1 CACAO r versche Kopboter 075pER>^PERiö NEDERLANDSCHE HYPOTHEEKBANK L r mm. IJ Bloedarmoede, Zenuwzwakte, Pijn in den rug, Lusteloosheid. IE2SKW" Een groote keuze Regulateurs, M. WIERINGA India-Rubber-Stempels, LAKGACHETTEN DAKLEIEN FEUILLETON. EEN AFRIKAANSCH MILLIONAIR. bestek en teekeningen J. J. SCHOEFFELENBERGER.' -I -I ~V~erkrijgbaar bij C. METS. nieuwste modellen, le qualiteit werken. Boekh. Parkstraat. Verrassingen van Kolonel Clay. TE YEENDAM. P. J. KONING. 1 De UitgeoerS oan ceze Courant belasten zirli gaarne met de plaatsing uan aduertentiën in an dere couranten en met de leuering uan Cou ranten en Tijdschritten _H GOEDE VERZEKERItSQ-tS WAARBORG VOOR ELKEN SCHIPPE Yele menschen waardeeren hun gezondheid eerst wanneer ze ziek zjjn. Dan begrijpen ze pas hoeveel kracht er noodig is voor de gewone dagelijksche dingen. Dan zijn ze dankbaar, wannéér de krachten terugkeeren. Zoo was het met Mej. BOURGUIN, Z. W. Buitensingel 148, den Haag; zij schrijft: Ik was er bepaald heel naar aan toe, van zwakte ik had bloedarmoede in hooge mate en daardoor ook veel pijn in den rug en in de lenden; bet eten smaakte mij niet; ik was lusteloos. Veel reeds had ik aangewend tot genezing, maar zonder er baat bij te vinden. Doch sedert ik de Sanguinose gebruik, moet ik eerlijk verklaron, dat dit een middel is dat mijne vernachting ver overtreft. Reeds na twee fiesschen voelde ik beterschap. Voor mij is de Sanguinose het eenige len afdoende middel gebleken; en ik kan uit eigen ervaring verklaren liet lielpt heslist. Wanneer gij dezelfde kwalen en pijnen hebt, als mej. JB., gebruik dan eens hetzelfde middel. De Sanguinose zal u ook beslist helpen; twijfel er [niet aan. De Sanguinose heelt nu al twaalf jaren haren naam gemaakt en in dien tijd duizen den en duizenden genezen. Bloedarmoede, bleekzucht, slapeloosheid, gebrek aan eetlust, gebrek aan kracht en aan energie, kortom al de verschijnselen van zenuw zwakte worden snel en afdoende overwonnen door de Sanguinose; probeer het en zorg dat gij de echte krijgt. Wacht u voor namaak! Sanguinose (Vinum Sanguinosum in vacuo) wordt verkocht in groote groene flacons van ruim 300 gram inhoud en kost per flacon f 1,50, de 6 fl. i 8.de 12 fl. f 15. Den Haag, de Riemerstraat 2c/4. VAN DAM Co. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Te Oosterend bij I». Dros Gz., Oudescbild Joli. Dros, den Burg T. Buijs en I. Moerbeek. --v lu doelmatige bassen verpakt. Goed Zuiver Goedkoop. Overal verkrijgbaar. ONTVANGEN Gouden-, Zilveren- en Nikkelen Horloges, solide kasteD, prima werken. Staande klokjes en Wek kers met slag, wekker of muziek. Alle uurwerken verkoop ik met 2 jaren schriftelijke garantie. Gouden en Zilveren werkeD, als Dames en Heerenkettingeu, Broches Ringen, Vingerhoeden, enz. Oud Goud en Zilver koop en ruil ik tegen de hoogste waarde. Horlogemaker. Goudsmid. Warmoesstraat. om brieven vsd den naam des atzenders te voorzien. onmisbaar voor verzending van brieven met geldswaarden. Verkrijgbaar goedkoop en solide inden zijn in verschillende maten voor handen aan de Steenkooperij van firma W. F. STOEL ZOO.Y, Alkmaar. 