Waar COLCICUM, HUISMOEDERS Voor Texel alleen verkrijgbaar bij M. KUIP, Warmoesstraat, DEN BURG. EEN SCHUUR, een partij Fuiken, Buiten banden» Haarlemmer Snijbloemen Bouqnetten en Versieringen, Jftej- Zalme, JCillegom. Aardappelenhandel. pnik beste Aardappelen. FEUILLETON, DE DOLLARPRINSES. Royal Worcester, Adjust© en Bon Ton Gorsets Solied Adres Ledikanten. Een groote kenze Regulateurs, M. WIE RIN GA Eerste Nederlandsche Onderl, Paarden enVeeverz. Maatschappij Ontvangen van de alleenverkoop Allen met een jaar garantie. LENG HA US, J. Ph. BAKKER, Weverstraat. Sanguinose wordt verkocht in groote groene flacons van ruim 300 gram inhoud. Zij kost per flacon f 1,50, per6 fl.f8.-, per 12 fl. i 15.-. Wacht U voor namaak. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Den Haag. VAN DAM Co. Te Oosterend bij P. Dros Gz, Oudeschild Joh. P. Dros, den Burg T. Buijs, drogist en I. Moerbeek. 9±, 1r>rir\\\ De Hoepelrokken en de thans heerschende Mode. WEIGERT IEDERE NAMAAK, DE ALKMAARSCHE Stoom - Steenhouwerij Firma W. F. STOEL ZOON levert alle soorten 3 Hardsteen, Zandsteen en MARMERWERK. nieuwste modellen, le bualiteit werken. Te koop of te huur Als vertegenwoordiger voor de W. D. BAKKER, te Oosterend. Door verandering van werkzaamheden te koop klaar om te visscheu, 31 stuks eeuvleugels wijdte 120 mazen, 11 stuks tweevleugels, n.l. 4 van 200 mazen, 4 van 180 en 3 van 150 mazen. Te bevragen bij J. VISMAN, Noordkaap. VENNUS is de lichtstloopende veer krachtigste en meest geschikt voor Texel 1 6.50 Buitenbanden Yennus Luxas 5.50 La France 5.25 Redseer 5.50 Perruvian 4.50 All Round 4.90 Engeland 6 maanden garantie f 3 50 Stalie zonder 2.30 Atlas 2.00 Deze merken worden in voorraad ge houden door ons en afgestempeld op datum bij de aflevering voor de garantie. Op aanuraag al de andere Doorkomende merken uerkrijgbaar. Aanbevelend, j, LEEN, Burg, Texel. L. LEEHj Helder, Hoofdgracht. Het goedkoopst adres weet nog ieder niet. Daarom Dames en Heeren wil het eens bij ons probeeren, kleeding wordt hier vlug en net gemaakt. Mantels naar iederen maat. Komt gerust bij ons eens aan en gij zult verwonderd staan over kwa liteit en prijs. Het adres is nog als altijd voor het verven van kleeding, bij te Oosterend. Helder, Keizerstraat 62. voor alle laDgstelig en van de schoonste kleuren verpakt in kistjes, per kist f 0.75, twee kistjes f 1 40. onze geliefde droogbloeiende kamerbloem- bol, welke in zeer korten tijd een legioen prachtvolle bloemen voortbrengt, een sie raad in elke huiskamer, per stuk f 0.10, per 12 stnks in klenren f 1.—. Heden in voorraad Prijzen scherp concnrreerend. Aanbevelend, 40.) Eensklaps viel zijn blik op de zwijgende gestalte in den tuiD. Een oogenblik waande hij te droomen. Maar toen Alice in de richting van het huis liep stormde hij de trappen van de veranda af om baar te gemoet te gaaD. Alice De naam ontglipte hem onwillekeurig, doch geen yan beiden scheen het te be merken. Hoe gaat 't, mijnheer Fairfat? zei Alice luchtig. Haar moed was teruggekeerd en ze was nn vaat besloten haar geheim te bewaren. "Wat voert u hierheen? vroeg Freddy. Zijn Stem trilde van ontroering. Ik ben gekomen om u hier een betrek king te vrageD, zei Alice. Freddy keek haar verbaasd aan. Heeft u het nieuws niet gehoord? vroegze. Freddy schudde zwijgend bet hoofd. Uij durfde niet te spreken om zijn ontroering niet te verraden. Ik dacht stellig, dat u het wel gehoord zon hebben, zei Alice. We hebben haast al ons geld verloren. En is u nu gekomen om me een betrek king te vragen vroeg hij heescb. Waarvoor denkt u anders, dat ik hier ben gekomen, mijnbeer Fairfat. Ik ik