Tandarts Ansingh, Dienstbode gevraagd G. J. 0. D. Dikkers, G. J. 0. D, Dikkers, Morktberi .-Men. Uilslag van gehouden Yerkoopingen. Kerstnummer „Prins". UITVOERING „BEI 8B90TK HUL", Afd. Texel S. B. A. F. SprekerA. B, Ileerekoper. een BOERENKNECHT, een Knecht gevraagd, Advertentiën. in Hotel „de Lindeboom." Hengsten Associatie Eierland. Eoïl. Maats. v. Landbouw, afd. Texel. 25 December BAL-ORCHEST publiek verkoopen: bet recht van erfpacht Predikbeurten- afloop Bal. Wel- en Bouwland, OnderwerpTariefwet. aanbesteden het leveren van schoolbehoeften en leermiddelen voor het onder wijs in de nuttige handwerken gedurende het jaar 1912, bij Zoetelief Cocksdorp. 20 ct. entree. terstond of met Maart. publiek verkoopen POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. Kerstfeest. De directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te den Burg maakt bekend dat de dienst gedurende de beide Kerstdagen door alle kantoren op het eiland zal worden uitgevoerd als op Zondagen, behalve dat op den 2den Kerstdag aan de loketten geldza ken zullen worden behandeld en pakketten worden aangenomen, terwijl het kantoor aan den Burg één uur langer is opengesteld n. 1. van 28 des namiddags. Met man en muis vergaan. Weer werden voor den Raad van de Scheepvaart twee scheepsrampen behan deld, welke vermoedelijk plaats gevonden hebben tijdens den zwaren storm van 1 October. Het betrof ditmaal het met man en muis vergaan van „De Twee Maria's" (Sch. 384). Schipper was T. Bruin en reeder J. J. v. d. Zwan, te Scheveningen. Het loggerschip was 8 jaar geleden gebouwd en 73 ton groot. In Maart van dit jaar was het op de helling geweest. Den geheelen zomer werd zonder averij gevaren. Er waren twee kompassen aan boord, evenals zwemgordels en een sloep. Hetzelfde lot als „De Twee Maria's" heelt waarschijnlijk den logger „Rotter dam", SCH 460 getroffen. Deze logger vertrok ook op den 30 September, den dag dat de bewuste hevige storm los barstte. Schipper was Th. Das, reeder de heer H. Dirkzwager, te ScheveniDgen. De logger was 30 jaar geleden gebouwd. De schipper was een ervaren man. Sinds het vertrek werd ook van de 12 opvarenden, onder wie 4 jongens, niets meer vernomen. Arbeidslijsten. De nuttelooze administratie, waarmede den werkgevenden het leven moeilijk gemaakt wordt, zal na 1 Januari van het volgende jaar vermeerderd worden met het bijhouden van arbeidslijsten. Wij raden uitdrukkelijk aan om zich daarvan te voorzien en de nieuwe Arbeids wet goed na te lezen, daar, hoe onbe grijpelijk deze wetten ook voor leeken zijn gesteld, ieder gehouden is de daarin verborgene bepalingen op te volgen. Wij zijn in het treurige tijdperk der juristen-regeering en zoo is theoretisch uitgemaakt, dat de werkgevers niet anders zijn dan de vijanden van hun personeel en op alle mogelijke wijzen trachten te benadeelen, de werknemenden waarbij zij in de meeste gevalleD op zeer vriendschappelijke wijze mede saam- werken. Hooge straffen worden dan ook toege past op hen, die blijken in hun werk plaatsen iets te gedoogen, dat niet geheel overeenkomstig is met de theoretische bepalingen der nieuwe wet. Waar de meeste werkgevers vroeger slechts met het gezond verstand te rade gingen, meenen