I Tandarts Ansingli, Gr. J. 0. D. Dikkers, Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht, Houtverkooping. C. DE WIJN, Aanbesteding. Het maaien en schoonmaken van inf voor het houwen van een Maal aldaar. INGEZONDEN STUKKEN. Predikbeurten- Marktberichten, Advertentiën. Zaterdag 30 September in Hotel ,4© Lindeboom." „M en Genoegen" Waal. Fropaganda-avond Propaganda-avond Spreekster Mej. C. S. GROOT. Ren HEERENHUIS, met Schuur en tuin, Aanbesteding. Houtwaren, van de Afd, „Texel" SpreeksterMejuffr. C. S. GROOT. DeclamatriceMevrouw Boldingh, Voordracht Marijke op Audiëntie, van de Afd, «Texel Voordrachten. bij inschrijving aanbesteden Eene extra vergadering. Door het bestuur van de V. t. b. v. Y. was tegen gisteravond eeoe vergadering uiigescbievcn in het logemeut „de Oranjeboomwaartoe ieder vrijen toe gang had, en waar de gelegenheid zou worden geboden om plannen aan de hand te doen op welke wijze bestemming zou kunnen worden gegeven aan het legaat door wijlen den heer F. Keijser vermaakt tot verfraaiing van den Burg. Men leze wat we hierover in ons vorig nummer schreven. De opkomst van belangstellenden was nogal beteekenend. De voorzitter, de heer Wagemaker, opende de bijeenkomst met een welkom en zette nog eens het doel van deze bijeenkomst uiteen. Hierna werd gelegenheid gegeven tot het ter sprake brengen van plannen, waartoe de Voorz. ieder in de gelegen heid zal stellen. Bepaald werd, dat zij die eenig plan ter tafel wenscbtea te brengen, zich zouden opgeven, om dan vervolgens met No. 1 te beginnen, de voorstellen te doen. Aangezien het meer van belang is wat werd voorgesteld, dan wel door men zullen wij de namen der voorstellers achterwege laten en ons bepalen tot vermelding van hetgeen geweDscht werd geacht. Acht personen meldden zich aan om een plan aan te gevenDe plannen waren als volgt No. 1. De veemarkt van de Groene- plaats te verbannen naar buiten het dorp, en de gelden te gebruiken tot verfraaiing van de Groeneplaats door het aanleggen van bloemperken of dergelijk. No. 2. Het oude waaggebouw op te ruimen, daar ter plaatse een muziektent te bouwen en de omgeving te verfraaien. No. 3. Een terrein achter en benevens het Witte Kruis aan te koopen, dit te beplanten, er als het ware een Burgerhout van maken, voorzien van Muziektent en terreinen voor sport, öf, dat terrein als marktterrein in te richten en van Groene plaats een tuin of Park te maken. No. 4. Een carillon of klokkenspel op den Gemeentetoren aan te brengen. No. 5. Het Groentje (Schildereind) tot plantsoen te maken en het Gemeente park beter en fraaier op te knappen. No. 6. Het kapitaal nog niet aan te spreken, doch voorloopig de rente ervan te gebruiken, opdat ter geschikter tijd het kapitaal aanwezig is wanneer daar voor werkelijk iets goeds kan worden tot stand gebracht. No. 7. Aanplanting van geboomte, 15 a 20 Meter van alle wegen aan de einden van het dorp, waardoor aan alle zijdbn een mooi entree zal worden ver kregen Of: het aanleggen van een wandelpad van af Koogerweg naar Westerweg, en van Hoornderweg tot wegje bij Koning, waardoor, in aansluiting met reeds be staande gelegenheid, als Julianastraat, achterom, weg langs het Witte Kruis en achter Katholieke kerk, om een wandel weg om den Burg zou worden verkregen. Bij bespreking van dit plan formuleert de Voorzitter dit plan aldus „het maken van een Singel of wandelweg metboomen beplant, om den Burg". No. 8. Als no. 5, met toevoeging dat meerdere toegangen tot het Park zullen worden gemaakt. Nadat deze plannen achtereenvolgens nog eens weder de revue hadden ge passeerd, zoo noodig nader toegelicht, zegt de Voorz. dat ze ten spoedigste aan het bestuur der Gemeente zullen worden toegezonden. De werkzaamheden waren hiermede ten einde, de Voorz. zegt allen dank voor hunne tegenwoordigheid en de aan gename bespreking, en sloot daarna de bijeenkomst. Uitslag van de heden gehouden aanbesteding van het bouwen van een school en onderwijzerswoning te Zuid Eierland. A. Kooiman, Texel f13990,— S. Vlaming, - 13414, H. Wijker, Helder -13330,— J. J. v. Wessem, Texel -13174, J. Smit, Helder -13000,— M. Vlas Pz., Texel -12832,— Oudeschild, 23 Sept. Door den Kerkeraad der Neder- landsch Hervormde gemeente alhier, is toezegging van beroep gedaan aan ds. Buiskool, thans tjjdclijk te Groningen. Is dat in het belang der gemeentel Uit Zwaluwe wordt gemeld, dat aldaai tot wethouder (voor 't eerst zijns levens) benoemd is de heer C. Vos, woonachtig te Moerdijk gemeente Zwaluwe oud... 80 jaar en oen paar maanden. Te Vlijmen is tot wethouder benoemd de heer B. v. Oyen, oud... 90 jaren 1 Te Grafhout is tot wethouder benoemd de heer W. v, Delden, oud... 93 jaren 1 Wie volgt? (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redacteur! Vriendelik verzoek ik U enige ruimte in Uw blad, teneinde omtrent de te houden kursussen in landbouwkunde, gedurende de aanstaande winter, aan alle belanghebbenden enige toelich ting te geven. lo. Alle kursussen kunnen kosteloos bezocht worden, 't Enige is, dat de leerlingen zich misschien eens een boekje moeten aanschaffen. 2o. de landbouwiointerkursussen men lette op de naam zijn bestemd voor personen van minstens 15 jaar en duren 2 of 3 winters. Het onderwijs omvat naast de voorbereidende vakken natuur- en scheikunde, plant- en dierkunde, de meer speciale landbouwtakkenbemestingsleer, plantenteelt, kennis van grond, zuivelbereiding, veevoeding enz. ci. De landbouwwinterkursus te Zuid-Eieriaud wordt gehouden op Dinsdag- en Vrijdagavond van 710 uur in liet schoolgebouw aldaar. De landbouwwinterkursus te den Burg wordt gehouden in het schoolgebouw aldaar op Woensdag en Zaterdag, waarschijulik des namiddags op met de deelnemers nader te regelen uren. De moge- likheid, dat ook deze kursus des avonds wordt gehouden, is niet geheel uitgesloten. 3o. Leerlingen, welke een landbouwwinter kursus getrouw en met voldoend resultaat hebben gevolgd, ontvangen een diploma. •io. De kursussen voor volwassenen zijn toe- fankelik voor personen van minstens 21 jaar. leerlingen van een landbouwwinteikuisus mogen niet gelijktijdig aan een kursus voor vol wassenen deelnemen. Deze kursussen bestaan uit minstens S lessen, altans zoveel als een voldoende bespreking van het onderwerp eist. De lessen worden gegeven céns in de 14 dagen en wel a. te Zuid-Eierland in veevoedingsleer op Woens dag- of Donderdagavond in het schoolgebouw aldaar b. te den Burg in veevoedingsleer op dezelfdo dag der weeklokaal nog niet vastgesteld c. te Oosterend in bemestingsleer op zeer waar- schijnlik Maandagavond in een lokaal der L. School aldaar. 5o. Alle deelnemers aan een kursus ontvangen nader bericht van aanvang derlesseu, waarschijnlik per advertentie. 