Tandarts Ansingh, Uitslag van gehouden Moopingen. Marktberichten. Advertentiën Advertentiën, Dankbetuiging. LieSdadigheidsaitvoering Zangvereeniging Eigea Oefening Ha afloop BAL. Uitvoering in Hotel „de Lindeboom." Een menscSieneter in ons tand. Predikbeurten. Onze plaatsgenoot, de heer L. J. Yonk, werd gisteren benoemd tot onder wijzer te Vijfhuizen (nabij Haarlemj Den Hoom 1 November. Bij paal 10 is aangespoeld het in ver gevorderden staat van ontbinding ver- keerend lijk van een manspersoon van middelbaren leeftijd. Kenmerken ont braken. 1 November. Hedennacht tijdens de zware buien heelt een hevige wind vlaag een groote schapeuschuil,opgenomen en op het dak van den veehouder H. Beumkes geworpen. Men kan zich da schrik der bewoners voorstellen die rustig lagen te slapen. Een stuk van het waterbord en een venster werd er ook door afgeslagen. Vleiland, 1 Nov. Heden is op het Noordzeestrand een lijk aangespoeld, vermoedelijk een visscherman. De kleeding bestond uit een geie oliejas, blauwe trui, donker blauwe wollen broek en klomplaarzen, geen kenbare teekenen werden gevonden. Ontgroeningspraktijken. Het „Vad." verneemt uit Delft, van minderwaardige ontgroeningspraktijken aan een brief van een ontgroende ont leend „Het was de avond van de muziek uitvoeringen, veel genoot ik daar niet van, want wij groenen zaten in het midden van de zaal en werden aanhou dend beschoten met katapuls en blaas pijpen. Erwten en boonen deden minder pijn dan de puntige inaiskorrels daarvan was de pijn soms niet uit te houden. Ook gooiden de studenten ons met wor telen, meel, groene zeep, peper en rotte eieren. Eén ei kreeg ik op mijn borst, één spatte kapot op het hoofd van den groen voor me, en kreeg ik de vuiligheid heelemaal in mijn gezicht. Mijn pak is natuurlijk naar de maan Later ontmoette ik een student, die de volkomen waarheid nogmaals beves tigde en op mijn zeggen„jullie zaten zeker allemaal met de handen voor het gezicht," antwoordde„jawel, mocht dat maar, zoodra je dat deedt, werd er ge roepen „handen weg, recht op," en dan regende het nog meer op onze gezichten enC hoofdeü. Maar de peper die op ons gestrooid werd, was het ergste". Dat is nu de beschaving. Zooiets zou men bij de wilde volken nog niet doen. Een meevaller. Bij den brand, die onlangs het huis v. d. L. te Nieuw kuik, in asch legde, werd ook eenig hem toebehoorend bank papier vernietigd. Nadat voor eenigen tijd de asch-over blijselen aan de Nederlandsche Bank waren opgezonden, werd v. d. L. Maandag nieuwe bankbiljetten daarvoor in de plaats gezonden. Voorwaar een meevallertje. (Pr. N. en H.) Eze Imaallijd I Dezer dagen had te Horst (Limburg) een smulpartij plaats, iets nieuws op dit gebied. Er was namelijk een langoor.een ezel geslacht, gebraden en opgepeuzeld Hieraan Damen circa 50 personen deel er waren personen bij, die ruim een kilo „ezel" verorberden. Volgens hen moet dit vleesch een extra lekkeren smaak bezitten. Eerstdaags zal weder een grauwtje worden van kant gemaakt om eveneens in de hongerige magen van Hosters inwoners te doen verdwijnen. Spel van den bliksem. Tijdens 6en hevig onweer sloeg de bliksem in de woning van den heer D. De G. te St. Pancras. Ook werd een koe gedood, terwijl de huisgenooten, die een spelletje kaart speelden, de kaarten uit de handen werden geslagen. Ernstig ongeluk Dinsdagochtend had te Amsterdam, een ernstig ongeluk