Aardappelen, in de Ueiwinke! Molenstraat. DAALDERS Gure tijden De Twee Vereenigden. Het is verboden GELD Zoolang de voorraad strekt: Schilderijen J. LEEN. Een groote keuze Regulateurs, M. WIERINGÊ FEUILLETON. GOED GEGRIMEERD. „HET ANKER" KOEFIE is duurder geworden doch kost nog steeds fl.50 per bus van 1 KILO (2 pond,) Kleinere bussen naar verbonding. 8-jarige KET. Voor den staltijd ontvangen Wortelsnijmaehines, Jph. HILLEN, Weverstraat, Beste winteraardappelen te koop. P. PLAATSMAN, Weverstrraat. Dat is alles goedkoop. Ja, maar het is een tijdelijke panbieding. nieuwste modellen, le qualiteit werken. DE ALKMAARSCHE Stoom - Steenhouwerij Firma W. F. STOEL ZOON levert alle soorten Hardsteen, Zandsteen en MARMERWERK. a Maatschappij van Verzekering Amsterdam, Kloveniersburgwal 90. TELEPH. INT. 10588. Maatschappelijk kapitaal, Een millioen gulden. Gr. Bergman en J. van Lummel. 7 7 7' 7:;7777 Billijke tarieven. Gunstige voorwaarden. Vlugge schaderegeling. Vertegenwoordiger K. J. van der W0ÜDE, Voorradig Gierverspreiders. (D. Ct.) wiiti->ii»"MnïmmmMii n beschikbaar op le hypotheek, te bevragen bij den Voorzitter van het Algeat. Weeshuis A. C. KEIJSER. BBWOCTBumiiuuMi'. 1 ■'Zt..TBva'g-o ■■-■UW J,nilMÜ- »n?>V.UL1TV« f n um Jveukenspiegels van 2S cM. hoog a 30 ct. <0 50 47 65 Kamer 55 145 B 63 160 j> 75 190 88 225 Nog ontvangen Portretlijsten en worden voor een spotprijs van de hand gedaan Eene groote partij met land en zeegezichten. Groote Theebladen met Glas en Parel moer ingelegen kost nu 90 cent. Groote nikkelen Theebladen roet Glas en parelmoer ingelegen kosten nu f 1.40. Prachtvolle Nikkelen Theebladen met tegel f 8.25. ONTVANGEN Gouden-, Zilveren- en Nikkelen Horloges, solide kasten, prima werken. Staande klokjes en Wek kers met slag, wekker of muziek. Alle uurwerken verkoop ik met 2 jaren schriftelijke garantie. Gouden en Zilveren werken, als Dames en HeereDkettingen, Broches Ringen, Vingerhoeden, enz. Oud Goud en Zilver koop en ruil ik tegen de hoogste waarde. Horlogemaker. Goudsmid. Warmoesstraat. 2.) Het was een jonge, bleeke beer, onbe rispelijk gekleed in een donker grijze overjas met bontpels. Doch dat alles in- terresseerde Harding minder, dan de on beschrijfelijke verbazing, welke zich in de trekken van den man afspiegelde. Waar over echter was deze gentleman verbaasd? Toen hij met de revolver in de hand in Harding's feamer inbrak, bad hij toch wel aaD do mogelijkheid gedacht, den heer des buizes aan te treilen. Deze overwegingen vlogen in den tijd vaD een seconde door Harding's brein. Maar terstond daarop begreep hij plotse ling. Natuurlijk! De gewapende mijnheer meende zeker een minder goed gekleede collega tegenover zich te zien. En ver- klaarbarer wijze verraste het hem, dat twee dieven in denzelfden nacht op een en dezelfde plaats inbraak pleegden. Een onmerkbaar glimlachje vloog over Harding's gezicht. Deze meneer zou bij zijn geloof blijven, zoo zeker als hij de eerste kracht van het „Grand Theatre" was. Zij konden immers gezamenlijk stelen. Zoo ontkwam Harding tenminste aan den blinkenden revolver. De beroemde tooneelspeler naderde den vreemden beer als collega-vagebond, werd echter spoedig tot stilstaan genoopt door eeD: Halt, of ik schiet. Harding tuimelde achteruit. Een oogenblik stond bij stil en zag den vreemde aan, die betn voortdurend dreigend de revolver voorhield en wiens gezicht nu niet meer verbazing maar-vast beradenheid uitdrukte. Harding, die tot eiken prijs in zijn rol wi de blijven, mompelde dat men toch zijn eigen standgenooten niet neerschoot. Do vreemde echter nam hem verachtelijk van Mifti een