1 beste jarige Stier. Vergadering Gemeenteraad van Vlieland Advertentiën. INGEZONDEN STUKKEN. Marktberichten. Predikbeurten. Den 17den Mei a.s. Zondag 19 Mei a.s. Te Koop beoefening van allerlei openluchtspelen, de bestaaude korfbalclub alhier sloot zich reeds aan, terwijl de bestaande voetbal club tot aansluiting zal worden aange zocht. Een commissie van voorbereiding werd benoemd. De vereeniging telt tbans reeds ruim 80 leden. Stierenkeuriug. De uitslag van de keuring, door de Provinciale commissie tot bevordering der veefokkerij in Noord-Holland, heden gehouden was: dat van de f150,— voor premeering beschikbaar, slechts f75,— werd toege kend en wel: Voor 1 tweejarige stier van den heer J. B. Bakker nabij de Waal f25, Voor 1 eenjarige stier van den heer A. Breesnee Eierland, f25. en voor 1 eenjarige stier van den heer C. W. Bakker, Westen f25, De commissie bovengenoemd verklaarde dat de kwaliteit was beneden het middel matige, en indien zulks het volgend jaar niet beter is, geen premie zal worden toegekend. O osterend, 14 Mei. De visschers van hier, die ter ansjovis vangst uitzeilden, hebben het in de vorige week niet rooskleurig gehad. Yoor eene goede vangst was het te stil van wind en daardoor was het water te helder. Er waren kuilvisschers, die niet meer dan een enkelen gulden kon den besommen. Gisteren is men opnieuw uitgezeild, daar men meent dat de vangst bij gun stige gelegenheid wel goed kan zijn. Den Hoorn. De aangekondigde korf balwedstrijd had hier Zondag j. 1- plaats. Den Burg koos voor rust met den wind mee te spelen en wist in dien tijd 4 keer te doelen, tegen Den Hoorn 1 keer. Na rust wist den Hoorn 6 keer te doelen, terwijl den Burg geen keer dit geluk te beurt viel. Den Hoorn won dus met 7 tegen 4. Er was veel belangstelling voor het mooie spel. De Cocks dorp. Evenals verleden jaar zijn weer een groot aantal vreemde landarbeiders in Eierland werkzaam. Bijna allen komen van Hekene, een plaatsje in Noordwesten van België. Als ouderling der Ned. Herv. Gem. alhier, is benoemd de heer Van Ham, in plaats van den heer P. Gaakeer, die vertrokken is. Vlieland. In hotel Meijer had 11 Mei j. 1. eene vergadering plaats, belegd door den heer W. D. van Renesse, arts alhier. De belangstelling in deze bijeenkomst was zeer groot. Geen wonder ook, waar zij ten doel had op Vlieland eene afd. op te richten van het Witte Kruis. De heer Van Renesse zette in een korte rede voor de aanwezigen helder uiteen, waarin bestaat de hulp verleend door het Witte Kruis, hoe nuttig en noodig aansluiting daarbij is voor ons eiland. Verbeterde ziekenverpleging, ver beterd ziekentransport, werden door spr, beschouwd als onontbeerlijk en even noodzakelijk als zoovele andere instel lingen, waarvan het nut reeds zoo lang door een ieder was ingezien. In een pauze werd ieder die lid wenschte te worden daartoe de gelegen heid aangeboden. Een rondgaande lijst werd door nagenoeg ieder der aanwezigen geteekend, zoodat het aldus verkregen bedrag voldoende bleek te zijn om erne afdeeling op te richten. Van de gelegen heid om vragen tot den voorzitter te richten werd gebruik gemaakt door den heer Donia, die in overweging gaf of het niet beter zou zijn zich inplaats van bij het Witte aan te sluiten bij het Groene Kruis, vooral met het oog op de reis gelegenheid voor de zieken. De heer de Jong sloot zich hierbij aan. Na eenige discussie hierover werd door den heer Van Renesse beloofd, dat hij informeeren zou welke weg voor Vlieland de aangewezene zou zijn en of ingeval van nood samenwerking bestaat tusschen het Witte en het Groene Kruis. Dit punt werd aangehouden tot een volgende vergadering waarop werd overgegaan tot het verkiezen van een bestuur, het welk zou bestaan uit vijf leden, welke de verschillende fuDctiën onderling zuilen verdeelen. Met groote meerderheid werden ter stond gekozen de heeren Van Renesse, Molenaar en Bruijn. Verkiezing moest daarop plaats hebben tusschen de heeren Bartelings, Donia eQ Stuivinga, maar daar de heer Donia niet in aanmerking wenschte te komen, was stemming over bodig en waren de heeren Bartelings en Stuivinga gekozen. De genoemde heeren namen allen hunne benoeming aan. Besloten werd dat de inteekenlijst zou worden aangeboden aan niet aanwezige burgers, waarna de voorzitter met eenige hartelijke woorden de opgewekte bijeen