TooneBlrereeniging Eensgezinelieid Tandarts Ansingh, Vulpen-Inkt Gr. J. 0. D. Dikkers, De Twee Vereenigden, 398e Staatsloterij, Uit den Raad, Uilslag van gehouden Verkoopingen. Predikbeurten. Marktberichten. Advertentiën Advertentiën. in Hotel „de Lindeboom." Houtverkooping. Deurwaarder G. DE WIJN, De restant HOUTWAREN, een best Paard of zware Hit, Weegbrug Noorden. SCHOUW SCHOUW. Zaterdag 28 October 1911. W aarschuwing. Een Schuur met Boet en Erf, Jachtgeweren en 1 Ganzenroer en een paar Waterlaarzen. VULKACHEL, Tijdgeestloten en Polissen Ronde Eiken PERKOENPALEN 70 azijnhouten Kammen, twee beste jonge Zeugen. Uitvoering K. KAN Dz. Entree 40 ct. Vrij Bal. publiek verkoopen Te koop gevraagd publiek verkoopen Te koop 2 zoo goed als nieuwe K. J. van der W0UDE, Te koop een zoo goed als nieuwe Lezing: Boerenbond. Vrijdagavond hield de heer J. Th. Hulst van Enschedé een lezing voor de aid. Texel van de Noordh. Boerenbond voor een talrijk opgekomen publiek. Ingeleid door den voorz. de heer Kooij, wijdde spreker eerst een woord aan de teleurstelling, door hem dit voorjaar de afdeeling bereid, toen hij 16 Februari, half ziek door overspanning, van uit Amsterdam een telegram van verhin dering moest zenden. Op zijn bekende populaire wijze be handelde de volksredeuaar bij uitnemend heid, het onderwerp „Oordeelkundige Veevoedering" zeer ten genoege van de aanwezigen. Gebrek aan plaatsruimte noodzaakt ons het verslag van de lezing tot een volgend nummer uit te stellèn. Van het behandelde in de heden ge houden vergadering deelen wij het volgende mede In verband met de nagekomen aan vragen om aansluiting van 3 partulieren, werd besloten B. en W. te machtigen, de minister v. Waterstaat, aansluiting aan het Rijkstelefoonnet voor de Cocksdorp te verzoeken. Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van den eenigen sollicitant, de heer Dr. J. P. van Gorkom arts te Utrecht, die in deze vergadering met algemeens stemmen tot gemeente geneesheer, standplaats d9 Cocksdorp werd benoemd, werd met intrekking van het besluit dato 28 Febr. 1911, voor zooveel betreft de regeling der jaarwedde, besloten de jaarwedde vast te stellen op f700, plus vrye woning. Tot onderwijzeres in de handwerken (herhalingsonderwijs) werden benoemd te de Cocksdorp, mej. v. d. Veer te den Burg mej. Achterbergh. Eervol ontslag werd verleend met ingang 1 November a,s. aan den heer H. Visser, als H. d. S. te Zuid-Eierland. Besloten werd tot de bouw van een nieuwe onderwijzerswoning te den Hoorn. Het voorstel tot verweer tegen ingestelde rechtsvordering (Gebr. Kalis) werd aangenomen. De obstructie afgewimpeld. Na een verklaring van den heer Drucker en van den heer NoleDS, namens de geheele rechterzijde, dat geen bezwaar zal worden gemaakt tegen de behandeling van een voorstel tot het zenden van een adres aan Hare M. de Koningin in zake het kiesrechtvraagstuk, diende de heer Troelstra, namens de Soc.-Dem. Kamerfractie een daartoe strekkend voorstel in, daarbij verklarende, dat zijn fractie obstructie zal laten varen, indien dit voorstel vóór de Indische Begrooting wordt behandeld. Zonder stemming werd tot dit laatste besloten. Leerzamer dan een student. Volgend vermakelijk verhaaltje uit een rapport over een politiehond vindt men in de Haagsche Ct. „Op een vroegen zomeravond kwam een gebrilde heer in 't Haagsche Bosch tot een agent van politie, die aaar met Tommy surveilleerde en deelde mede dat hij ergens had zitten lezen, in gedachten was opgestapt, zijn parapluis had ver geten en niet meer wist waar hij gezeten had. Professor was zeer ontdaan en ver zekerde, wellicht niet zonder een beetje overdrijving, dat zoo iets hem nog nooit overkomen was. Tommy werd aan 't, zoeken gezet, na lucht te hebben gekregen aan hetleesboek van den professor, een verhandeling „over de absolute ionensnelheid in een electriscb veld" en apporteerde na een kwartier zoekens de parapluis. „De professor erkende zelf, dat geen van zijn studenten te Delft tot nu toe zooveel practisch nut uit de verhandeling had weten te trekken 1" Gelukkig nog bijtijds. Van den trein, die