Voor de donkere dagen. Gure tijden De Twee Vereenigden. Prachtige Naaimachines, twee Bouwknechten, India-Rubber-Stempels, J. G. van der Meij, Lijnkoeken, Grondnoten- koeken en Sojakoeken. DEGELIJKE GESCHENKEN. LEERRIJK en AANGENAAM. r bestek en ieekeningen Groote sorteering Schaatsen. LAKCACHETTEH Een groote kenze Regulateurs, EL WIERINGA FEUILLETON. De dochter van den Stationschef. M. Minnes te Wieringen J. J. SCHOEFFELENBERGER. Zeer geschikt voor St. Nicolaascadeau nieuwste modellen, le qualiteit werken. eiwit 32 pet., vet 127» pet., voch.t 12 pet, voldoende zui- verlieid. G. v. d. Kooi Jacz. ScneCPS/lSSUfMNTieN en ,MOOI NEDERLAND" KOOG-ZAANDIJK. S. BAKKER Jz. _I K. J. van der W0UDE, DE ALICMAARSCHE Stoom - Steenhouwerij Firma \V. F. STOEL ZOON levert alle soorten vanaf 1 22.en honger. Aanbevelend, P. J. ZOETELIEF. Gevraagd met 1 Maart a.s. te wonen bij de hofstede Padang. A. ItlSEES.VEE, Eierland, Texel. om brieven van den naam des afzenders te voorzien. onmisbaar voor verzending van brieven met geldswaarden. Verkrijgbaar goedkoop en solide inden Boekh. Parkstraat. ONTVANGEN' Gouden-, Zilveren- en Nikkelen Horloges, solide kasteD, prima werkeD. Staande klokjes en Wek kers met slag, wekker of muziek. Alle uurwerken verkoop ik met 2 jaren schriftelijke garantie. Gouden en Zilveren werken, als Dames en Heerenkettingen, Broches RingeD, Vingerhoeden, enz. Oud Goud en Zilver koop en ruil ik tegen de hoogste waarde. Horlogemaker. Goudsmid. Warmoesstraat. Door 't Rijkslandbouwproefstation te Hoorn werd me de uitslag gezonden van de onder openbare controle getrokken mon sters lijnkoeken van de fabrikaten Voor een ieder is de brief van het proef station bij mij te lezen tot bewijs. De Cocksdorp. P.S. Steeds voorradig in het pakbnis, 7.) Haar eerste plan was geweest in tegen overgestelde richting de vlucht te nemen. Er was echter geen tijd om te aarzelen het moest onmiddellijk geschieden of het was te laat. Zy liep naar het eind van het perron, zoo hard als zij kon en den ijzeren staDg grijpende van bet signaal, gaf zij er de gewenschte richting aan, waardoor het witte licht van den lantaarn aan het boveneinde van het toestel, in rood werd veranderd. Zij was juist klaar om zich weg te spoeden, toen Kuip en Dick over een heg sproDgen, ongeveer twintig ellen vau haar af en schielijk naderden; een luide uitroep van een hunner bewees haar dat zij gezien was. In hnn baast om het station te bereiken nadat zij ontdekt hadden welke poets ben gespeeld was, waren zij dwars over een veld gestoken, zoodat Madge ben niet bad gezien, voordat zij dicht bij haar waren. Vluchten was voor haar onmogelijk, zij zouden haar gauw genoeg gegrepen hebben. Weerstand bieden was evenzeer buiten gesloten wat zou zij vermogen tegen twee verwoede booswichten Het scheen of haar niets overbleef dan ih wanhoopte gaan neerliggen en hen te bidden het zoo kort mogelijk te maken. Terwijl zij daar zoo stond ving haar oor het zwakke geluid op van den naderenden trein vijf mi nuten nog en zij was gered. Zij stond nog dicht bij het seintocstel en zonder zich te storen aan het beletsel van haar kleediDg, steeg zij de ijzeren ladder yoö.K e,lKen V. c -\ KOSTELOOS de mooiste kalender voor salon en kamer. 