DAALDERS CACAO. M. WIERINGA, IpF^Wel bedacht! stoomen en ymen tan goederen. Zomerdienst. „SIDOL." Mefaal ülsn5 Trustvorming aangemoedigd HORLOGES, G. J. VINKEN, ZWARTE en GEKLEURDE STOFFEN. Groote kaart van Nederland, prijs 50 ct. Onze producten geweerd uit het Buitenland. HUISMOEDERS Bederf van de politieke zeden. De Tariefwet beteekent: FEUILLETON. EEN AFRIKAANSCH MILLIONAIR. 14-daagsche Motordienst. Harlingen, Texel, Helder, Alkmaar v.v. J. t?h. bakker %ooti- Gouden- en Zilveren werken. Regulateurs, Wekkers, staande Klokjes, Barometers. Een drachtig Merriepaard een jarige Stier, Broedeieren CONFECTIEPAKKEN Handel in IJzer- en Metaalwaren. De Tariefwet beteekent Nationaal Spoorboekje. Spoorboekje met tarieven. 10 Cents. Sluit Levens- en Volksverzekering tegen lagepremiën. Sidol Company, Amsterdam. De Tariefwet beteekent .allerbests, Cacao is heilzaam, mits ze goed is Daarvan zijt gij zeker bij Verrassingen van Kolonel Clay. Zatermorgen 25 Mei. Dinsdagmiddag 28 Mei. Donderdagmorgen 30 Mei- Vrijdagavond 31 Mei. Woensdagmorgen 5 Juni in goud, zilver en nikkel Ie qualiteit werken. 2 jaren garantie. DE ALKMAARSCHE Stoom - Steenhouwerij Firma W. F. STOEL ZOON levert alle soorten 3 Uitgebreidste en mooiste keuze in in alle maten voorradig. "Voorh.anden •zj Gegoten en Geëmaill. Fornuizen, Geëmaill. Kookstellen, 1-2-3-4 vlams. a Ketels, Pannen, Emmers enz. Gegalv. Waschketels, Tobbes, Emmers, Maten en Gewichten, Fj O Koperen Gordijnroeden, enz. Concurreerende prijzen- -A. 3D. PONGEE. Verkrijgbaar Boekb, Parkstraat. Boekhandel Parkstraat. Levensverzekering- TVq Mpf] OP 1Q D fl AD Maatschappij JLl t/Ut/l ICtlilLULL Gevestigd te Amsterdam. Opgericht in 1870. Vrijgevige polisvoorwaarden. Eenmaal gebruikt en U blijft er bij. BLOOKER'S 43.) Ik was zoo vervuld van hetgeen ik ont dekt had, dat ik na de lunch Isabel over haalde ODze nieuwe vrienden mee te nemen naar den bloemtuin om ze daar onze be roemde dahlia's te laten zien, terwijl ik Charles en Amalia inlichtte. Het is een pruik, stemde Amalia toe. Ik begreep het dadelijk. Een heel kun stige pruik. Jullie mannen merken dat niet zoo op, vrouwen wel. Het is te prijzen, Seymour, dat je het opgemerkt hebt. Charles was minder complimenteus. Jou dwaas, zei hij met die onaangename openhartigheid, die hem eigen is. Gesteld dat het een pruik is, waarom zou je trach ten, zooals je zegt, eraan te trekken We kunnen nog meer op onze hoede wezen, daar we nu weten, met wien we te doen hebben. Doch je kunt iemand niet arres teeren, omdat by een pruik draagtde wet bemoeit zich daar niet mee. Er zijn heel geziene menschen, die zo ook op hebbenik ken zelfs een directeur van veertien maatschappijen, die valsch haar heeft. We moeten wachten, tot hij tracht ons te bedriegen en dan hem opeens aanvallen. Vroeger of later komen zijn plannen aan het licht. We overlegden nu met elkaar, hoe we den man het best onder voortdurend op zicht konden houden, opdat hij ons niet zooals op het eiland, ontsnappen zou. Amalia stelde eerst voor hen uit te noodigen op het kasteel te komen logeeren, op grond dat de kamers in de herberg erg klein waren. We waren er echter van over tuig^ dat ze dit, evenals bij een vorige gelegenheid, zouden weigeren. Ze konden nu immers ongemerkt verdwijnen, zoodra ze zich verdacht wisten. Zouden ze nu voor de uitnoodiging bedanken, dan moest Cesarine een kamer nemen in de „Cro marty Arms", zoolang ze daar verblijf bielden, om ons al hun doen en laten te knnnen melden. Overdag zouden we dan het huis laten bewaken ,door een Hoog- landschen bediende, dien we blindelings konden vertrouwen. Tot ODze grenzelooze verbazing, nam mevrouw Forbes-Gaskell de uitnoodiging met de meeste blijdschap aan. Ze was uitbundig in haar dankbetuigingen en vertelde ons dat de „Arms" een slecht onderhouden huis was en dat bet eten niet geschikt was voor de lever van haar man. Het was zoo vriendelijk van ons hen uit te noodigenzooveel gastvrijheid voor geheel vreemden had ze niet ver wacht. Ze zou altijd zeggen, dat ze ner gens zoo'n vriendelijk en hartelijk onthaal had gevonden als op 8eldon Castle. Ze nam dus onvoorwaardelijk aan. Het kan kolonel