komst sloot. Een wijs besluit. Te Dordrecht zal dit jaar een tentoon stelling worden gehouden en de vroede vaderen dezer oude veste hadden zooals te doen gebruikelijk is, bij de regeering verzocht om B. en W. te machtigen tot het verleenen van vergunuing voor den verkoop van sterken drank op het tentoonstellings-terroin De regeering zag echter het nut en de noodzakelijkheid van die vergunning niet in en heeft afwijzend op dit verzoek beschikt. Een besluit, waarover wij ons hartelijk verheugen, zegt „de drankstrijd." Warmte en kou. De warmte. Zaterdag was tot dusverre te Londen de warmste dag van het jaar. De thermometer teekende 78 gr. F. in den schaduw. Ook te Parijs was het buitengewoon warm. De hoogste temperatuur was 83 te 2 uur 35 namiddag nooit heeft men op dit tijdstip van het jaar dergelijke temperatuur waargeuomen. Sneeuw Uit verscheidene deelen van Rusland meldt men strenge koude en hevige sneeuwbuien. Te Probst stond de thermometer tusschen 26 en 21 gr. F. Op den Smolensk-spoorweg is een dienst- trein door de sneeuw ontspoord en heelt 6 uren lang in de sneeuw gestaan. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur! Wil u het Ingezonden stukje plaatsen bij voorbaat mijn dank. Zoo Pieter Buur komt u noch een praatje maken, ja ik dacht de wereld gaat zoo vliegend vooruit want ik las zoo even in de Texelsche Courant dat een openlucht meeting zal plaats hebben op het land van den Hi. Keijser u gaat toch wel heen luisteren, misschien welmogelijk ook niet, heeft u ook geweest bij de lezing van den heer de Meester waar toch ook debat gewenscht werd Neen Pieter Buur ook niet ik houd er niet van want ja de wereld is een groote koolver- kooperij. Naar heil of troost te hopen zoo sprak de dichter heb ik in 'n Boek gelezen, een Boek dat heel vroeg was uitgegeven neen Pieter Buur ik ga noch wel eens na vergaderingen waar geen debat is maar waar de spreker een woord waarin een diepe Moraal in ligt, in opvoedkundige zin gaat spreken, bijvoorbeeld Eert uwe vader of moeder Heb de Waarheid lief en al wat uit waarheid is Voor geen tienduizend Zilverlingen zou ik de hand slaan aan de Zoon mjjns Koning. Verzamel de overgeschotene brokken zorgvuldig bij elkaar opdat zij teeeniger tijd noch dienst kunnen doen. Doe u zeiven geen kwaad. Wie zijt gjj en wat denkt gij van U zeiven. Want ik schaam mij het Evangelie niet. Wij kunnen ons schamen voor iets door iets en om iets. Meer zal ik maar ni*t opnoemen Pieter- buurKom ook eens op die vergaderingen en voor al u kinderen; want daar valt wat te leeren want een Chinees spreekwoord zegt overal zijn de gevangenissen goed gesloten en toch zijn zij vol overal zijn de Tempels wage wijd open en toch zijn ze leeg of dat nu ten deelewaar is zou ik niet durven beweren. Ik zal u raad opvolgen, goed Pieterbuur het zal mjj zelf3 aangenaam zijn. Want werken en denken en leeren is leven. Een reclame tegen den aanslag in den Hooid. Omslag>wordt van de hand gewezen. Eenige ingekomen stukken worden gelezen en voor kennisgeving aangenomen. Daarna sluiting. Texel. B. Op Donderdag 9 Mei 1912. Alle leden aanwezig. Voorzitter de heer J. Molenaar, Burgom. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd goedgekeurd. Komt ter tafel een verzoek van Mej. A. de Vries, onderwijzeres alhier, thans voor herstel van gezondheid te Lanteren, om verlenging van verlof tot 15 Augustus a.s. Wordt met algemeene stemmen be sloten dit verlof te veileenen en B. en W. crediet toe te staan om in de kosten van plaatsvervanging te voorzien. INRICHTINGEN, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis dat het verzoek van de Wed. E. S. Vlessing, te den Burg, alhier, om vergunning tot het bouwen van een inrichting, dienende lo. tot bewaarplaats van droge en gezouten huiden en vellen, lompen, beenderen en ruwe wol, en 2o. tot het drogen en zouten van huiden en vellen, op het perceel, kadastraal bekend in Sectie E, no. 1291, door hen is ingewilligd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel NIET tot beroep van de beschik king bevoegd zijn zij, die iodertijd niet voor het Gemeentebestuur zijn verschenen om hun bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, den 14 Mei 1912. Burgemeester en Wethouders vnd. De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. GAARLANDT. INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van MATTH1JS MOLENAAR, wagenmaker te den Burg om op het perceel, kadastraal bekend in Sectie K, No. 1167, zijne inrichting voor machinale houtbewerking te mogen uitbreiden, door hen is toegestaan. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudent eventueel NIET tot beroep van de be schikking bovoegd zijn zij, die indertijd niet voor het Gemeentebestuur zijn ver schenen, om hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, den 13 Mei 1912. Burgem. en Weth. voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. GAARLANDT. Verjaring van vorderingen. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen belanghebbenden in herinnering, dat alle vorderingen ten laste van het Rijk, de Provincie en de Gemeente over het dienstjaar 1911 voor of op den laatsten Juni aanstaande, bij de besturen en de ambtenaren, die het aangaat, moeten zijn ingediend. Alle op dien termijn niet ingediende vorde ringen worden voor VERJAARD en VERNIETIGD gehouden. Voorts worden belanghebbenden ver zocht niet den uitersten termijn af te wachten, maar de indiening der bewijs stukken zooveel mogelijk te bespoedigen. Texel, den 11 Mei 1912. Burgemeester en Wethouders vnd. De Secretaris, De Burgemeester JONKER. GAARLANDT. Plaatselijke Belastingen. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel maken bekend, dat afschriften van a. het 2e suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1911, b. het primitief kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1912. c. het kohier van schoolgelden be trekkelijk de school met uitgebreid leerplan over de maanden Januari tot en met April 1912, en d. de kohièren van schoolgelden be trekkelijk de overige scholen over het eerste en het tweede kwartaal 1912, vanaf heden gedurende vijf maanden ter gemeentesecretarie voor een ieder ter lezing liggen. Burgemeester en Wethouders vnd. GAARLANDT. De Secretaris, JONKER. Amsterdam, 13 Mei. Aangevoerd 430 Itunderen, le kwal. 84 k 88 ct. jjf 2e kwal. 76 a 80 ct. 3e kwal. 70 a 75 ct. p, 881 120 Melk- en Kalfkoeien f 175 a f 300, 118 Nuchtere Kalveren f 7,k f 14, 404 Vette Varkens 56 a 60 ets. Purmerend, 14 Mei. Aangevoerd 1058 Runderen waaronder: 157 vette koeien 70 a 85 Ct. per KG, Gelde koeien f 120 d 230 Melkkoeien f 140 320. 20 stieren. 99 vette kalveren f 0,90 a f 1.10 p. Kg. 745 Nuchtere kalveren f 13a i 26 1735 Schapen f 20 a i 35,00 1468 Lammeren t 7,a f 14,00 257 vette varkens f 0,56 a f 0,62 per Kg.; 140 magere varkens t 16 a f 35, 269 biggen f 10 a f 15; kipeieren f 3.50 a f 4.00 per 100; Donderdag 16 Mei (Hemelvaartsdag.) HERVORMDE GEMEENTE. Burg Voorm. 10 uur Dr. J. H. Gunning JHz. te Utrecht. Waal, Voorm. 10 uur ds. v. d. Waa. Cudescliildv Den Hoorn, Voorm. 10 uur ds. Visser. Oosterend, Vm. 10 uur ds. vau Grasstek. Cocksdorp, Vm. 10 uur ds. Booke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, Voorm. 10 uur ds. Dagevos. Vrijdag 17 Mei 1912. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, Nam. 127j uur Huwelijksinzegening door ds. Kyne Zondag 19 Mei 1912. HERVORMDE GEMEENTE. BurgVoorm. 10 uur ds. Kijne. WaalVoorm. 10 uur Ds. v. d. Waa. Oudeschtld. Voorm. 10 uur ds. Buiskool. Den HoornVoorm. 10 uur ds. Visser. Oosterend. Vra. 10 uur ds. van Grasstek. CocksdorpNm. halt drie ds. v. d. Waa. GEREFORMEERDE KERK. OosterendVm. half 10 I WelEerw. Heer Nam. 3 uur j v. d. Vliet. Ber. pred. te St. Pancras. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn, Vm. 10 uur de Heer H. G. Berg, van het Seminarie der Doopsgez. te Amsterdam. V Bevallen van een DOCHTER, Mevrouw J. H. VKEEDEN-Everts. Haarlem 12 Mei 1912. j hopen onze geliefde Ouders, D. BRI'IN Jbz. S en T. ZtJIDEWIVD, - hunne 40-jarige Echt vereeniging i te herdenken. Uit naam hunner dankbare J Kinderen, Behuwd- en T Kleinkinderen, j Den Hoorn, Texel, Mei 1912. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, K. KNOL en C. BUS8E, hunne 40-jarige Echtvereeniging te berdenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Cocksdorp, 16-5-1912. Hedon overleed tot m(jno diepe droetheid, zacht en kalm, m(jn ge liefde Echtgenoot, L. W. ROEPER, in don ouderdom van ruim 65 jaar. Uit aller naam, Wed. L. W. ROEPER-Bruin. Burg, Texel, 13 Mei 1912. Eenige en algemeene kennisgeving. C. Stoepker, Kierland.

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 2