Bijblad van de Texelsche Courant van Zondag 8 October 1911. No. 2507. Arnhemsche Verloting. Een nieuwe Automobiel Tandarts Ansingh, 77eer en- en Einder MeedingJ/ ode-s, enz. enz. enz. De prijzen zijn uiterst concurreerend. ZIE DE ETALAGE. Th. SCHRAAG. Uitgave Firma Lange veld de Rooij. Gemengd Nieuws. De prijs van een lot is slechts 25 Gts. Predikbeurten*. Marktberichten. Advertentiën. in Hotel „de Lindeboom." Beleefd aanbevelend In waanzin. Dinsdagmiddag heeft de 50-jarige vrouw van den landbouwer J. Thomassen te Gemert eerst haar kinderen en daarna zich zelve den hals afgesneden. Aanleiding tot deze daad was, dat, terwijl de oudste zoon, voor een maand onder de wapenen moest komen, ook de tweede zoon, door dat hij bij de loting had vergeten broe- derdienst op te geven, in militairen dienst moest. Dit trok zij zich zoo aan, dat ze in een vlaag van waanzin tot de hier boven vermelde treurige daad overging. Vat ziet er leelijk uit voor St. Nicolaas. Na de gebakjes komen nu de banket letters aan de beurt om in prijs opge slagen te wordennaar men meldt, hebben reeds tal van eerste klas zaken in Den Haag besloten, in hoofdzaak als gevolg van de weer hooger geworden prijzen der grondstoffen, dit jaar ook den prijs van de banketletters op te slaan. Nacht in doodsangst. Gedurende den storm hebben 3 personen uit Spijkenisse op een rietheuveltje op het fietveld ten westen van den haven- dijk te Middelharnis den nacht doorge bracht. Ieder oogenblik zagen de menschen hun leven door het hooge water bedreigd, wat nog verergerde toen de boot, die bij hen lag vastgemeerd, weg sloeg. Gelukkig hebben zij geen letsel bekomen. Door den etorm. Te Elkersee (Schouwen) is door den storm een kolossaal stuk zinkbedekking van het dak der Hervormde kerk op het dak der aangrenzende school gevallen. Het dak stortte in, het plafond werd vernield en het gebouw is voorloopig onbruikbaar, zoodat nu in de kerk zelve school gehouden moet worden. Een wonder. Tijdens een bruiloft in de Rosestraat geraakte 8 dagen geleden een bankbiljet van f 25 zoek. Eenig knapen, die Dinsdag middag in de Rosespoorstraat aan het spelen waren, vonden het bankbiljet dat aan de achterzijde gestempeld was, tusschen eenige oude snippers en papieren en brachten het bij de politie. Een 100-jarige. De oudste inwoner van Nederweert (Limbnrg.) L. Driesser hoopt 9 October zijn lOOen geboortedag te vieren. Wat het best was. Terwijl op het eiland Schouwen de schade aan de basaltglooiïngen door den storm toegebracht enorm is, zijn alle betonwerken aan duinen en dijken volgens Systeem-De Muralt ongedeerd gebleven. De dijkverhoogingen met aarde zijn deels weggeslagen, die met betonmuren onbeschadigd. Door het onweder. Een ontzettende knal, zoodat de huizen op hun grondvesten dreunden, deed de bewoners van Bierum eeD dezer morgens om 6 uur verschrikt het bed uitspringen Het onweerde geducht en het moest ergens in het dorp ingeslagen zijn. En zoo was het Een korenmolen was door den bliksem getroffen. Splinters hout van wieken, hekken en zwichtstellingen lagen her en derwaarts verspreid. Het huis van de wed. Y. behield geen enkele venster ruit. Sommige ramen waren weggeslagen en ook van een ander belendend gebouw moesten de ruiten het ontgelden. Eeti. hond als postbode. Een hond kan men blijkbaar alles leerenwij hebben politiehonden, roode kruishonden, waakhonden, jachthonden wij hebben dansende en sprekende hon den, circushonden en de hemel mag weten wat voor andere soorten geleerde en gedresseerde honden nog meer. Van een hond die postbodenwerk verricht hadden wij echter nog nooit gehoordzoo'n hond-postbode of postbode hond schijnt dienst te doen op de lijn Z.