Tweede Blad. Kunstmeststoffen. Jg De Stoomboot „TEXEL", DAALDERS -Jfg PURMEREND. - PÜRMEREND. M N\ 2560. Zondag 14 April 1912. 25ste Jaargang. Nieuws- en Advertentieblad. Gemalen Kainiet 12,4 pet. per 100 kg. f 2.30 Superphosphaat 14 pet. 100 2.75 Thomasphosphaat 16 pet. 100 2.50 Chilisalpeter 15 Eisch de van ouds beproefde en weiger nabootsingen. FEUILLETON, EEN AFRIKAANSCH MILLION AIR. Vertrek 12 uur. 114, Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond Advertentiën vóór 9 nnr op den dag der uitgave ABONN E M E N T E N en ADVERTENTIÈN worden aangenomen bij de üitg. Firma LANGEVELD& DE ROOIJ, ParkstraatBuks op Tex el. Ir'TP Tl !0e Regiment Infanterie Haarlem. Lichting 1906. 4e Regt. Vesting-Artillerie, den Helder. Korps I'antserfort-Artillerie, den Helder. Lichting 1907, Hemelrijk Johannes, 2 Sept. 1912. Korps Pontonniers, Dordrecht Lichting 1909. Vonk, Dirk 2 Juli 1912. Korps Torpedisten, den Helder. Lichting 1906. 2e liegt, Veld-Artillerie, den haag. Lichting 1907. Kikkert Rudolf 10 Juni 1912. 3e Regiment Huzaren, den Haag. Lichting 1909. Gaakeer Jacob Izak. 3e Regiment Infanterie, VHssingen. Verrassingen van Kolonel Clay. Jacüt en Vissciiery. De veeboot „Burgemeester van Alkmaar TT" zal ACaandag 15 -April varen van Texel naar Burm erend en tusschengelegen plaatsen. Dagelijks van het pakhuis te Oudeschiid verkrijgbaar vaart geregeld Maandags half TWEE naar Purmerend en verder Donderdags uit de haven richting Amsterdam. Steunt allen dezen dienst. Beleefd aanbevelend, F1. DEKKER, TEXELSCHE COURANT, Abonnementsprijs per 3 maanden. Voor dek Btraa 30 Cts. Franco per post door ge- hel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere binden met verhooging der porto's. Prijs der Advertentièn. Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer S Ct. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. m MILITIE. Oproeping van verlofgangers onder de wapenen. De Burgemeester van Texel maakt bekend, dat de in deze Gemeente gevestigde ver lofgangers, wier namen hieronder zijn ver meld, bij deze, ieder tegen het achter zijnen naam aangegeven tijdstipj krachtens art. 80 in verband met art. 114 der Militiewet onder de wapenen worden opgeroepen 7e Keg. Infanterie, Amsterdam. Lichting 1906, Oud, Pieter Jacobus, 3 Sept. 1912. 10e Regiment Infanterie, den Helder. Lichting 1905. Barhorst, Antonie; Jonker, Cornelis; Witte, Cornelis 27 Augustus 1912. Lichting 1906. Plaatsman, Pieter 27 Augustus 1912. Timmer, Cornelis 27 Augustus 1912. Lichting 1905. De Porto,Simon; Hoogerheide, Jacob; Koopman, Nanning; Maas, Hendrik; Slot, Bornardus; Keijzer, Cornelis; Roeper, Jan 6 Mei 1912. Lichting 1907. Koopman, Arie; Backer, Pieter; Kikkert, Jan Hendrik; Koorn, Hendrik; Bakker Johannes Cornelis 19 Ang. 1912. Lichting 1909. Van Heerwaarden, Hendrik; Witte, Simon; Koorn, Maarten; Plaatsman, Jan; Keijser, Jacob; Bruin, Dirk Cornelis; Spigt, Pieter Gerrit; Witte, Cornelis 9 September 1912. Boon, Cornelis Arie; Van 't Noordeinde, Johannes; Vlas, Willem, 29 April 1912. 12 Augustus 1912. Lichting 1912. Zeger Jacobus 27 Aug. 1912. De opgeroepen verlofgangers zullen zorg dragen dat zij zich, ieder op den voor hem aangegeven dag, in uniform gekleed en voorzien van hun ver lofpas (zakbdekje), alsmede van al de bij hunver- trcK met groot verlof medegegeven voorwerpen van kleeding en uitrusting, bij hun korps aan melden, en wel le. zij, die woonachtig zijn in de plaats van opkomst, uiterlijk te 8 uur voormiddag; 2e. zij, die woonachtig zijn binnen 20 kilo- 33.) Ze werden weer opgekocht door een onbekenden speculant, die zo contant be taalde en dezen morgen alles weer ver kocht heelt. Ik begrijp nu, hoe zich de heele zaak toegedragen heeft en hoe meesterlijk alles geheim gehouden werd. Nog nooit heelt de kolonel me zoo benadeeld; het juist bedrag kan ik je nog niet mee- deelen. Hij kan van zijn renten gaan leven. Ik heb dan ook slechts een hoop, dat hij voor zijn leven voldaan is. Maar Charles, kon ik niet nalaten op te merken. Jij, de directeur van de maat schappij, verkocht de aandeelon. Jij ver liet hot zinkende schip. Hoe kon je dat verantwoorden Charlos stond op en keek me zwijgend aan. meter van de plaats van opkomst, uiterlijk te 10 uur voormiddag 3e. de overige verlofgangers, voor zoover zij binnen het Rijk gevestigd zijn, op het tijdstip, waarop zij aanwezig kunnen zijn, indien zij zich op den dag, voor de opkomst bepaald, met het eerstvertrekkende middel van versneld vervoer langs de op de vervoerbewijzen aangegeven route naar de plaats van opkomst begeven, en, voor zooveel zij buiten het Rijk gevestigd zijn, voor 4 uur namiddag. Hij, die zonder geldige reden niet voldoet aan deze oproeping, wordt, na daartoe verstrekten last van den Minister van Oorlog als deserteur afgevoerd. Hij, die zonder