STKOBIN SIDOL. DAALDERS M. WIERINGA, Groots kaart van Nederland, prijs 50 et. Se kleine man in 't gedrang. Zomerdienst. Hoe meer kinderen, koe meer belasting. Zuigelingen en Grijsaard, betaal G. J. VINKEN, ZWARTE en GEKLEURDE STOFFEN. Welbedacht! stoomen en veryen van goederen. Sidol HUISMOEDERS HORLOGES, De Tariefwet beteekent Nationaal Spoorboekje. Spoorboekje met tarieven. 10 Gents. De Tariefwet beteekent: De Tariefwet beteekent Handel in IJzer- en Metaalwaren. drogisterij JSintienèurg. CONFECTIEPAKKEN FEUILLETON. EEN AFRIEAANSGH MILLIONAIR. %aal Glans 55 Sidol Company, Amsterdam. Breek met den sleur drink in plaats van koffie 5 véél goedkooper, veel gezonder, altijd goed. Gouden- cn Zilveren werken. Regulateurs, Wekkers, staande Klokjes, Barometers. 14-daagsche Motordienst. Harlingen, Texel, Helder, Alkmaar v.v. J. jph. bakker Zoon- Grafmonumenten allerbests, EEN BAKER. Verkrijgbaar Boekh, Parkstraat- Boekhandel Parkstraat. Concurreerende prijzen- A.. 3D. PONGER. Uitgebreidste en mooiste keuze in in alle maten voorradig. Verrassingen van Kolonel Clay. 55 Eenmaal gebruikt en U blijft er bij. Mocht uw leverancier bovengenoemd artikel niet voorradig hebben, vraag dan adressen aan Blooker's Cacaofabriek te .Amsterdam. 44 in goud, zilver en nikkel. Ie qualiteit werken. 2 jaren garantie. Vrijdagavond 17 Mei. Woensdagmorgen 22 Mei Zatermorgen 25 Mei. Dinsdagmiddag 28 Mei. Donderdagmorgen 30 Mei- Er biedt zich aan Alkmaarsche Anti-Tarief wet-Comité. "V"oorRanden. Gegoten en Geëmaill. Fornuizen, g Geëmaill. Kookstellen, 1-2-3-4 vlams. Q 3 Ketels, Pannen, Emmers enz. <1 Gegalv. Waschketels, Tobbes, g Emmers, Maten en Gewichten, Koperen Gordijnroeden, enz. g os Aanbevelend, 5 Sr> W Ph voor het wasschen van Strookoeden. Verkrijgbaar in pakjes 15 cent in de Aanbevelend, T. BCTIJS. Kleermaker. Stalen gaarne op aanvraag. Beleefd aanbevelend. Met het laten maken van uwCostnum. Naar 't lichaam aangemeten ot fabrieksconfectie. Wat het voordeeligst wat het deugdzaamst is. Costumes naar het lichaam aange meten, worden geleverd vanaf 10, 12, 14, 15, 15,50, 16, 17, 18, 19, 20 gulden en hooger tot 60 gulden. Niet naar genoegen behoeft men ze evenmin te behouden als confectie. Dus uw eigen belang bedacht. Aanbevelend, LEXGHAUS, Oosterend. Agentuur voor 42.) Charles luisterde schijnbaar met de grootste belangstelling naar hem, en liet hem geen oogenblik merken, dat hij heel goed begreep, met welk doel de man zich dit vernisje van kennis had eigen gemaakt. Wilden we den man vangen, dan moesten we ons volkomen argeloos voordoen. Char les speelde een gewaagd spel. Hij geloofde den geoloog onvoorwaardelijk. We brachten het grootste deel van den morgen ,met hen door op de rotsen. Charles liet ze den beelen omtrek zien en wees ze de mooiste punten aaD. Hij deed zyn best zoo beleefd mogelijk te zijn tegen den geleerden man en tegen de poëtische mevrouw Forbes- üaskell was hij uiterst hoffelijk. Voor het tijd was om te lunchen waron we goede vrienden. De Clay's want zoo was toch waar schijnlijk hun werkelijken naam waren altijd makkelijk in den omgaDg en niet tegenstaande hun oplichterijen, waren* het uiterst gezellige menschen. Charles noo- digde ze op de lunch, wat ze gaarne aan namen. Hij stelde ze aan Amalia voor ziet toch uw voordeel en poetst uwe huishoudvoor werpen niet langer met scherpe schadelijke middelen, maar met het wereldberoemde metaal poetsmiddel Van de fijnste tot de grofste metalen voorwerpen kunt U er mede poetsen. Bij iederen winkelier op Texel verkrijgbaar in verpakken van 10, 20, 30 en 60 cent. Chem. Fabrieken te Keulen Weenen, Berlijn, Milaan, Wittenberg, Parijs en Brussel. BLOOKER'S CACAO met een veelbeteekenend gezicht. „Profes- Bor en mevrouw Forbes-Gaskell, lieve, zei hij. Ze logeeren in de herberg. Ik heb ze hier den omtrek laten zien en nu zijn ze zoo vriendelijk mee te komen om met 0Q8 een koude schapenbout te verorberen. Dit was een traditioneele geestigheid van