1 De Stoomboot „TEXEL", Parkstraat. Burg-Texel. Ome Boekwinkel 399e STAATSLOTERIJ 3 pet Tiidgsestpolissen a 111.15, betaalbaar met 11.- per maand. Geldig voor 3 achtereenvolgende Loterijen. Kids gelijk 1|20 Staatslot Ook verkrijgbaarTij dgeestbrief j es „Ik dank er mijfl gezondheid aan". Firma Langeveld Sf de Rooij Bij voortduring houdt onze firma zicfi beleefd aanbevolen voor de levering en vervaardiging van alle voorkomende DRUKWERKEN, voor Gemeente, Polderzaken, Yereenigingen en voor Particulieren, zullende door nette bediening en billijke prijsberekening zij bet vertrouwen zich waardig betoonen. zij ook in veler gunst aanbevolen." Niet alleen dat wij ruim voorzien zijn van KANTOORBOEKEN en alle KANTOORBENODIGDHEDEN, ook mooie JONGENS-' en MEISJESBOEKEN in PRACHTBAND, zijn ruimschoots voorbanden. Verder alle SCHRIJEBEHOEFTEN, VULPENHOUDERS, LAK, INKTEN in verschillende merken, enz. enz., te veel om alles op te noemen. Orders voor INDIA RUBBERSTEMPELS en LAKCACHETS worden ten spoedigste uitgevoerd. FEUILLETON. EEN AFRIKAANSCH MILLIONAIR. Mevrouw WICHERT, geb. Brouwer, de echtgenoote van Dr. WICHERT te Fendenheim bij Mannheim, verteld gaarne hoe zij aan de Sanguinose haar gezondheid dankt. „Ik was een jong meisje van 2u jaren, en heel bloedarm kwam van bed op de ligstoel en van de ligstoel op bed. Kilo's staalpillen had ik al geslikt, jaren lang; maar ik werd hoe langer hoe erger. De dokter had weinig hoop meer. Tegen zijn zin begon ik met de Sanguinose ;mijne moeder wilde dat gaarne nog eens probeeren. En zie Na de eerste flesch kwam er wat eetlust; maar na de tweede of derde flacon werd ik overdekt met uitslag; en toen die verdwenen was, was ik gered. Wel wat zwak, maar gezond. De kwade stoffen waren uit het bloed verwijderd, en de Sanguinose hielp m\i spoedig nieuw bloed maken. Wie er meer van hooren wil kan het navragen bij mijne moeder, Copernicusstraat '220 in Den Haag Mevrouw Dr. F. WICHERT. Mevrouw W. is thans eene gezonde sterke vrouw, en de gelukkige moeder van twee kinderen. Wanneer zij niet had opgehouden met die pillen die haar bloed bedierven, was zij waarschijnlijk al jaren geleden gestorven. Zij dankt hare gezondheid en haar levensgeluk, middelijkerwijs aan de Sanguinose. En als gij die dit leest dezelfde verschijnselen hebt, wees dan verstandig en probeer het ook met de Sanguinose zij zuivert uw bloed en versterkt het. Maar zorg dat gij de echte krijgt, en wacht u voor namaak. VAN DAM Co. SANGUINOSE is verkrijgbaar bij alle apothekers en voorname drogisten. Prijs fl.50 per flacon; de 6 flacons f8.— de 12 flacons f 15. Den Haag, de Riemerstr. 2c/4. VAN DAM Co. Te Oostereud I'. Dros Gz., den Burg T. Bnijs, Oudesckild Joh. Dros. vaart geregeld Maandags half TWEE naar Purmerend en verder Donderdags uit de haven richting Amsterdam. Steunt allen dezen dienst. Beleefd aanbevelend, F1. DHlBZICltlR. GRATIS HERVERZEKERING. Geven dezelfde rechten en prijzen als Staatsloten. 1/4, 1/5 en 1/10 Tijdgeestbriefjes kunnen voor de 5de Klasse gesplitst worden. Verkrijgbaar te Rotterdam aan het Hoofdkantoor Wijnstraat 16. Te den Burg bij G. CUEVERT, Hoofdagentte de Cocksdorp bij C. DE GRAAF; te den Hoorn bij C. RIJF, Calé. Verrassingen van Kolonel Clay. Dat geloof ik ook wel, stemde sir Adol- phus toe op den onverschilligen toon van den geleerde, die niets voelt voor de flnan- cieele belangen van een ander. Sir Charles hield hardnekkig vol. Bedenk, dat een groote verantwoording op je schouders rust. De markt hangt van jon af. Je moet geen menschen die er buiten staan, uitnoodigen de proefnemingen bij te wonen. Vraag wat geologen en des kundigen, maar zorg er voor dat ook be langhebbenden uitgenoodigd worden. Ik kom ook. Vraag Mosenheimer en den jongen Phipson. Ze vertegenwoordigen de diamantvelden, de anderen de wetenschap. Maar in 's hemelsnaam, laat er niet voor barig gebabbeld worden. Zeg het Schleier- macher ook, dat hij niet in 't openbaar bluft op zijn ontdekking. Op verzoek van Schleiermacher zelf wordt de zaak voorloopig geheim gehouden, antwoordde Cordery nu ernstiger. Dus daarom moest je het straks zoo uit bazuinen vroeg Charles op streDgen toon. We gingen dien avond naar Lancaster Gate in de heimelijke hoop, dat de Duitscbe professor ons niets merkwaardigs zou toonen. 