Steeds een groote voorraad, i Scheurkalenders, Enkhuizer Almanakken, Firma S. KROM. Sl-<cEicolaasfeesi nadert. BLOOKERS DAALDERS CACAO. mm Vraag onze Reclame Jekker. Ruime keuze WOLLEN DEKENS. Gewatteerde Dekens in verschillende dessins, beleefd aanbevelend, Fh. Schraag. Kalender voor Jong SUederland, De dochter van den Stationschef. 1ste klas Inrichting. HELDER WASCHGOED. Firma S. KROM. DOELMATIGE CADEAUX. MOOIE VULPENHOUDER, KANTOORBENOODIGDHEDEN, Wij herinneren er aan Boekhandel Parkstraat. Firma LANGEVELD DE ROOIJ Welke andere cacao men u moge aanbevelen, ze haalt niet bij FEUILLETON. in Dames- en Kindermantels, Heeren Costuums, Heeren Demi- saisons, Jongens- en Kinderjassen, Jongenspakjes en Jekkers. Vraagt onze Reclame 2 persoons deken f4,25. Echt soliede. Eén uit vele aanbevelingen van G. F. CALLENBACH's nieuwe Zondagschooluitgaven. Voorhanden een groote collectie voor 1912, in verschillende soorten. voor 1912, 15 cent. Wederkoopers rabat. Boekh. Parkstraat. Noord-Hollandsche Wasch- en Strijkinrichting. Frisch gelegen aan het Groot Noord-Hollandsch kanaal. Billijke prijzen. Vlugge bediening. Scbermerweg. Telefoonnummer 523. Alkmaar. Begunstigst eigen neringdoenden. Nu de Sint-Nicolaastijd nadert, vestigen wij de aandacht van onze begunstigers op onze voorraad WINKELGOEDEREN, waarvan velen zich leenen tot De sorteering BOEKEN IN PRACHTBAND, zoowel voor Jongens als Meisjes, is uitermate grootmen raadplege onze meermalen verstrekte lijst van boekwerken. Men zie ook onze Prentenboeken, groote voorraad, lagen prijs. Tevens uitstekend voor cadeau geschikt is een welke wij leveren in verschillende prijzen en met garantiewij hebben groote voorraad voorbanden. een sieraad voor de schrijftafel en hoogst doelmatig, vindt men bij ons in groote verscheidenheid. dat BOEKEN en PAKKETTEN in de Couranten aangeboden, door ons zonder pryjsverhooging worden geleverd. V v wmmt -Mm Mansmaten 50—52—54-56. Prijs in fijn Katine f6,—. 2 persoons vanaf f 3.75 tot f 12.50. Verders: Dames- en Kinderbonteu en Bontmutsen, Damesblouses en Kinder jurken, Mandenwiegen, Luiermandjes, "Wiegdekens enz. „De uitgever G. F. Callenbach te Nijkerk blijft toch maar het adres voor goede kinderlectuur. Het „record" op het gebied van Zondagschooluitgaven, zoo in boeveelheid als in hoedanigheid, berust bij hem, en we achten het niet waarschijnlijk, dat eenig ander uitgever het zal durven bestaan om dit record hem te ontwringen. Het zou een hopeloos pogen zijn. Nu weer een vijftigtal nieuwe uitgaven. Haast zou men zeggen: het eind is er van weg. En dan zyn het geen boekjes die zoo maar te hooi en te gras op de markt worden geworpen, neen, maar hier is gekeurd en geschift en ook naar het uitwendigo eene zorge besteed, tot men het beste had wat er te ver krijgen viel. Allerliefste boekjes, keurig uitgevoerd, aantrekkelijk voor 't oog, van 5, V/3 en 10 cent, Dan kiimmen de prijzen, 15, 20, 25 cent tot 60, ja 90 cent. Er zijn ook herdrukken bij, van oude en goede bekenden, die altijd in trek blijven, maar verreweg het meeste is nieuwe pennevrucht van bekende schrij vers en schrijfsters. De verhalen van J. van Bressen lazen wij met bijzonder genoegen, maar ook Solvafama, Hermanna. Ida Keller, Sparenburg, Van der Flier, Schippers en Hoogenbirfc hebbeu voor mooi werk gezorgd, Wie er zich van overtuigen wil en er winst mee doen voor de school, bestellemaar in zijn qualiteit van schoolhoofd „de Winterbloemen". Voor een bagatel maakt men dan met alle nieuwe uitgaven kennis. En wie Callenbachs fraaien Catalogus voor Zondagsschooluitgaven raadpleegt, zal daarin een schat vinden van lectuur, meer dan 300 nummers die jongeren van jaren zal boeien en ouden geestelijk verrijken." „De Standaard" van 4 Nov. 1911. Behalve het bovengenoemde verscheen zooeven: voor 1913. 10 ex. h 50 ct, 20 „45 ct. Prijs 60 eent. 30 ex. a 40 ct. 40 35 ct. de 50 ex. a 30 ct. 100 25 ct. Aan den inhoud is niet minder zorg besteed dan het vorig jaar. Do voorzijden der blaadjes werden bewerkt door: Adelpba, Jonkvr. H. B, la Bassecour Caan, Betsy, P. Bro iwer, Cora C. G.t Alletta Hoog, A. J. Hoogenbirk, W. G. van de llulet, Johanna, Maria Laarman, Mej. J. L. F. de Liefde, Quirina en Wilh. Kiem Vis, terwijl de bewerking der achterzijden eveneens aan bekwamen hand werd toevertrouwd. Van de Kerstliederen door D. van Wijck verscheen thans het 24e Zestal. Voor de voorwaarden en prijzen raadplege men den nieuwen CATALOGUS VAN ZONDAGSSCHOOLUITGAVEN welke in eiken soliden boekhandel verkrijgbaar is, en op aanvrage gratis en franco wordt toegezonden door den uitgever G. F. CALLENBACH, te Nijkerk. 