wij hen een dienst te bewijzen door aan te raden: tracht de nienwe Arbeidswet te lezen, wWlicht begrijpt gij, wat op uw bedrijf toepasse lijk is, R. N. Iets nieuws. In het Panopticum te Amsterdam is iets nieuws te bewonderen. Eenige zalen zijn in druipsteengrotten veranderd, ver der zijn er grotten aangebracht, waarin men oa. aantreft Mohamad's graf, de schatkamer van Aladin en het verblijf der berggeesten. Mollen vangen. Op de uiterwaarden onder Wageningen worden tbans veel mollen gevangen. De opkoopers betalen voor de velletjes 13 cent per stuk, vorige week was de prijs 17 cent. Met de jacht wordt een aardige daghuur verdiend. Gevaarlijk speelgoed. Donderdagavond omstreeks 11 uren waren in de Uilenburgersteeg te Amster dam een zevental jongens aan het stoeien. Plotseling hoorden twee op de Joden- Breestraat surveiileerende agenten schoten en het rinkelend geluid van vallend glas. Zij gingen er onmiddelijk heen en Damen de jongens van wie één een flobertpistool in de handen hield, mee naar het politiebureau. Uit een aldaar ingesteld onderzoek bleek dat de 16-jarige De Leeuw en een kameraad „voor de grap,, met dit pistool hadden geschoten. Een van de kogeltjes door boorde de ruit van een woning in de Uilenburgersteeg, terwijl het aDdere kogeltje zekeren Yan Weerden uit de Valkenburgerstraat die juist passeerde in het rechterbeen drong- Deze begaf zich naar het Binnengasthuist en kon na behandeld te zijn huiswaarts keeren. Een der pistolen is in beslag genomen. L. D. Kerstvoorspellingen. Als de zon op Kerstmis door den appelboom schijnt, dan zal het volgend jaar een overvloedige oogst opleveren. Als het op Kerstmis waait, dan zullen de boomen veel vruchten dragen. Kerstmis in de sneenw, Paschen in de modder. Is Kerstmis nat, dan blijven de koren schuur en het wijnvat leeg. Als het op Kerstmis sneeuwt dan zal de oogst gelukken. Als de merel zingt vóór Kerstmis dan zal ze krijten voor Maria Lichtmis (2 Febr.) Als met Kerstmis ijs aan de wilgen hangt, dan kan de klaver voor Paschen worden gesneden. Als het ijs voor Kersttijd een man kan dragen, dan kan er geen muis op na Kerstmis. Hollands glorie. Zoo gaat het in een land, waar de eane helft de andere examineertArie Rot, te Wieringerwaard, is gediplomeerd als ploeger 1 In Hollands Noorden zullen ook... de mollenvangers eerlang proeven van be kwaamheid hebben af te leggen 1 Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 16 tot en met 22 Dec. 1911. GEBORENAnna, d. v. Arie Koorn en Antje Visser (BNieuwland). ONDERTROUWD: Q GETROUWD: ueene- OVERLEDEN: Josina Bruin,oud 19jaar, geb. met Jacobus Tegelaar (den Burg.) ""^GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize 1 portemonnaie, inhoudende eenig geld, gevonden iu de Parkstraat, 1 meisjeszak, gevonden in den Binnenburg, 1 gebroken 'dameshorloge, gevonden op den weg naar Eierland. GEREFORMEERDE KERK. Kerstfeestviering met de kinderen der Zondagscholen, Dinsdag (2de Kerstdag) namiddag 2 uur in de O. L. School te Midden-Eierland. Zondag 31 December 1911. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 nur ds. Kijne. Voorbereiding. 