Bij blad van de Texelsche Courant van Zondag 15 October 1911. No. 25 09. Arnhemsche Verloting. Een nieuwe Automobiel Gemengd Nieuws. De prijs van een lot is slechts 25 Gts. Uitgave Firma Lange veld de Rooij. FEUILLETON. DE ANSICHTKAART. Trekking zonder uitstel 25 October a s. Van liet Uudseizoen. De Zomer, die dit jaar bijzonder mooi was, is voorbij. Voor velen die zich de weelde konden veroorloven met vacantie te gaan was het een bij uitstek mooie tijd. Uitspanningslokalen en badhotels hebben er bij geprofiteerd. Dat ook- Texel ten deze reden had tevreden te zijn, moge blijken uit het onderstaande lijstjo van personen, welke gedurende het zomerseizoen m het Badhotel „Prinses Juliana" aan de Koog voor korter of langer tijd vertoefden. B. T. Boekholdt. L. J. G. Boekholdt. Joh. Metz. Dr. Paul Neukirch. Stefan Judels. Dr. Ph. Klee. Paula Wijs. H. Bergansius. J. M. Eisentuffel en frau. H. Uden Masman. J. H. Uden Masman. E. W, Bartelds. J. Huisman en vrouw. G. Zimmerman—Boelger en familie. J. G. Smidt. J. M. Smidt. Prof. Lamerus 7 personen. C. Bakker en vrouw. J. Persijn en vrouw. Johan Mulder vrouw en kinderen. A. van Beusekom. K. Vermaak. W. F. Stoel, vrouw en kinderen. Dr. Kooh, vrouw en kinderen. Dr. Van der Stadt, vrouw en kinderen. J. M Smidt, vrouw en kinderen. A. Kaufmann en frau. J. K. v. Koogstraten. F. Witter en frau. A. J. Dumont, vrouw en kinderen. Mevr. Samson. Mej. Samson. Mej. v. Delden. Mej. Hoffmau. Mej. Mioullet. N. Mioullet. Mevr. Schoch. J. B. Carrière, vrouw en kinderen. K. de Bazel, vrouw en kinderen. F. Krauss. Mevr. Meihuizen. Mevr. Olivier; en kinderen, J PI. v d Hurk, vrouw kinderen. W. M. Carrière. Dr. Smidt, vrouw en kinderen. Uevr. Seholten Commelin. P. J. de Wit Hamer. H. van der Meij. C. H. Keuker. E. van Es en vrouw. J. Hemelrijk. J. C. de Bruijn. A. S. E. de Brnijn. P. M. Duyvis, vrouw en kinderen. J. Thomee, J. Raveneck, vrouw en kinderen. T. H. Raveneck. 5.) Novelle uit het Duitsoh van Marie Bernhard. Zij verdient het absoluut niet en dit keer nog minder dan anders, omdat zij verstokt is en eigenzinnig eu geen kleur bekennen wil, en niet zeggen wil wie duivel dien idioten inval met dien ansicht kaart gehad heeft. Maar wat moet je doen? Onze'buren zijn er nu eenmaal aan gewend op dien dag te komen gelukwenschen, en onze verjaardagen vallen in den winter. Nu tegen de lui zeggen, dat ze thuis moeten blijven, gaat ook niet, want je kunt de koppigheid van het meisje toch niet aan de groote klok hangen. Plaats de kaarsen toch niet zoo dwaas. Hoe lijkt dat nu flier behoort dit te zitten. En alweer appeltaart Hoe vaak heb ik al niet gezegd dat ik er niets om geef. Sabine houdt er zoo van 1 merkte me vrouw Werkmeester op. En omdat het toch haar vorjaardag is, dacht ik Dacht ik! daoht ik! Als jij wat denkt is het altijd iets dwaas. Voor haar kop pigheid moot de meid nu zoker nog met allerhande lekkere beetjes en lievelings taart volgestopt worden. Bon ik hier baas in huis of ben ik het niet Ja zekor, ben je dat, zuchtte do geplaagde eohtgenooto. O zoo. Ik wou ook al zeggen. Ot Scherler vandaag zich doclareoren zal, schijnt mij Mej. Duyvis. K. Lendselinck. M. P. M. de Kat. J. H. Eijsten de Kat en kinderen. A. J. M. Sijp. M. J. A. van