7 2.). Indien uw vriend, vervolgde hij uw onbekende vriendbovennatuurlijke ver schijnselen wenscht te aanschouwen, zal ik ze hem laten zien. Gelukkig, zooals dikwijls gebeurt, wanneer het noodig is een twijfelaar want ik voel, dat uw vriend aan mijn gaven twijfelt te over tuigen, ben ik vanavond vrij. Hij streek nadenkend met zijn hand door zijn gol vende baren. Ja, ik zal gaan, ging hij voort, alsof hij zich tot een onzichtbaren persoon weDdde; ik zal gaan; ga met me mee. Daarna zette hij zijn groote sombrero op, sloeg een mantel om zijn schouders, stak een sigaret aan en wandelde met me naar het hotel des Anglais. Hij sprak weinig onderweg en scheen in gedachten verdiept. Toen wij de deur van het hotel bereikt hadden, wandelde hij een paar passen door, als had hij niet eens opgemerkt, waarheen ik hem had gebracht. Toen keek hij een oogenblik rond en mom pelde: Ha, het hotel des Anglais. Dus hier is het. Het scheen, dat hij zich weer richtte tot deD onzichtbaren persoon. Ik glimlachte bij de gedachte, dat Sir Carles zich door al deze hocuspocns niet zou laten misleiden. Daarvoor is hjj de man niet. En ik zag ook in, dat dit maar gewoDe en goedkoope trucs van een goochelaar waren. We gingen naar onze kamers. Carles had een paar kennissen bij zich, die de vertooniDg bij zouden wonen. De ziener trad in gedachten verzonken binneD. Hij was in avondtoilet, slechts een roode sjerp om zijn middel gaf iets schilderachtigs aan zijn verschijning. Hij stond een oogenblik midden in de kamer stil, zonder zijn oogen op iemand te laten rusten. Dan liep hij recht op Carles toe en stak zijn gebruinde hand uit. Goeden avond zei hij. U is de gastheer Een inwendige stem zegt me dit. Goeden avond, antwoordde Sir Carles. De ziener keek nu rond en glimlachte verstrooid tegen een paar dames, die hij scheen te herkennen. Toen begon Carles hem een paar eenvoudige vragen te doen niet over zichzelf, doch over mij,'om hem op de proef te stellen. Hij beantwoordde de meeste met verrassende nauwkeurig heid. Zijn naam Zijn naam begint met een S, denk: IJ noemt bem Seymour. Na ieder antwoord wachtte hij, als werden de feiten hem slechts langzaam onthuld. Sey mour Wilbraham graaf Strafford. Neon, niet graaf Strafford. Seymour Wil braham Wentwortb. Er schijnt toch wel eenig verband te bestaan tusscben de namen Wentwortb en Strafford. Ik ben geen Engelschman en kan dus dat verband niet verklaren. Hij keek rond, als wilde hij zijn woorden bevestigd zien. Een der dameskwam hem te hulp. Wentwortb was de bijnaam van den grooten graaf Strafford, zei ze vriendelijk, en ik dacht or juist over, toen u Bprak, of do heer Wentworth van hom afstamde. Dat doet hij, antwoordde de ziener nu onmiddellijk terwijl hij me doordringend aanzag met zijn donkere oogen. Ik vond het zeer merkwaardig, daar ook mijn vader geloof! aan deze familiebetrekking, hoewel er één schakel aan den stamboom ontbrak. Mbd kon namelijk niet bewijzen, dat de edelman Thomas Wilbraham Wentworth de vader was van Jonathan Wentwortb, een paardenhandelaar uit Bristol, van wien wij afstammen. Waar werd ik geboren? viel sir Carles nu in do rede, nu de aandacht op zicbzell vestigend. De ziener bracht beide handen naar zijn hoold alsof' bij bang was dat bet zou barsten. Afrika, zei bij langzaam, Zuid-Afrika Kaap de Goede