366 prachtloto's uit ods mooi land, met elke eerste van de maand een kleurenfoto naar de natuur, en 2 bijlagen ia kleurendruk naar schilderijen van Nederlandsche mees ters, welke voor de luxe uitgave op artistiek handkarton gehecht zijn. Gewone uitgavef o.90. Luxe uitgavenkunstdruk blok en imitatie leder schildf 1.50 Album voor het verzamelen der plaatjes f 0.50 Album voor het verzamelen dor plaatjes met beschrijvende tekstf 0.75 Een wetenswaardig overzicht zeer belangrijk en leerrijk. In eiken soliden boekwinkel verkrijgbaar of met verhooging van porto direct van den uitgever Nu het gure jaargetijde daar is, zorg nu intijds uw bloed te zuiveren van de kwade sappen, en versterk het door de SANGUINOSE. Gij ver hoogt daardoor uw weerstandsvermogen en zijt minder gevoelig voor den slechten invloed van het gure nattige weer. De Sanguinose is het beste middel om uw bloed te versterken dat de wetenschap heeft uitgedacht. Gij kunt geen beter middel vinden, ook niet voor veel geld. Een flinke Sangui- nosekuur doet wonderen aan uw gansche gestel. Het zal u zijn alsof er nieuwe levenskracht door uwe aderen stroomten deze goede werking houdt aan. Begrijp uw eigen voordeelbehartig uw eigen belanggebruik de SANGUINOSE. Zorg dat gij de ECHTE SANGUINOSE hebt van de firma Van DAM Co. de Riemerstraat, den Haag. Prijs per flacon f 1.50, G fl.f8.cn 12 11. f 15. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers-en goede Drogisten. Te Oosterend bij P. Dros Gz., Oudeschild Joh. Dros, den Burg T. Buijs en I. Moerbeek. op, totdat zij uitgeput neerzonk op het kleine uitstek, aangebracht dicht bij de lantaarn. Kuip lachte luid en laDg. "Wat een uil van een meid, zei hij met een vloek. Ik zal haar nu vangen en het geld hebben, zoowel als haar leven, of ik heet geen Jared Kuip. Niet haar leven Kuip, zeide Dick. Laat het arme kind gaan, als gij het'geld hebt. Houdt uw mond, Dick Carradas, riep Kuip woest. Als zij uw vingers had ver brijzeld, dan zoudt gij even tuk op wraak zijn als ik en behalve clat, als wij haar niet worgen, zal zij ons verraden. Het is niet eens gezegd, dat zij het geld bij zich heeft, zei Dick, mogelijk is het wel verstopt in de kamer van den ouden man, onder het bed of wie weet waar. zoo, denkt ge dat, ga het dan maar zoeken, maar blijf geen maand weg hoor I Dat heeft geen nood, zei Dick, en weg was hij, het huis in. Madge hoorde den trein al nader en nader komen, maar zóo langzaam, naar het haar toescheen, dat haar hart ziek werd van vrees, dat hij te laat zou zijn om haar te redden. Zoodra Dick verdwenen was, haalde Kuip een groot mes voor den dag cn steeg de ladder op. Trouwens hij had niet gemeend te zullen wachten tot Dick terugkwam. Zijn rechterhand was zoo ge havend door Madge, dat hij verplicht was geweest er zijn zakdoek om te zwachtelen en iedere beweging ontlokte hem een kreet van pijn, die hem versterkte in het mis dadig plan waartoe hij was besloten. Met het mes aldus gewapend, beklom bij do ladder. Hij was nauwelijks een paar treden gevorderd, of zijn oor ving het schrille gefluit op van den trein en hij begreep, dat hij spoed to makeD had, of zijn plan zou mislukkea. Het roode signaal was opgemerkt. Madge had daar boven niet stilgezeten. Een paar dagen geleden was de ladder van de semaphore weggenomen om gere pareerd te worden en een oude daarvoor tijdelijk in de plaats gesteld en met een sterk touw aau het boveueinde bevestigd. Madges vlugge vingers waren bezig om de knoopen daarvan los fe maken, toen Kuip de ladder begon op te klimmen, maar het touw was dik en de knoopen vast en zij huiverde bij de gedachte niet gereed te zijn, voordat Kuip de bovenste trede bereikt bad. Een bad zij er los ge kregen en met vingers en tanden was zij bezig aan de tweede, terwijl Kuip al nader eu Dader kwam. Zij wilde hem toeroepen, hem waarschuwen voor het gevaar, dat hem dreigde, maar hnar keel