Wessem. J. A. Sijp. H. J. van Voorst Vader. H. J. P. van Voorst Vader. E. K. J. Meursing. G. Polman. B. Amman, vrouw en kinderen. PI. Schouten. Carl Sieberger, frau en kinderen. Frits Slenter frau en kinderen. A. Forster. E. G. Gaarlandt, vrouw en kinderen, Dr. te Bokkel Huninch en vrouw. A. M. ten Braak en kinderen. N. P. van Regtere Altena frau en kinderen. E. E. Mesdag. T. J.' Siemens. E. Thoma en frau. A. H. Ebbenhorst Tenkbergen-Koker. J. K. Ebbenhorst Tenkbergen. W. P. C. Knuttel. Dr. Wessralscholtz en kinderen. U. Reifsholdt. A. Hecktke. S. Kuperats en frau S. W. de Kat. B. Bisschel. Jhr. Teding van Berkhoudt. J. C. Maathuis. J. J. Bom, vrouw en kinderen. J. Bouth. Dr. J. Franck. Dr. A..J. Franck, E. Kuipers—Tinga kinderen. W. A. Breemen. Mr. P. Kuipers. J. K. Glazet. P. J. van Leuven, K. S. Bartman. J. A. Ruck v. Dijk. W. Hoogewerff. B. de Haas. Frits Junch, vrouw en kinderen. A. S. Mesdag. Dr. V. v. Ernst. Prof. v. Ernst. A. C. Teding van Berkhoudt Lieftinck. Van de muizenplaag virlost. Men schrijft uit Werkendam aan 't Hsg." De hoogo vloed van gepasseerden Zaterdag, die hier in den Biesbosch zoo veel schade heeft aangericht, heeft toch ook wat goeds bewerkt, want hij heeft ons verlost van de ellendige muizenplaag, die voor vele landbouwers een ware bezoeking is geweest. Den ganschen zomer door is er strijd geweest tegen die kleine veelvraatjes. Alles is geprobeerd om ze uit te roeien, Maar niets mocht baten. Met duizendtallen zijn ze gevangen door het boren van dieps grondgaten een ouderwetsch, maar onder gewone omstandigheden dikwerf afdoend raiddel of vergiftigd door bet uitstrooien van zoogenaamde muizentarwedoch begun stigd door warmte en droogte, was de vermenigvuldiging dier kleine kwelgees ten zoo sterk, dat de opruiming van eenige duizenden geen merkbare verbe tering bracht en hun werk van ver woesting geregeld bleef doorgaan. Nu echter zal het wel gedaan zijn. De hooge vloed heeft ze opgeruimd. Moge het zijn voor langen tijd, want het zijn dure kostgangers. Een meevallertje. In de Haarlemmermeerpolder valt het gewicht der suikerbieten zeer mede. Wel zijn de bieten kleiner dan vorige jaren, doch door hunne hard-en vastheid geven zij veel gewicht. Ook hebben zij een hoog suikerpercentage, zoodat het ver bouwen voor de landbouwers een hooge opbrengst zal kunnen geven. Een vervanger van den aardappel. Het Mndbl. t. d. Vervalschingen, vestigt met het oog op dezen „duren" tijd de aandacht op de betrekkelijk hooge voedingswaarde van de tamme kastanje. Zij bevat wel is waar minder voedende Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 13 Maart 1911, en Min. beschikking 6 Juni 1911. HOOFDPRIJS ter waarde van f 4000.—, VerderVette Koeien, Brandkast, Pianino, Transportdriewieler, Luxe Heeren-Rijwiel, Luxe Damesrijwiel, Bad met Geyser, Serre Ameublement, Singer Naaimachine, Compleet Servies, Gasfornuis, Staande Klok, Electr. Kroon, Fraaie Regulateur- klok, Schapen, Rijwielen, Spreekmachines, enz. tot een getal van totaal 2000 prijzen. Verkrijgbaar in Boekb. Barkstraat. meer dan twijfelachtig. Die ansichtge schiedenis heeft hem natuurlijk gehinderd. Hij denkt natuurlijk dat het meisje stie- kum een amouretje heeft, nou, God zal haar bewaren