weet het niet, zei Freddy. Ik dacht, zei Alice vertrouwelijk, dat u Wil bereid zou zijn me aan een betrekking te helpen. U weigort me dit toch r.iet voegde zo er met eenigszins gedrukte ft;m bj. ua' :1PU'/Sgff ra'. traiivpycra nan ut" >^ynnjn onv^rrca nrnr? Gewoonlijk ziet moeder het 't eerst, wanneer er bij een der kinderen iets niet in orde is. Moedersoog ziet scherp; moeder merkt bet op. Vermoeidheid, lusteloosheid, haDgengheid; gebrek aan kracht en energie, kortom alle verschijnselen waar op gelet moet worden, zij worden hel eerst door het moederoog ontdekt. Uaarom is het zoo goed wanneer onze huismoeders goed weten wat in zulke gevallen te doen is; en het is juist voor huismoeders dat wij onderstaand schrijven mededeelen. «Ons kind leed aan bloedarmoedehet had geen eetlusthet ging achteruit. Nadat wij de SANGDINOSE aanwendden, is er binnen korten tijd eene groote verandering ten goede merkbaar. Het eet weer voldoende; voelt zich gezond en frisehde krachten komen merkbaar aan. Wij zullen zeker uwe Sanguinose aanbevelen./' Zelhem. G. J. WORMGOOR. A V'- voldoen aan de hoogste eischen der hygiëne, overtreffen allo maatcorsets verre in vorm, fraaiheid en afwerking en worden door de best ingerichte en ineest up to date fabriek ter wereld gefabriceerd. Freddy wilde geregeld denken. Ik heb toevallig eeo secretaris noodig. Haar hart klopte wiild. Dus hij stuurde haar niet weg. Dan wilt u me toch wel nemen? vroeg ze driogend. Freddy sloeg zijn oogen neer. Haar zoo te hooren smeeken was meer dan hij kon verdragen. Ja, zei bij, als u het werkelijk meent. Ik moet over eenige dagen naar Europa eo zou heel blij zijn, indien u toezicht wilde houden hier. Komt u terug vroeg Alice. Ja, zei Freddy, ik kom terug. Niets bindt me meer aan Engeland. Mijn vader is pas gestorven en mijn zuster is eenige maanden geleden getrouwd. Ik ben dus alleen op de wereld. Alice was plotseling tevreden. Wat er ook gebeuren mocht, hij kwam terug. Ik ben u zeer dankbaar, mijnheer Fair fat, zei ze na een oogenblik stilte. Dankbaar juffrouw Conder? Freddy's stem trilde weer. Spreek niet van dank baarheid. Dat kan ik Diet verdragen. Als ik het dan niet mag zeggen, zal ik het toonen. Wanneer gaat u weg? Over drie dagen. Maar ik donk nu nog wat langer te blijven, om u met het werk op de hoogte te brengen. Drie dagen is een langen tijd, zei Alice. Ik twijfel of het wel lang genoeg is, ant woordde Freddy. Ik leer anders vlug, zei ze. Maar ik, zei Freddy, ben niet heel bo- kwaam in het onderrichten, vrees ik. Beiden waren zich er van bewust, dat in hun woorden een diopero bnteekonis lag. Ik geloof dat het beter is, dat u bij uw oorspronkelijk plan blijft, zei Alice, men heeft u misschien noodig in Engeland. Ik heb veel liever, dat men me in Ame rika noodig heelt, zei Freddy. Alice lachte plotseling. We schijnen niet veel verder te komen mijnheer Fairfat, zei ze. Ik zou graag willen weten, of ik verder mag gaan, zei Freddy In zichzelf. Ze wendde zich met een lichten blos van hem af. Hij staarde haar aan met een plotselingen glans in zijn oogen, 't was het licht van een groot, onverwacht geluk. Het volgende oogenblik voelde ze zijn armen om baar heen. Alice! fluisterde hij, mijn Prinses! Ze legde haar hoofd op zijn schouder. Het oogenblik was onbeschrijvelijk zalig. Kan het waar zijn, zei hij, dat je me werkelijk liefhebt Haar oogen gaven hem het antwoord. Eerbiedig drukte hij zijn lippen op de hare. Nu hief ze haar hoofd op en keek hem in de oogen. Freddy, zei ze en do klank van zijn naam op haar lippen klonk hem als mu ziek, ik geloof dat ik je van het begin af al liefgehad