6o. De gelegenheid tot aangifte blijft nog tot Oktober opengesteld. De landbouwonderwijzer op Texel, VISSER. Zuid-Eierland, 20 Sept. 1911. POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. De directeur van het post- en telegraafkantoor alhier maakt bekend, dat vanaf 27 dezer telefonische gesprek ken van uit de cel van het kantoor kunDen worden gevoerd en dat het verlaagde tarief van f0,20 het gesprek van toepassing zal zijn tusschen Den Burg en Nieuwediep. De belanghebben den welke rechtstreeksche aansluiting hebben verzocht kunnen, zoolang die aansluitingen nog niet zijn tot stand gekomen, door hunne correspondenten elders worden opgeroepen om zich in de cel van dit kantoor met hen in verbin ding te stollen. Zulks geschiedt d. m.v. een telefoonoproepbericht ad. f 0,10 ten laste van den oproeper. De directeur voornoemd, RENIER. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 16 tot en met 22 Sept. 1911. GEBOREN Catharina Afra, d.v. Nicolaas Min en Trijntje Blankendaal, (Wester- inient) Catharine, d.v. Marinus Levinus Hamelink en Uildrina van dor Peijl. (Eierland.) ONDERTROUWD GETROUWD: OVERLEDEN Jantje Scholten, oud 53 jaar, geh. m. Gerbrand Zoeteliol (den Burg.) GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize 1 armband, gevonden te den Burg, 1 zak haver, gevonden op den weg naar Eierland. Leiden, 22 Sept. Ter markt aangevoerd: 83 Stieren f122,— a 1 310, 212 Kalf- en Melkkoeien 1 168 a 306; 175 Varekoeien 124 a f 2-17 143 Vette Ossen en Koeien (205 a f314 45 Kalveren (vette) 1 73 a I 139 27 Kalveren (magere) 16.a 1 12. 951 Schapen (vette) 16,a 1 23.-v 620 Schapen (weide) f 13,a f 18, 572 Magere Varkens f 12,a f 40, 728 Biggen f 6.— a f 13.— Zondag 24 September 011. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Vm. 10 uur ds. Kijne. Voorbereiding H. Avondmaal. Collecte Eierland Koog Vm. 10 uur da. v. d. Waa. Oudeschild. Vm. 10 uur ds. Boeke. Nam. halt 4 ds. Poort vau Helder Den Hoorn. Nm. 2 uur ds. Kijne. Oosterend. Vm. 10 uur ds. van Grasstek. Kerkcollecte. Cocksdorp, Nm. halt drie ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. hail 10 ds. Dagevos. Nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, Vm. 10 uur cs. Kuperus. Den doornGeen dienst. Geeno. gekagen, 21 Sept. Aangevoerd: 46 Geldekoeien f 130 a I 220 70 Vette Koeion f 180 a 1 305, 30 Kalf koeien f 170,a f 30u 15 Nuchtere Kalveren t 7 a 118. 0 Lammeren 1 a f 136 Vette Varkens 46 a 52 cent por Kg. 20 Biggen f 4.— a 111,— Boter 1 1.50 a 1 1.70 per K.G. Kipeieren 1 4 50 a i 5,50 por 100; hopen onze geliefde Ouders, JAN KOOPMAN en AATJE KOOPMAN Duinkcr. hunne 25-jarige Echtvereenigiog te herdenken. Uit naam vac hun dankbare Kinderen, Behuwd-en Kleinkind. Noord-Haffel, Texel. Hoofdgracht 28 den Helder, is Donderdag 28 September van half 11 tot halt drie uurte spreken De Boerenplaats „Dijkzicht" met diverse perceolen uitmuntend wei en hooiland, gelegen op Dijkmanshuizen, in de onmiddellijke nabijheid van het Oudeschild op Texel, groot 40.33,90 heet. is ingezet op f 36.000.