Welbedacht! stoomen en venen van goederen. NORGE-SALPETER. DAALDERS 1 1 I M. WIERINGA, G. J. YIN KEN, ZWARTE en GEKLEURDE STOFFEN. 5 HORLOGES, CONFECTIEPAKKEN Een drachtig Merriepaard een jarige Stier, Broedeieren Waschmiddel voor Schapen FEUILLETON. ESN AFRIKAANSCH MILUONAIR. I Norge-Salpeter bevat 13% stikstof en wordt geleverd in vaten van 100 Kg. netto. IN. V. Het Landbouwkantoor „Noord-Holland", Alkmaar, g Breek met den sleurdrink in plaats van koffie veel goedkooper, veel gezonder, altijd goed. tot vervoer van Vee 14-daagsche Motordienst. Harlingen, Texel, Helder, Alkmaar v.v. J. &h. J2akker Zoon- Gondel- en Zilveren verken. Regulateurs, Wekkers, staande Klokjes, Barometers. DAKLEIEN Texel, Alkmaar, Purmerend. Uitgebreidste en mooiste keuze in in alle maten voorradig. Het Universeel Hollandscb van Romein en Oudenhoven te Helder Mej. A. M. KEIJSER, den Burg. Verrassingen van Kolonel Clay. Voor inlichtingen en prijsopgave wende men [zich tot onze vertegenwoordigers. .Alleen.verkoop voor 1ST oord-Holland. Mocht uw leverancier bovengenoemd artikel niet voorradig hebben, vraag dan adressen aan Blooker's Cacaofabriek te Amsterdam. 44 De -Japansche (loos. Vrijdagavond 31 Mei. Woensdagmorgen 5 Juni Zatermorgen 8 Juni. Dinsdagmiddag 11 Juni. Donderdagmorgen 13 Juni- in goud, zilver en nikkel. Ie qualiteit werken. 2 jaren garantie. - 7 Kleermaker. Stalen gaarne op aanvraag. Beleefd aanbevelend. Met het laten maken van uwCostuum. Naar 't lichaam aangemeten of fabrieksconfectie. Wat het voordeeligst wat het deugdzaamst is. Costumes naar het lichaam aange meten, worden geleverd vanaf. 10, 12, 14, 15, 15,50, 16, 17, 18, 19, 20 gulden en hooger tot 60 guldeD. Niet Daar genoegen behoeft men ze evenmin te behouden als confectie. Dus uw eigen belang bedacht. Aanbevelend, LENGDAUS, Oosterend. Agentuur voor TE KOOP 11 jaar oud, mak in alle tuigen. BESCHIKBAAR: Dekgeld 1,50. DAGELIJKS VERKRIJGBAAR van Witte Leghorns, zwarte Minorca's en Patrijs Leghorns. J. KUIP, Nes. is het meest aanbevelenswaardige op het gebied van reiniging van ongedierte. Het bevordert zeer het gunstig uiterlijk van het wolvee en verhoogt de waarde van de wol. Het is verkrijgbaar in bussen voor 5 en 10 schapen a 40 en 80 ets. bij 45.) O, dat is te mooi, riep hij. Dat moet ik Marmy eens vertellen. En hij rende naar de rotspunt, waar Amalia met Forbes- Gaskell zat te praten. Charles en ik gingen naar huis. Een half uur later kwam ook Forbes-Gaakell terug, met een woedend gezicht. Wat beteekent dit mijnheer? bulderde hij, zoodra hij Charles zag. Men vertelt me, dat n mijn vrouw en mij in uw huis genoodigd heeft om ons te bespionneeren, in 't vermoeden dat ik Clay was, de be ruchte oplichter. Ik dacht dat u dit was, antwoordde Charles eveneens woedend. Misschien is u het ook wel. In elk geval is u een bedrieger, die trachtte me op te lichten. Forbes-Gaskell doodsbleek van opwin ding, keerde zich tot zijn bevende vrouw. Gertrude, zei hij, pak je koffer, opdat we deze menschen onmiddellijk kunnen verlaten. Hnn zoogenaamde gastvrijheid is een grove beleediging geweest. Ze hebben ons in een bespottelijke positie gebracht. Voor we bierheen kwamen had men ons en waarschijnlijk geheel volgens de waarheid gewaarschuwd, dat sir Charles Vandrift de vrekkigsteen onaangenaamste vlegel van geheel Schotland was. We hebben nu aan al onze kennissen geschre ven, dat hij de edelmoedigste en hartelijk ste was, die men zich voor kan stellen. En nu ontdekken wo dat bij een poen is, die met een lage bedoeling vreemden te logeeren vraagt, om daarna zijn gasten zoo grof mogelijk te beleedigen. Het doet me nn een groot plezier sir Charles Vandrift te kunnen verklaren, dat bij een vlegel is ';V.' IBLOOKER'S! 1 CACAO van de ergste soort. Pak je koffer, Ger trude. Ik ga nu naar de „Cromarty Arms" om een rijtuig te bestellen, om zoo gauw mogelijk uit dit weinig gastvrije huis weg te komeD. Maar u draagt een pruik, mijnheer, riep Charles hijgend nit. Dat doe ik mijnbeer, en het is me een voldoening deze in het gelaat van een ploert te Elingeren, antwoordde de professor en de daad bij het woord voegend, zwaaide hij zijn pruik driemaal in Charles gezicht waarna hij, sprakeloos van verontwaardi ging de kamer uitholde. Zoodra zij vertrokken wareD en Charles voldoende bekomen was om naar een ver standig woord te luisteren, waagde ik op te merken Dat komt ervan, als men te zeker van zijn zaak is. We maakten een lout; we namen als waarheid aan, dat de man een oplichter moest zijn, omdat hij een pruik droeg wat leitelijk niet logisch is. We vergateu, dat niet slleen kolonels Clay va lach baar hebben en dat pruiken ook wel gedragen worden terwille van per soonlijke ijdolheid. Ik keek hem opmerkzaam aan. Charles stond, voor hij antwoordde. Seymour