N® 2548. Londag 3 Maart 1912. 25ste Jaargang Nieuws- en Advertentieblad. van en naar Texel. Binnenland De raad van een Onderwijzer- Predikbeurten. Marktberichten. BOOT- EN SPOORDIENST Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond Advertentiën vóór 9 nnr op den dag der nitgave ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de TJitg. Firma LANGEVELD& DE ROOU, Parkstraat, Burg op Texel. aansluiting gevende BOOT van TEXEL Dagel. 4.15 6,30; 11,15; 2,50; TREIN van HELDER: 6,28; 7,45; 12,18; 4,10 Aankomst Trein Helder. Vertrek Boot. TREIN te HELDER 8,39*; 10,50; 12.01; 3,26; Zondags 9,42. BOOT van HELDER: Hagel. 5.15; 9,30; 12,30; 4,15; Zondags 5,15; 10.20; 12,30; 4,15 Men lette er wel op dat de met een aangeteekende treinen des Zondags niet rijden. Herhalingsoefeningen in 1913. De Burgemeester van Texel maakt bekend, dat de volgende korpsen en korps onderafdeelingen in 1912 voor herhalings oefeningen onder de wapenen moeten komen Voor de datum van opkomst wordt vorwezen Daar de publicatie op de ge- meeDte-aanplakborden. Texel, 1 Maart 1912. De Burgemeester voornoemd, GAARLANDT. TEXEL, 2 Maart 1912. - Bij de Vrijdag te Helder gehouden indeeling van manschappen van de lich ting 1912, werden van de gemeente Texel iügedeeld Hendrik Dijt, Zeemilitie. Jacobus Cornelis Rab, idem. Carol Clemens Barhorst, 4e vesting Heider Jan Boon, idem. Hendrik Smit, idem. Thomas Thomassen, deserteur. Orer de Vogeltrek. Van bevriende zijde werd ons dezer dagen no. 7 van Jong Vaderland toege zonden, waarin we aangehaald vinden een artikeltje over het trekken der vogels en waarin het nut der ringproeven wordt aangetoond, zooals dat plaats vindt op de Kurische Nehrung (Duitschland) een lange smalle strook land, die door de trekvogels gaarne als rustplaats gebruikt wordt, station Vogel warte Rossitten. De schrijver zegt in dat artikel o a „Het medegedeelde zal echter wel voldoende zijn om de beteekeois van een station als te Rossitten aan te toonen. Wel zijn ook in ons land ringproeven genomen, doch een zoo voortreffelijk station als op de Euhrische NehriDg hebben wij nog niet, wellicht zou Terschelling of een der andere Noordzee eilanden er een geschikte plaats voor zijn." Dit ter kennis te brengen van onze belangstellende lezers achten wij de bedoeling van den inzender, waarom wij hiervoor gaarne een plaatsje afstaan. Den Hoorn, 1 Maart. Unze vroegere plaatsgenoot de Heer C. Smit slaagde bij de te's Gravenhage gehouden Examens voor derde stuurman Groote vaart. Vlieland De heer H. Bartelings, directeur der Zeevaartk. School alhier, is geplaatst op de voordracht voor directeur der Zee- vaartk. School te Schiermonnikoog. Eene verstandige moeder. Een jong meisje, dat reeds eenige examens heeft afgelegd, zegt aan haar moeder Mama, ik heb groote vorderingen in mijn studie gemaakt; gaarne zou ik ze willen volmaken door het bestudeeren dor psychologie der phdologie, der pale ontologie Een oogenblik, mijn dochter, viel de moeder in de rede ik heb voor u een cursus van kookologie, schoonmaaklogie, verstellogie en een examen in buishoud- ologie bereid. En om te beginnen, doe dit schort voor en neem dien bezem. Zeldzaam. 1 Maart was het 50 jaar geleden dat mej. Petroneilo Rusthof in dienst trad bjj de toen jonge huishouding der familie Brouwer, te Leiden. Vijftig jaar laDg beeft zij in dat gezin trouw haar plichten vervuld, zij heeft met de familie lief en leed gedeeld en nog toeft zij bij haarzelfde mevrouw (nu reeds sinds jaren weduwe) F. Brouwer Stijnman te LeideD. Maandag als dag der verkiezingen Het bestuur van den Nederl. Bond van Handelsreizigers, gevestigd te Zwolle, heeft tot den Minister van Binnenl. Zaken het verzoek gericht, te bevorderen dat in het geheele laüd de Maandag, of in het algemeen de dag volgende op Zon en feestdagen, als dag voor de uitoefening van het kiesrecht worde aanbevolen. Bloembollen. Nu de sneeuw is weggeruimd blijkt in Haarlem's omstreken dat de bloembollen door de hevige vorst niet hebben geleden. Zy ontwikkelen zich algemeen zeer gunstig. Stierenkeuring en. Evenals vorige jaren zullen dit jaar vanwege de Provinciale Commissie tot Bevordering der Veefokkerij stierenkou- ringen worden