als ik er achter kom Heb je alles voor de bowl bij elkaar? Want jij vergeet altijd het voornaamste. Alles is er. Zoo Werkelijk Zeer aangenaam. Maar je mag tegen vanmiddag wel een ander gezicht zetten, je kijkt net als een kip die de pip heeft. Nou, die bowl maakt Hede- mann en die heelt er verstand van, haast evengoed als ik, en hij heeft er schik in. Apropos, Hedemann. De heer des huizes tast te in zijn binnen zak en haalde er een verkreukeld blad papier uit. Hier schrijft hij „Waarde Werkmeester, het spreekt vanzelf dat mijn vrouw en ik met onze jongens op het verjaringsfeest van je lief pleegdochtertje komen." 't Is wat moois. Lief pleeg dochtertje. Een koppige duvel, dat is ze, meer niet. U wilt me wel veroorloven dat ik den jongen artist, die op hetoogen- blik de hall in mijn villa uitschildert mee breng. Hij is uit Zuid-Duitschland, uit goede familie en zeer talentvol jongmensch en ik ben met zijn arbeid uitqrst tevreden. Vriendelijk gegroet van uw toegenegen etc. etc." Nou, dat spreekt vanzelf. Iedereen, die door Hedemann geïntroduceerd wordt, is mij steeds welkom. Als hij bovendien nog dansen kan, des te beter. Buron van Hedeman woonde in de buurt van Werkmeester. Hij was eigenlijk de eenige, die hem eenigszins imponeerde. Maar dit zou hij nooit bekennen natuurlijk, hij zou voor nog zooveel zich niet willen laten inponeeren. Maar Hedemann was heel rijk, een zeer bekwaam rentmeester, een elegant edelman met keurige manieren. Hij bewoonde een fraaie villa, was gastvrij en openhartig en verstond de kunst met den brommigen, tierenden Werkmeester om te springen, zoo, dat iedereen er ver baasd van stond. Wat niemand zich durfde te veroorlooven, Hedemann speelde het in een oogwenk klaar en wel met het vrien delijkste gezicht van de wereld. Rijtuig op rijtuig rolde aan en hield stil aan den stoep van Werkmeester's huis. Boven aan de middelste deur van de vroo- lijke voorhal stond de heer des .huizes en heette zijne gasten welkom, In de tuin kamer ontving mevrouw Werkmeester de aangekomenen. Sabine fladderde heen en weer, zij zag er, in haar wit kleedje, met een ruikertje van gloire-de-Dijon rozen in het bleebrose ceintuur, zeer bekoorlijk uit. Haar oogen straalden en glansden, klaar blijkelijk was ze een beetje onrustig en zenuwachtig. Zij was niet op haar gemak nu die „atschuwelijko" Adolf Scherler, zooals zij haar aanbidder zeeroneerbiediglijk in stilte noemde, steeds in hare nabijheid was, telkens kleinere kringen om haar trok en haar uit zijne kleine, uitpuilende oogjes onafgebroken aanstaarde. Des morgens vroeg, had hij haar een praohtig, speciaal in de residentie besteld, bouquet rozen overhandigd, alsook een kostbaren kanten waaier. Dien had zij bestanddeelen bij gelijk gewicht dan ge woon tarwebrood, doch meer dan de aardappel, en wel in deze verhouding, dat 1 kilogram kastanjes meer voedende stoffen bevat dan 17= K.G. aardappelen. In Frankrijk worden dan ook maatregelen genomen om de kastanjecultuur krachtig te bevorderen, zoowel uit het oogpunt van het tegengaan der helaas steeds voortschrijdende ontwouding als om het gebruik van een gezond en weinig kost baar voedingsmiddel te bevorderen. Waarschuwing. In verschillende dagbladen komen in