N®. 2556. Zondag 31 Maart 1912, 25ste Jaargang Nieuws- en Advertentieblad. Bixi nenland. Uit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond Advertentiën vóór 9 nnr op den dag der uitgave ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de TJitg. Firma LANGE VELD DE ROOIJ, ParkstraatBuesop Texel. Verbetering K 1 E Z E R S L IJ S T. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Texel brengen hiermede ter openbare kennis dat van heden af tot en met den 21sten April a.s. voor een ieder op de Secretarie der gemeente ter inzage neder- gelegd en in afschrift, tegen betaling der kosten, verkrijgbaar zijn gesteld een verzoek om verbetering van de vastge stelde kiezerslijst, met de bijgevoegde bewijsstukken, op 28 dezer ingediend door SIMON KEIJZER, wonende te Oosterend op Texel, op grond dat zijn naam daarop niet voorkomt. Een ieder is tot tegenspraak van het verzoek bevoegd. De tegenspraak moet schriftelijk (op ongezegeld papier) en uiterlijk den 23sten April a.s. aan het Gemeentebestuur worden ingediend. Texel, den 28 Maart 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd GAARLANDT. De Secretaris JONKER. KENNISGEVING. Staat der GEMEENTE EIGENDOMMEN. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Texel brengen ter openbare kennis, dat 'n afschrift van den Staat van hetgeen naar het burgerlijk recht eigen dom der Gemeente is, tegen betaling der kosten, ter Gemeente Secretarie ver krijgbaar is. Afgekondigd en aangeplakt te Texel, den 28 Maart 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. GAARLANDT. INRICHTINGEN, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van GERR'T HENDRIK GEUS, te de Waal, alhier, om op het perceel, kadastraal bekend in Sectie C, No. 760, een inrichting voor machinale houtbewerking te mogen oprichten door hen is toegestaan. Texel, den 27 Maart 1912. Burgemeester en Wethouders vnd. De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. GAARLANDT. BEK E N D M A K I N G. DRANK W E T. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel, brengen ter openbare kennis, dat op 25 Maart 1912 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van FLORIS DEKKER, van beroep Café' houder, wonende te Texel, om vergunning tot den verkoop van sterken drank in het klein, in de navolgende localiteitgelagkamer van het „Prins- Hendrik Hotel", van het perceel kadastraal bekend gemeente Texel, Sectie A, No. 2189, plaatselijk gemerkt wjjk O, 348a, en gelegen aan den Noorderdijk aldaar. Binnen twee weken na de dagteekeuing dezer bekendmaking kan een ieder tegen bet verleenen van deze vergunning schrif telijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Texel, den 28 Maart 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. GAARLANDT. INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Wed. E. S. VLESSING, om vergunning tot het bouwen van een beigplaats voor metalen, lompen, droge en gezouten huiden, beenderen en ruwe wol, op het perceel, kadastraal bekend in Sectie E, no. 1294. Op Vrijdag den 12 April 1912, des middags te 12 uren, zal ten Raad- huize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. Voorts wordt er de aandacht van be langhebbenden op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel niet tot beroep van de beschikking van het Gemeentebestuur bevoegd zijn zij, die niet voor het Gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, den 29 Maart 1912. Burgem. en Weth. voornoemd, GAARLANDT, Burgemeester. JONKER, Secretaris. TEXEL, 30 Maart 1912. Vergadering Witte Kruis. 't Gewone verschijnsel, klokke acht was Woensdagavond in het café den Burg, het bestuur en een 6 tal leden present, een kwartier later toen de vergadering geopend werd, waren 20 personen tegen woordig het bestuur inbegrepen, en dat van een vereeniging die ruim 750 leden telt. In zijn openingswoord heette de voorz. de heer Wagemaker, allen welkom, in zonderheid een tweetal leden van andere dorpen, en betreurde de slechte opkomst, ook door spreker een algemeene kwaal genoemd. De notulen, door den secret.