's Av. 7 uur ds. Kijne. Kerkoollecte. Koog, Vm. 10 uur ds. v. d, Waa. Oudejaars prediking. Waal 'b Av, 7 uur ds. v. d. Waa. Oudeschild, 's av. 7 uur ds. Buiskool Den Hoorn, 's Av. 7 nur ds. Visser. Collecte voor de Zending. O osterend. C'oclcsdorp, Vin. 10 nur ds. Boeke. 's Av. 7 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. O osterend Vm. halt 10 ds. Dagevos. 's Av 7 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Hurg, 's A -onds hall 7 ds. Kuperus. Den Hoorn, 'sAv.7 uur ds. Busscmaker. Scliiigen, 21 Dec. Aangevoerd: 4 Geldekoeien i 140 a f 180 80 Vette Koeien t 180 a 1415, 8 Kaltkoeiec f 200,a f 260 20 Nuchtere Kalveren i 14 a 123. 34 Vette Varkens 52 a 55 eent per Kg. 52 Biggen 1' 7.00 a f 14, Boter f 1.40 a i 1.50 per K.G. Kipeieren f 5 50 a t 6.50 per 100. Leiden, 22 Dec. Ter markt aangevoerd: 11 Stieren f 120,— a f 2-13, 60 Kalf- en Melkkoeien f 187 a i 314. 373 Varekoeien 123 a f 292 283 Vette Ossen, en Koeien 1196 af 352 47 Kalveren (vette) f 68 a f 129 36 Kalveren (magere) t 5.a 1 12 621 Schapen (vette) f 19,a f 30.— Schapen (weide) f a f - 452 Magere Varkens f 16,— a f 42, 334 Biggen f' 5k. f 12. Vrijdag 22 Dec. in hotel „Texel", Notaris G. J..O. D. Dikkers. 2,05,60 Hooiland „de Grie", 1,57,80 Hooiland „Jan Petten", 0,47,50 Hooiland „Matjj", In combinatie opgehouden voor f 5600. De Londensche Hospital Gazette meldt: Het natuurlijke Fninz-Jozcf-bitterwater is rijker aan afvoerende zouten dan alle andero Hongaarscbe waters. De werking van liet echte Frans Josef-laxeerwater is derhalve in alle gevallen zeer bevredigend, en het is veel aangenamer om in te nemen daD hij geneesmiddelen in 't algemeen het geval is. Aan onze abonnee's op „do Prins", deelen wij mede dat het nummer van dat tijdschrift, thans verschenen, een ertra Kerstnummer is, hetwelk de lezer zeker in do advertentiën van dat blad wel zal hebben opgemerkt. Daarvoor zal op de kwitantiën 6 cents extra worden berekend, voor franco per post 7]/o cent. Boekhandel Parkstraat. ten bate van de Algomeene Bewaarschool te den Burg, op Dinsdag 26 Dcc. 1911, in hotel „Texel" 's avonds 8 uur, door de Rederijkerskamer U. d. I. Opgevoerd zal worden Blijspel in 3 bedrijven. Daarna BEN VOORDRACHT door 2 dames. Entree per persoon 50 cent. Beneden 16 jaar geen toegang. Plaatsen te bespreken op den dag der uitvoering van 12—1 uur ad f 0,10. Openbare Vergadering op Donderdag 2S December 's avonds 77s uur in hotel Texel te den Burg. Debat gewenscht. Entree 10 cent. Burgemeester en Wethouders van Texel zullen op Maandag 15 Januari 1912, des inidd. 12 uur ten raadhuize De voorwaarden zijn te bekomen ter gemeente-secretarie tegen betaling van i 0 25. GEVRAAGD om met 20 Maart in dienst te treden. A. M. KEIJSER. Tegen 1 Maart a.s. met klein gezin, op hofstede „Gent", in Eierland. Adres: H. FLENS, Burg, Voor de vele bewijzen van belangstelling bij ons 25jarig huweiijksfeest ondervonden, betuigen wij onzen hartelfjken dank. JAC. KOORN en Echtgenoote. Pijpersdijk Texel. Het kantoor der Coiip. Boeren- leenbank te Texel zal gesloten zijn op Maandag late Kerstdag en Nieuw jaarsdag, daarentegen zal zitting gehouden worden op den daaraanvolgende dag van 11 tot 1 uur. A. LANGEVELD Pz., directeur. Hoofdgracht 28 den Helder, is Donderdag 4 Januari, van 11 tot 2 uur te spreken Vergudeiing op Woensdag 27 Dcc. des voormiddags 10 ure, in het lokaal bij K. LIST. Agenda Verslag aankoop heDgsten enz. HET BESTUUR. Vergadering van LEDEN op Vrijdag 29 Dcc. 