heb. Ik jou ook, zei Freddy. Maar ik heb nooit kunnen denkeu, dat ik jo zou winnen. Eerst, ging Alice voort, prikkelde het me, dat jou wil sterker was dan do mijne. Ik deed alles, wat ik kon, om je |te ergeren, en om jo uit te lokken, jo ware gevoelens te toonen. En het prikkeldo mo nog meer dat ik hierin niet slaagde. Ik was koppig en ruw, zei Freddy. Maar je kunt niot beseften, boe gaarne ik jo mijn liefde bad willen bekennen. Ik was to laken, lieveling. Maar Alice was besloten alles op te biechten. Neen, jo was niot te laken, maar ik< Mijn trots was oorzaak van alles. Wo waren beiden besloten niet de eersto te zijn om te buigen, dat was bot. Maar o, 't was zoo vreesolijk hard. Telkens was ik geneigd don strijd op to geven en jo in mijn hart te laten lozen. O, fluisterde Freddy teeder, had je hot inuar geduan voor het vervaardigen van alle soorten meubelen. Tevens repareeren, politoeren, bekleeden. Gedurende 14 jaar in het vak werkzaam. Beleefd aanbevelend, J. A. HILLEN. Men lette op het juiste adres, Groeneplaats. ONTVANGEN Nieuwe en gebruikte houten en ijzeren Singer Naaimachine vanaf f 20. 6 nieuwe Stroomatstoelen 8.80 6 gebruikte Gaatjesstoelen 6. Schuiftafels 3.— Ronde Mahonietafels 3,50 Mahonie Linnenkasten 15. Spiegels, Schilderijen, Kinderwagens, Bloemtafels, Wasch- en Olietafels, Waschstellen, Waterstellen zeer goedkoop. Aanbevelend, J. LEEN. ONTVANGEN Gouden-, Zilveren- en Nikkelen Horloges, solide kasteD, prima werkeD. Staande klokjes en Wek kers met slag, wekker of muziek. Alle uurwerken verkoop ik met 2 jaren schriftelijke garantie. Gouden en Zilveren werken, als Dames en Heerenkettingen, Broches Ringen, Vingerhoeden, enz. Oud Goud en Zilver koop en ruil ik tegen de hoogste waarde. Horlogemaker. Goudsmid. Warmoesstraat. ook geschikt voor Bouwterrein, staande bij de Wagenpoort, te bevragen bij S. KEIJSER Dz. Warmoesstraat. voor Texel is aangesteld de Heer Aanbevelend, DE DIRECTIE. Toen kwam die vreeselijke avond; ik zal hem nooit vergeten. O, 't was dwaas van me te denken, dat ik jo op zoo'n manier zou wionen. Maar ik voelde, dat ik op het punt stond je te verliezen en dio gedachte maakte me wanhopig. En ik zou teruggekomen zijn op mijn besluit, als je me niet verteld had, dat je wegging. Dit hakte den knoop door. Ik stelde alles in den waagschaal en ik wilde je tegelijk straffen voor je onverschilligheid. Maar toen jo daar stond en die wroede woorden sprak, die do voraebtiog voor mijn daad zoo onmeedoogend uitdrukken, toen besefte ik eerst recht, wat ik gedaan had. En ik begreep, dat ik voor altijd je liefde ver loren had. Ik geloof, dat op dat oogenblik mijn hart brak. Lieveling, zei hij teeder, kun je mo vergevon Er is niets te vergevon, antwoordde zij. Ik was trolsch en bartoloos, tot je bij ons kwaamt; ik heb door jou geleerd, wat liefde is. Zeg het toch niet moor, zei Freddy, ik kan je niot meer zoo hooren spreken. Als jo trotsch waart, ik was het ook ik was onbeschaamd en aanmatigond. Niets ter woreld kan me ooit van dat idee afbrengen. St I zei zo, terwijl zo zaoht haar vinger op zijn lippen legde. Jo moogt je zelf geen verwijt doen. Wat komt het er nu op aan, of we vroeger boiden verkoord gehandeld hobben Wo mooton in do toekomst zien, oen tookomst waarin geon misverstand meer bestaan zal, omdat we beiden de grooto fes geleerd hebhon, die do liefde leert, de los dor Dederighoid. I'reddy sloot hnar in zijn armou en drukte hnar innig aan zijn hart haar do Prinses, die eindelijk getemd was. Doch de bandon, dio baar nu omstrikten, waren de bandon der Jiefdo. EINDE.

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 4