hem. Amalia stelde ze in de gelegenheid hun handen te wasschen wat vooral voor de professor niet overbodig was, daar de vingers vol stof en aarde zaten. Zoodra we alleen waren, nam Charles me mee naar de bibliotheek. Seymour, zei hij, 't is meer dan ooit van belang nu geen gehoor te geven aan ver moedens. We moeten er van uitgaan, dat de man kolonel Clay niet is. We moeten bedenken, dat we reeds tweemaal een flater begaan hebben en dus ditmaal op passen. Ik zal evenwel bedacht zijn op alle mogelijke gebeurlijkheden en een politie agent achter de hand houden om hem zoo noodig te arresteeren. Een uitstekend plan, mompelde ik. Als ik evenwel een opmerking mag maken, dan zou ik zeggen dat ik niet inzie, op welke manier deze menschen ons moeten bedriegen. Ze kunnen geen vast schema hebben geen kasteel, geen samensmel ting van maatschappijen. Seymour, antwoordde mijn zwager plech tig, je bent te voorbarig, zooals Medhurst, ik bedoel zooals kolonel Clay als Med hurst, placht te zeggen. In de eerste plaats, we zijn nog in 't begiD; ze kunnen nog onmogelijk getoond hebben wat ze willen. Over een poosje zullen we wel hooren dat ze een bezitting te verkoopen hebben of een maatschappij op willen richten of grond willen exploiteeren in Zuid-Afrika ot iets dergelijks. Bovendien bemerkten we altijd pas, watze in't schild voerden als het te laat is. Wie had ooit Medhurst verdacht, voor hij er met het geld vandoor, ging. Wie scheen onschul diger dan „Witte Erica" en de kleine predikant, tot ze ons Amelia's eigen dia manten verkocht hadden? We kannen er daarom nog nog niet over spreken of by al dan niet een schema heeft. En nu moet je eens onthouden, wat ik zegik heb de lijnen reeds ontdekt, waarlangs bij deDkt te werken. Hij zegt geoloog to zijn en een voorliefde te hebben voor mine ralen. Bost, Nu zal hat niet lang duren of hij zal me meedeelen, dat hij een kolen mijn ontdekt beeft, welke ontdekking hij mee zal willen deelen yoor een zekere som gelds of iets anders. Ik doorzie den knaap reeds en ben vast besloten bem geen penny te geven, onder welk voor wendsel ook. Er werd nu gebeld voor de lunch. Hoewel Charles meer voor gewaarschuwd had om niet dadelijk toe te geven aan Horlogemaker. Goudsmid. Inkoop en ruiling van Goud- en Zilver Onder minzame aanbeveling. Vertrek van Alkmaar naar Texel, van Texel naar Harlingen, van Harlingen naar Texel, van Texel naar Helder, van Helder naar Alkmaar, UEd. dw, dnrs. den Burg, Texel. Adres Nieuwstraat No. 427. Burg. Groote keuze. Nette bewerkiDg TeekeDingen en fotografische af beeldingen op aanvraag. STOOM- steenhnuwerij. Firma W. F. STOEL ZOOX, 2 kantoor Lnttlk Ouddorp. vermoedens, kon ik toch Diet nalaten om den verdachte man voortdurend in 't oog te houden, 't Viel me op, dat er iets vreemds aan zyn haar was. De lokken, die over den kraag van zijn jas hingen, waren een weinig lichter van kleur en een weinig grijzer dan het andere haar. Ik onderzocht het nauwkeurig en kwam tot de overtuiging dat hij een pruik droeg. Er was geen twijfel mogelijk. De pruik was naar mijn idee niet zoo kunstig aan gebracht als we wel van kolonel Clay gewend waren, doch nadenkend, kwam ik tot de conclusie, dat we feitelijk nooit kolonel Clay zelf verdacht hadden, uitge nomen toen hij den hooggeboren David Granton voorstelde, 't Was heel wel mogelijk dat we bij een vroegere vermom ming even goed de pruik of de bakke baarden ontdekt zouden hebbeD, als we den man steeds nauwkeuriger opgenomen hadden. De detective had ons te veel verteld, in strijd met zijn eigen belang, Hij had ons immers zelf aangeraden, om in geval we twijfelden, eens aan de pruik te trekken. Ik trachtte dan ook mezelf te helpen, door onhandig een schaal met aardappels aan te nemen, waarbij ik den professor als bij ongeluk een duw tegen zijn hoofd gaf. Do man week echter opzij als iemand, die eraan gewend is zijn ver momming voor ontdekking to verborgen. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 4