plaats bij het afhijschen van een piano Drie kruiers, vader en twee zoons, zouden de piano neerlaten van de eerste verdieping van perceel 50 Leid .chekade. Ze hadden het muziekinstrument reeds op het balcon gesjouwd en zouden het nu door middel van een takel laten zakken. Waarschijnlijk, bij het grijpen naar het touw, bogen de beide zoons zich over de leuning van het balcon en het vermolmde hout begaf zich plotseling, zoodat beide personen naar beneden stortten. De een kwam met zijn hoofd op de straat neer en was onmiddeüjk dood. Zijn hoofd was een vervormde, bloederige massa geworden. De andere viel op zijn zijde en werd daarbij ernstig gekwetst. Een luchtomnibus. De eerste vliegende omnibus is onlangs in de fabriek van Blériot in gereedheid gekomen. Het is een aardig voertuig, dat, zonder vleugels, veel weg heeft van een auto. De bestuurder zit aan de voorzijde, buiten het voertuig; er is nog een kleine zitplaats naast hem open gelaten. De schroef bevindt zich aan den achterkant, vlak tegen het voertuig aan. Het middenstuk is een afgesloten ruimte, met vier keurige zitplaatsen. De ruiten zijn van mica en onder aan de wanden aangebracht, waardoor het den reiziger mogelijk wordt, het geheele landschap te overzien als bet toestel in de lucht is. Het geheel is oen ééndekker van flinke afmetingen, voorzien van een 100 P.K. Gnomemotor. Dure tijden en de Staatsloterij. Men schrijft uit Amsterdam aan de Maasbode Zelfs de collecteurs van de Staatsloterij ondervinden thans de gevolgen van den duren tijd 1 Stonden de liefhebbers anders in meteiiange file geschaard in het steegje op den Dam, of voor den kelderingang op den N.Z. Voorburgwal, en werden weer en wind gedurende uren soms voor een „klassikaaltje" getrotseerd, thans schijnt reeds na den eersten dag de animo totaal verslapt. Ja, de brieven bestellers vinden zelfs gelegenheid even naar binnen te wippen, terwijl zij op hun tram staan te wachten. Allerwaarschijnlijkst is deze verslapping der speelwoede van het publiek het ge volg van den duren tijd, doch ook de concurrentie van andere loterij-maat schappijen schijut er niet vreemd aan te zijn! Muizenplaag. Tengevolge van het stijgen van het water in de Langestraatsche polders worden de bewoners in de nabijheid zeer geplaagd door muizen en ratten. Deze diertjes, die eerst in ontelbare menigte in de weilanden huisden, hebben thans een goed heenkomen gezocht in de huizen en stallen. Al worden er ook duizenden gedood hun aantal schijnt niet te verminderen, 't Is een ware plaag geworden. Zoo wordt liet reizen duur. Een ingezetene van Oud Beierland maakte Zaterdag een dure reis Hij kwam met zijn echtgenoote van Heerenveen en had daar aan het station kaartjes genomen naar Rotterdam, die hij in zijn porternonnaie stak. Toen te Utrecht de hoofdconducteur kwam contro leeren ontdekte hij dat zijn porternonnaie verdwenen was hij zat dus ook zonder kaartjes. Daar een der reizigers uit de coupé in een andere was overgestapt, werd naar Rotterdam geseind en bij aankomst aldaar werd die reiziger ge hoord en onderzocht. De man wist echter nergens van en 't onderzoek leverde niets op. De Oud-Beierlander moest nog 2 kaartjes Utrecht—Rotterdam betalen en kon toen huiswaarts gaan met de schrale troost, dat het onderzoek wordt voort gezet. In de porternonnaie zat, behalve de kaartjes, t 30 aan geld. Handel in bevroren konijnen