geldige reden zich te laat bij het korps aanmeldt, maakt zich strafschuldig. Het niet-ontvangen van een afzonderlijken oproepingsbrief ontheft een verlofganger, zoo deze althans binnen het Rijk verblijf houdt, geenszins van zijne verplichting tot opkomst in werkeiijken dienst, daar de openbare kennisgeving EENIG en ALLEEN als BEWIJS geldt, dat hij behoorlijk is opgeroepen. Texel, den 10 April 1912. De Burgemeester voornoemd, GAARLANDT. De Burgemeester van Texel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat vanaf heden de blanco verzoekschriften ter be- koming van jacht- visch- en hengelakten en' van buitengewone machtigingen tot het schieten van schadelijk gedierte voor het seizoen 1912/1913 ter secretarie dier gemeente verkrijgbaar zijD. Zij, die vóór 1 Juli a.s. in het bezit der door hen verlangde akten wenschen te geraken, gelieven er voor te zorgen, dat het verzoekschrift, behoorlijk ingevuld zoo spoedig mogelijk ter gemeentesecretarie wordt ingediend, Belanghebbenden worden opmerkzaam gemaakt, dat sedert het inwerking treden der vis8cherijwet a. bet visschen onder het ijs in de gevallen, genoemd in art. 6 van het binnenvissoherij- reglement, onvoorwaardelijk verboden is, maar overigens geheel vrijstaat b. geen akte wordt vereischt ïo. voor het visschen met een hengel; 2o. voor hen, die in dienst van den houder van een groote oi kleine vischakte de in die akte genoemde visscherij uitoefenen mits dit geschiedt in gezelschap van iemand die de akte bij zich heelt, hetzij den houder, hetzij een van hen c. geene akte wordt uitgereikt aan hem wien ingevolge art. 34, le lid, de bevoegd heid om krachtens een consent of akte te visschen is ontzegd, voor den duur der ontzegging d. dat aanvragen voor minderjarigen niet gelijk tot dusverre, namens hen door hun vader of voogd bebooren te geschieden, maar door laatstgenoemden zullen moeten worden medeonderteekend. Texel, 9 April 1912. De Burgemeester voornoemd, GAARLANDT. Seymour Wentworth, zei hij ten slotte met plechtige stem, je bent jaren met me samen geweest, doe jij me nu zoo'n vraag? Ik ben er van overtuigd, dat je nooit, nooit een man van zaken zult worden. VIL De arrestatie van den kolonel. Hoeveel Charles verloor bij de krach, ben ik nooit te weten gekomen. Doch het gebeurde had hom moedeloos en zenuwachtig gemaakt. Die kolonel Clay zou het geduld van Job besohamen, Sey, zei hij eenige avonden later tegen me, en Job had groote verliezen geleden, als ik me goed her inner, door groote speculanten uit zijn tijd, zooals do Chaldeeën. Drieduizend kemelen ontnamen zo hem, mompelde ik, me do lessen ven mijn lieve moeder herinnerend, dan kwamen de Sa- beeërs, die vijfhonderd juk ossen en vijf honderd ezelinnen van hem wegnamen. Verschrikkelijk, peinsde Charles, de asoh van zijn sigaar in een Japansch bakje af slaand. Maar Job of geon Job de nmn maakt mo dol, De Commissarissen C. KCIJPER Cz. H. HAAKMAN. Bekende conditiën 0/ /0 DROS Co. BLOOKER'S De grootste moeilijkheid is wel, dat je nooit weet, waar je hem zoeken moet, stemde ik toe. Was bij maar altijd hetzelfde, dan zou 't gemakkelijker zijn, vervolgde Charles. Maar als iemand telkens weer in een totaal andere vermomming schijnt en altijd do beste geloofsbrieven meebrengt, dan is er geen ontdekken mogelijk. Niemand kon toch met betere waarbor gen tot ons komen dan de hooggeboren David Granton, zei ik. Volkomen waar, beaamde Charles. Ik noodigde den man in mijn eigen belang, zelf uit. En niemand zou aan zijn ver wantschap met de Craig-Ellachies getwijfeld hebben. Evenmin als aan zijn titel van professor vooral daar hij geïntroduceerd werd door een van de voornaamste delfstofkundigen van Engeland. Ik had een pijnlijke plek aaogoroerd. Charles kreunde en verviel in een lang durig stilzwijgen. Dan do vrouwen.peinsdo Charles na een pijnlijke pauze, ik kan voor bekoor lijke vrouwen niet altijd op mijn hoede zijn. En nu werd' ik eerst beetgenomen door die schalksche madame Picardet, daarna door dat beschroomde, kleine ding, mevrouw Granton. Ze is het handigste schepseltje, dat ik ooit ontmoette. Eiken keer is ze een geheel andere vrouw, maar eiken keer verlies ik toch weer mjjn hart aan baar. Ik keek voorzichtig rond of Amalia in de buurt was. Neen, Sey, zei mijn zwager vastbesloten, ik moet bij deze bovenmenschelijke taak geholpen worden door een bekwamen detective. Morgen ga ik naar Marvillier en sraag me een goeden te geven, dien ik in buis neem en die dan nauwkeurig na kan gaan, wie me nadert. Hij moet letten op iedere neus, ieder oog, iederen bakke baard. 't Moet zijn werk zijn iederen man en iedere vrouw te wantrouwen. De Aarts bisschop van Canterbury mag zelfs aan zijn waakzaamheid niet ontsnappen. Wordt vervolg S. i

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 1