-penning- meester, den heer L J. Kikkert gelezen; werden onveranderd goedgekeurd. Hierna volgde voorlezing van een keurig jaarverslag, waarvoor de secretaris dank van den voorz. en applaus van de vergadering verwierf. Wij stippen daaruit aan, dat de ver eeniging in het afgeloopen jaar door schenking in het bezit kwam van een velotrap en .een ziekenstoel op wielen. Als rapporteur van de commissie belast geweest met het onderzoek der rekening over het afgeloopen jaar, stelde de heer A. Langeveld Pz. voor deze goed te keuren waartoe bij acclamatie werd besloten. Een opmerking maakte genoemde heer evenwel daarbij, n. 1. dat h. i. de kosten van het terrein nog al hoog te noemen waren, iets wat de voorz. toegaf, die ze niet te hoog vondt, gezien het druk bezoek dat hierdoor aau het gebouw en zijn omgeving ten deel viel. Wij laten de rekening hieronder in j uittreksel volgen. Uit de aan de rekening toegevoegde balans bleek, dat op 1 Januari j. 1. het bezit van de vereeniging de schulden met een bedrag van f 2892,42 overtreft, de financieels toestand is dus alleszins gunstig te noemeD. Uit de verslagen van de 53e algemeene vergadering en de vervolg-vergadering door den afgevaardigde den heer Pisart uitge bracht, bleek dat het daar nogal warm was toegegaan, de voorz. stelde daarom, onder dankzegging aan den heer Pisart, voor, de verslagen in het archief te deponeeren. Dat er door enkelen nog steeds raar met de eigendommen van de vereeniging wordt omgesprongen, bleek uit het vei slag over het materiaal. De voorzitter verzocht ons in het verslag daarop nogmaals de nadruk te leggen, ofschoon er wat betreft de terug bezorging sedert de geregelde aanschrijving door het bestuur verbetering ten goede merkbaar is. Volgens statuten treedt elk jaar een der leden van het bestuur, te den Burg woon achtig, af en de leden van de andere dorpen treden na drie jaren allen gelijk af, die te den Burg zijn direct herkiesbaar, de andere niet. Dit jaar traden alle leden van de andere dorpen af, van die aan den Burg de heer L. J. Kikkert. Voor de verkiezing van leden voor de andere dorpen worden om eenige leiding aan de verkiezing te geven, enkele namen genoemd. Bij eerste stemming werden gekozen voor den Burg het aftredend lid, de heer L. J. Kikkert., voor Oosterend, den Hoorn, Koog en de Waal, resp. de heeren IJ. Koppen, W. R. van Douwen, J. Mak en J. de Jongh. De heeren Kikkert, Mak en de Jongh, op de vergadering aanwezig laten zich de benoeming welgevallen. Bij tweede vrije stemming wordt voor Oudeschild benoemd de heer F. Zegel Kz., bij de daarop gehouden herstemming tus- schen de heeren C. Stoepker en A. C, Toet, voor Eierland, do heer A. C. Toet. Een voorstel van den heer A. Langeveld Az. om bij bedanken van een of meer der vier gekozenen, degene die de opvolgend meeste stemmen bad als in zijn plaats gekozen te beschouwen, wordt na eenige discussie, aangenomen. Bedoelde heeren zijnvoor Oudeschild, P. v. d. Wiele, Oosterend, Jb. Daalder Dz., Eierl,. C. Stoepker en den Hoorn, P. Drijver. B\j de rondvraag informeert de heer v. d. Poll of reeds de noodige stappen voor aanschaffing van een brancard bij het ge meentebestuur zijn gedaan. De voorzitter antwoordt, dat het feit dat de brancards zoo duur zijn, alsmede dat de afdeeling thans in het bezit is van een ziekenstoel op wielen, het bestuur van een aanvrage bij het gemeentebestuur hebben teruggehouden, men is evenwel nog in correspondentie over de aanschaffing als bedoeld met den heer Fleischer, redacteur van het Groene en Witte kruis. Op een vraag van den heer de Jongh, namens een lid, niet t6r vergadering nau- wezig, boever men met de verwezenlijking van h t ideaal van den voorz., het aanstellen van een wijkverpleegster is gevorderd, ver nemen wij dat dat ideaal, met het oog op de enorme kosten daaraan verbonden, omdat de aanstelling van één wijkverpleegster in verband met de uitgestrektheid der gemeente niet voldoende is, waarschijnlijk zóó lang een