Maandagmorgen 8,53 uur van Leeuwarden naar Groningen vertrok, ontdekte de machinist tusschen Zwaagwesteinde en Buitenpost dat 'n 2- 3-jarig kind, op een spoorrail te slapen lag. De machinist, die blijkbaar goed uitkeek, wist binnen 60 a 70 M. den trein tot stilstand te brengen. De moeder van het kind kwam ijlings aangeloopen en haalde baar kleine op. Dank je, machinist. Het beste met je kind, moedertje, maar zoek er een ander wiegje voor. De dure tijden. Het centraal bestuur van het Algemeen Ned. Werklieden-Verbond zal een adres aan de regeering zenden, verzoekende maatregelen te nemen tegen het duur worden der levensmiddelen. A la Miinchhausen. Het is gebeurd in een stadje in Noord- Brabant. Zekere heer C. schaft zich een motor driewieler aan, waarachter zich een mandje bevindt, waarin zijn echtgenoote en dochter kunnen plaats nemen. Ten einde de betrouwbaarheid van zijn „kar" te beproeven, gaat het drietal Zondagochtend uit motoren. Alles gaat goed, en mijnheer, die zelf op de fiets zit, vindt, dat het heerlijk gaat, doch durft niet omzien, daar hij vreest, door de ongewoonte het stuur te verliezen. Hij fietst twee uur aaneen, tot hij in een dorpje wil afstappen, teneinde den inwendige mensch te verfrissehen. Hij stapt af, doch wie beschrijft zijn ontzetting, toen hij bemerkte, dat het achterste gedeelte van zijn wagen los is gehaakt. Bij nader onderzoek blijkt, dat vrouw en dochter op anderhalf uur afstand van zijn woonplaats in een sloot zijn geslin gerd, en toen hij thuiskwam, vernam hij, dat zijn dierbaren in het ziekenhuis waren opgenomen. Tel. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 7 tot en met 13 Oct. 1911. GEBORENCornelis, z. v. Jacob Dekker en Christina de Ridder (DijkmaDshuizen). Maria Alidad. v. Jan SchaatBenberg en Anna Carolina Elisabeth Schaap (Eierland). Jacob Herman, z. v. Egbert Simon Boekei en Geertje Marretje Bakker (den Burg. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Arnoldus Tbeodorus Lum- keman en Catharina Jacoba Gomes (Oudeschild). OVERLEDEN Jan Daalder, oud 99 jaar, wedn. van Fetje Feddes Valk, (Ooster end.) GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize 1 R. K. gebedenboekje en 1 meisjeszak met inhoud. Dinsdag 13 Oct. in Calé „den Burg". Notaris G. J. O. D. Dikkers. Een Heerenhuis met Schuur en Tuin, groot 9 aren, .72.80 Weiland „Achterhuis" .09.76 Weiland „Boetstuk" Samen opgehouden voor f 6265. Zondag 15 October 1911. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. 'sAv. 7 uur ds. Kyne. Koog Vm. 10 uur ds. v. d. Waa. Oudeschild. Vm. 10 uur ds. Kijne. Nam. halt 2 ds. Onnekes. van Helder Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Visser. Oosterend. Vm. 10 uur ds. van Grasstek. CocksdorpVm. 10 uur ds. Boeke. H. Avondmaal. Nam. halt drie Dankzegging H. A. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. halt 10 ds. Dagevos. Nam. 3 uur ds. Dage vos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Bussemaker. HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag 18 October. Burg 'b Av. 7 uur Ds. Kijne. Sc ha gen, 12 Oct. Aangevoerd: 240 Geldekoeien f 140 a t 220 92 Vette Koeien t 170 a 1 330,00; 100 Kaltkoeien 1 180,a f 310; 30 Nuchtere Kalveren t 10 a 118. 660 Lammeren i 13.a f 17.50 80 Vette Varkens 46 a 55 cent per Kg. 60 Biggen f 8.a f 13, Boter f 1.60 a i 1.80 per K.G. Kipeieren t 5.50 a t 6,50 per 000; Leiden, 13 Oct. Ter markt aangevoerd 21 Stieren f107,— a f 296,—; 210 Kalf- en Melkkoeien f 179 a 1315 432 Varekoeien 118 a f 264 231 Vette Ossen en Koeien 1185 a 1296 56 Kalveren (vette) f 58 a f 124 23 Kalveren (magere) 17.a I 15. 725 Schapen (votte) f 20,a f 25.— 541 Schapen (weide) f 21,a f 25.— 390 Magere Varkens f' 17,a f 38, -; 837 Biggen f 7.k f 13. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Heden overleed ten mijnen huize, onze gehelde Vader, Behuwd-, Groot-, ei Overgrootvader, .JAN Mz. DAALDER, Echtgenoot van wijlen Fetje Valk, in den ouderdom van ruim 99 jaar. Uit aller naam, F. DAALDER. Oosterend, Texel, 12 October 1911. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoot en Vader, betuigen wij hiermede onzen hartelijkcn dank, in zonderheid aan den WelEdelZeerGel. Heer Dr. Wagemaker voor zijne onvermoeide hulp en aan den WelEerwaarde Heer Ds. Kijne, voor de troostvolle woorden tot ons gesproken, zoomede aan dragers en kleed- oplegsters voor de laatste eer den over ledene bewezen. Uit aller naam, Wed. W. DE WIJN. Den Burg, Texel, 14 Oct. 1911. Dankbetuiging. Voor de vele blyken van deelneming bij ons smartelijk verlies onzenhartelijken dank. A. DAALDER. J. 0. BAKKER. Oosterend op Texel. te de Cocksdorp. op Zaterdag 21 October in 't lokaal van den heer ZOETELIEF. Hoofdgracht 28 den Helder, is Donderdag 26 October van 11 tot 2 uur te spreken zal op Vrijdag 27 October 1911, 's morgens 10 uur, op het Haventerrein te Oudeschild op Texel, van de Lichter „Grimsby", bestaande uit: Eiken Palen, Eiken- en Grenen Planken, benevens een groote partij Eiken Brandhout. 3 a 8 jaar. C. KOOIMAN, Oosterend. Aanbesteding van 't ophoogen van onge veer 70 strekkende Meter weg en bijrijden van materiaal daarop te maken grintweg. Aanwijzing en besteding DINSDAG a.8. 's morgens 10 uur op 't terrein bij den weegbrug. Het College vau Dagelijksche Bestuur van den polder „Eijerland" op Texel, brengt bij deze ter kennis van de Ingelanden van dien polder naar aanleiding van bet be paalde bij Art. 9 der keur op de wateringen en slooten dat op Zaterdag 4 November aanstaande de Schouw zal plaats hebben over de Wateringen en Slooten in don polder, en uoodigl do onderhoudsplichtigen uit te zorgen, dat op gemelden datum allo voorschriften als bij die keur omschreven stipt zijn nageleefd. Texel, 7 October 1911. Het college van Dagolijksch Bestuur voornoemd II. FLENS, Voorzitter. A, J. NOORD1JK, Seor. IBoekli. Darkstraat. Dijkgraaf en Heemraden van „de 30 Gemeenschappelijke polders op Texel' brengen ter kennis van de ingelanden, dat naar aanleiding van art. 16 der keur et verordening, de schouw op het 6choon. maaien en zuiveren van de tochtslooten en cenen van bobbels, kroos, riet en flap is bepaald op Dijkgraaf en Heemraden vnd, J. S. DIJT, Dijkgraaf. RUIBING, Secretaris. Het bestuur van den polder „Eijerland' bericht hiermede dat, wegens het egali- seeren en het beharden van a. den dwarsweg vanaf „Oorsprong" et oprit tot scheidingssloot in het Noorden, et b. den hoofdweg vanaf „Bern" tot dijk en dijkberm tot brug „Dorpzicht" vanaf lieden tot weiier aankondiging, de passage aldaar met rijtuig, vooral bfl avond, gevaarlijk is. Het Bestuur voornoemd, H. ELENS, Dijkgraaf. A. J. NOORDIJK, Secretarie Notaris te Texel, zal op Maandag 23 October 1911, 's avonds 7uur, in het hotel „Texel" aan dei Burg, ten verzoeke van deD heer Ph. Vies- sing, bij den Burg, kad. Sectie K. no. 203 en E, no. 143, te zamen groot 0.07.08 heet. Adres bnreau dezer Courant. Onderl. Maats, tot Verzekering van Paarden en Stieren. Gevestigd te UTRECHT. Deze Maats, verzekert Dekhengsten, Harddravers. Luxe-, Landbouw- en Bedrjjfs- paarden en Stieren tegen alle ziekten en ongelukken die den dood tengevolge hebben of waarbij afmaking noodzakelijk is, Verzekering tegen brand inbegepen, zonder verhooging van premie, liillijke tarieven. Gunstige voorwaarden. Vlugge schaderegeling. Vertegenwoordiger Het Noorden Texel. voor groote kamer of caié-lokaal, prijs f 10, By K. J. v. d. WOEDE, 't Noorden. De N.V. „DE TIJDGEEST" maakt be kend dat de trokkingen der 398ste Staats loterij beginnen op Maandag den 20 No vember 1911. En de trekkingalijsten van de 397ste Staatsloterij voor belanghobbenden zyu te bezien bij den Iloofdagent. En dat vanaf heden weer met dezelfde kansen als de Staatsloterij verkrijgbaar zijn bij C. COEVERT, Hoofd agent den Burg Texel, en bij de agenten RIJF, den Hoorn en C. DE GRAAF, de Cocksdorp Texel. lang 2 Meter; diameter aan don kop 12 cM., uitstekend geschikt voor hekwerk onz. Voorhanden bij Heipalenbandel, Zaandam. TE KOOP zeer geschikt voor watermolentjes, oen KIPPENHOK voor 20 kippon, en een ge- bruikto FIETS. Adree J. M. WITTE, Molenaar, Cocksdorp. TE KOOP W. DIJKHEN, Prins-Hendrik Polder.

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 2