Wetwortb,zei hij met verheven minachting op me neerziend, je preek komt op een slecht gekozen oogenblik. Het komt me voor, dat je de positie en de plichten van een secretaris niet begrijpt. Het zonderlingste van alles was echter, dat Charles niet de minste aandacht meer schonk aan de beweerde ontdekking, dat bij ervan overtuigd was, dat Forbes-Qas- kell enkele plekken in de rots gevuld had met gonderls, met de bedoeling ons te bedriegen. Het gevolg hiervan was, dat beiden hun .geheim mededeelden en dat, nadat Charles Seldon Castle (dat hem eens klaps grooten afkeer inboezemde) verkocht had, de „Seldon Eldorados, Limited" door Lord Craig-Ellachie, die het kasteol van hem gekocht had, op do beurs gebracht werden. Zelfs na aftrek van de onkosten voor exploitatie brengt do bezitting eeD aardig kapitaal op. Doch, me gelukkig bijtijds mijn positie en plichten herinnerend, onthield ik me ervan, hem erop te wijzen, dat hij dezen loopen van zaken te danken had aan een „idee fixe" want Charles vaste overtuiging was, dat de man .met de pruik, wie hij ook zijn mocht, hem trachtte te bedotten. „Sey, zei mijn zwager het volgende voorjaar, ik heb meer dan genoeg van Londen. Laten we naar een verwijderd land trekken, waar niemand me kent. Naar Mars of Mercurius onderzocht ik, want ik vrees, dat het op ons eigen pla neet wel een weinig moeilijk zal zijn voor sir Charles Vandrift om zijn licht onder een korenmaat te stellen O, ik zal dat wel klaarspelen, antwoordde Charles. Waarom ben ik millionnair, als ik altijd verplicht zou zijn onder mijn eigen naam te reizen Ik ga du incognito. Ik wil niet langer door oplichters vervolgd worden. We hadden inderdaad een onaangenamen winter gehad. Kolonel Clay was sedert maaDden niet verschenen, dat is waar, en ik voor mij, die de kosten .van bet gelag niet behoefde te betalen, miste wer kelijk deze emotie. Doch Charles was afschuwelijk achter dochtig geworden. Hij giog geheel te werk naar zijn stelregel „iedereen te wau- trouwen"zoodat het leven hem een last geworden was. Hij ontdekte kolonel Clay honderden malen in allerlei vermommingen was ervan overtuigd dat hij zijn vijand minstens een dozijn malen afgeschrikt had als hij zich aan hem voordeed in do ge daante van een dikken portier, een rijzige politieagent, een jongen die waschgocd kwam balen of eon bodo van de Engelecho Bank. Hij zag hem aanhoudend in allo mogelijke vermommingen, zooals de middel- eeuwsche heiligen overal den satan zagen. De ODdergeteekende bevelen zich beleefd aan y naar bovengenoemde plaatsen. Vertrekt iedere Maandag 's namiddags 2 unr. C. METS ZONEN. Vertrek van Alkmaar naar Texel tan Texel naar Harlingen, van Harlingen naar Texel, van Texel naar Helder, van Helder naar Alkmaar, UEd. dw, dors. deu Burg, TexeL Horlogemaker. Goudsmid. Inkoop en ruiling van Goud- en Zilver Onder minzame aanbeveling. zijn in verschillende maten voor handen aan de Steenkooperij van firma W. F. STOEL ZOON, Alkmaar. Amalia begon werkelijk voor het behoud van dien grooten geest te vreezen, we voorzagen,dat, als zijn achterdochtigheid ten opzichte van de aanwezigheid van kolonel Clay niet op de een ot andere wijze weg genomen werd, hij tot 't gewone peil van een alledaagsch beursman zou zinken. Toen dus mijn zwager zijn voornemen aan gekondigde om incognitio naar een onbe kend laod te reizen, voelden Amalia en ik onsonlheven van een langdurige zorg en we slaakten'n zucht van verlichting. Amalia vooral die niet mee boeide te gaan. Om rust en uitspanning to hebben, zei hij bij het ontbfjt, zijn Morning Postneer- leggend, geef ik de voorkeur aan het dek van een Atlantische stoomboot. Geen brie ven of telegrammen. Geen koersen en aandeelen. Geen Times, geen Saterday. Ik heb er meer dan genoeg van. Charles nam oneindig veel voorzorg om zeker te zijn van volkomen geheimhouding Hij liet me de beste kajuiten bovendeks en middenscheeps bespreken op de Etrurid voor New-York, voor de eerst volgende reis. Hij liet me onder mijn eigen naam schrijven, zonder hem zelfs te noemen. Met .niemand behalve Amalia sprak hij over zijn plannen en Amalia waarechuwde Cesarine er onder geen voorwendsel met de andere bedienden over te spreken. Om verder zeker te zjjn van zijn incognito, nam hij den naam aan van Peter Porter en liet zich als zoodanig op de passagiers lijst inschrijven. Den dag voor ons vertrek, gingen we echter naar makelaars in Old Broad Street, Finglemore. de oudste firmant, ontving ons uiterst beleefd. Toen we zijn privaat kantoor binnentraden stond een jonge, knappe man op en en ging do kamer uit. „Hallo, Finglemore, zei Charles, is dat niet dien schelm van een broer van je Ik dacht dat jo hem al jaren geleden naar China badt gestuurd. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 4