I Het Duitsche stoomschip „Oberhausen" van Australië naar Hamburg, is te IJmuiden binnengeloopen om een groote voorraad, ongeveer 4000 kisten, bevroren konijnen te lossen voor het Vriesseveem. Het ligt in de bedoeling dit handels artikel niet meer te Londen, doch voortaan te IJmuiden of te Amsterdam te lossen, Valcschool mandenen rietvlechterij 1 De gemeenteraad van Urk besloot aan de vereeniging „Werkverschaffing'' aldaar, (manden en stoelenvlechterij), een jaarlijksche subsidie van f300 te verleenen, in verband met de subsidie van f3000 's jaars door het Rijk en f 500 's jaars door de provincie toegezegd. Deze „Werkverschaffing" zal daardoor veranderd worden in oen vakschool rnet technische voorlichting en onderwijs van een leeraar, toegevoegd aan haar door het Rij'". Ze wordt" thans bezocht door een twiDtal jongens en zal mettertijd kunnen voorzien in een groote behoefte aan een andere maatschappelijke levensrichting dan het visschersleven. De kleine visscherij immers, die dooi de Urkers wordt uitgeoefend heeft het zoo hard te verantwoorden tegen de concurrentie in dat vak, door de groote (stoom)-visscherij, dat de aanmaak van nieuwe vaartuigen vrijwel niet meer plaats heeft en daardoor gebrek aan plaatsing veroorzaakt van jongens, diede school verlaten en in de maatschappij moeten treden. Een ingezonden artikeltje onderteekend eenige der Texelsche jongensaan ons bureau bezorgdwordt niet opgenomen wanneer de inzender zich niet aan ons bekend maakt. Red. Iturgcrlijkc Stand der Gemeente Texel. Gedeponeerd ten Raadhuize een stuk touw. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. de jongejuffrouw H. DIJT en de jongeheer VLESSING der Rederijkerskamer 0. K. K. Entree 30 cent. Bal na. is Donderdag 9 November Firma Langeveld de Rooij J. Jac- RAB. Het verhaal gaat van mond tot mond en wordt druk besproken: „Er is een menschen- eter in ons land" n 1. de afwisselende weersgesteldheid, die maakt, dat wij licht eene koude vatten en daardoor gaan hoesten waarvan de gevolgen long- of borstziekte, asthma, ja zelfs tering kunnen zijn, ziekten, die dikwerf den dood tengevolge hebben. Pas op, en bescherm U intijds door de Abdijsiroop, Klooster Saucta Paulo, te ne men. Deze zal u beschermen en bijtijds redden van ernstige ziekten. Denk erom dat het begin van alle borstziekten een gewone hoest is. Marietje, het dochtertje van Marinus Strik, Kapelstraat te Oss Schaik, leed ge durende geruimen tijd aan verschrikkelijke benauwdheden, zoo zelfs, dat zij nacht noch dag rust bad Het was zoo erg met ons kind, dat wij haar niet ia bed konden houden, zeide ons de ouders, zoo benauwd had zij het. Van 2 flacons Abdijsiroop, gekocht bij de firma J. A. Tempel, Heuvel te Oss, is zij volkomen genezen. Prijs per flacon van 230 f 1,van 550 gram f 2,en van ÏOOÜ gram f 3.50. Centraal-dopót L. I. Akker, Rotterdam. Alom verkrijgbaar. Leiden, 3 Nov. Ter marktaingevoerd: 22 Stieren f 112,— a f 274, 85 Kalf- en Melkkoeien f 189 a 1335. 1307 Varekoeien 107 a f 272 227 Vette Ossen en Koeien 1178 af 283 36 Kalveren (vette) f 81 a f 132 20 Kalveren (magere) 1 6.a f 12 453 Schapen (vette) i 25,a f 30.