Clay niet zijo, merkte ik tegen Charles op. Hij zou nooit hier in huis komen. Hij zou evenals David Granton de vrijheid en veiligheid van de „Cromarty Arms" verkiezen in plaats van zich in onze macht te stellen. Sey, zei mijn zwager kortaf, je bent on verbeterlijk. Hij kan toch wel een gegronde reden hebben om ditmaal aan te nemen. Wacht tot hy zijn waren aard toont en dan zullen we alles begrypen. De volgende weken maakte de familie Forbes-Gaskell deel uit van de huishou ding op Seldon, Charles behandelde ze met de grootste opmerkzaamheid, zoo zelfs dat hij zijn andere gasten bijna verwaar loosde voor deze twee. Mevrouw Forbes- Gaskell merkte het op. O, u is wezenlijk te goed voor ons, sir Charles, zei ze. Ik ben bang, dat we u geheel in beslag nemen. Doch Charles, galant als altijd, ant woordde glimlachend: „We genieten maar zoo kort van uw gezelschap." Waarop mevrouw Forbes- Gaskell op haar bekoorlijke manier bloosde. Gedurende hun verblijf ging de professor kalm voort met zijn onderzoekingen. Een eigenaardig karakter, zei Charles tegen me. Hij speelt zijn rol uitmuntend. En inderdaad, hij was 's morgens, 's middags en 's avonds aan hot werk. Vroeger of later, merkte Charles op, moet hij toch met iets voor den dag komen. Intusschen hadden er een paar kleino voorvallen plaals, die de aindacht waard waren. Op zekeren dag was ik met do professor meegegaan naar de Long Mou- tain, waar hij met zijn hamer de rotsen onderzocht en eenige boringen verrichtte. Om den tijd te dooden, vroeg ik hem inlichtingen over een kleinen,door't water afgeronden steen. Hij bekeek hem glim lachend. Was er een weinig meer mica in, dan zou het een karakteristieke kwarts uit de ijsperiode zijn. Maar er is niet genoeg in. Hij tuurde er nieuwsgierig op. Dus het is geen steen uit dat tijdperk? vroeg ik. Hij keek me met een veelbeteekenende blik aan. Hij moet ongeveer tien percent bevatten, fluisterde hij op een langzamen, eigenaar- digen toon. Tien percent, herhaalde hij nog eens. Ik beefde van schrik. Was hy van plan me te ruïneeren Als u me verraadt, riep ik, doch brak plotseling af. Ik vraag u vergeving, zei hij. Zijn ge zicht stond uiterst onschuldig. Ik daoht er nu aan, wat] Charles gezegd had over vooroordeelen en hield dus mijn mond verder. Het andere voorval was ditCharles plukte op den heuvel een takje witte erica, na een pic-nic. 't Spijt me te moeten zeggen, dat hij een glaasie cognac te veel gedronken had. Hij was daardoor een weinig opge wonden. Hij bracht hot takje aan movr. Forbes-Gaskell en overhaodigdo het haar. (Wordt vervolgd.) Vertrek van Harlingen naar Texel, van Texel naar Helder, van Helder naar Alkmaar, van Alkmaar naar Texel, van Texel naar Harlingen, UEd. dw, dnrs. den Burg, Texel. Horlogemaker. Goudsmid. Inkoop en ruiling van Goud- en Zilver Onder minzame aanbeveling. TE KOOP 11 jaar oud, mak in alle tuigen. BESCHIKBAAR Dekgeld 1,50. DAGELIJKS VERKRIJGBAAR: van Witte Leghorns, zwarte Minorca's en Patrijs Leghorns. J. KUIP, Nes. Hardsteen, Zandsteen en MARMERWERK. Kleermaker. Stalen gaarne op aanvraag. Beleefd aanbevelend. Met het laten maken van uwCostuum. Naar 't lichaam aangemeten ol fabrieksconfectie. Wat het voordeeligst wat het deugdzaamst is. Costumes naar het lichaam aange* meten, worden geleverd vanaf 10, 12, 14, 15, 15,50, 16, 17, 18, 19, 20 gulden en hooger tot 60 gulden. Niet naar genoegen behoeft men ze evenmin te behouden als confectie. Dus nw eigen belang bedacht. Aanbevelend, LENGDAUS, Oosterend. Agentuur voor Aanbevelend, Hoofdagent voor Texel, G. COEVERT, den Burg. Actieve personen tegen ruime belooning als Agent gevraagd, die zich gelieve te richten tot voornoemde Hoofdagent. ziet toch uw voordeel en poetst uwe huishoudvoor werpen niet langer met scherpe schadelijke middelen, maar met het wereldberoemde metaal poetsmiddel Van de fijnste tot de grofste metalen voorwerpen kunt U er mede poetsen. Bij iederen winkelier op Texel verkrijgbaar in verpakken van 10, 20, 30 en 60 cent. Chem. Fabrieken te Keulen Weenen, Berlijn, Milaan, Wittenberg, Parijs en Brussel. Anti-Tarief wet-Oomité.

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 4