weigerde eenig geluid te geven, De lamp boven haar, wierp haar schuine stralen op zyn ruig hoofd; zijn wreede wol venoogen staar den haar woest aan en zij zag het ont- bloote mes tusschen zijn tanden. Nog een halve minuut en bij zou haar gegrepen hebbeD, toon met de uiterste inspanning bet haar gelukte do laatste knoop los te krijgen en het touw op den grond viel. Do ladder niet meer daardoor op zijn plaats gehouden en reeds in beweging geraakt onder hot gewicht van Kuip, gleed lang zaam van do gladde rand van het uitstek en zweefde in de lucht met den woesteling' en met een smak neerkomend op de stee- nen rollaag van bet porron, sloeg hij met zijn last over op do lijn, j uist toon de wild gillende trein voor het station gleed en tot staon kwam, op een paar voeten ver wijderd van hot ontzieldo lijk vaa Kuip. Ik reisde dien nacht met do mailen was in een ommezien uit den trein, door ver- De Uitgeuers uan ceze Courant belasten zidi gaarne metde plaatsing uan aduerfentiën in an dere couranten en met de leuering uan Cou ranten en Tijdschritten Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het maken van en het in beheer nemen van bouwwerken. Spoedige afwerkingen billijkeconditie's. Gedipl, Bouwkundige. Loodsgracht 10, Helder. Onderl. Maats, tot Verzekering van Paarden en Stieren. Gevestigd te UTRECHT. Deze Maats, verzekert Dekhengsten, Harddravers. Luxe-, Landbouw- en Bedrijfs- paarden en Stieren tegen alle ziekten en ongelukken die den dood tengevolge hebben of waarbij afmaking noodzakelijk is. Verzekering tegen brand inbegepen, zonder verhooging van premie. Billijke tarieven. Gunstige voorwaarden. Vlugge schaderegeling. Vertegenwoordiger Het Noorden Texel. Hardsteen, Zandsteen en MARMER WERK. komen weer, dus een overjas komt thans van pas, welke men het geschiktst kan bekomen aan onderstaand adres, uitsluitend eigen fabrikaat, beslist de nieuwste stoffen zooals Gnmmi voor Regenjassen en water dichte stoffen, alsook Duffel en Zeedutfel, geschikt voor Rijjassen en Roergangers. Dus stalen en prijzen gevraagd in uw eigen belang bij LEiVGHAUS, te Oosterend. Helder, Keizerstraat 62. scheidene passagiers gevolgd, nieuwsgierig naar de oorzaak van dit ongewoon opont houd. Het was Will FergusoD, die het lijk van voor de locomotief weg nam. Een dokter, die zich in den trein bevond, con stateerde den dood. Het duurde eenigen tijd eer Madge, die bewusteloos boven onze hooiden lag, ont dekt werd en het Viel niet gemakkelijk, om haar naar beneden te krijgeD, maar met eenige inspanning gelukte heten het arme meisje werd op haar bed gelegd, onbewust van betgeen voor haar gedaan werd en toen zij weder bij kwam was het om te vervallen in een hersenkoorts, die verscheidene maanden aanhield. De oude David keerde huiswaarts in den morgen, verwilderd en vol berouw. Hij had den geheelen nacht stomdronken onder een heg gelegen, waar Kuip en Carradus hem hadden achtergelaten. Car- radus maakte zich uit de voeten en tot heden weet men niet waar hy is. De spoorwegdirectie vereerde Madge een prach tig geschenk, zoodra zij hersteld was, maar zij ontsloegen baar vader uit een betrekking waarvoor bij blijkbaar niet dougde en maakten hein controleur te Wallington- Junction, aan welk station Madge, op haar verzoek werd-geplaatst als boekhoudster; naar ik hoor, zullen zij en Will Ferguson wol spoedig trouwen, zoodat een volgende keer, als gy dozen kant uitkomt, er mis schien geen Madge Carliston meer zijn zal, om u van een kaartje te voorzien. EINDE.

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 4