— 321 Schapen (weide) f 19,a t 24,— 515 Magere Varkens f 16,a 1 42,—; 583 Biggen f6 f 10. CORRESPONDENTIE. Van 28 Oct. tot en met 3 Nov. 1911. GEBOREN Petrus Gerardus z.v. Johannes Kuip on Cornelia Oatharina Bakker (de Nes.) Jansje Neellje, d. v. Cornelis van Lenten en Naantje Peper (het Noorden.) ONDERTROUWDKlaas Troost en Frederika Bos (do Cocksdorp). GETROUWD: Willem Zijm en Grietje Kees (Oudeschild.) OVERLEDEN Geene._ GEVONDEN VOORWERPEN. Burgerlijke Stand der Gemeente Vlieland. van 16 Oct.1 Nov. OVERLEDEN: Hielkje Bakker, oud 34 jaar, geh. met Cornelis Lipjes. Vrijdag 3 November Notaris G. J. O. D. Dikkers. Een perceel Bouwterrein aan de Koog, groot ongeveer 12 aren. Kooper Reijer Daalder Rz. voor f 660,—. Zondag 5 November 1911. HERVORMDE GEMEENTE.. Burg. 'sAv. 7 uur ds. Kfjue. Kerkhervorming. Collecte voorNoodl. kerken en personen. Koog Vm. 10 uur ds. v. d. Waa. H. Avondmaal. Oudeschild. Vra. 10 uur ds. Kijne. Nam. halt 2 ds. Poort van Helder. Den Hoorn. Km. 2 uur ds. v. d. Waa. Oosterend. Vm. 10uurEerw.br. Wolfman, van Breezand. Coll. Inw. Zending in N.H. Coclcsdorp, Vm. 10 uur ds. Boeke. Dankdag v. d. Oogst. GEREFORMEERDE KERK. Ooslerend. Vm. halt 10 ds. Dagevos. Nam. 3 uur ds. Dagovos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waul Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Busaemaker. HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag 8 November. Burg 's Av. 7 uur Ds. Kijne. Cocksdorp'sAv. 7 uur ds. Boeke. Scliagen, 2 Nov. Aangevoerd: 500 Geldekooion f 120 a f 300 80 Vetto Kooien f 165 a (310, 100 Kallkoeicn f 160,a f 285; 4') Nuchtere Kalveron f 10 a f 18. 180 Lammeren t 14.a f 18.00 2') Vette Vurkens 52 a 56 cent per Kg. 50 Biggen f 7.a f12, Boter f 1.65 c f 1.75 por K.G. Kipeieren t 7,00 a t 8.00 por 100. ■■■..Lillik— Blfa.~.-ffVWIVIIlLllflM— Ondertrouwd K. TROOST en F. BOS. De Cocksdorp, Texel, 2 Nov. 1911. Aan allen die tijdens de ziekte, het over lijden en teraardebestelling van onze geliefde Dochter en Zuster, blijken van belangstelling en deelneming gaven, betuigen wij onzen hartelijken dank. In het bijzouder aan den WelEd.Zeer.Gel. Heer Dr. Wagemaker, voor zijn onvermoeide hulp en aan den WelEerw. Heer Ds. Van der Waa, voor de woorden van troost tot ons gesproken. Verder onzen dank aan allen, die ons in die droeve dagen hulp en bijstand hebben verleend. K. DOB, Echtgenoote en Kinderen. Waal en Burg, 4 Nov, 1911. Voor de vele blijken van belangstelling, zoowel van buiten als binnen de gemeente ontvangen tijdens de ziekte, het overlijden en bij de teraardebestelling van onzen ge liefden Vader, Behuwd-, Groot- en Over grootvader, JAN Mz. DAALDER, betuigen wij door deze onzen welgemcen- den dunk. Uit aller naam, FEDDE DAALDER. ten behoeve de Weduwe LONT van WieringeD, te geven door de te Oudeschild, met medewerking van op Zondag 5 November, 's avonds 8 uur in Hotel „TEXEL". ENTREE 50 CENT. Plaatsbespreking op den dag dor uitvoe ring van 12 tot 1 uur, k 10 ct. per plaats. in het Loodsmauswelvaren te den Hoorn, op Zaterdag 11 November 1911. Aanvang half acht precies. Hoofdgracht 28 den Helder, vau 11 tot 2 uur te spreken neemt de vrijheid tc herinneren aan de door haar verzonden rekeningen 3e kwart., voor afdoening waarvan zij zich beleefdelijk aanbeveelt. Over hot bedrag der met Ï4 dozer nog niet afgedane posten, zal na dien datum per kwitantie worden boschikt. Aanbevelend, als boven, Verzoeken aan diegene die on langs zwaro Gecreosoordo PALEN van de Haven hobbon verwijderd zonder voorkennis daarvan, hiervan zoo spoedig mogelijk opgaaf te doen bij

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 2