ideaal zal blijven, tot ieder die daarvoor in aanmerking komt lid is van de vereen. Met de opwekking, dat ieder in zijn om geving zich zal inspannen om leden te winnen voor de vereeniging, wordt te half elf de vergadering gesloten, met dank aan de afgetreden bestuursleden en lof, voor hen die dat verdiend hebben, jammer ge noeg niet allen, voor wat ze in de 3 jaren voor de vereeniging hebben gedaan. Den Hoorn, 29 Maart. Hedenmorgen is men zoo gelukkig geweest, niettegenstaande het weder gaandeweg ruwer werd toch nog een zinkstuk op de daarvoor bestemde plaats te doen zinken. Had het, toen men van wal stak zoo ruw geweest, men had het niet gedaan, maar niettegenstaande de zee aan den Hors er ruw was is alles zonder ongelukken afgeloopen. Oudeschild, 29 Maart. Konden wij eenige weken geleden in de groote bladen lezen, dat er goedge slaagde proefnemingen waren gedaan met een soort van Rettung stof, thans kunnen wij mededeelen, dat als agent voor den alleen-verkoop dezer stof op Texel benoemd is de heer F. Zegel Kz. en dat bij eenigszins gunstig weder met deze stof aan de haven proefnemingen zullen worden gedaan. Vlieland Tot predikant bij de Ned. Herv. Ge meente alhier, is beroepen de heer P. G. Dijkema, candidaat tot den H. Dienst te Beerta. Passie-spel. Men meldt ons Gisterenavond (Dcnderdag) werd in het lokaal „Casino" de slot repetitie gegeven van Die Passion unseres Herrn Jesu Christi", waarvan de opvoering zal plaats hebben op heden, morgen en Zondag, 29, 30 en 31 Maart. De talrijke aanwezigen, welke reeds op dezen laatsten repetitie-avond getuigen waren van de opgevoering van dit indrukwekkend Passiespel, waren onder den indruk van dit werk, en gaven bij het einde van deze slot-repetitie op langdurige wijze uiting aan huone be wondering en ingenomenheid door een daverend applaus. Hoog loater. Men schrijft uit Tiel: Tot groote ichade van de veefokkers staan alle uiterwaar den, langs de Maas onder. Enkele veren zijn opgebroken. Menschlievende claad 1 Bij het pompstation aan d9 Kostver- loreuvaart te Amsterdam, ligt het schip „Grietje", schipper C. Nederveld, geladen met zand. De schipper lag echter reeds 6 weken ziek. Een tweetal kinderen waren bezig het zand te lossen. Doch dit weik ging hun niet al te best af. De werklieden van de stadsbelt waren zoo begaan met het lot van den schipper en diens kin deren, dat zij in het schaftuur het schip voor den schipper gelost hebben. Tel. Do maag van een koe als spaarpot. Bij den slager J. Brand, te Koog aan de Zuau, vond de knecht bij het openen van de maag eener koe een speld en... een gulden De guld-m was aangeslagen doch overigens zeer gaaf. TEXELSCHE COURANT. Abonnementsprijs per 3 maanden. Voor den Borg 30 Cts. Franco per post door ge heel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere 1 inden met verhooging der porto's. Prijs der Advertmtièn. Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer 13 Ct. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. VAN DE De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel NIET tot beroep van de beschik king bevoegd zijn zij, die indertijd niet voor het Gemeeutobestunr zijn verschenen om hun bezwaren mondeling toe te lichten. ONTVANGSTEN Aan batig saldo 1910 f 241,92 n Contribution 810,- n Bijzondere ontvangsten 27,747j u Subsidie hoofdbestuur 132,05 ii id. vereeniging tot bestrijding v. d. tuberculose 8, provenu verkoop bloejnpje 212,827, n opgenomen gelden 1000, afgelost f600. f 2432,5472 UITGAVEN Per bijdrage a/d Algemeene kas f 86,05 pLasten, waaronder assurantie, belastingen, renten en adossiugen 737,44 ii Huishoudelijk beheer, advertentien, drukwerk, salarissen, inning contributie 185,227, Per uitgaven binnen eigen kring voor bet doel der vereeniging, verplegings- artikelen, onderhoud gebouw en plantsoen, exploitatierekening idem 1096,467, ii kosten ter bestrijding van de tuberculose 62,78 Onvoorziene uitgaven 16,80 Kassaldo 247,787, f2432,547,

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 1