't Was een merkwaardig man, die Dnit- sche professor. Blijkbaar was bij vroeg grijs gewordenzijn lang wit haar hing over zijn voorhoofd, doch zijn blik was levendig en zijn gelaat stond schrander en geestig. Met de mannen der wetenschap wisselde hij een hartelijken handdruk, ter wijl hij afgemeten boog voor de Zuidafri- kaanscbe belanghebbenden. Daarna begon hij in een mengelmoes van DuitBch en Engelsch te spreken, zoo nu en dan, als hij niet uit zijn woorden kon komen, met zijn handen gesticuleerend. Zijn nagels waren onberispelijk, doch aan zijn vingers zag men duidelijk, dat hij gewend was, chemische onderzoekingen te doen. Hij viel dadelijk met de deur in huis, ons in enkele woorden vertellend, dat hij zich voorstelde, ons een nieuw proces te laten zien, waardoor hij goede en voldoende diamanten kon vervaardigen. Hij zette zijn apparaten gereed en ver klaarde ons zijn methode. Diamanten, verkondigde hij, zijn niets anders als kristalachtige steenkool. Hij had gevonden, hoe hg ze doorschij nend moest maken dat was alles. De mannen der wetenschap onderzochten zorgvuldig de verschillende potten en pannen. Daarna legde hij er een zeker aantal ruw materiaal in en ging met in 't oog loopende openhartigheid aan 't werk. Er waren drie gelijke processen en hij maakte bij elk proces twee steenen gelijk. Het merkwaardigste van zijn methode, zei hij, waa wel de snelheid en het goedkoope ervan. In drie kwartier (hier glimlachte hij spottend) kon hij een diamant vervaar digen, die in den handel twee honderd pond waard was. De grondstoffen sisten en rookten, terwijl de professor voortdurend roerde. Een on aangename reuk, als van brandende ve deren, vulde de kamer. De geleerden rekten van nieuwsgierigheid den hals uit, vooral YaneVivian was vol aandacht. Na drie kwartier begon de professor, steeds glimlachend, zijn pannen leeg te maken. Hij verwijderde een groote hoeveelheid poeder, die hij bij-producten noemde, en nam daarna uit iedere pan tusschen vjnger en duim een klein kristalletje, dat evenwel nog ruw van oppervlakte was en niet doorschijnend. Uit elk paar pannetjes haalde hij twee zulke steenen, die bij ons triomfantelijk voorhield. Dit, zei hij, zijn echte diamanten, ver vaardigd tegen den prijs van veertien shil ling en een sixpence per stuk. Toen nam hij het tweede paar en zeiDeze kosten elf shilling en negen pence, terwijl hij bij het derde paar verrukt uitriepDeze kosten me niet meer dan drie shilling en acht pence. Ze werden nu rondgegeven. Daar ze nog ruw en ongeslepen waren, was het nog onmogelijk, de waarde te beoordeolen. Doch een ding was zeker. De geloorden waren er stellig van overtuigd, dat do professor de stoenen niet erin geworpen bad en dat ze, voor het scheikundig proces begon, niet in de pannen geweest waren. Ik wil ze nu uitdeelen, merkte de pro fessor op onverschilligen toon op, alsof hij het over erwten had. Dij overhandigde er een aan mfjn zwager. Een voor sir Charles, zei hijeen voor rar. Mosenheimer; een voor mr. Phipson de vertegenwoor digers van do diamantvelden. Nu een voor sir Adolphus, een voor dr. Gray en een voor mr, VaneVivian, de vertegen woordigers der wetenschap. N u moeten ze nog geslepen worden, als we elkaar overmorgen hier weer ontmoeten. Charles keek den man verwijtend aan. Professor, zei hij op plechtig waarschu wende toon. Is u er wol van bewust, dat indien u slaagt, u anderen voor een waarde van duizende ponden benadeelt De prolessor haalde zjjn schouders op. Wat kan mij dat schelen? vroeg bij met moeilijk verborgen voldoening, Ik bon geen financier. Ik ben een man der woten- schap en vergaar kennis, doch geen for tuin. Afschuwelijkriep Charles uit. Nooit van mijn leven zag ik iemand de belangen van anderen zoo met voeten treden. We gingen vroeg weg. De wetenschap triomfeerde, de geldmannen waren moede loos. Als zijn beweringen juist wareD, voorzagen ze oen groote „krach" op de beurs, 't Was een vrceselijke zaak. Charles wandelde met de professor naar huis. Hij polste hem voorzichtig, of hij niet geneigd zou zijn voor een som gelds zijn ontdekking te verzwijgen. Sir Adol phus had er reeds voor gezorgd dat de zaak voorloopig geheim gehoudon werd, doch Charles wonschte te weten voor hooveel Schleiermacher zijn gohoim wilde verkoo- pen. De Duitscher was ochter niet over te halen. Neen, neen, antwoordde hij beslist. U begrijpt me niet. Ik koop en verkoop niet. Het is oen wotonschappelijke ont dekking, die ik niet mag verzwijgen. Ik geef bovondion niets om gold. C Wordt vervolgd.) Boek- en Courantdrukkerij 29.)

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 2