gehouden. De voorkeurin gen te Anna Paulowna, Ouderkerk, Halfweg, Weesp, 's Graveland, Hoofddorp Aalsmeer, Schagen, Assendelft, Alkmaar, Hoogcarspel, Hoorn en Pnrmerend op 1, ■2, 3, 4, 9, 10, 11, 12 en 13 April, de centrale te Alkmaar op 26 April. Als een bijzonderheid zal dit jaar voor 't oerst, met de bedoeling dat zoo moge lijk vele jaren achtereen te doen, een extra premie van vijf honderd gulden worden uitgeloofd voor den stier gefokt in Noordholland, minstens drie jaar oud die de beste overerving getoond heeft, 'tgeen moet blijken door eene keuring ter plaatse van jongere of oudere afstam melingen. Met tien afstammelingen waar van vijf mannelijke aan te wijzen door de jury moeten de mededingers voor deze premie ter centrale keuring te Alkmaar verschijnen. Voor deze rubriek sluit de aangifte 15 Maart. Voorts is er een rubriek gemaakt, le voor stieren geboren tusschen November 1910 en Mei 1911 en 2e geboren tusschen Mei en November 1911. Gevecht tusschen otter en hond. Het mocht den jachtopziener J. Been, te Haarlemmermeer, gelukken een otter te bemachtigen in een tocht aldaar. Echter ging dit gepaard met levensgevaar voor Been's hond, daar de otter den houd meermalen ondor water meesleurde. De hond zou zeer zeker hec onderspit ge dolven hebbeD, als Been niet het geluk gehad had den otter aan zijn staart op het droge te trekken en het beest toen den strijd tegen den hond moest opgeven. De otter had een gewicht van 19'/: K.G. Nederland en China. Naar aanleiding van het bericht uit Nanking, dat de republikeinsche Chinee- sche regeeriDg maatregelen zal nemen tegen de Nederlandsche regeering, wegens haar optreden tegen de Chineezen in Nederl. Indië en dat er sprake is van het terugroepen van deD Chineeschen gezant in Den Haag, schrijft de „Berliner Börsen Courier", die den republikeinschen mannen wel een sterk gevoel van eigen waarde toekent: „In elk geval zou onder de vorige Mantsjoe-regeering geen mensch te Peking er aan gedacht hebben zooveel ophef te maken van het optreden der Nederlandsche autoriteiten op Java tegen onrustige Chioeezen". De „Berl. Botsen Courier" is overtuigd dat de zaak niet zoo gauw vergeten zal zijn als zij gekomen is, vooral daar de voorstelling van Nederlandsche zijde ge geven, anders is dan die van Chineesche zijde. De Amsterdamsche correspondent van de „Voss. Ztg.", die een overzicht geeft van het gebeurde te Batavia en Soera- baja, komt tot de conclusie dat de Nederlandsch Indische regeering correct gehandeld heeft, daar de olflcieele mede- deeiing, dat China den republikeinschen regeeringsvorm had aangenomen, niet geschied is. Een te San Francisco verschijnend Chineesch blad heeft van den particulieren secretaris van dr. Soenjai Sen 'een tele gram ODtvangon, waarin het heet, dat Chineesche oorlogsschepen Batavia zullen bombardeereu, wanneer Holland geen schadeloosstelling betaalt voor de Chinee zen, die door Hollandsc.be soldaten te Soerabaja zijn gedood. De correspondent van het Hbld. te Batavia seint De vereeDiging Soeporah te Soerabaja verzocht de tusschenkomst van het voorloopig bewind te Nanking. Het antwoord luidde, dat de Java- Chineezen moeten gehoorzamen aan de landswetten. De regeering vergunt thans het uit steken der ravolutionnaire vlag (bedoeld zal hier natuurlijk zijn der „republikein sche vlag"). Sieraden tusschen het afval Do erfgenamen van wijlen baron Van Pallaudt hebben opruiming gehouden onder papieieti enz. op don huize „Lyndenstein" te Beesterzwaag. Deze paperassen werden verbrand, en de ach werd op een vuilnishoop geworpen. Nu hebben kinderen daaruit verschillende voorwerpen gehaald als een gouden zegelring, gouden medaillons, riDgen en andere sieraden van waarde. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Ik had een zware koude gevat, waarmede ik ben blijven doorloopen, schrijft ons de heer Herm. Joh. Kamphuis, landbouwer te Harbrinkhoek, gemeente Tubbergen, zoodat ik influenza kreeg. Ik moest aanhoudend hoesten, had last van benauwdheden op de borst en pijn in mijn lendenen en in mijn schouderbladen, 's Nachts kón ik dikwijls niet slapen en had suizingen in mijn hoofd. Mijn eetlust was ik zoo goed als kwijt. Een kennis van mij, de onder wijzer, ried mij aan, de Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, te gebruiken, daar hij en zijn vrouw er veel baat bij gevonden haddeD. Ik kocht daarom eene flesch Abdijsiroop bij den drogist Goinga te Almelo en tot mijn groote blijdschap moest ik ondervinden, dat de Abdijsiroop een uitstekend genees middel was. Na eenige lepels Abdijsiroop gebruikt te hebben, verminderde het hoesten veel en nadat ik eenige flesschen Abdijsiroop had opgebruikt, waren de rillingen, de pijn in mijn rug en het hoesten veel verminderd. Na nog een fleschje Abdijsiroop gebruikt te hebben was ik weer gezond en opgeruimd als voorheen. Mijne verklaring moogt gij gaarne publiceeren. De Abdijsiroop is een onovertroffen middel tegen asthma, kink- en slijmhoest, verouderde en verwaarloosde verkoudheid, pleuris, influenza, heeschheid, keelpijn en alle borst- en longaandoeningen. Voor komt de Tering! De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, kost per flacon van 230 gram f 1, per flacon van 550 gram f2,en per flacon van 1000 gram f3,50. Eischt rooden band met handteekening van den Generaal-Agent L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de bekende verkoopers, alle drogisten en de meeste apothekers. Schagen, 29 Febr. Aangevoerd: 12 Geldekoeien f 160 a 1 215 55 Vette Koeien I ISO a f 345, 30 Kaltkoeien I 170,a t 2S5 200 Nuchtere Kalveren f 7 a f IS. 50 Vette Varkens 56 a 60 ct. per Kg. 70 Biggen f 11.00 a 115,00; Boter f 1.60 a 1 1.80 per K.G. Kipeieron 1 3 50 a f 4.per 100. Leiden, 1 Maart. Ter markt aangevoerd 10 Stieren f 118,— a f 280, 223 Kalf- en Melkkoeien f 1S4 a 1346. 1S1 Varekoeien 108 a f 26S 221 Vette Ossen en Koeien i 189 a f342 48 Kalveren (vette) f 72 a i 136 135 Kalveren (magere) f4.a t 10 368 Biggen f 4.k f 12.— TEXELSCHE COURANT. Abonnementsprijs per 3 maanden. Voor dek Burg 30 Cts. Franco per post door ge- beel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere anden met verhooging der porto's. Prijs der Advertentiën. Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer 3 Ct. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. O Lich tingen KORPSEN. l905 1906 1907 190S 1909 191C 1911 26 26 26 11 13 13 I de regimenten infanterie, de Compagnieën wielrijders de compagnieën hospitaalsoldaten bet korps pontonniers de regimenten vesting-artillerie bet korps pantserfort-artillerie het regiment genietroepen, met uitzondering van de miliciens- telegrafisten. de regimenten infanterie de compagnieën wielrijders de compagnieën hospitaalsoldaten het korps torpedistcn. de regimenten vcld-arlillerie, met uitzondering van de treinafdeeling bet korps pontonniers de regimenten vesting-artillerie het korps pantserfortartillerie het regiment genietroepen met uitzondering van de miliciens telegrafisten het korps torpedistcn de legimenten huzaren de regimenten veldartillerie met uitzondering van de treinafdeeling het korps rijdende artillerie het korps pontonniers de regimenten vestingartillerie het korps pantserfortartillerie het regiment genietroepen met uitzondering van dc miliciens telegrafisten, het korps torpedistcn de regimenten infanterie de compagnieën wielrijders de compagnieën hospitaalsoldaten I dc mitraillourafdeelingcn (Hieronder ook tc begrijpen de miliciens van andere lichtingen, die in 1911 hunne eorste- ocfening aanvingen, met uitzondering echter van hen die tengevolge van verleende ontheffing van den werkclijken dienst eerst in 1911 vooreerste- oefening onder de wapenen kwamen.) Aantal dagen 11 26 26 26 12 26 26 19 19 26 19 20 26 26 26 26 26 26 19 26 26 26 26 Zondag 3 Maart 1913. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur ds. Kijne. V'aal, 'sAv. 7 uur ds. Visser. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Visser. Oudeschdd. Vm. 10 uur ds. Ounekes. üosterend. Vm. 10 uur ds. van Grasstek. Cocksdorp, Vm. 10 uur ds. Boeke. 's Av. 7 uur Zeudingssamenkomst, iSpr. ds. Boeke en ds. Kijne. Collecte. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. half 10 ds. Dagevos. Voorbereiding. Nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, Geen dienst. Den Hoorn. Vm. 10 uur ds. Bussemaker

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 1