GOEDE verzekering is WAARBORG VOOR ELS.EN SCI-11 PRE. Geen Inschrijvings- en geen Overschrijvingskosten. Alvorens U elders Uw in- en uitwonend personeel verzekert, vraagt dan eerst de premie aan bij de Directeuren Bijkantoren te: Rotterdam Boezemsingel 146b. Tel. 204. Utrecht, Mariaplaats 17. Tel. 2021. Leeuwarden. Zuid vliet 118. Tel. 697. Nijmegen, Oude Stadsgracht 61. Tel. 669. Bij den meesten waarborg de laagste premi9 en de meest cou lante verzekerings voorwaarden. Agent voor TexelG. COEVERT. Den Burg. Overname van de risico v/h Arbeidscontract. CACAO 81 het hoofd tot de voeten op Standge nooten. Ik begrijp niet wat je meent. Handen in de hoogte. Harding moeat de banden in de hoogte steken, in het vol gende oogenblik was dc vreemde naast hem. Handen naar beneden, comman deerde hij. Harding gehoorz lamde als een goed gedresseerde hond. Een seconde later voelde hij een paar koude handboeien aan zijn polsen. De vreemde beval hem te gaan zitten. Harding deed het. Toen eerst stak de heer in den pels zijn revolver io den zak, lei zijn pels af en ging de kamer rond, geheel alsot hij zich in zijn eigen huis bevoüd. Hij draaicleaan alle electrische contacten, zoodat de kamer straalde in een zee van liebt. Harding moest glimlachen. Mag ik vragen, wat u eigenlijk hier wilt Hat was hem onmogelijk deze vraag in te houden. De vreemde nam hem op van het hoofd tot de voeten. Wat ik hier wil? In mijn huis! Ik mag wel eerder vragen wat u hier wilt. Harding zei niets meer, doch bleef zijn rol van inbreker-dief volhouden. Met be trekking tot den revolver van dien vreem den heer was hij veiliger als misdadiger, dan als tooneelspeler Harding. En het vooruitzicht bevrijd te worden van do af schuwelijke handboeien, was in dit geval ook grooter. De vreemde heor ging nog steeds in de kamer op en neer en onderzocht haar nauwkeurig. Toen wendde hij zich schou derophalend tot Harding en zeide: Ik zie, dat je nog geen tijd gevonden hebt het een of ander onheil aan te richten. Ilc beu dus nog op het rechte oogenblik ge komen, om te verhinderen, dat go mij be steelt. Harding was verbluft. Wie zijt ge dan eigenlijk? vroeg hij. Wie ik ben! En dut vraag jij Ik ben den tooneelspeler Harding, van het Grand Theatre, dien man kont ge misschien, zijn Daam zult ge toch tenminste wel eens gehoord hebben. Ja, Harding kende den man, en hij zag met belangstelling, welke echter niet zonder een sterke dosis onrust was, dat de tooneelspeler Harding Dummero twee, zijn sleutelbos van de schrijftafel nam en eenige sleutels op het linkervak probeerde, dat weldra opensprong. De vreemde glimlachte tevredenen zei: Jo hebt werkelijk nog niet veel tijd gehad, mijn vriend. Tegelijkertijd nam hij een pakje papieren er uit, welke hij zorgvuldig telde en in zijn zak stak. Hier zijn 50,000 francs, zei hij. Ik heb ze vanmiddag aan de bank opgenomen en hier ingelegd, waar ik meende dat zc veilig waren. Maar ik zie dat het beter is, ze in myn brandkast te borgen. Do vreemde trad op Harding toe en beval hem op te staan. Harding gehoor zaamde. De vreemde nam hem do hand boeien af en zei met een ironisch glim lachje en een zeker goedig medelijden Ja uiijn besfe vriend, zoo gaat hot. Je hadt je de zaak zoo mooi voorgesteld, het zou je ditmaal in 't geheel geeD moeite ge kost hebben, je hadt maar eenvoudig het deurtje open to doen on met den mammon naar huis te wandelen. Thans doet het me zelfs bijna leed, dat ik je zoo onver wachts in je plannen gehinderd heb. Ik behoor dat de persouon, die ieder handwerk hoogschatten en de intelligente vertegen woordigers van bet inbrekersgilde genieten