Hoop; Jansenville; Do Wittstreet, 1840. Bij Jupiter, hij beeft gelijk, mompelde sir Carles. Hij schijnt hot te weten. Maar waarschijnlijk had hij geinformeerd, voor hij bier kwam. Ik heb hem geen enkele inlichting ge geven, untwoordde ik. Ilij wist zelfs niet naar welk hotel ik hem bracht. De ziener streek langzaam met de hand langs zijn kin. Zijn oogen kregen een sluwon blik. Wilt u me toestaan u hot nummer te zeggen van een banknoot, die in een gesloten couvert zit vroeg hij als terloopB. Ga dan de kamer uit, verzocht Carles, terwijl ik de banknoot aan het gezelschap laat zien. Senor Ilerrara verdween. Sir Carles liet allen do banknoot zien, zonder dezo echter uit handen te geven. Toen deed bij ze in een couvert en gomde dit zorg vuldig dicht. Do ziener kwam terug. Ziji scherpt oogen koken onderzoekend rond Toen sihuddo hij zijn hoofd, mm het cou vert in do hand en liekoék tiet aunduchtig. A. E. (0519, autwoo dde hij langzaam. Een Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het maken van en het in beheer nemen van houwwerkeD. Spoedige afwerkingen billijkeconditie's. Gedipl, Bouwkundige. Loodsgracht 10, Helder. komen weer, dus een overjas komt thans van pas, welke men het geschiktst kan bekomen aan onderstaand adres, uitsluitend eigen fibrikaatj beslist de nieuwste stoffen zooafs Gummi voor Regenjassen en water dichte stoffen, alsook Dnffel en Zeerf uffel, geschikt voor Rijjassen en Roergangers. Dus stalen en prijzen gevraagd in uw eigen belang bij LENGIIAUS, te Oostereud. Helder, Keizerstraat 62. OPGEBICnT 1890. Geplaatst kapitaal f 2.500.000. Gestort kapitaal f 572.000. Reserve f 428.568.705. Hypotheken 30 Juni 1911 f 24,145,961,58 Pandbrieven f23,296,550, Geeft uit 4 Pandbrieven tegen den prijs van 99 Hypotheekrente vanaf J1/: °/°- Inlichtingen verstrekt Den Burg, Texel. banknoot van vijftig pond, gisteren op het Casino ingewisseld voor goud, dat te Monte Carlo gewonnen werd. Ha, nu doorzie ik hem, riep Carles triomfantelijk, Hij heeft de banknoot gis teren zelf ingewisseld en daarna wisselde ik ze weer in tegen goudstukken. Ik hor- inner me nu ook iemand met lang baar daar gezien te hebben. Dat is een fraaie goocheltoer. Hij kan echter werkelijk door de voor wei pen heen zien, bracht een der dames in het midden. Het was mevrouw Picar- det. Hij kan door een doos heenzien. Ze haalde uit haar zak een klein gouden lod- derijndoosje, zooals onze grootmoeders in haar jeugd gebruikten. Wat is hier in, vroeg ze, hot hem voorhoudend. Senor Ilorrera bekeek het onderzookend. Drie goudstukken, zei hij, do wenkbrau wen fronsend, een Amorikaansch goudstuk van vijf dollars, een frausch van tien francs en een Duitsch van twintig mark met de buste van den ouden keizer Wilhelm. Ze opende het doosje en gaf bet rond. Sir Carles glimlachte rustig. Bondgenooten, mompelde hij half tot zich zelf. Do ziener wendde zich nu tot hem met een onheilspellend gelaat. U wenscht nog duidelijker bewijzen vroeg hij veelbe- teekenond. Een bewijs, dat u zal over tuigen Bestu heeft in uw liukcr- vestzak een verkreukelden brief. Wilt u, dat ik den inhoud zal zeggen P Ik zal het doen, uls u het wenscht. Wordtve volg K

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 4