6.) Toen zij de slaapkamerdeur gesloten vonden hielden zij eene korte beraadsla ging. Dick was er voor, om eerst de slaap kamerdeur van den ouden man open te breken, wetende dat bet geld daar altijd des nachts bewaard werd, maar Kuip, wiens vlugge rustelooze cogen den open zolder ontdekt hadden gaf, met een paar knoopen er op, als zijne meening te kennen dat beide, de vogel en het geld, wel ver borgen zouden zijn in dat donkere, kleine nest oDder de hanebalken, waarop er be sloten werd, dat bjj daar een onderzoek zou instellen, terwijl Dick de Kamer van David zou zien open te krijgen. Kulps eerste daad was een paar stoelen van be neden te halen en de eene op de andere plaatsende, werkte hij zich naar boven, juist op het oogenblik, dat Dick geslaagd was de kamerdeur open te breken. Madge zat bewegingloos in haar schuil plaats, haar starende oogen gevestigd op de opening boven den zolder, door welke zij ieder oogenblik verwachte hot leelijke hoofd van Kuip te voorschijn te zullen zien komen. De lucht was wat opgeklaard en er viel nu genoeg maanlicht door de glazen dakpan, om de dingen rondom zich vrij wel te kunnen onderscheiden. Zij hoorde Kuip met moeite op de stoelen klimmen en stelde zich niet anders voor, dan dat het nu spoedig met haar gedaan zou zijn, want zij twijfelde geen oogenblik of hij zou haar vermoorden, als hij haar in handen kreeg. Het eerste wat zij van Kuip te zien kreeg was een groote beenige hand op den rand van den zolder gelegd, om zich zoodoende op te bijscheD. Dicht bij Madges voeten lag een oude bouten hamer bij instinct, zonder na te denken greep zij die en bracht hem met al de kracht waar over zij beschikte, op de afschuwelijke klauw naast haar. Kuip gaf een schreeuw zoowel van woede als pijn en verplicht zijn houvast los te laten, viel bij met groot lawaai op den grond. In een wip was hij weer op de been, zwerende dat Madge dit met haar bloed betalen zou, maar op het zelfde oogenblik, dat hij zich gereed maakte, orn weder op de stoelen te klau teren, kwarn Dick rnet een vreugdekreet uit Davids slaupkamer te voorschijn en Expediteur de heer C. METS, S.s. „Texelstroom", waar alle gewenschte nlichtingen zijn te vorkrijgen. Onder minzame aanbeveling, riep dat hij den geldtrommel gevonden bad. Kuip was eerst van meening te blijven waar hij was en zijn wraaklust te boelen zijn hand deed hem geweldig pijn maar Dick stormde met den tromtnel onder den arm de trappen af en Kulps begee- righeid bleek grooter dan zijn wraakzucht en bevreesd, dat indien bij niet spoedig volgde, hij noch van Dick noch van het geld iets te zien zou krijgen, stelde hij do wraakneming tot later uit en holde zijn kameraad na, dreigende Madge met het geen hij doen zou als zij van de vlieriDg afkwam of eenig alarm maakte, binnen het eerste uur op zijn minst, Madges list was gelukt. Misleid door do zwaarte van den trommol, waren zij er mede woggeloopon, zoqdor die te openen, niet anders verwachtende dan dat zij het geld er in vinden zouden, dat zij zochten, terwijl er zich niet anders in bevond dan de zak met klein geld, die Madge er op zettelijk had ingelegd. Madge begreep echter zeer wel, dat dit maar een uitstel van exc.cufio gaf; het zou niet lang duren of zij zouden den trommel hebben open- gobroken en het bedrog ontdekt en wee haar indien zij frar daar vonden, als zij terugkeerden. Zij besloot, 't koste wat het koste, het huis te ontvluchten en te trachten over het veld te ontkomen. Zij liet de ladder weer zakken en na eerst zich overtuigd te hebben, dat het geld zich nog veilig in do boezem van haar kleedbevond, klom zij zoo 8D0I mogelijk naar beueden, vloog de trappen af en door het huis het perron op. Nog slechts weinige minuten en de nacht mail zou komen, maar belaas hij stopte niet te Birkwood, of verminderde zelfs zijn snelheid, mhar ijlde voorbij, onverschillig voor hot bestaan van zulk een ou'bedui dende plaats. Een onbetaalbare inval! Zij zou: het signaal op rood veranderen en do trein doen stoppon. Met het oog op de omstan digheden achtte zij dit alleszins gewett igd. Mogelijk dat de trein met zijn loverrdo vracht in lijds zou verschijnen, om bn.ar van de twee ollendelingon te bevrijdon, die ongetwijfeld binnen een. paar minuten zich weer zouden vertoonen. Do hoop wns gering maar zij klemde er ziob aan vast, (lm de semaphore te bereiken was zij verplicht het perron over te gaan naar den kant waar de twee mannen vordwenen waren. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 4