mijn zeer bijzondore bewondering. Ik wensch jo dus van harto toe, dat je don volgenden keer meer geluk zult heb ben dun vanavond, al is deze wensch ook een weinig in tegenspraak mot do wet. Er blijft me nog slechts ovor, dat ik ook in dit geval genade voor recht laat gelden, ik hoop, dat jo aan mij een goede her innering zult bewaren ori reken er met beslistheid bp, dat ge bij golegenheid in deu schouwburg hot applaus zult versterken dat mg ten duel valt. komen weer, dus een overjas komt thans van pas, welke men hei geschiktst kan bekomen nari onderstaand adres, uitsluitend eigen fibrikaat, beslist de nieuwste stoffen zouitls Gummi voor Regenjassen en water dichte stoffen, alsook Duffel en Zeeduffel, geschikt voor Rijjassen en Roergangers. Dus stalen en prijzen gevraagd in uw eigen belang bij LENGHAUS, te Oostereud. Helder, Keizerstraat 62. Onderl. Maats, tot Verzekering van Paarden en üftieren. Gevestigd te UTRECHT. Deze Maats, verzekert Dekhengsten, Harddravers. Luxe-, Landbouw- en Bedrijfs- paarden en Stieren tegen alle ziekten en ongelukken die den dood tengevolge hebben ol waarbij afmaking noodzakelijk is, Verzekering tegen brand inbegepen, zonder verliooging van premie. Het Noorden Texel. Aan hetzelfde adres te koop, een vlugge en makke voor reepen en plakkensnijden. Aanbevelend, J. K1LJAN Jbz. Repareert politoert, Stoffeert, vervaardigt oude- en nieuwe Meubelen, en vlecht rietmatten in stoelen, net en billijk, te jagen, in jagende houding te loopon, bonden te laten loopen of zonder toestem ming Wilsters te vangen op de landerijen hij ondergeteekenden in gebruik. W. A. Eelman Jakob Roeper Jb. Boersen Jb. Koorn Jb. Kooger P. Dros Thijs Smit J. Mantje Jb. Bas P. Boersen Jn. Vlaming Ju. Boon P. Vlaming D. A. Eelman A. Dalmcijer Thijs Witte. Jn. Eelman Joh. Kuip Joh. Roeper KI. D. Eelman Jb. Boogaard C. S. Keijser Klaas Vlaming C. Mantje A. A. Eelman A. D. Eelman S. Wuis C. Witte KI. Jb. Eelman. Ge zult vinden, dat ik dit applaus wer kelijk verdien. De pseudo tooneelspeler bad de laatste woorden met werkelijk innemende bemin nelijkheid gesproken. Thans werd hij echter weer enstiger en hij zeide kort en energiek Ik wil je laten loopen, wat je ook na hetgeen ik je zooeven zeide, niet meer verwonderen zal. Maar als je niet binnen vijf minuten huiten bont, dan baalt je den duivel. Adieu. Harding werd vriendschappelijk in de gang gedrukt, daarna door mijnheer Har ding nummero twee op de straat gelaten en stond een oogenblik later voor zijn eigen ijzeren poort, welke open was. Het duurde eenigen tijd voor do tooneel speler zich goed zijn toestand bewust was en zijn besluit had genomen. Nu han delde hij. In een oogenblik had hij oenige nachte- telijko wandelaars gealarmeerd, die beloof den de politie te zullen halen. Zijn ver haal geloofden zij echter niet. Daartoe was hij te goed gegrimeerd. Intusschon hield hij zolf de wacht voor de deur. Hij dacht aan de revolver van don heer met de pels en kon nietvroolijk worden. Hij vloekte over de langzame politie. Maar doze kwam vroeg genoog. Want mijnheer Harding nummero tweo had den tijd eu het duurde een poosje, eer hij do villa met de 50,000 francs iu don zak ver liet. Hij geloofde natuurlijk stellig in den dief, dien hij zoo grootmoedig had laten ontsnappen, een dankbaren vriend te heb ben gewonnen. Harding's roem als tooneelspeler bereikte door dozo gebeurtenis, welke den volgenden dag in alle bladen stond, een duizeling wekkende hoogte. De valscho monoor Harding echter, er gert zich in ziju cel over zijn grootmoe ig- hoid. EINDE.

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 4