den laatsten tijd advertenties voor van zekeren A. Bakker, Medicine Hat, pro vincie Alberta, Canada, waarbij hij aan biedt gegadigden aan betrekkingen in dat land te helpen. Alvorens op die advertentie in te gaan wordt belanghebbenden aangeraden om trent Bakker inlichtingen in te winnen bij het Departement van Buitenlandsche Zaken t9 's Gravenhage. St. Ct. Toch ergens goed uoor. De jongste storm is toch ergens goed voor geweesthij heefc n.l. voor een groot deel het eikelknuppelen onnoodig gemaakt, zoodat de oogsters de vruchtjes maar voor 't oprapen hebben. Er wordt dan ook in de omstreken van Roozendaal een goed daggeld met het inzamelen van dit gewilde varkens voeder gemaaktsommige huisgezinnen verdienen 3 a F gulden en meer per dag. Wetsontwerp op liet Levensverzeke ringsbedrijf. De Haagsche Tel.-correspondent schrijft In de Troonrede is de indiening aan gekondigd van een wetsontwerp, op het levensverzekeringsbedrijf. Dit ontwerp, waarin bedoeld bedrijf aan een streng toezicht wordt onderworpen, is zoo goed als gereed. Een commissie, bestaande uit de directeuren van een aantal groote maatschappijen, op het gebied der levens verzekering, heeft een voor-ontwerp ver vaardigd en den minister van Binnen- landsche Zaken toegezonden. Deze is daarop met de commissie in uitvoerige dachtewisseling getreden. Als gevolg van het overleg is nu dezer dagen een ge wijzigd voor-ontwerp in druk verschenen. Het is grootendeels dit ontwerp, dat nu binnenkort bij de Tweede Kamer zal worden ingdiend. Men kan er zich op voorbereiden. De miliciens der lichtingen 1906, 1907 en 1911 behoorende tot het reg. gren. en jagers en de overige regimenten in fanterie zullen in het jaar 1912, voor den tijd van 26 dag9n, voor herhalings oefeningen onder de wapenen worden geroepen. moeten aannemen, ofschoon zij het liefst van ergernis met de voeten gestampt en en den gever zijn geschenk in 't gelaat had gegooid. Lang reeds had zij naar een dergelijken elegante n waaier verlangd, maar nu juist moest hij van hem komen. Oom Paul had dicht bij haar gestaan toen Scherler haar het geschenk overhan digde en haar dreigend in 't gezicht gezien; toen had zij wel„dank u" moeten zeggen, maar het was er koud genoeg uitgekomen. De vriendinnen omringden de jarige. De tafel met de geschenken was in de woonkamer opgesteld. Sabine had „snoe zige dingen" gekregen, daarover waren alle jonge meisjes het eens. Zij vonden het allemaal even vreeselijk, den heer Paul Werkmeester tot oom te moeten hebben en voortdurend te worden be schreeuwd. Maar toch dat hij zijne nicht zulke verrukkelijke rose zij voor een japon en zoo'n fraaie turkois-broche gegeven had, dat was toch aardig van hem. Hij wilde zich natuurlijk voordoen als de rijke man, die hij werkelijk was, maar Sabine was er maar goed mee O, Bientje, wat een goddelijke rozen. Waar komen die vandaan? O, kind, wat een hemelsche waaier. Van wien heb je dien Och, laat haar met rust, dat zegt zij niet! Ik heb er haar reeds tweemaal tevergeefs naar gevraagd. WatZegt zij het niet Maar zij moet het nu toch zeggen. Bientje, zeg, van wien heb je dien praohtigen waaier? Sabine hield met beide handen de ooren dicht. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 5