's morgons 10 uur, in cafó „den Burg". Agenda Ingekomen stukken. Uitreiking prijzen Rammenkouring. Verslag v. d. afgevaardigde der Algem. Vergadering. Verkiezing van een Voorzitter, een Se cretaris on twee bestuursleden. Diverse zakon. Namens het Bestuur, H. W. KEESOM Voorzitter. Jac. KIKKERT Nz. waarn.-Secr. MADURA. Eierland. Notaris te Texel, zal op Vrijdag den 29 December 1911, 's avonds 7 onr, in het hotel „de Zwaan" aan den Burg op Texel, ten verzoeke van den heer J. WINTER Klz te Uitgeest. de navolgende zeer gunstig op Texel ge- légen perceelen te weten lo. een perceel weiland, genaamd „de Driehonderd", gelegen in Oporen, bij den Burg, sectie K, nos. 609 en 610 groot 1.32.80 heet. 2o. een perceel weiland, genaamd Dog- gerskooieweid", gelegen in de Hemmor sectie E, do. 196, groot 0.92.80 heet. 3o. Een perceel weiland, genaamd „Wes tergeest" gelegen op „Westergeest", sectie D. nos. 1270, 1271 en 1272, groot 0,44,30 heet. 4o. een perceel bouwland, genaamd „de Waddel", gelegen in do Waddel, sectio D. no. 1629, groot 0.21.10 heet. en 5o. een perceel weiland, gonaamd „de Driemnd", achter Hoogenberg, sectio D. no. 988, groot 1,59,60 heet. Aanvaarding 20 Maart 1912. Perceel 1 is verhuurd tot 20 Maart 1913. Betaling 15 Februari 1913. Notaris te Texel, zal op Vrijdag 29 December 1911, 'savonds 7 uur, in het hotel „de Zwaan" aan den Burg, a. ten verzoeko van het Bestuur van de Ilandelsvereeniging Wiihelmina" te Oos- terond op Texel, op een perceel grond bij de Haven te Oudescbiid op Texel, met daarop gesticht pakhuis, kadaster sectie D. no. 2034, groot 84 centiaren, en b. ten verzóeke van Trijntje on Simon Luitzo to do Koog, een a,'gebakend perceel Bouwterrein, aan do Koog op Texel, groot ongeveer 10 aren. Den Burg, 23 Dec. 1911. De directeur voornoemd, RENIER. Nieuwjaar. De directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te den Burg maakt bekend dat op 31 Dec. en 1 Jan. e.k. het vertrek en de aan komst der posten zal plaats vinden als op werkdagen behalve dat de 2e post niet ten 10,50 doch ten 11,40 v.m. aankomt. Op 31 December wordt besteld als op Zondagen; op 1 Januari als op werkdagen. Den 1ste Januari zullen alle kantoren op het eiland Texel zijn opengesteld als op werkdagen, postpakketten worden alsdan niet aangenomen en geen quitantantie- zaken behandeld. Verder wordt met het oog op den grooten toevloed van poststukken bij de jaarswisse- ling het publiek verzocht, brieven, brief kaarten en gedrukte stukken, als prent briefkaarten, visitekaartjes en circulaires, welke men bij voorkeur op 1 Januari wenscht te doen bestellen, te voorzien van twee elkaar schuin snijdende strepen, getrokken over de geheele adreszijde, en die stukken reeds op 26, 27 of 28 December ter post te bezorgen. Zij kunnen dan tijdig voor de bestelling worden gereed gemaakt, blijven tot 1 Januari op de kantoren van bestemming bewaard en worden zooveel mogelijk op dien dag in de bestellingen opgenomen. Den Burg, (Texel), 23 Dec. 1911. De directeur voornoemd, RENIER.

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 2