-W. Baltimore en Ohio Zoo vertelt de „Nederl. Sport". Het plaatsje Brighton, dat aan die lijn gelegen is, heelt 'n vrouwelijke postbode met name mrs. Pollock, maar de dame laat een deel van haar werk doen door haar hond, die Jack heet en Jack doet zijn werk goed. Jarenlang gingen ze beiden den expres- trein tegemoet, van waaruit hun de postzak werd toegeworpen, dien mrs. Pollock dan mee naar huis nam. Maar op een mooien dag verstuikte de dame haar voet en kon niet uitgaan. Het uur waarop do trein moet voorbijkomen naderde en de postbode wist geen raad. Jack jankte van ongeduld en kon niet begrijpen, dat de vrouw geen aanstalten maakte om uit te gaanhij liep heen en weer, sprong tegen de deur op, vloog naar het raam, gaf in één woord duidelijk te kennen, dat hij naar buiten wilde. Men deed de deur voor hem open en Jack ijlde naar het kleine stationnetje, waar juist de trein voorbijvloog en de postzak hem op de voeten geworpen werd Hij raapte hem op en bracht hem netjes naar huis. Dat is bijna een jaar geleden. Sedert dien tijd heeft Jack zijn dienst niet meer onderbroken, gaat eiken dag den postzak halen en mrs. Pollock blijft thuis. Bij ons zou dat zoo gemakkelijk niet gaan, maar in Amerika is men blijkbaar tevreden als de dienst maar geregeld gedaan wordt en dat doet Jack zoo, dat niemand het hem zal verbeteren. Hij kent zijn tijd zoo precies als raad pleegde hij een der beste chronometers en nog nooit is er, sedert hij dienst doet een brief zoek geraakt. ter waarde van f *4000.—, Verkrijgbaar in Boekh. Barkstraat. Trekking zonder uitstel 25 October as. Zondag 8 October 1911. Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 13 Maart 1911, en Min. beschikking 6 Juni 1911. HOOFDPRIJS Verder Vette Koeien, Brandkast, Pianino, Transportdriewieler, Luxe Heeren-Rij wiel, Luxe Damesrijwiel, Bad met Geyser, Serre Ameublement, Singer Naaimachine, Compleet Servies, Gastorauis, Staande Klok, Electr. Kroon, Fraaie Regulateur- klok, Schapen, Rijwielen, Spreekmachines, enz. tot een getal van totaal 2000 prijzen. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Vm. 10 uur ds. Kijne. Waal 's Av. 7 uur ds. v. d. Waa. Oudeschüd. Vm. 10 uur ds. v. d. Waa. Den Hoorn. Nam. 2 uur Ds. Kijne. Oosterend. Vm. 10 uur ds. vau Grasstek. Coclcsdorp, Vm. 10 uur ds. Boeke. Voorbereiding. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. half 10 ds. Dagevos. Nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur us. Kuperus. Avondmaal. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Bussemaker. HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag 11 October. Burg 's Av. 7 uur Ds. Kijne. Scliagen, 5 Oct. Aan,*evoerd: 100 Geldekoeien f 120 a 1 215 135 Vette Koeien 1 180 a 1 340,00; 45 Kalikoeien f 180,a f 300 40 Nuchtere Kalveren 1 7 a f 20. 270 Lammeren 1 9.— a f 17.50 50 Vette Varkens 46 a 55 cent per Kg. 22 Biggen f 8.a f 10, Boter 1 1.70 a f 1.80 per K.G. Kipeieren f 6 00 a 1 6,50 per 000; Leiden, 6 Oct. Ter markt aangevoerd 53 Stieren f118,— a f 342, 210 Kalf- en Melkkoeien f 187 a f 307 481 Varekoeien 124 a f 265 199 Vette Ossen en Koeien 1204 a 1315 54 Kalveren (vette) i 58 a i 134 18 Kalveren (magere) 1 6.a 1 13. 621 Schapen (vette) 1 23,a 1 27.— 541 Schapen (weide) f 21,a t 25,— 628 Magere Varkens f 16, a 1 42,--; 979 Biggen f 6.— a f 12. Hoofdgracht 28 den Helder, is Donderdag 12 October van half 11 tot hall drie uur te spreken IEDEN AVOND OPENING van het nieuw gebouwde en naar de eischen des tijds ingerichte Magazijn voor Dames- en Kindermantels,

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 5