DAALOERS C# i:v :.i Parkstraat. Burg-Te x el. M. J. WALL AST, Tailleur, WmmÊlmm Na elke proef met een ander merk, zult ge de kwaliteit van 9 m nog meer waardeeren dan ge SGHELPKALKF ABRIEKEN ST0ÖMTRASMOLEN. reeds deedt. Firma W. F. STOEL ZOON, Alkmaar. Firma Langeveld óf de Rooi] Bij voortduring houdt onze firma zich beleefd aanbevolen voor de levering en vervaardiging van alle voorkomende DRUKWERKEN, voor Gemeente, Polderzaken, Yereenigingen en voor Particulieren, zullende door nette bediening en billijke prijsberekening zij bet vertrouwen zicli waardig betoonen. Ook beveelt onze firma zich beleefdelijk aan zoowel wat betreft de levering van alle gewenschte BOEKWERKEN, COUR ANTEN, en TIJDSCHRIFTEN, als het PLAATSEN TAN ADVERTENTIÉN in dag- en weekbladen. FEUILLETON. EEN AFRIKAANSCH MILL10NAIR. komt elke week op Xexel. Wenscht U een elegant passend costuum tegen scherp concurreerenden prijs, vraagt stalen aan SPOORSTRAAT 7011ELDER. Ze worden U fratico toegezonden. mi Verrassingen van Kolonel Clay. 25.) BLOO t32U^,wr Bij bloedarmoede en zenuwzwakte komt het er uooral op aan de algemeene lichaamskracht te uerhoogen, en de gestoorde leuensopgewektheid te herstellen. De eroaring leert dat de Sanguinose dit doet. Geneesheeren verklaren dat. Mijne patiënten, die aan bloedar moede leden, en de Sanguinose ge bruikten, verklaarden eenstemmig dat zij hun goed deed. Ik zal zeker voort gaan met uw middel voor te schrijven bij de behandeling van bloedarmoede. Dr. James Sullivan. Cardiff (Engeland). Gebruikers getuigen het. Ondergeteekende is van nabij] met den heilzamen invloed der Sanguinose bekend. Voor zwakken blijkt het een probaat middel, dat de eetlust opwekt en de algemeene levensopgewektheid bevordert. H. P. Stegenga, N. Herv. pred, Wolfaartsdijk, Dec. 1911. Boek- en Courantdrukkerij De Sanguinose staat in ons land aan het hoofd van alle versterkingsmid delen. Het volk heeft er vertrouwen in. Daar zijn er honderden en duizenden in ons land, die na een getrouw gebruik der Sanguinose radicaal van hun bloed armoede, bleekzucht, zenuwzwakte zijn genezen. Sanguinose wordt geleverd in groote groene flacons van ruim 300 gram inhoud. Prijs per flacon J 1.50; 6 flaconsf 8.12 flacons t 15,Bij alle eerste apothe kers en drogisten. Wacht IJ voor namaak I §De Riemerstraat, Den Haag. VAN DAM Co. Te Oosterend P. Dros Gz. Ondeschild Joh. Dros, den Burg T. Bnijs. Ze praatten beiden heel onderhoudend en wisteD allerlei aardige geschiedenissen. De hooggeboren David was een uitste kend zwemmer. We roeiden met hem en hij kon eensklaps onderduiken als een rob. Toen we vertelden, dat we zelfs geen slag in het water konden doen, was hij uiterst verwonderd en drong er op aan om te leeren zwemmen, daar het toch voor een oprecht Engelschman een gebrek in de opvoeding is. Maar Charles houdt niet van het water en ik voor mij haat elke lichamelijke inspanning. We stemden er evenwel in toe, dat hij ons naar den mond der rivier zon roeien en spraken af den volgenden middag om vier nnr te gaan. Dienzelfden avond kwam Charles met een hoog ernstig gezicht op mijn kamer. 8ey, fluisterde hij, heb je Diets gemerkt? Heb je geen enkel vermoeden Ik beetde van 't hoofd tot de voeten. Vermoedens? vroeg ik. Vertrouw je Simp son niet (Simpson was de bediende van sir Charles.) Myn zwager keek me achterdochtig aan. Sey, fluisterde hij weer, houd je me voor de gek? Neen, niet Simpson; ik spreek over de jonge Granton en zijn vrouw. Ik ben er van overtuigd, dat het kolonel Clay en madame Picardet zijn. Onmogelijk, riep ik. Hij knikte. Ik ben er zeker van. Hoe weet je het? Bij instinct. Ik greep hem bij deD arm. Charles, zei ik smeekend, handel niet te voorbarig. Denk eraan, hoe dwaas we ons aangesteld hebben met dr. Polperro. Ik heb daar reeds aan gedacht, ant woordde hij. En daarom zal ik uiterst voorzichtig zijD. Om te [beginnen zal ik morgen naar Glen— Ellachie telegraleeren en weet dan dadelijk of bij David Granton is of niet. Intusschen zal ik den knaap zorgvuldig in 't oog houden. Den volgenden morgen werd een be diende al vroeg meteen telegram wegge stuurd naar Flowis, waar bij het at moest zenden en op het antwoord wachten, 't Was niet onmogelijk dat Lord Craig-^ Eüacbie reeds op jacht was, toen het tele gram aankwam, zoodat we geen antwoord wachtten voor oDgeveer zeven uur 'savonds. Intusschen moesten we, daar het nog zeer ODzeker was of we den werkelijken David Granton niet voor baddeD, beleefd en voor komend blijven tegen onze gasten. De Polperrozaak bad ons geleerd, dat teveel ijver even gevaarlijk is als te weinig. Niettemin moesten we onzen man goed in 't oog houden 't zou bem niet gelukken ons nu te ontsnappea. Om vier uur kwam het jonge paar ons balen. Het vrouwtje was zoo bekoorlijk en lachte zoo innemend dat men baast niet aan haar onschuld en baar eenvoud kon twijfelen. Ze trippelde naast Cbarles naar bet boothui»je, druk lachend en babbelend, en hielp toen haar man de boot in orde maken. Terwijl ze hiermee bezig waren, nam Charles me even terzijde. Sey, je weet, ik ben een oude vos en ze kunnen me niet gemakkelijk bedriegen. Ik heb met dat vrouwtje gepraat en wer kelijk, ik geloof dat ze volkomen onschul dig is. Ze is een bekoorlijk, lief per soontje. We moeten ons heusch in die twee vergissen. In elk geval moeteD we hoffelijk blijven. Ik bad al opgemerkt, dat mevrouw Granton van 't begin af bijzonder vrien delijk voor Charles geweest was. En op haar beschroomde, kinderlijke maDier was ze ook werkelijk onweerstaanbaar. We roeiden weg of liever, do Grantons roeiden ons, terwijl wij lui achterover op de gemakkelijke kussens leunden. Zo roeiden stevig door en in een paar minuten waren we uit het gezicht van ons kasteel verdwenen. Mevrouw Granton begon onder het roeien een gesprek met sir Charles. Ze lachte on ophoudelijk en flirtte met hem als een schoolmeisje, dat door eon ouderen heer het hot gemaakt wordt. Sir Charles was hierdoor zeer gevleid. Hij is heel gevoelig voor attenties van vrou wen, vooral als doze jong, eenvoudig en onschuldig zijn. De dames uit de groote wereld kent bij maar al te goed, maar een aardig, kinderlijk persoontje kan bem om haar vinger winden. Zo roeiden door, tot wo Seamwe's Island bereikt hadden. Dit is een rotsachtig eiland, dat in zee voor uitsteekt; aan do eone zijde stijl on woest, terwijl de andere z(jde een zacht glooiende belling vormt, die bedekt ïb rnet massa'» roode valeriaan. Mevrouw Granton roeide er hadstig heen. O, wat een beelderige bloemen, riep ze verrukt uit. Kon ik er maar wat van plukken. Toe laten we even landen, sir Charles, en plukt u dan een ruiker voor mijn zitkamer. Charles stemde dadelijk toe. Gaarne, lief kind, ik ik dweep met bloemen, zei hij poëtisch gestemd. Ze roeiden om het eilandje heen en vonden een gemakkelijke landingsplaats, 't yerwonderde»me eenigszins, dat ze die plek zoo gauw vonden. De heer Granton sprong vlug aanlanden mevrouw Granton volgde hem. Ik voelde me een weinig beschaamd, toon ik zag, hoe onhandig en angstig Charles en ik volgden en hoe angstvallig we wachtten, tot de boot ge heel tegen den kant lag. Wo kwhmen or echter toch en begonnen de rotsen te be- klimmon om de valeriaan te plakken. Stel u onze verbazing voor, toen we het volgende oogenblik ontdekten, dat hot jonge paar weer in do boot gesprongen was en onder hartelijk gelach dezo van den wal stootte. Zo roeiden ongeveer twintig moter ver. Toen wondde de man zich om, genadig met de hand wuivend. Vaarwel! zei hij, vaarwel! Ik hoop dat u een mooie ruiker zult plukken. Wij gaan naar Londen. Naar Londen, stotterde Charles, doods bleek wordend. U wilt ons hier toch niet achterlaten Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 2