—. Het perceel weiland, aan den Waalder- weg, groot 0.51.30 hectaren op f 530. en de 2 perceelen bosch te Everstekoog, groot 0.79.10 hectaren op f 150, De afslag blijft bepaald op Dinsdag 20 September 1911 des voormiddags 11 uur, in het café „den Burg" aan den Burg op Texel. G. J. O. D. DIKKERS, Notaris. Notaris te Texel, zal op Vrijdag 13 October 1911, 's avonds 8 uur in het caf'o „den Burg" aan den Burg op Texel, ten verzoeke van den heer P. S. KEUS ER en Mej. C. J. KEIJSEÈ, publiek verkoopen Dankbetuiging. Door deze betuig ik mijn liartelijken dank aan buren, vrienden en kennissen voor de deelneming tijdens de ongesteldheid, het overlijden en de begrafenis van mijn beminde echtgenoote ondervonden. Inzonderheid mijn welgemoenden dank aan den V/el.Ed. Z.Gel. Heer Dr. OVER voor zijn onvermoeide hulp, aan den Zeer Eerw. HeerKELCKUOYEN voor de troostvolle woorden tot mij gesproken en aan dragers en kleedoplegsters voor de laatste eer de overledene bewezen. G. ZOETELIEF Jz. Den Burg, Sopt. 1911. HUISHOUDELIJKE VERGADERING op Zaterdag 30 Sept. a.s. 's avonds half8 bij W. Duioker. Het Bestuur. van de op Vrijdag 29 September, 's avonds 8 uur in het Hotel „Texel". Propagandiste der Verceniging. van den Heldor. door Mej. GROOT. Personen beneden 16 jaar worden niet toegelaten. Debat vrij. Entree 25 cent. HET BESTUUR. van de op Zaterdag 30 September 's avonds 7 uur in de „Zeven Provinciën". DEBAT VRIJ. ENTREE 10 CENT. IIET BESTUUR. a. benevens twee loodsen, staande en gelegen in de Waalderstraat aan den Burg op Texel, groot 9 aren. b. Een perceel uitmuntend Weiland, gelegen achter perceel 1, genaamd „Ach terhuis", groot 72.80 aren, en c. Een perceel uitmuntend weiland, zeer gunstig gelegen, genaamd „Boetstuk" met steeg, groot 39.76 aren. Het heorenhuis is na bekomen verlof te bezichtigen op Donderdag 12 October 1911, vau 's morgens 10 uur tot 's namiddags 1 uur. Deurwaarder te Texel, zal, op Vrijdag 29 September 1911,'s mor gens io uur, op het Haventerrein te Oude schild op Texel, publiek verkoopen een aanzienlijke partij bestaande uitEiken Vlakplanken, Eiken Balkjes, Eiken Palen, Grenen Planken van verschillende lengten, dikten en breed ten, Scbot.werk, Luiken en eiken Brandhout. Alles afkomstig van de Lichter „Grimsby" en te zien voor den aanvang der verkoo- ping- Het Bestuur van den polder „Eijerland" op Texel zal op Maandag 25 September 1911 'a namiddags half één in het café don Burg te den Burg op Texel, in perceelen a. het kanaal vanai heul bij „Oorsprong" tot heul hooldweg bij „Bern" b. het kanaal vanai heul hoofdweg bij „Bern" tot de duinen; c. de gobeele postsloot en het vcrleDgdo deel der Iloogezandskil vanaf postweg tot hoofdweg d. de uitwateringssloot in den polder het Noorden vanaf Hoogozandkilssluis tot aan het kanaal van het Noorden. Ook do kanton of taluds moeten van onder tot boven schoongemaaid worden De perceelen moeten "vóór 15 October a.s gereed zijn. Inschrijvingsbiljetton vóór het uur der besteding in te zonden in hot locaal der besteding. Nadere inlichtingen verstrokken de Dijkgraaf II. Flens en do Secretaris A. J. Noordijk, te den Burg, bij wolken laatston tevens do voorwaarden ter lezing liggen. Het Bestuur voornoemd, H. FLENS, Voorzitter. A. J. NOORDIJK, Secretaris Door de Commissie voor een gebouw voor Christelijke bolangen der Ned. Ilerv. Gemeente te de Cocksdorp, zil D. V. 39 Sept. des namiddags to drie uur worden aanbesteed, in de Rerkoknmer Bestek en teekoning vanaf 25 Sopt. ver krijgbaar bij don hoer A. DROS Pz. al daar tegen betaliug van f 0.60.

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 2