonds acht uur in cale „Den Burg". Trouwe opkomst der leden noodzakelijk. HET BESTUUR. Dank aan allen die behulp zaam zjjn geweest op ZoDdag 1.1., tevens bijzondere dank aan den EdelAchtlmren heer Burgemeester en Politie die door hun flink optreden hebben voorkomen dat plant nog bloem beschadigd is, enkel is, beschadigd een rieten schutting door overklimming van den Jongeheer DIJT. Ij. J, TIM HERKANS. Cocksdorp. To koop wegens gemis aan stalling, L. J. TIMMERMANS, De Cocksdorp. Notaris te Texel, zal op Vrijdag 15 September 1911, 's mor gens 10 uur, aan den Burg, bij het ge sticht vau Weldadigheid, ton verzoeke van de Erven van don hoor J01I. 8. KEIJ- SER Rz. 80 schapen. 1 paard. Tilburic. \V agens. Driewieldekar. Stroo. Boeren- en bou wgereedscbappon, bene vens hetgoon vorder zal worden gepresen teerd. Betaling 24 Juni 1912.

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 2